Šodien vārdadienu svin Mairita, Bernedīne, Biruta, rītdien - Lība, Emma
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Ko teiksiet?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 61 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 05.02.2017. 19:27
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Kaspars Vimba
Kaspars Vimba
Pēdējo reizi manīts 2020-04-30 11:58
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: LV
Suņi: RS Laika
Medību trofejas: 1
22.07.2016. 08:45
Negribētu piekrist Gata komentāram par 308 "nederību" dzinējmedībās... Reti kuram kalibram ložu svara izvēle no 100gr līdz 200gr (pat vairāk)
Problēma varētu būt tikai munīcijas izvēlē...
Slēpts
22.07.2016. 09:34
Viestur, kur trāpīt? Papīrā? Medījumā? Ierocī nav tik daudz lietu, lai nevarētu uzreiz veikalā izvēlēties īsto
Raivis Vilums
Pēdējo reizi manīts 2020-06-01 08:44
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Aprīkojums: Baikal MP155, Sako A7 (3006)
22.07.2016. 10:15
Gati, par to klusinātāju efektu tu ļoti maldies, vai arī tev ir unikāla pieredze, kura par laimi neatbilst īsti tam, ko citi ir novērojuši.
Iz dzīves - kalibrs 30.06 + klusinātājs A-Tec Hertz 150. Rezultāts - krietni samazinājās atsitiens ( dēļ pleca traumas arī liku klusinātāju) un galvenais ieguvums, šāviena troksnis ir ļoti noklusināts. Dzird gan kā lode lido, gan arī kā trāpa pa medījumu/šķērsli.
Ja nedzirdēji starpību starp šāvienu ar klusinātāju un bez, tad visticamāk ir neatbilstošs klusinātājs. Un nevejag te iejaukt psiholoģiju :)
Slēpts
22.07.2016. 10:51
Pastāstīšu vienkāršāk. Bez trakiem piedāvājumiem un matu skaldīšanas. Pusautomātu neņēmu, jo gribēju drošu ieroci, kas vienmēr pārlādē un nav medību dienas vidū jāiet uz mašīnu un jātīra ierocis, jo neesmu to perfekti izdarījis pirms tam. Kaut gan ir man pazīstami vismaz 10 mednieki, kam ir tikai pusautomāts un iet ar to gan uz gaidi, gan pieiešanu, gan dzinējmedībās, jo tālāk par 200m reti vispār kurš šauj reāli. Torņi ir līdz 100m no piebarošanas vietas u.t.t. Pats ilgi domāju un meklēju karabīni. Izbraukāju visus veikalus izņemot Zommeru un liju, ko atmetu uzreiz. Sarakstā bija Merkel RX.Helix, Browning maral, strasser rs05, blaser R8, Rossler TITAN 6 Luxus Thumbhole, Sauer 202, Sauer 404 un vēl šis tas. Čehus atmetu.. Stobri labi, bet tā pārlādēšana. Esmu ar čehu izšāvis patronas 100-150... Nu kkā negāja pie sirds. Iztaustīju pilnīgi visus. Veikalā katrā pavadīju daudz laika. Un radās personīgi secinājumi.
1. Merkel. Labs ierocis, labi krita plecā, labi un stabili turējās rokā. Vislabāk ar pistoļlaidi. Biedējā pālādēšanās, jo gājiens ir 1:2 un tas var teorētiski radīt problēmas. Krievu saitos ir apraksti par to, ka shad un tad kkas ieķeras. Nepretendēju uz 100% patiesību, bet tāda info ir. Tapēc neizvēlējos šo un cena ar pistoļlaidi bija gandrīz identiska kā blaser R8 success ar ādu.
2. Browning. Ļoti ātri pārlādējams ierocis. Patīkams. Principā pēc visa tas pats automāts vien ir tikai jāpavelk pašam, kas arī var radīt visādas problēmas. Man viņš nebija tik ērts kā pārējie.
3. Strasser. Ļoti dīvains ierocis. Nepatika pārlādēšana, jo tas kloķis ir jānolauž pret sevi un tad jāvelk. Nelikās ērti plus tas ierocis ir masīvs. Pārējais vairs nelikās svarīgi, jo pietika ar šo, lai atteiktos.
4. Blaser R8. Patika, ērts, patika aizslēgs. Daudzi gaužas par aptveri, kas nāk ārā ar visu nospiedējmehānismu, bet tur problēmu neredzēju, bet cena... Ja visu saliek kopā... 3000e tur nesanāk nekā. Kronšteins oriģinālais 450e + optika + vītne + vēl visādi sīkumi un tīrāmie... Bez 5000-6000e netikt cauri.
5. Rossler. Patika, ērts, svars normāls. Atteicos, jo izsvarojums likās, ka velk stobru pie zemes. Pēc 10 min turēšanas pie pleca rodas diskomforta sajūta muguras daļā :) bet tas subjektīvi.
6. Sauer. Vispār ieroči labi un labi turas rokā. Ļoti viegli pārlādējas.(slīd aizslēgs bez aizķeršanās) Augstas kvalitātes, bet gribējās kko modernāku, jo pilnīga klasika + cena arī pietiekami augsta, lai varētu iegādāties kko modernāku. Tapēc gāju tālāk.
Par komplektu... Domāju, ka 3000e naudās tu ļoti labi vari to savākt. Piemēram:
http://www.huberts.lv/lv/katal...
reku ierocis...
http://www.huberts.lv/lv/katal...
reku optika...
Papildus visādi loriņi un kronšteini un medīsi uz nebēdu. Pēc tam piepirksi nočņiku, klusiķi u.t.t. bet sākuma kopmlekts tev būs un funciju pildīs.
Ko izvēlējos neteikšu, lai neietekmētu mednieku....
Par kalibru. Runājot ar daudziem medniekiem nonācu pie kalibra 30-06 spr., jo šis kalibrs ir tiešām pietiekami universāls. Esmu šāvis bebru ar ekspansīvo lodi. Bez problēmām. Uz pusēm nebija. Jenots ir kritis arī bez problēmām. Briedis ir kritis šaujot būdā 100-120 metri nogāja un arī bez problēmām.
Ideāli jau būtu 7 Rem Mag un .223 tad dzīvē man liekas, ka neko vairāk no kalibriem nevajag. Protams, gludo arī vajag, bet tas cits stāsts.
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2020-03-19 22:22
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
22.07.2016. 11:30
Strasser. Ļoti dīvains ierocis. Nepatika pārlādēšana, jo tas kloķis ir jānolauž pret sevi un tad jāvelk. Nelikās ērti plus tas ierocis ir masīvs. Pārējais vairs nelikās svarīgi, jo pietika ar šo, lai atteiktos.

Nu ierocis tiešām ir domāts medniekam, kurš izbauda medības un lielai daļai diezvai būs saprotams kāpēc vispār tāds jāpērk. Tik tehniski interesanti, t.sk. kvalitatīvi ieroči, kas domāti medībām, tirgū ir pieejami maz.
Bet vispār Jāņa komentārs ir viens no saprātīgākajiem, ko šajā tēmā var izlasīt
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2020-04-16 18:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
22.07.2016. 12:41
Jana komentars labs. Iznemot par pusautomatiem. Savu BAR lietoju jau 8 gadus. Sauju ari pa papiru reizem prieka pec, lapsas, bebrus, resp.samera daudz. Tirit tiru reizem tikai stobru. Visu parejo vienu reizi pirms 2 gadiem un ari tikai tadel, ka sajutos neerti, ka ne reizi neesmu savu paligu sakopis. Savis esmu ar visu ko, ari ar barnauliem. Ne reizi nav bijusi parladesanas problema. Ari ne -30 grados! No pieredzes varu teikt, ka pusautomats ir paraks visas praktisko medibu disciplinas, Iznemot precizu talsausanu un situaciju, kad nav ielikta kaut vai tuksa aptvere.
Slēpts
22.07.2016. 13:23
Arni, piekrītu, bet Tu jau zini, kam māte, kam meita un kam vispār kleita. Runāju dienās ar vienu sabiedrībā pazīstamu mednieku tas pateica konkrēti... Tikai klasika. Tikai SAUER un iepūt tu viņam.
Slēpts
22.07.2016. 13:56
Aizmrisu pateikt par Merkel. Vēl merkel atmetu, jo pistoļlaide bija pieejama koka izpildījumā un tikai, bet koku tiešām negribējās, jo žēl. Varbūt vecumdienās, kad iešu tikai uz gaidi ar 1 patronu kabatā paņemšu kādu LUX izpildījumu :)
Gatis Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2020-05-31 19:13
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 5
22.07.2016. 16:44
Tā, centīšos īsi paskaidrot savu nostāju .
Kaspar Vimba - Es nesaku ka 308. neder dzinējmedībām -ir tikai citi piemērotāki kalibri .
Raivi - tie 30 db nu nerada baigo skaņas samazinājumu lai netracinātu zvērus . Ar virsskaņu jātiek galā citādāk , bet tas nav likumīgi .Jā , atsitiens ir bišķi mazāks (man tieši vajag lai varētu sajust spērienu un tas nekas ka ir nācies pāris reizes pārsist pieri ) Vai tie mazie plusiņi ir tās naudas vērti ? Lai katrs izlemj pats . Galvenais lai nesanāk aplauziens .Un to Es saucu par psihaloģisko faktoru - visi Tev iestāsta ka tā jābūt , bet patiesībā nemaz tas efekts nav tāds uz ko Tu ceri .Ir bijusi saskare ar klusinātājiem 308. un 7.Rem Mag un ne no to lētākā gala .
Jāni - Tev atbilde ir daļēji dota Raivim dotajā atbildē .Gribu tikai teikt , ka fizikas likumus neviens nav atcēlis un netaisos liet ūdeni uz tirgotāju dzirnavām .
Kaspar Kusiņ - Es uzskatu ka tā ir necieņa pret medījumu , ja Tu uz gaidi šauj pa korpusu (kaut vai 10.) . Tu vienkārši nēsi ne pārliecināts par sevi un savu ieroci .Tad kāpēc te gudri spriest par visādie super puper ieročiem , optikām ,munīcījām un visiem lielīties ka vari tŗāpīt gandriz mušai acī , bet medībās to nerealizēt . Tas pienāktos jauniem gurķiem nevis pieredzējušiem bukiem .
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2020-05-29 10:09
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 10
22.07.2016. 16:56
Es uzskatu ka tā ir necieņa pret medījumu , ja Tu uz gaidi šauj pa korpusu (kaut vai 10.) . Tu vienkārši nēsi ne pārliecināts par sevi un savu ieroci .Tad kāpēc te gudri spriest par visādie super puper ieročiem , optikām ,munīcījām un visiem lielīties ka vari tŗāpīt gandriz mušai acī , bet medībās to nerealizēt . Tas pienāktos jauniem gurķiem nevis pieredzējušiem bukiem .

Ak tad tāpēc visi man MMD kausu sakarā pārmeta par štoka nelietošanu, tas esot nobrieduša mednieka stils no štoka šaut galvā un pēctam meklēt pa platībām unikālas trofejas, kas radušās no traumām. Es šeit pieturos pie visu piesauktā principa neesi pārliecināts nešauj, vienīgi pārliecināts gan es esmu par to ka netrāpīšu.