Šodien vārdadienu svin Vēsma, Fanija, rītdien - Mirta, Ziedīte
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Vītņstobra tīrīšana 2 jeb "Tīrīt nenozīmē iztīrīt" !

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 46 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 18.09.2020. 21:11

Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-20 10:03
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
15.12.2016. 13:24
Par rapšu eļļu ... Ir saskare ar High tech koka gāzes ieguves iekārtām, kurās gāzi tīra ar rapšu eļļas dušu... Redzot ko, it kā nevainīgā "risso":) nodara sūkņu manžetēm utt. - cept tajā karpeļus vairs negribās :))
Intar es divos veidos tīru:
1. nākamais šāviens iztīrīs
2. ieeju garāžā paņemu eļļu kas pirmā pie rokas parasti stihl sarkano vai w10/40, izrauj cauri ar boresnake un vso
Sajdzot?

Janka, protams "sajdzot". Bet labāk stobru pirms tam uzkarsēt, lai parādās sarkanums un tad ātri "atrabotkas" spainī... :))) Man viens vīrs stāstīja, ka Īdeņā visi tā tīrot...
Anrijs Priede
Anrijs Priede
Pēdējo reizi manīts 2023-05-25 16:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
15.12.2016. 12:58
Man grūti komentēt par katra pusautomāta gāzes kanālu. Tas jau arī jātīra. Striķis ir vairāk tāds taktiskais variants aptīrīt gružus pēc vazāšanās pa mežu, tuksnesi, kalniem. Bet ne nopietnai tīrīšanai. Īpaši komplektā ar to zilgano, ja atmiņa neviļ, pastu tā ir tāda mēslu dzenāšana pa apli. Saliekot blakus pēc tīrīšanas baltās izmantotās lupatiņas skats jau tā nav patīkams. Striķa gadījumā tas labums jau tur vien paliek striķī.
Jebkurš smāķis pirms šaušanas ir jāslauka ārā līdz sausumam. Divi iemesli - pirmais šāviens ar tīru stobru jau tā ir ar citu (mazāku) lodes sākumātrumu un savām individuāli konstruktīvajām īpatnībām, tad vēl smāķis tam pa virsu :) Otrais iemesls ir tīri praktisks - mēsli nelīp klāt. Tas pats attiecas uz aizslēgu un sprūda mehānismu. Lielā salā liekā eļļa jau tā sataisa nepatikšanas.
Slēpts
15.12.2016. 12:53
Un ko kungi saka, ja paču vietā izmanto VFG (pižus) par 0,5mm lielāku par kalibru, nevar ko sabeigt, vai tikai dārgāks prieks?
Jānis Reblis
Jānis Reblis
Pēdējo reizi manīts 2024-03-28 12:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: .I.
Atrašanās vieta: Īdeņa
Medību stāžs: Sāku iet dzinējos 7 gadu vecuma 2007 gadā dabuju mednieku apliecibu un bisi
Aprīkojums: mc, iž, Browning ABolt3 308, CZ 453, Sauer 202 Outback, paštaisīts nazis no husqarnas strelas, ļoti liels akmens!
Suņi: Taiga, Džuļbars, Warwick
Medību trofejas: 21
15.12.2016. 12:45
Intar es divos veidos tīru:
1. nākamais šāviens iztīrīs
2. ieeju garāžā paņemu eļļu kas pirmā pie rokas parasti stihl sarkano vai w10/40, izrauj cauri ar boresnake un vso
Sajdzot?
Slēpts
15.12.2016. 12:43
Paldies par informāciju.
Cik liela nozīme tīrīšanas procesa ir slauķa kāta vadīklai (bore sever road guide)? Tas ir ērtumam vai tam ir arī praktiska nozīme?
Māris Markss
Pēdējo reizi manīts 2018-02-23 09:58
Lietotāja statuss: Lietotājs
15.12.2016. 12:31
Gati, flunas aerosols pēc tīrīšanas ir jāizslauka, tad pirms šaušanas vari stobru vēlreiz neslaucīt.
Intar, par rapšu eļļu cepums :)pirms gadiem 25 redzēju bezdievīgi sarūsinātu plinti, kuru īpašnieks bija rūpīgi saeļļojis ar saulespuķu eļļu un glabājis kādus 7 mēnešus garāžā. Bija ļoti pārsteigts, kā tas var būt :) Iespējams, ka ar rapšu rezultāts būtu labāks :)
Gatis Panavs
Gatis Panavs
Pēdējo reizi manīts 2019-01-24 10:25
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Vispār Jaunmārupe bet medīju Ģibzdē
Medību stāžs: 15 gadi
Aprīkojums: Winchester SX3 12 kal , Winchester SXR 308 Swarovski 2,5-10 42 , Pulsar Sentinel G2 , Browning XBolt 223 Rem , Meopta
15.12.2016. 12:05
Interesanta un lietderiiga info .....
Jautaajums kaa to izdariit ar pusautomaatu ? JO cik zinu var tikai uz aaru vilkt ar strikji visus meeslus lai neieslauciitu gaazes kanaalos ? Pashlaik tikai ar strikji tiiru un Fluna Tec peec kura it kaa nevajag ejot mediibaas to izslauciit ...kaadi komenti ?
Anrijs Priede
Anrijs Priede
Pēdējo reizi manīts 2023-05-25 16:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
15.12.2016. 11:37
Par to zilumu un balistolu. Drošākais veids, kā rast atbildi, ir atstāt lodi uz 2 dienām Balistolā. Es tūlīt pats to iemērkšu. Esmu ievērojis, ja šaušanas brīdī ir bijis mitrs laiks, tad pēc ilgāka laika uz šauto čaulu kaklu iekšpuses veidojas zilgans nosēdums. Kaut kāda izdedžu reakcija. Ar vara un cinka sakausējumu tam nekāda sakara. Kā versija. Paša Balistola radītāji to pozicionē kā konservējošu eļļu, kas stobrā labākajā gadījumā atmiekšķē nedaudz ogli. Par Kroilu nerunāsim, taču var paņemt divas sarūsējušas skrūves un dabā apskatīties, kā mikroporu līmenī miekšķē Balistols un kā WD40. Un noturību uz rūsu jau arī katrs šādā veidā var pārbaudīt. Un uz stikla divus pilienus atstājiet paskatīties, ko nu kurš pēc sevis izžūstot atstāj. Tas dos visas atbildes bez visiem mārketinga rakstiem un santabarbaras forumos :)
Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-20 10:03
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
15.12.2016. 11:30
Perfekti, kā naglai uz galvas. Man jauns protams bija 3punkts to netīru saviem stobriem. Bet izskatās ka vajadzēs iztīrīt pirms jaunās maču sezonas. Vienīgi siltā ūdens vietā izmantoju ataukotāju, vai tas der? Un kādi tev argumenti kapēc nevar vilkt birstīti atpakaļ? Es tīru abos virzienos!!!

Anri jau laikam atbildēja...
Vienā virzienā ir pareizāk to darīt... bet, lai piedod man ieroču Dievs, - var arī abos virzienos:)))) Nekādu katastrofu es tur neredzu.
Vienkārši:
a) pašai birstei un kātam ir jābūt kvalitatīviem
b) kad tā izgājusi caur stobru, kātu pagriež, lai atpakaļ tā iet ar citu vietu
c) atpakaļ kustība ir " maiga" bez PMK inženiera entuziasma :))
Anrijs Priede
Anrijs Priede
Pēdējo reizi manīts 2023-05-25 16:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
15.12.2016. 11:10
Vai tīrot ar bronzas birsti ja tā birstīte nav izgājusi cauri stobram, tad arī neveic atpakaļejošas kustības?

Ja bronzas birste ir atbilstoša diametra, to vienkārši nevar izdarīt. Ar kādu divu kalibru mazāku birsti noteikti var, bet tad no tādas birstes jēgas nav.