Šodien vārdadienu svin Rūsiņš, Sandris, Alīna, rītdien - Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medību likuma "grozīšana" 2017


Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2023-07-18 12:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
13.07.2017. 10:53
...kaut kkā aizķērās par šautuvēm un saprātu. !,Latvijā šautuvju skaits ir pietiekošs ar rezervi. ,bet mednieku šaut prasmes ir ļooti pieticīgas, un drosme to prasmi/neprasmi atzīt bieži tiecās uz nulli.,:)(. Tajā pašā Vāczemē noteikumi par obligāto ieskaiti šaušanā pirms lielo zvēru medībām ir pieņemti . Šautuves instruktors pieņem šaušanu un izniedz sertifikātu uz tāda kalibra ieroci ar kādu šauj . Demokrātiski , 10€ samaksā un šauj . Pats Vāczemē kārtoju un nokārtoju sertifikātu pagajšruden ar otro piegājienu.,:).jātrennējās

šim protams Aivar visam var piekrist par visiem 100%, bet ir viens bet - es šaubos, ka indivīds varēs kārtot šaušanu tieši tad kad viņš grib un var. Tā ir galvenā problēma. Jebkas, kas medniekam tiek uzlikts kā papildus slogs IR NEATBALSTĀMS, šeit es nedomāju pašu šaušanas prasmju pārbaudi, bet gan to, ka visticamāk šī šaušanas organizēšana būs maigi sakot bardaks - līdzīgi kā mednieku eksāmens (par šo nav jāiedziļinās) - būs noteikti laiki, pieteikšanās, ja neizšauj tad brauc pēc mēneša utt. + vēl samaksa, kas diez vai būs 5 EUR par sēriju, bet 10/15 EUR vai tamlīdzīgi.
Šim pasākumam ir jābūt brīvi pieejamam, jebkurā laikā, jebkurā šautuvē un par saprātīgu samaksu - tad tas ir atbalstāms.
Slēpts
13.07.2017. 10:55
Es domāju, ka amatpersonu skaits, kuras ir tiesīgas par kaut ko sodīt tiecas uz 100% Tad nu aiz gara laika kā ezīši- nezināsim no kuras puses viens otram pieiet... Līdz beigās atnāks VID un teiks:"Kā? P***ies gribās, bet naudiņas nav!"
Slēpts
13.07.2017. 11:02
Tēlaini izsakoties- celiņš ir jātaisa tur, kur cilvēki staigā, nevis, tur, kur man gribētos, lai viņi staigā.
Slēpts
13.07.2017. 11:03
Ideja par šautuvēm jauka, bet realitātē būs kā ar eksāmenu - vismaz pusi darbadienas jāņem brīva, lai tiktu uz "pareizo" šaušanu. Atkārtot to katru gadu? Jau tagad ir brīži kad tikt uz vēlamo šautuvi, laikā kas TEV der, nesanāk. Ja ir brīvāks darba režīms - OK. Bet ne visiem tāds ir, ne visiem tās šautuves ir pie deguna, vai vismaz 20km attālumā.
Slēpts
13.07.2017. 12:10
Brīvā formā izsniedzot papīru - kuru iegūstot vari medīt. Kārtot brīvi izvēlētā laikā un vietā. Tikai atbalstāmi. Pašiem ir kolektīvā cilvēki kuru gadiem nav šāvuši - un kad tas ir jāizdara tad sākas brīnumi. Ātri ieejot Sasa.lv un visu apskatot kartē http://www.balticmaps.eu/?lang... nav nekādu problēmu atrast kādu šautuvi. 10 patronām arī naudai ir jābūt tā pat kā šautuves apmeklējumam ~10Euro. Zviedrijā, kā jau minēja arī Vācijā ir eksāmeni un Padomju laikos arī visiem bija un visi brauca.
Māris Markss
Pēdējo reizi manīts 2018-02-23 09:58
Lietotāja statuss: Lietotājs
13.07.2017. 12:25
Latvijā ir vismaz kādas 25 šautuves, kurās var šaut skrejošo mērķi vai šķīvjus un sasa lapā ir 290 sertificēti instruktori. Kā raksta Ivars, padomju laikā bija obligātā šaušana un bagātāki arī nebijām........
Edgars Frišfelds
Edgars Frišfelds
Pēdējo reizi manīts 2023-04-04 15:01
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: mb sencis
Atrašanās vieta: sēme
Medību stāžs: 28
Aprīkojums: iž27,mp153,sxr vulcan30-06
13.07.2017. 12:26
ko darīt tiem medniekiem,kuri medījuši 50 gadus un vairāk?Medības visus šos gadus ir viņu sirdslieta, un nāk uz medībām šie cilvēki ne jau dēļ šaušanas.Katrā mednieku kolektīvā ir tādi mednieki.Nestādos priekšā,kā lai pasaka-dzinējmedībās nenāksi,jo nevari sašaut normu.
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-10 13:29
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
13.07.2017. 12:56
Latvijā ir vismaz kādas 25 šautuves, kurās var šaut skrejošo mērķi vai šķīvjus un sasa lapā ir 290 sertificēti instruktori. Kā raksta Ivars, padomju laikā bija obligātā šaušana un bagātāki arī nebijām........

Nesmīdiniet! Es jau tagad varu pateikt par ko izvērtīsies šī lieta, ja to mēģinās realizēt!
Pirmkārt, tas būs jauns epohāls dažādu projektu un finansējumu vilnis, ko varēs ātri apgūt!
Otrkārt, papīriņu, par eksāmena sekmīgu nokārtošanu tirdzniecība! Masveidā !!! Un ziniet, es būšu šo papīriņu pircēju pirmajās rindās! Kāpēc? VNK mans laiks pilnīgi noteikti būs daŗgāks nekā tas papīrelis... :D
Slēpts
13.07.2017. 12:57
mērķis, tad kāds tiem obligātajām šaušanas pārbaudēm? ko iespējams labāka šaušanas prasme sasniegs un uzlabos?
Slēpts
13.07.2017. 12:59
Vajadzēja ierosināt OBLIGĀTO mednieku brīdināšanu (ar sms vai tamlīdzīgi. 21.gs. galu galā) par termiņu beigšanos visiem tiem n dokumentiem un izziņām. Vai tas nebūtu jauki?
Vai nevajadzēja pateikt okulistam un LORam, ka mednieks, elektriķis un amatpersona var arī nebūt 3 personas, bet viena un tā pati?
Vai nebūtu jauki vismaz tēmekli piešaut nejūtoties kā noziedzniekam vai nekratoties uz citu novadu? Kad glušaki ir atļauti un speciālās tiesības it kā apstiprina to, ka tas cilvēks zina, ko dara.
Uzraudzīt un sodīt- tas nav demokrātiski.