Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pīlu sezona 2017

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 21 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 12.10.2017. 10:31

Slēpts
14.08.2017. 11:33
Pieļauju ka tas tāpēc, ka Babītes/Engures/Lubāna tipa ezeriem tā robeža ir tāds ļoti izplūdis pasākums. Ja nav akurāt dambis kas nosaka krasta līniju, tad dīvaina niedru/krūmu purvāja josla ir diezgan plaša. Kā Babītē ar merčiem? Jau lido bez nopietnas bakstīšanas ārā no niedrēm? Biju Engurē, merči rūpīgi sēž niedrēs, apkārt vazājas kriķu bariņi un pa kādam garkakaļu pārītim. Ja grib dabūt ko vairāk, jāiet uz celšanu.
Jānis Upmalis
Pēdējo reizi manīts 2023-08-01 12:05
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
14.08.2017. 12:16
Tāpēc laikam publiskajā ūdenstilpē var medīt tikai ūdensputnus. Pretējā gadījumā - kāds sestdien pirms četriem it kā šauj pa vārnu, kāds šodien medī ūdeli.
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2024-02-04 14:03
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 12
14.08.2017. 12:52
Tāpēc laikam publiskajā ūdenstilpē var medīt tikai ūdensputnus. Pretējā gadījumā - kāds sestdien pirms četriem it kā šauj pa vārnu, kāds šodien medī ūdeli.

Var medīt arī pārējos medījamos dzīvniekus tikai lieta tāda ka ūdensputnus var medīt visā publiskajā ūdenstilpnē bet pārējos medījamos dzīvniekus tikai tajā ūdenstilpnes daļā, kura ietilpst medību iecirknī (robežupe tiek dalīta pa viduslīniju) un ir jāpiesaka medības, tā ka vārnu ne kurš katrs drīkst šaut bet ja esmu pieteicis medības uz vārnām savā iecirknī es drīkstu trokšņot arī pirms 16.00 īsāk sakot putra, un otrkārt kāpēc medījot meža grāvī man būtu jāgaida līdz 16.00, ja veči sarunā ka salasīsies 8.00 vai 11.00 tad arī sāk medīt.
Jānis Upmalis
Pēdējo reizi manīts 2023-08-01 12:05
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
14.08.2017. 14:24
Ūdensputnus sestdien varēja tikai no 16:00 medīt. Publiskās ūdenstilpes nav privātīpašums - kā medību iecirknis var iet pa vidu tādai upei? Līgums uz to platību nav iespējams. Jā, man ir privātīpašums, kur robeža iet upei pa vidu, bet tā upīte neietilpst publiskajos. Noteikumos jau skaisti uzrakstīts par tām robežupēm, bet kupicas ta ir krastos (man reāli kupicas vietas koordinātas ir upītes vidū).
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
14.08.2017. 15:01
Ierakstot likumā vienu vienīgu frāzi, ka nelimitētos var medīt visus, bet tikai ūdensputnu medību laikā, nekāda putra nebūtu. Bija pat tāda redakcija likumprojektā. Bet dažiem (tie, kas sakās, esam lielākie un krutākie) izrādās, ka vienīgās iespējas medīt baura laikā briežus ir tieši pie publiskās ūdenstilpes (tieši tāds bija pamatojums) :) Līdz ar to, šobrīd, patiešām ir putra. Jo, tie, kuriem ir oficiāls iecirknis pie tā publiskā ūdens pleķa, tiešām var bliezt pa "vārnu" arī šodien. Bet, ne jau vienmēr veselais saprāts un izdevīgums lielākai tautas daļai uzvar. Bieži tas ir egoistisks tupums. Tagad nu ir kā ir :)
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2024-02-04 14:03
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 12
14.08.2017. 15:10
Par tiem 16.00 es zinu, tā ir kautkāda padomju tradīcija, kad vēl eksistēja mednieku biedrības un mednieki pa biedrības platībām varēja daudz brīvāk medīties un tad 16.00 bija kautkāda nozīme, tagad tikai publiskajā ūdenstilpnē tas kautko nozīmē. Labi, nedalām upi, bet ja es esmu pieteicis medības savā iecirknī es varu iet medīties uz upes malu, ja tur ir noslēgts līgums kad vien man ienāk prātā, pa pīli es nedrīkstu šaut ātrāk par 16.00 bet pa lapsu kaut 13.47.
Jānis Upmalis
Pēdējo reizi manīts 2023-08-01 12:05
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
14.08.2017. 15:12
Nu, tā var.
Jānis Upmalis
Pēdējo reizi manīts 2023-08-01 12:05
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
14.08.2017. 15:21
Nu, par padomju tradīciju nezinu, bet man vairāk liekas, ka tas domāts, lai atklāšanā kādam nenākas vilties - vietējie jau no pieciem rītā visu būtu izdzenājuši.
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2024-02-04 14:03
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 12
14.08.2017. 15:53
vietējie jau no pieciem rītā visu būtu izdzenājuši.

Tak tāpat nevari būt visās vietās vienlaicīgi arī uz pulksten 16. Tad ap iecerēto pīļu vietu jau jādzīvojas diezgan laicīgi, lai 16os tur tiktu pirmais, pārējie pēctam dabū šaut jau mākoņpīles. Īstās pīļu medības sākas svētdien kad no lielā mednieku bara vispār nav ne smakas, bet tāpat attklāšana netiek laista garām neskatoties uz to tiks pie šaušanas vai nē.
Gunārs Ābelītis
Gunārs Ābelītis
Pēdējo reizi manīts 2024-01-29 14:23
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
15.08.2017. 12:07
Nu, par padomju tradīciju nezinu, bet man vairāk liekas, ka tas domāts, lai atklāšanā kādam nenākas vilties - vietējie jau no pieciem rītā visu būtu izdzenājuši.

Kā naglai uz galvas. Tikai diemžēl ne vienmēr tas nostrādā. Šogad atklāšanā Daugavā laicīgi ieņēmām vietu, bet "trīs mūdži laivā" ar motoru uz pilnas jaudas nobraukāja visu tuvāko apkārti, no rūcoša motora un pilnā ātrumā peldošas laivas šāva paceltās pīles, rezultātā tas, kam vajadzēja lidot, bija prom. Vēlu vakarā tomēr vienu baru sagaidījām, paspēju promēzt garām, bet tālākām medībām punktu pielika pērkona negaiss. Nepaveicās:(