Šodien vārdadienu svin Andis, Zeltīte, rītdien - Aldis, Alfons, Aldris
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Ieroči

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 76 lietotāji. Komentāru skaits 482. Pēdējais viedoklis 17.08.2018. 11:57

Slēpts
20.12.2017. 01:10
Paņem abus!
Slēpts
20.12.2017. 08:20
neņem nekada gadijuma Remingtonu vai Savage jo pectam nezinasi kur to bazt.

kas tad šiem tāds slikts?
Ilmārs Punka
Pēdējo reizi manīts 2019-02-23 19:34
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
20.12.2017. 08:27
Dēļ ērtās lietošanas medību laikā, iesaku pirkt pusautomātu. Nav lieku kustību, ja būs nepieciešams veikt atkārtotu šāvienu. Tikai pusautomātu tīrīt pats neparakstos.
Guntars Jansons
Guntars Jansons
Pēdējo reizi manīts 2019-10-21 16:03
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: Duhans
Aprīkojums: Browning X-bolt 30-06
Suņi: Dexters
20.12.2017. 09:43
Pusautomāts vai kloķene. Vienkārša pielietojamības atšķirība, kā arī pielietojuma veids. Ja gribi būt šāvējs uz garākām distancēm, lielākas jaudas sitienu ragainajam pa ribām un t.t. tad tikai kloķene. Pats lietoju browning x-bolt. Ārkārtīgi laba precizitāte, peldošais stobrs, stobra diametrs resnāks, kā standarta karabīnēm, kas it kā dod mīnusu, ka svars lielāks, bet toties nav stobra uzkaršanas moments tik izteikts kā citiem ieročiem. Tātad precizitāte ilgāk būs ļoti augsta, kā arī optikā pēc pirmajiem šāvieniem nevirmos karstais gaiss. Ja skatāmies tālāk, tad kloķenes viena no galvenajām priekšrocībām ir pārlādes mehānisms, kuru neiespaidos sīki gruži, vai sals, tas ir stabils un drošs. Pati galvenā kloķenes priekšrocība attiecībā pret pusautomātu ir tas, ka 100% gāzes pēc šāviena tiek novirzītas lodes izgrūšanai pa stobru laukā, kas dod maksimālu lodes jaudu, kas attiecīgi uz palielinātu distanci samazina lodes trajektoriju un palielina trieciena spēku, kas savukārt var būt ļoti būtiski uz lielāku zvēru. Pusautomātam gāzes virza aizslēgu atpakaļ, lai veiktu pārlādi, kas nedaudz, tomēr samazina jaudu, virzīto uz lodes izmešanu no stobra.
Pusautomāta priekšrocības pret kloķeni - īsāks stobrs, kas patīkami, ja jāložņā pa brikšņiem. Protams pārlādes ātrums, lai gan ja šauj uz attālumu, tad pēc katra šāviena gandrīz vienlaicīgi būs abiem variantiem šaušanas ātrumi, jo te nebūs noteicošais pārlādes ātrums, cik gan prasme atrast mērķi optikā atkal.
Izvēles prioritātes manā gadījumā krita uz kloķeni, jo papildus rakstītajam, man biežāk sanāk medīt atklātās vietās, ne individuālās medībās, uz gaidi vai pielavīšanos. Tur nosacījums ir precizitāte un parasti viens šāviens ir atrisinājums. Ja mana galvenā medību dziesma būtu dzinēju medības, droši vien izvēlētos pusautomātu, lai var bērt virsū skrienošam cūku baram.
p.s. Ar kloķeni mans pārlādes ātrums diži neko neatpalika no čoma pusautomāta šaušanas ātruma, kad medījām cūku baru, kurš skrēja prom. Viss bija atkarīgs no tēmēšanas ātruma un šaušanas prakses.
Slēpts
20.12.2017. 15:28
Pusautomāta priekšrocības pret kloķeni - īsāks stobrs, kas patīkami, ja jāložņā pa brikšņiem.

Vispār atliek vien brīnīties- kā mēs visu zinām..
Ko teiksi par šo" īso" stobru?, ali nu katrai kloķējamai tik īss būtu .
Heckler & Koch 2000 Target barrel length: 66 cm

Ieroču uz pasaules ir ļoti daudz un droši vien neviens no mums, visus ne rokā ir turējis, ne izšāvis ar tiem.
Bet viedoklis ir par jebkuru ieroci...
Es jau nu tēmas autoru aicinātu apmeklēt veikalu un pamēģināt ieplecot un novērtēt katra ieroča kvalitātes, kas pašam patīk.
Un n- to reizi atgādināšu forumā propagandēto ideju- ka jāatstāj nauda labiem gredzeniem un optikai, kas var izrādīties gandrīz plintes cenā.
p.s kad meklēju kloķējamo aptaustīju arī- HOWA ar plastmasas laidi- nosolījos sev , ka nekad vairāk rokās to plinti neturēšu . Nepatika, pat ļoti.
Slēpts
20.12.2017. 15:33
ir tik sūdīga tā plastmasa Howai?
Slēpts
20.12.2017. 15:49
ir tik sūdīga tā plastmasa Howai?

Ja paņemot rokā plinti , es ar savām datorlietotāja rokām pastobri piespiedu pie stobra, tad par ko ir runa...
Protams , var jau teikt, ka nepareizs plintes satvēriens man, lai tā būtu, bet priekš sevis es izlēmu uzreiz.
Jānis Vesets
Jānis Vesets
Pēdējo reizi manīts 2019-11-20 19:26
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Rendas, Kabiles meži, izcirtumi un purvi
Aprīkojums: Titan 6 .30-06, Finn Classic 12.cal.
Medību trofejas: 3
20.12.2017. 16:15
Pievienojos tiem, kas saka, ka jāstaigā pa veikaliem un jāčamda prece: kamēr tiksi pie savas princeses, kāds bariņš varžu jānobučo :) Pats arī staigāju pa bodēm, viskautko rokās turēju, bija, kas nepatika uzreiz, bija, kas it kā OK. Bet, kad aizbraucu uz veikalu, kurā plinti nopirku, kā paņēmu rokās, momentā sapratu: šī ir mana! Pieklājības pēc vēl dažas aptaustīju, bet lēmums jau bija pieņemts. Savu toreizējo izvēli neesmu nožēlojis ne mirkli.
Slēpts
20.12.2017. 16:21
Ja paņemot rokā plinti , es ar savām datorlietotāja rokām pastobri piespiedu pie stobra, tad par ko ir runa..

nu un? es varu saderēt, ka piespiedīsi visām, kurām nav "pressure points" pastobrē, arī kokam ;) un bez extrēma spēka
Slēpts
20.12.2017. 16:31
nu un? es varu saderēt, ka piespiedīsi visām, kurām nav "pressure points" pastobrē, arī kokam ;) un bez extrēma spēkateksts

Šī ir manā uztverē pērle...
meklējam "izkarinātos " stobrus, velkam banknoti gar stobru veikalā , bet tad kad šaujam , tad pofig, spiežam visu klāt un esam laimīgi???
Haenelis ar to atšķīrās, vismaz rokās nebija kaut kāda mainīga masa.