Šodien vārdadienu svin Daira, Dairis, rītdien - Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Ieroči

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 76 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 17.08.2018. 11:57

Slēpts
05.06.2018. 13:13
Pārskrēju pa diagonāli.
1. Gāzes ieroči praktiski tiek padarīti licenzētiem. Būs jāsaņem policijas atļauja tādu iegādāties, glabāt un nesāt. Ar visām sekām un ierobežojumiem. Tie kas nevarēs saņemt atļauju, līdz 2023. gadam būs spiesti pārdot, atdot , norakstīt tos.
2. Eiropas ieroču atļauja- mednieki nevarēs saņemt tādu uz karabīni- tikai uz gludo. Sportistiem - atļauts.
3. Ieroču iegāde internetā- -varēs iegādāties ieroci attālināti- pašam nebraucot uz citu ES valsti. Es gan neieraudziju, ka tas attiecas uz Latvijas internetveikaliem.
4. Par pusautomātiem. Pie medību ieročiem neliela putra- runā par ierobežojumu uz 3 , lai gan šobrīd ir vairāk- jo medīt lapsas drīkst arī ar 10. Bet būtība- ja pie mednieka atradīs aptveri, kurā var ielādēt vairāk kā 10 patronas, esošais ierocis tiks pārkvalificēts uz A kategoriju un automātiski notiks ieroču aprites pārkāpuma fiksācija.
tā kā manā rīcībā nav lielākas aptveres par 10, tad mani neuztrauc.
Varbūt vēl kas citiem svarīgs, vai esmu kaut kur nepareizu komatu saskatījis, katram pašam vajadzētu iepazīties un padomāt, vai tas viņu skar.
P.s Rebļu Jānim nav par ko uztraukties- Saigu ta pārdota :)
Jānis Krams
Pēdējo reizi manīts 2020-03-30 13:08
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
05.06.2018. 14:28
Jā, katrs var iepazīties ar to, kas un kā viņu skars vai nē. BET (lielais) piebilde pie daudziem labojumiem, prasība stingrāka,'nekā to prasa eu. Kam tas vajadzīgs? Sists savējos, lai svešie bīstas? Izdabāt, izpatikt?
Ivo Grinbergs
Ivo Grinbergs
Pēdējo reizi manīts 2020-03-09 14:49
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgava, Rīga
Medību stāžs: kopš 1988
Aprīkojums: Browning BAR .30-06, Fabarm Lion H35 Titan 12 ga, Mannlicher ProHunter .223 Rem
Suņi: taksis
Medību trofejas: 2
06.06.2018. 13:46
Skumji, ka mazjaudas pneimatikai joprojām palicis savulai kļūdaini ieviestais 12J ierobežojums, nevis 16,3J, kas būtu atbilstoši standartam.
Slēpts
06.06.2018. 14:18
kādam standartam? standartā jau ir 7.5J
Ivo Grinbergs
Ivo Grinbergs
Pēdējo reizi manīts 2020-03-09 14:49
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgava, Rīga
Medību stāžs: kopš 1988
Aprīkojums: Browning BAR .30-06, Fabarm Lion H35 Titan 12 ga, Mannlicher ProHunter .223 Rem
Suņi: taksis
Medību trofejas: 2
07.06.2018. 09:34
standartā jau ir 7.5J

Ir 3 dažādi standarti, pēc kuriem tiek ražota pneimatika - 7,5J, 16,3J un FAC (bez jaudas ierobežojuma).
12J ir pilnīgs nestandarts, kurš (visticamāk) ir radies no angļu 12 FPE, kas atbilst 16,3J.
Protams, virknē valstu ir 7,5J ierobežojums, citās - 16J, citās jauda nav ierobežota. Igaunijā, piemēram, ir atļauts brīvi tirgot 4,5mm kalibra gaisenes bez jaudas ierobežojuma, lielāki kalibri tikai ar atļaujām. Lietuvā ir 7,5J ierobežojums, Vācijā, Itālijā, Ungārijā, Zviedrijā un Krievijā arī. Polijā, Čehijā un UK ir 16J. Francija 20J
Austrija, Beļģija, Bulgārija, Dānija, Somija u.c. - nav ierobežojumu. Bet ir valstis, kur vajag atļauju jebkurai gaisenei, piemēram Malta, Rumānija.
Vārdu sakot - noteikumi ir stipri dažādi. Uzskatu, ka LV būtu optimāli līdz 16J brīvā tirdzniecībā, kas varētu popularizēt sporta šaušanu ar pneimantiku.
Vai vismaz vienkāršot jaudīgākas gaisenes iegādes kārtību.
Slēpts
08.06.2018. 16:36
Kādam ir kāds viedoklis par šo karabīni? Kā pusautomāts uzvedas kopā ar klusinātāju?
http://www.huberts.lv/lv/katal...
Gatis Bināts
Pēdējo reizi manīts 2020-04-03 00:54
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
08.06.2018. 22:32
Uz doto brīdi ir izpirkti, jauns pievedums uz augusta mēnesi.
Veikalā būs pieejami populārajā kal. .30-06, ja interesē cits kalibrs, tad jāpasūta.
Vairāk info par šo ieroci: https://www.merkel-die-jagd.de...
Slēpts
14.06.2018. 13:31
Čau!
Ir doma uzsūtīt divstobrenei jaunu amortizatoru no kickeez. Kāds ir saskāries ar tiem grind-to-fit amortizatoriem? Kur varētu dabūt rokās speciālistu, kurš akurāti piedzīs to gumijas gabalu pie laides par saprātīgām naudiņām?
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2020-03-28 20:43
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
20.06.2018. 10:17
Man ir jautājums. Varētu teikt pat novērojums. Visa tā aizmugures amortizātoru būšana ir stiprs fufelis, ja laide nav salāgota ar šāvēju, galā var sktūvēt kaut vai spilvenu, tā pat spers pa plecu, vaigu, aci utt. Novērojums balstīts uz paša zilumiem. Iesākumā bija 300wm Tika t3 plastmasas versijā. No bodes atnesta bija neprognozējama kā jauns kumeļš. Kad pacēlu laides muguriņu,jo oriģinālā bija paredzēta šaušanai ar atklāto tēmekli kas manā, nerūs. tēr. variantā nav iekļauts, un pagarināju pēc savu roku garuma kaut kur pazuda drausmīgais atsitiens. Ar 27 pižiku bija tieši tas pats. MMD kausos vienā šķīvīšu sērijā sadauzīju zilu gan aci ,gan plecu. Tad pie pusdienām Aivars, tas kurš Bundzens, parādīja kā vajag pārtaisīt laidi un viss bija kārtībā. Nevienu brīdi nesaku, ka kickeez ir slikts, taču ja koks tev nav salāgots tam nav nekādas jēgas. Man pašam divām vītnēm, kurām laides esmu uzbūvējis pats amortizātoru vietā ir misiņa plāksne. Baigi gribējās izmēģināt kā ir sanācis un lai būtu kaut kāds nobeigums uzliku. Kad pašāvu sapratu ,ka nevajag man nekādu amortizātoru, jo atsitiens ir tik mazs un mīksts, ka šaut var kaut vai pliks.
Slēpts
20.06.2018. 11:07
Mans pirmais Ižiņš arī bij sāpīgs un stobri katrs uz savu pusi... Tagad mazlietots 34 Toziks riekstā, bez jebkādas pārbūves guļ plecā ka prieks. Viegla, parocīga, atsitiens netraucē un abi stobri iet kur tēmē. Laikam paveicās..