Šodien vārdadienu svin Marianna, Ginters, Guntra, rītdien - Matīss, Modris, Mariss
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Parakstu vākšana par zosu pavasara medību atjaunošanu!

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 19 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 21.05.2019. 19:02

Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
Pēdējo reizi manīts 2020-07-30 16:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Stratosfera
Aprīkojums: black salami magnum железобетонный болт
Suņi: 2 vedeveshniki un 3 sauc nemednieks, ceturtais ir chigans
09.05.2019. 10:06
Toties spragonus ko tirgo veikala desàs edam gan :)!savieni,nekadigi netrauce zverus daba,jo daba ir ari perkons!Tikai sasautie un izdzivojusie zina patiesibu :D!
Slēpts
09.05.2019. 10:09
bet viņi, šautie, atgriežas, jo gribas ēst tāpat.
Slēpts
09.05.2019. 10:14
Taisnība jau Ģirtam ir. Kāpēc nevar to visu bez parakstu vākšanas? Šobrīd mēs mednieki varam izteikt savu redzējumu, savas domas, vēlmes. Bez ES akcepta tā pat to likumu nepieņems ..
Slēpts
09.05.2019. 10:40
Nacionālie likumi netiek pieņemti ar ES akceptu :) Bet, neviens nav atcēlis "Putnu direktīvas" 7.4 pantu kurā rakstīts " Attiecībā uz migrējošām sugām tās jo īpaši rūpējas par to, lai sugas, uz kurām attiecas medību noteikumi, netiktu medītas vairošanās laikā vai tad, kad tās atgriežas savās ligzdošanas vietās. "
Formāli tās pašas direktīvas 9 a) pantā ir paredzēts izņēmums kas ļauj atkāpties no 7 panta ierobežojumiem "- lai nepieļautu nopietnu kaitējumu kultūraugiem, lauksaimniecības dzīvniekiem, mežiem, zvejniecībai un ūdeņiem,"
Un tagad sākās- kas ir "nopietns kaitējums"? Par lauksaimniecību neesmu iedziļinājies, bet dažās citās nozarēs gan. Un tur mūsu lielākie uzņēmumi nesasniedz pat minimālo statusu, lai uz viņiem attiektos EU definētās būtiska kaitējuma normas. Aizdomas ka ar lauksaimniecības kaitējumu būs tāpat.
Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
Pēdējo reizi manīts 2020-07-30 16:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Stratosfera
Aprīkojums: black salami magnum железобетонный болт
Suņi: 2 vedeveshniki un 3 sauc nemednieks, ceturtais ir chigans
09.05.2019. 11:12
Zosu ir loti daudz,nosauts tiek loti maz,nekada populacijas samazinasanas nenotiks un ja notiks,tad domat vajadzes tikpat stulbi ka tagad!Nez kp,bet Lv visur megina iespraukties kautkur bez ziepem,bet reizem var tak ari iesprust!:)
Gatis Kaļva
Pēdējo reizi manīts 2020-09-19 16:21
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: Ir
Aprīkojums: Benelli M2, IŽ-18, ISSC SPA22, nazis
09.05.2019. 13:12
Kāpēc nevar to visu bez parakstu vākšanas?

Tāpēc arī nevar un tāpēc mēs esam tur, kur esam. Un arī parakstus savākt nevar/ir grūti. Vieglāk ir čīkstēt, kādā forumā izliet sāpi, savā starpā pačīkstēt un cerēt, ka atnāks laimes lācis, bet neko nedarīt, jo tāpat jau nav jēgas- ne tikai medību jomā, bet kopumā par visu sistēmu. Nav lobija, nav nevienam intereses...tie paši ''kaulu audzētāji'' ātri savas vēlmes sakārtoja, tāpēc, ka kādam ir intereses un sakari. Nu atļaus, ka var medīt zosis pavasarī- nebūs jau tā, ka visi mednieki ies un medīs un ''apšaus'' visas zosis. Es domāju, ka to darīs ļoti mazs skaits mednieku.
Slēpts
09.05.2019. 13:39
Ar lauksaimniecības nozari neesu uz ''jūs''. Žēl bij noskatīties, kā pavasarī tiko sasētu pupu lauku, zosis nedēļas laikā tā izretinàja, ka bij viss jāpārsēj... Cerams drīz situācija mainīsies uz pareizo un loģisko pusi. Pūšam vaigos un daram ko varam!
Slēpts
09.05.2019. 16:33
Edgars Baika
Šodien, 09:59
Lai arī zosu medības manā skatījumā ir viens no aizraujošākajiem medību veidiem, esmu pret medībām pavasarī. Katrai medību sezonai savs laiks. Tas, ka kaut kur tā dara, nav arguments. Suņus taču neēdam, tādēļ, ka Korejā ēd..
Neviens jau Tev neliedz viņus ēst(suņus)!
Bet medīt pavasarī aizliedz likums. Tur ar ir tā atšķirība.
Jānis Krams
Pēdējo reizi manīts 2020-08-12 20:38
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
10.05.2019. 15:58
Zosu ir loti daudz,nosauts tiek loti maz,nekada populacijas samazinasanas nenotiks un ja notiks,tad domat vajadzes tikpat stulbi ka tagad!Nez kp,bet Lv visur megina iespraukties kautkur bez ziepem,bet reizem var tak ari iesprust!:)
.....................................................................................................................
Pirms kādas nedēļas iznāca klausīties rādio par zvejnieku problēmām ar mencu zveju. EU jau gadiem centās panākt zvejas aizliegumu uz 2-3 mēnešiem gadā. Zvejnieku argumenti vienmēr uzvarēja un aizliegumi netika ieviesti. Nu nonācis tik tālu, ka mencu kuģi jāsagriež lūžņos vai jāpārprofilē. Uzstājās arī viens no ierobežojumu pretiniekiem, cilvēkam beidzot nāca saprašana, ka pirms 2 gadiem noraidītā iniciatatīva tomēr bija pareiza. Bet sapratne nāca par vēlu, kā nu pats saka, mencu nav, kuģis jālaiž uz ūtrupi. (Pozdno kaišsa sin moi).
Savulaik es balsoju pret Latvijas dalību EU. Domas neesmu mainījis. Bet tajā pat laikā nākas atzīt, ka bez atsevišķiem EU likumiem tēlaini izsakoties, te jau būtu "pustuksnesim līdzīga ainava".
No dabas nevar grābt nepārtraukti ar saukli, .............. (punktu vietā ierakstam vajadzīgo vārdu) tak vēl daudz.
Slēpts
11.05.2019. 08:48
Atbalstu zosu medības tikai un vienīgi lauksaimniecības sējumu postījumu vietās. Vai tad tam putnam bez zemnieku sasētiem laukiem, citur nav ko ēst? Ne kāda populācijas samazināšanās nenotiks, ja sējumu postījumu vietās mednieki pa kādai zosij noklapēs.