Šodien vārdadienu svin Rigonda, Adrians, Ārija, rītdien - Haralds, Almants
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pārdomas par likumiem


Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
Pēdējo reizi manīts 2020-02-22 07:23
Lietotāja statuss: Lietotājs
Aprīkojums: lock base/scenar l un pulimot maksim
Suņi: 2 vedeveshniki un 3 sauc nemednieks
Vakardien, 21:33
Ja Berzin, tapat ka tu,jo del tadiem ka tu ,mes esam tur ,kur esam!
Slēpts
Vakardien, 21:31
''Par nelikumigam medibam atdzist nomeditu dzivnieku bez licenzes,neatlautos terminos vai nemedijamu sugu viss!Parejais par ko jus cepjaties ir fufels un skaidribas nekad nebus vnk uz to visu parejo vajag braukat pa lupam viss!''
Tu tiešām esi tērēts, Plotniek!
Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
Pēdējo reizi manīts 2020-02-22 07:23
Lietotāja statuss: Lietotājs
Aprīkojums: lock base/scenar l un pulimot maksim
Suņi: 2 vedeveshniki un 3 sauc nemednieks
Vakardien, 20:48
Par nelikumigam medibam atdzist nomeditu dzivnieku bez licenzes,neatlautos terminos vai nemedijamu sugu viss!Parejais par ko jus cepjaties ir fufels un skaidribas nekad nebus vnk uz to visu parejo vajag braukat pa lupam viss!
Miervadis Ādamsons
Pēdējo reizi manīts 2020-02-21 18:05
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Kastālija
Vakardien, 18:05
Prasot viedokli par likumu interpretāciju kontrolējošai iestādei, būtu jābūt piesardzīgam un kritiskam ar atbildi. Labāk aprobežoties ar normatīvo aktu lasīšanu. Nezinu, protams, kā jums, bet man nesagādā sevišķas grūtības izlasīt Medību likumu un noteikumus, nekā tur tik samudžināta un murgaina nav, lai būtu grūti apjēgt, no kāda transportlīdzekļa drīkst vai nedrīkst medīt.
Arnis Dišlers
Pēdējo reizi manīts 2020-02-22 08:43
Lietotāja statuss: Lietotājs
Vakardien, 17:20
Kut kā nesaprotu kuri ir tie gudrīši. 58. pants nosaka ieroča PĀRVADĀŠANU individuālās medībās. 62. pantā teikts ka iekāpjot transporta līdzeklī ierocis jāizlādē. Neatkarīgi sauszemes vai ūdens. Arī airu laivā. Ja par nelikumīgām medībām atzīst medības no braucoša motorizēta transporta, tad loģiski domājot iznāk, ka no stāvošā transporta medības ir likumīgas. ( Cik tas ir ētiski, ja brauc pa ceļu, aptur autiņu un šauj tas ir cits jautājums. Tā pat kā šaušana lielos attālumos.) Atļauts ir viss kas nav aizliegts. Ja būtu uzrakstīts ka nelikumīgas medības ir šaušana no meh. transporta, tad nebūtu nekādas diskusijas. Kaut kā negribas ticēt, ka medību daļas vadītājs devis tādu atbildi. Vēl jau pastāv VMD ģenerāldirektors un tiesa.
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2020-02-22 09:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: 11 gadi
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 9
Vakardien, 16:36
Šitādi visgudrīši jau ar tos likumus sačakarē,ka pēcāk nevar neko saprast.

Ir tāds vārdu salikums - veselais saprāts vai arī loģiskā domāšana.

Veselo saprātu un loģiku vajadzētu pieslēgt nevis pie likumu lasīšanas bet jau pie viņu rakstīšanas, likumam jābūt pamatotam ar fiziku vai kādu citu zinātni. Tā lūk esot Eiropā vai "zaļo" prasību ievērošana nav pamatojums.
Slēpts
Vakardien, 16:17
Šitādi visgudrīši jau ar tos likumus sačakarē,ka pēcāk nevar neko saprast. Grib lai noteikumos ieraksta ka no stāvošas mašīnas nedrīgst šaut ne pa šofera puses atvērtu logu ne blakussēdētāja un arī ne aizmugurē atvērtiem logiem. Paši grib būt visgudrie - taisīt sūdus - jo redz likumā nav rakstīts tas un tas. Varbūt kāds vel iedomāsies ka vajadzīga auto marku likumā ierakstīt,ka no merša nedrīgst bet no kaut kāda forda ja nav pieminēts vai žiguļa drīgst izdarīt šāvienu?
Ir tāds vārdu salikums - veselais saprāts vai arī loģiskā domāšana.Citiem laikam šos divus vārdus kopā dabūt ir grūti!
Brīžam var pabrīnīties pa ko te taisa cepienu,pēc tam brīnās ka tie lielie kungi uzraksta likumu tā ka pašiem grūti saprast bez juridiskās izglītības.
Arnis Dišlers
Pēdējo reizi manīts 2020-02-22 08:43
Lietotāja statuss: Lietotājs
Vakardien, 15:45
Tur ir tā rakstīts. Bet nav minēts, ka sauszemes transporta līdzekļī. Rodas daži jautājumi. Kur ir teikts ka transporta līdzekļī aizliegts pielādēt ieroci, to izjaukt, salikt un veikt citas darbības. Un kā ir ar ūdens transporta līdzekļiem? Tātad, ja mednieks atrodas kādā no ūdens transporta līdzekļiem un grib izdarīt šāvienu, viņam ar tukšu ieroci jāizkāpj no šī transporta līdzekļa, tad jāpielādē un jāmēģina šaut. Vispār kaut kāds murgs. Medību noteikumos ir punkts, kurš nosaka, ka dzinējs var mastā šaut ja viņš ir viens un izmanto medību suni. Piezvanot uz medību daļu, man uz jautājumu,kā ir ja suņi ir vairāki, atbildēja ka tur ir rakstīts vienskaitlī. Tad man radās nākošais jautājums, kā ir ja tiek izmantota medību kuce. Medību noteikumos ir rakstīts par suni. Beigās nonāca pie Zālamana lēmuma, ka skaitam un dzimumam nav nozīmes.
Atceraties ka bija tāds premjers Vilis Krištopans, kurš izteicās pa muļķu zemi. Brīžiem šķiet ka viņam taisnība.
Slēpts
Vakardien, 15:25
Tas šo stāstu par jurista cienīgu nepadara.
Guntis Guntis
Pēdējo reizi manīts 2020-02-21 15:27
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: no 2011.g.
Aprīkojums: TOZ34P; MP153; TIKKA T3
Medību trofejas: 2
Vakardien, 15:00
Gints Mālkalnietis
Šodien, 14:31
To atbildi no VMD ir rakstījis mākslinieks, ne jurists. Tā noteikumus skaidrot nedrīkst.

Atbildi sniedza Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.