Šodien vārdadienu svin Helmuts, Zina, Zinaīda, rītdien - Dana, Dans, Danute, Edgars
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medībās nošauj mednieku

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 27 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 02.01.2020. 13:53

Karls Gustavs
Pēdējo reizi manīts 2020-01-08 10:43
Lietotāja statuss: Vērotājs
16.12.2019. 13:55
Pirms ~ 8 gadiem Vidzemē. Divi mednieki ar pieredzi. Viens no tiem, medību kolektīva vadītājs,domes deputāts. Vakarā aizbrauca uz gaides medībām, sēž vienā laukā, katrs savā toarnī. Kolektīva vadītājam iznāk cūku bars, bet par tālu šaut. Zvana savam kolēgim,saka, lai šis kāp nost no sava toarņa padzen šīm cūkas tuvāk. Nu ir cūkas tuvāk, šauj pa kuili. Kuiļa vieta čoms ar sašautu kāju. Samaksāja ārstam par klusēšanu, čomu salāpija. Čoms klibo līdz šai baltai dienai, paveicās. Bet medības kaut kā negrib vairs nākt.
Slēpts
16.12.2019. 14:13
...paliek jautājums, kāpēc jāšauj tālākajam medniekam uz 90.m., ja pretējais mednieks to var izdarīt 45.metros... ?, ... bet nu jā, no tiesas visi nāk gudri...,bet mednieku līnija jāredz!! Tiešām skumji, ka tā sanāca... Trennēsimies tēmēt ar abām acīm vaļā un tad jau tā pretējā mednieku līnija būs redzamāka..
Karls Gustavs
Pēdējo reizi manīts 2020-01-08 10:43
Lietotāja statuss: Vērotājs
16.12.2019. 14:20
Andrim Zariņam, jūsu konkrētajā gadijumā. Cietušais zaudeja daudz asiņu, noasiņoja. Būtu savlaicīgi uzlikts zņaugs, izdzīvotu varbūt. Esmu pārliecināts ka 80% mednieku, nemāk, negrib sniegt pirmo palīdzību. Vispār nesaprot kas tas ir jādara... Man vienmēr ir līdzi nokomplektēta, neliela med somiņa. Ar pārsiesanas materjāliem, žņaugu. Gadijumam ja nu kas...
Slēpts
16.12.2019. 14:39
Mūsdienās žņaugus vairs nemāca likt. Ja nav armijas/ZS apmācības tad civilajiem tas netiek mācīts vispār, un tā ir oficiālā nostāja.
Slēpts
16.12.2019. 16:53
Nezinu kā bija šajā negadijumā, bet ja aizšauj garām medijumam un trāpa pa ko cietu, piem. aizķerot akmeni, tad gan tā lode kaukdama lido neprognozējamā virzienā tālu, tālu un ļoti bīstami .. un nelīdzēs abas acis vaļā..
Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
Pēdējo reizi manīts 2020-04-07 17:15
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Stratosfera
Aprīkojums: lock base/scenar l un pulimot maksim
Suņi: 2 vedeveshniki un 3 sauc nemednieks,ceturto sauc chigans
16.12.2019. 17:04
Anna kirilko-par sim lietam ir jaruna visu laiku,daudz un tik pat skali ka man tas vislaik patik!Izskatas ka tu gribi visu teiksim ta klusiba aizlocit!Tas ka mednieks ir vecs nenorada uz to ka vins ir pieredzejis,es esmu jauns un ari loti pieredzejis,bet es redzu kadi ir vecie kozli,vienvardsakot,butu smiekligi ja nebutu,tik skumji!
Slēpts
16.12.2019. 17:09
Tā lode (gan gludā gan karabīnes) var pamainīt virzienu arī bez akmeņa. Cietāki zari pietiks. Pret tādiem rikošetiem palīdz tikai ķerambedres! Diemžēl, konkrētajā gadījumā uz pliku rikošetu nenorakstīsi.
Slēpts
16.12.2019. 19:00
.. tāpēc arī dzinējmedībās bliežu ar bisīti un ar Monolit, lai ja ķer zarus, tad bez rikošetiem.. Dārga munīcija, bet salīdzinoši prognozējama.
Anna Kirilko
Pēdējo reizi manīts 2020-04-06 12:35
16.12.2019. 19:04
Jāni Plotniek, tas ir labi, ka tu esi jauns un pieredzējis. Tikai atceries, ka kādreiz arī tu būsi vecs kozjols :)
Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
Pēdējo reizi manīts 2020-04-07 17:15
Atrašanās vieta: Stratosfera
Aprīkojums: lock base/scenar l un pulimot maksim
Suņi: 2 vedeveshniki un 3 sauc nemednieks,ceturto sauc chigans
16.12.2019. 19:17
Lidz tam vel janodzivo,medijot ar tadiem kozliem :)!