Šodien vārdadienu svin Rigonda, Adrians, Ārija, rītdien - Haralds, Almants
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medībās nošauj mednieku

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 27 lietotāji. Komentāru skaits 67. Pēdējais viedoklis 02.01.2020. 13:53

Slēpts
16.12.2019. 19:23
Nesen gar manu sējumu lauku kaimiņu kolektīvs dzina mastu. Izdevīgā brīdī piegāju, kā viņš pats stādijās priekšā, pieredzējušam medniekam, parunāties kā sokas ar medībām. Prasu večukam, ar ko tad šis šauj. Itkā ar kaut kādiem brenekiem, bet otrā stobrā trīs bumbas... Sals, apledojis meža ceļš gar lauka malu uz kura stāv mednieki un trīs bumbas stobrā... Ne ko neteicu, ko tad es ,salīdzinoši jauns mednieks pret "pieredzējušu" vorošilovieti ...
Gunārs Jānis Lagūns
Pēdējo reizi manīts 2020-02-21 10:56
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: MK "Būdnieki", MK "Castor Fiber"
Atrašanās vieta: Jelgavas novads, Kalnciema pagasts
Medību stāžs: 52 gads
Aprīkojums: IŽ-58MAE, TIKKA 650M (30-06)
Suņi: pašreiz nav
Medību trofejas: 6
16.12.2019. 21:04
Skumīgi,bet drošības noteikumu viens no galvenajiem baušļiem ir pārkāpts, nešaut pa mednieku līniju, ievērot šaušanai atļautos leņķus.
Es drusku apskatījos shēmu, protams, dabā viss labāk redzams. Faktiski, pēc shēmas, šāvējs nemaz nedrīkstēja šaut tālāk par 30-40m. Ceļš met nelielu, bet tomēr, līkumu un, tālāk šaujot, leņķis pret mednieku līniju nav lielāks par 5 grādiem, dzīvniekam atrodoties pat ceļa pretējā pusē.
Nu tās ir manas domas.
Ievērosim drošības noteikumus, medību ētiku. Nešausim, ja nav pārliecības, ka viss ir ievērots un
visiem medniekiem ne spalviņas .
Līdzjūtība visiem mirušā mednieka tuviniekiem.
Pēteris Siksna
Pēdējo reizi manīts 2020-02-22 23:06
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
16.12.2019. 21:45
Lidz tam vel janodzivo,medijot ar tadiem kozliem :)!
Tici man , laiks paiet ļoti ātri ! Pat nejutīsi cik ātri pats kļūsi par āzi , tad varēsi izbaudīt jauno kazlēnu lecīgumu !!! Parasti tie jaunie nav ne gudrāki , ne labāki mednieki , tikai iedomīgi un augstprātīgi !
Miervadis Ādamsons
Pēdējo reizi manīts 2020-02-22 11:22
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Kastālija
17.12.2019. 02:50
Es drusku apskatījos shēmu
Lagūna kungs varbūt padalīsies ar shēmu ar citiem?
Jānis Klāvs
Jānis Klāvs
Pēdējo reizi manīts 2020-02-22 14:37
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: nedaudz ir
Aprīkojums: kautkads jau ir
Suņi: tikai ķēdes
17.12.2019. 06:47
Atver pirmo lapu, tur viņa ir
Slēpts
17.12.2019. 08:10
.. tāpēc arī dzinējmedībās bliežu ar bisīti un ar Monolit, lai ja ķer zarus, tad bez rikošetiem.. Dārga munīcija, bet salīdzinoši prognozējama.

dārga? paskatoties veikala plauktos, tad viena no lētākajām. Otrkārt, Jums lido labi man 35m iet plakaniski mērķī, kas arī nozīmē, ka tur būs oh kādi rikošeti :D
Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
Pēdējo reizi manīts 2020-02-22 22:50
Aprīkojums: lock base/scenar l un pulimot maksim
Suņi: 2 vedeveshniki un 3 sauc nemednieks
17.12.2019. 08:26
Pareizakais ir saut zveru projam ejosu pa diagonali no mednieku linijas,ta daru es loti drosi un ari tikpat veiksmigi!Tie 15gradi ,kas ir likuma ir fufels,jo mednieku linija nav taisna,bet var mest likumu ka rezultata tiek uzsauts otra mednieka virziena,ka ari tas bij pagajusas medibas uz mani!Bet ja runajot par kozliem,tad tiesi vini ir tie iedomigie un lecigie grib pamacit,tikai vini nezina ka viniem vel ka lidz kosmosam :)!
Gatis Kaļva
Pēdējo reizi manīts 2020-02-22 18:56
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: Ir
Aprīkojums: Benelli M2, IŽ-18, ISSC SPA22, nazis
17.12.2019. 08:52
Tie 15gradi ,kas ir likuma ir fufels,jo mednieku linija nav taisna,bet var mest likumu ka rezultata tiek uzsauts otra mednieka virziena,ka ari tas bij pagajusas medibas uz mani!

74. Atļauts šaut tikai sektorā, kas nepārsniedz 70 grādu uz abām pusēm no perpendikula pret mednieku līniju mastā vai ārpus masta. Aizliegta šaušana pa mednieku līniju – lādiņš vai tā daļa nedrīkst lidot tuvāk par 15 metriem no mednieka.
Cik labi pārzinām noteikumus paši?
Pēteris Siksna
Pēdējo reizi manīts 2020-02-22 23:06
17.12.2019. 09:00
tikai vini nezina ka viniem vel ka lidz kosmosam :)!
Kur ta tu tāds gudrs mums ? Laikam tāds piedzimi - (ar visu instrumentu kasti ).... :):) !!!!
Slēpts
17.12.2019. 09:18
Es arī šauju pa zvēru AIZ mednieku līnijas, lai ne kad stobrs nešķērsotu mednieku līniju! Protams tādā veidā medīt, ne tik veiksmīgi sanāk, bet man drošība medībās ir vissvarīgākā. Es pat solīti ieeju mastā iekšā un skatos lai man blakus kādi lielāki koki (ja tādi ir).(piesardzība ne kad nenāk pa ļaunu). Tā medijot, praktiski neiespējami sašaut citu mednieku. /// p.s.(...ja kādam Dupleks lode iet plakaniski un taisa ''oh'' rikošetus, tad es tur nevaru palīdzēt.. )