Šodien vārdadienu svin Renāte, Modrīte, Mudrīte, rītdien - Beāte, Beatrise
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Valsts mežu dienests jālikvidē.


Gunārs Saule
Pēdējo reizi manīts 2021-10-24 09:26
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: Klubs VNL
Atrašanās vieta: Valdemārpils, Lubezere
Medību stāžs: No 1981
Aprīkojums: IŽ27E Marlin 60SN .22Lr
Suņi: nav
21.01.2020. 13:03
Cik no no mums, kas nav apmierināti ar to, ko dara vai nedara mūsu valdība, paši sastāv partijās? Tikai caur pārstāvniecību partijās var kaut ko mainīt. Bet sastāvēt partijā un aktīvi līdzdarboties prasa gan laiku, gan piepūli. Ja mēs neņemam līdzdalību procesos, bet tikai vērojam no malas un vaimanājam, tas tikai norāda , ka nemaz tik slikti kopumā nav. IMHO
Slēpts
21.01.2020. 14:35
"... ne maz tik slikti kopumā nav... ",jo paceļot akcīzes nodokli cigaretēm, neviens tā skaļi nevaimanāja. Redz ,citur eiropā paciņa maksā ap 10.eur, bet pie mums tikai ap 3,5eur. Lielai daļai smēķētāju, arī pensionāriem, šī "vajadzība" mēnesī izmaksā ap 100eur. Vai tāpēc nesmēķē..? Toties, lai mēnesī, vai vēl retāk, iegādātos pa 10eur medību licensi un vienreiz gadā iegādātos pa 40eur sezonas karti, tas vairs nav samaksājams! Ak vai, kā tas nabaga mednieciņš savilks galus! Vairs nepietiks naudiņa vakara aliņam...! Protams nav priecējošs fakts, ka medības paliek dārgākas, bet nekas šai dzīvē nestāv uz vietas. Diemžēl jārēķinās ar to, ka pilnīgi viss vajadzīgais, paliek dārgāks un izdzīvos stiprākie..., tā pat kā mežā.. Vienīgi, ja arī paliek dārgākas licenses un sezonas kartes, tad pamatoti un caurspīdigi pierādīt un parādīt, kur tā mūsu naudiņa tiek ieguldīta. Ja tā tiek tērēta bez kādas jēgas priekšniecības "pieredzes" braucienos uz ārvalstīm un vēl visādām nejēdzībām, tad gan tas nebūtu smuki.. Konkrēti visiem mums medniekiem pateikt, redz trūkst līdzekļi tam, tam un tam. Tas maksā tik, tas tik. Tātad mums pie licensēm un sezonas kartēm vajadzētu pielik tik un tik, nevis to cenas kāpumu izurbināt no deguna. Tā lai būtu skaidra bilde. Maksājam un turam ierēdņus pie vārda. Ja kaut kas ne tā notiek ,te forumā saorganizējamies, ņemam teltis, plakātus un braucam pie Rīgas kungiem. Kurš par? Gan jau daudzi. Bet ja reāli vajadzētu sankcionētu, pamatotu bunti uzrīkot, diez vai 10% aizbrauktu, bet atkal pie datora benķī pirstu un vaimanātu cik viss slikti..
Slēpts
21.01.2020. 17:24
Vēlreiz iesaku visiem izlasīt Baumaņa rakstu, kura links ir sākumā!!!
Slēpts
21.01.2020. 17:30
Medību likumam, visām šīm valsts nodevām 100% apmērā būtu jānonāk Medību saimniecības attīstības fondā. Tomēr, kopš 2010. gada, Medību saimniecības attīstības fondā nonāk tikai aptuveni trešā daļa no mednieku samaksāto valsts nodevu apjoma jeb 140 tūkstoši eiro. Tātad, šo 10 gadu laikā Medību saimniecības attīstības fondā nav iemaksāti aptuveni 3,5 - 4 miljoni eiro, kuriem pēc likuma tur būtu jānonāk.

Ja nepietiek ar ~1/3, tad atbilstoši likumam novirzam 100%, tad visam būtu jāpietiek!? Bet palasot daudzus ekspertus nav brīnums, ka esam, kur esam- jūs pie friziera, servisā, veikalā utt arī paši piedāvājaties samaksāt dārgāk tikai tāpēc, ka ilgi cena nav mainījusies?
Slēpts
21.01.2020. 19:30
un otrs svarīgs jautājums, kapēc ārzemniekiem tiek samazināta maksa? kāds pamatojums?
Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
Pēdējo reizi manīts 2020-07-30 16:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Stratosfera
Aprīkojums: black salami magnum железобетонный болт
Suņi: 2 vedeveshniki un 3 sauc nemednieks, ceturtais ir chigans
21.01.2020. 20:39
Hm,kaut kur dzirdeta fraze janka-pikis nav problema:D Doma tik viegli bus nogazt ZZS varzu?
Jānis Vesets
Jānis Vesets
Pēdējo reizi manīts 2021-10-23 17:27
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Rendas, Kabiles meži, izcirtumi un purvi
Aprīkojums: Titan 6 .30-06, Finn Classic 12.cal.
Medību trofejas: 4
21.01.2020. 20:49
Kā privāts uzņēmējs es varu saviem pakalpojumiem celt cenu tiktāl, cik tirgus (konkurence) atļauj, un cik klients ir gatavs maksāt. Bet ja valsts ceļ cenu saviem pakalpojumiem (bezkonkurences tirgū), cenai ir jābūt pamatotai. Tas, ka cena nav mainījusies n-tos gadus, nav pamatojums - it kā tehnoloģiskais progress ļauj pakalpojumu nodrošināt lētāk, ar mazāku darbietilpību, bet cenas tiek iet augšup, tāds ekonomisks paradokss. Un iekasētās naudas izlietojumam arī ir jābūt racionālam un pamatotam. Var jau naudu norakstīt uz zinātniskiem pētījumiem "ko mednieki domā par stirnām", vai vēl labāk, ko "stirnas domā par medniekiem". Nemaz nesmejieties, šeit vienam būtiskam pētījumam jau 300 kilogrami iedalīti:
https://www.la.lv/ko-latviesi-...
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2021-10-23 23:42
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 11
21.01.2020. 21:32
VMD nepareizi interpretē savas funkcijas, pēc maniem uzskatiem medību tiesību lietotājam jāiet uz mežniecību un jāpasaka cik licenzes viņš grib izņemt un tikai tad kad mežā patiešām to zvēru nav tik daudz VMD drīkst atteikt, jo ko tad šausi ja nav ko šaut, vilināt no kaimiņu kolektīviem nav smuki. Bet ja zvēru pietiek un kolektīva vadītājs grib nodrošināt katram medniekam pa licenzei, viņam uz to ir visas tiesības bet savukārt ja kāds no medniekiem nav mierā ar to vienu licenzi un sāk ņemt papildlimitu pa kluso un savukārt kolektīva vadītājs ar to nav mierā tad viņš var prasīt VMD palīdzību un reidu iespējams sarīkot par licenžu naudu un marķieris patiesībā ir tikai kā pierādījums vai limits tiek patiešām pārkāpts vai arī tam kolektīva vadītājam tikai tā liekas. Visādi citādi reidi jārīko pēc kautkādu citu sūdzību parādīšanās, īpašumu pārkāpšana, sabiedriskās drošības apdraudēšana u.t.t. un tur VMD naudiņu atgūst no soda naudas.
Slēpts
23.01.2020. 08:49
Facebook dzirdētais LATMAS priekšlikums
https://www.facebook.com/medni...
liekas pat nedaudz bīstamāks par VMD.
Jo ja sadalīs plānotos ieņēmumus un stirnām paredzēs 1.5 Eur, tik pat mežacūkām, tad nebrīnīšos, ka staltbrieža buļļa straips maksās kādus 50 Eur vai pat vairāk..
Vēl varētu ierosināt- lai plebejiem savilcējs maksātu kādus 5 Eur- bet ar to varētu šaut tikai neperspektīvos buļļus- lai kungiem vieglāk trofejas nomedīt...
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2021-10-23 10:07
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
23.01.2020. 08:56
Facebook dzirdētais LATMAS priekšlikums
https://www.facebook.com/medni...
liekas pat nedaudz bīstamāks par VMD.

Man liekas ir pēdējais brīdis atteikties no pārnadžu medību licenzēšanas. VMD funkcijas attiecībās zemes īpašnieks- mednieks, atgādina sutenera funkcijas. Pēc Silavas datam neviena no pārnadžu populācijām latvijā ne tuvu nav apdraudēta, drīzāk ir vērojama tieši pretēja tendence, tām klājās pārlieku labi, un to skaita pieaugums jau kļūst par problēmu lauksaimniecībai un mežšaimniecībai. Medniekus pārstāvošām organizācijām vajadzētu nevis kaulēties par savilcēju cenām, bet gan skaidri un gaiši pateikt, ka mednieks dialogā ar zemes īpašnieku pats ir spējīgs vienoties par vēlamo apmedīšanas apjomu. Tad jautājums par savilcēju cenām atkritīs uzreiz. Jautājumā par sezonas karšu izmaksām jābūt nostājai, vienalga kāds cipars, bet Medību likuma prasības ir jāpilda un VISAI naudai jānonāk MSAF!