Statistika - jā, nav vienkāršs priekšmets. Bet ar čupiņu skaitīšanu nekas ļoti sarežģīts nav, tikai darbietilpīgs. Izej kvartāliem pa vidu un saskaiti čupiņas metru pa labi un pa kreisi no gājiena līnijas. Ja ir zināms noietais attālums un dienu skaits no 15.oktobra līdz skaitīšanas dienai, tad pēc formulas dzīvnieku skaitu var izrēķināt. Ja nav slinkums pameklēt, var atrast ZM apstiprināto metodiku, no 2018. gada: https://www.zm.gov.lv/valsts-m...
Aptuveno dzīvnieku skaitu, kuru blīvums salīdzinoši paliels, pēc vienas vai otras metodes vajadzētu varēt noteikt. Bet kā ir, piemēram, ar lūsi? Manuprāt, daudz viņu nav, bet netīšām ir gadījies ik pa laikam redzēt, sniega periodā pēdas ir, bet pēc kādas metodes skaitīt? Kā noteikt limitu? Pēc noplēsto dzīvnieku skaita? Kaut kādā brīdī domāju, ka esmu kaut ko nosapņojis. Bet - atveru 1999.g. "Lielā medību grāmata" 120.lpp - "Medījamo dzīvnieku uzskaite" kā pirmais veids minēts "Uzskaite pēc pēdām ziemā". Bet lai nu paliek - manuprāt, precīzāk skaitu var pateikt aktīvākie mednieki, kas mežā pavada daudz laika - ne tikai medījot, bet reāli apsaimniekojot platības. Un piekrītu vārdiem - mežs nav aptieka (un, cerams, nekad arī nebūs).
Ja nav slinkums pameklēt, var atrast ZM apstiprināto metodiku, no 2018. gada:
https://www.zm.gov.lv/valsts-m...
Kaut kādā brīdī domāju, ka esmu kaut ko nosapņojis. Bet - atveru 1999.g. "Lielā medību grāmata" 120.lpp - "Medījamo dzīvnieku uzskaite" kā pirmais veids minēts "Uzskaite pēc pēdām ziemā". Bet lai nu paliek - manuprāt, precīzāk skaitu var pateikt aktīvākie mednieki, kas mežā pavada daudz laika - ne tikai medījot, bet reāli apsaimniekojot platības. Un piekrītu vārdiem - mežs nav aptieka (un, cerams, nekad arī nebūs).