Atrašanās vieta: Rendas, Kabiles meži, izcirtumi un purvi
Aprīkojums: Titan 6 .30-06, Finn Classic 12.cal.
Medību trofejas: 4
19.10.2021. 21:52
Saimnieciskā darbība ir precīzi definēta likumā: Atbilstoši likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 11. panta 1.1, 1.2 un 1.3 daļai par fiziskās personas saimniecisko darbību ir uzskatāma jebkura darbība, kas vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu Atbilstoši likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 11. panta 1.1, 1.2 un 1.3 daļai par fiziskās personas saimniecisko darbību ir uzskatāma jebkura darbība, kas vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu PAR ATLĪDZĪBU. Ko tur gadu atpakaļa mednieki pasludināja, tas nav likumā ierakstīts. Var jau behemotu zirgam pielīdzināt: zirgu zini? Nemaz nav līdzīgs! Tā kā pieļauju, ka savā īpašumā tomēr medīt drīkst: būtu dīvaini, ja zemes īpašnieks pats sev sniedz saimniewcisku pakalpojumu :)))
Savā īpašumā sēdu un medīju, problēmas sākas ja kaut kur jābrauc.
Slēpts
19.10.2021. 07:45
Plus gadu iepriekš mednieki medības pasludināja par saimniecisko darbību, lai apietu ierobežojumus, tad tag arī to var izbaudīt. Pēc 21.10. Klātienē strādā tikai ražošana, būvniecība un kritiskās infrastruktūras objekti - medības šeit nekur neatbilst, tātad nenotiek :D
Atrašanās vieta: Rendas, Kabiles meži, izcirtumi un purvi
Aprīkojums: Titan 6 .30-06, Finn Classic 12.cal.
Medību trofejas: 4
18.10.2021. 20:23
Mēģināju izvedot jaunu tēmu, bet administrācija neļāva pievienot, tad nu ielieku kā komentāru. Tagad ir jaunie Covid-19 ierobežojumi (par to, kādēļ veselam cilvēkam, kam pat iesnas neķerās, būtu sevī jāievada žļura, par kuru ir vairāk jautājumu, nekā atbilžu, šoreiz nediskutēšu). Šobrīd, pēc varnešu skaidrojumiem, ir divi varianti: 1.Privāts pasākums: 20 cilvēki ārtelpās, 10 cilvēki iekštelpās, bez citiem ierobežojumiem. 2.Epidemioloģiski droša vide. Visi nošpricēti, ārtelpās skaits bez ierobežojumiem, 2 m distance, uzpurņos. Iekštelpās 15 kvm uz seju. Medībām esot jānotiek „epidemioloģiski drošā vidē”. Tātad, gan dz.medībās, gan individuālajās piedalās spricētie. Saskaņā ar Medību likumu un Medību noteikumiem, dzinējmedības sākas un beidzas, kad medību pārskatā tiek ierakstīti attiecīgie laiki. Individuālās medības sākas un beidzas brīdī, kad mednieks savās medību platībās izņem ieroci no iesaiņojuma un izlādētu ievieto atpakaļ. No esošā es saprotu: 1.Dzinējmedības. Pirms medību pārskata atvēršanas, tas ir privāts pasākums, ar tam noteiktiem ierobežojumiem. Atklājot diznējmedības, tas notiek ”epidemioloģiski drošā vidē” (piedalās tikai spricētie), ar visiem 2. Variantā uzskaitītajiem ierobežojumiem. Pēc noslēguma laika ierakstīšanas, tas kļūst par privātu pasākumu, ar uz to attiecināmiem ierobežojumiem? 2.Individuālās medības. Ļoooti interesanti. Ja medību mājā ierodas vairāki individuālie mednieki, kas sēž atsevišķos torņos (krietni vairāk kā 2 m attālumā), bet kopā velk ārā, dīrā, iedzer arī, kas jau kvalificējas uz privāto pasākumu, bet (kā teiktu Godmanis): Zemnieks vakarā iet pasēdēt uz lopu savā zemē, ir kolektīva biedrs, bet medībās nekontaktējas. Pēc likuma, ja viņam nav „sadarspējīgs”, jeb jā to huiņu sauc, aplikācija, viņš savā tornī sēdēt nedrīkst, jo apdraud sabiedrību?? Manam paziņam ir mednieka apliecība un sezonas karte, bet nav ieroča atļaujas. Pēc likuma, viņš savās zemēs ar lamatām drīkst medī nelimitētos (bebrus). Šobrīd sanāk tā, ka arī bebru lamatas viņš bez šprices likt nedrīkst, jo tās ir medības (ar rīkiem)? Domāju, ka daudziem būtu interesants un noderīgs profesionāla jurista (nevis ierēdņu atgremojumu) skaidrojums, ko tad tagad mednieks drīkst (vai nedrīkst) darīt, sava iecirkņa vai personīgajās platībās???
Atrašanās vieta: Rendas, Kabiles meži, izcirtumi un purvi
Aprīkojums: Titan 6 .30-06, Finn Classic 12.cal.
Medību trofejas: 4
11.05.2021. 19:05
Es nedomāju, ka Veidemane ir ietekmīga influencere jaunās paaudzes vidū, kuri NRA nelasa vispār. Drīzāk senilā kundze ar trokšņa taisīšanu izmisīgi mēģina pievērst uzmanību savai sen senā pagātnē zenītā bijušajai personai. Bet štrunts par to, tāpat kā par to, ko savā virtuvē Veidemane (vai es) domā par medniekiem, filatēlistiem, šahistiem, gejiem, utt. Bet, ja plašsaziņas līdzekļos tiek publicētas naida runas, tur nav jāraksta komentāri portālos, tur ir jāsit ar pantu!!!
Atbilstoši likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 11. panta 1.1, 1.2 un 1.3 daļai par fiziskās personas saimniecisko darbību ir uzskatāma jebkura darbība, kas vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu Atbilstoši likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 11. panta 1.1, 1.2 un 1.3 daļai par fiziskās personas saimniecisko darbību ir uzskatāma jebkura darbība, kas vērsta uz preču ražošanu, darbu izpildi, tirdzniecību un pakalpojumu sniegšanu PAR ATLĪDZĪBU.
Ko tur gadu atpakaļa mednieki pasludināja, tas nav likumā ierakstīts. Var jau behemotu zirgam pielīdzināt: zirgu zini? Nemaz nav līdzīgs!
Tā kā pieļauju, ka savā īpašumā tomēr medīt drīkst: būtu dīvaini, ja zemes īpašnieks pats sev sniedz saimniewcisku pakalpojumu :)))
Tagad ir jaunie Covid-19 ierobežojumi (par to, kādēļ veselam cilvēkam, kam pat iesnas neķerās, būtu sevī jāievada žļura, par kuru ir vairāk jautājumu, nekā atbilžu, šoreiz nediskutēšu). Šobrīd, pēc varnešu skaidrojumiem, ir divi varianti:
1.Privāts pasākums: 20 cilvēki ārtelpās, 10 cilvēki iekštelpās, bez citiem ierobežojumiem.
2.Epidemioloģiski droša vide. Visi nošpricēti, ārtelpās skaits bez ierobežojumiem, 2 m distance, uzpurņos. Iekštelpās 15 kvm uz seju.
Medībām esot jānotiek „epidemioloģiski drošā vidē”. Tātad, gan dz.medībās, gan individuālajās piedalās spricētie. Saskaņā ar Medību likumu un Medību noteikumiem, dzinējmedības sākas un beidzas, kad medību pārskatā tiek ierakstīti attiecīgie laiki. Individuālās medības sākas un beidzas brīdī, kad mednieks savās medību platībās izņem ieroci no iesaiņojuma un izlādētu ievieto atpakaļ. No esošā es saprotu:
1.Dzinējmedības. Pirms medību pārskata atvēršanas, tas ir privāts pasākums, ar tam noteiktiem ierobežojumiem. Atklājot diznējmedības, tas notiek ”epidemioloģiski drošā vidē” (piedalās tikai spricētie), ar visiem 2. Variantā uzskaitītajiem ierobežojumiem. Pēc noslēguma laika ierakstīšanas, tas kļūst par privātu pasākumu, ar uz to attiecināmiem ierobežojumiem?
2.Individuālās medības. Ļoooti interesanti. Ja medību mājā ierodas vairāki individuālie mednieki, kas sēž atsevišķos torņos (krietni vairāk kā 2 m attālumā), bet kopā velk ārā, dīrā, iedzer arī, kas jau kvalificējas uz privāto pasākumu, bet (kā teiktu Godmanis):
Zemnieks vakarā iet pasēdēt uz lopu savā zemē, ir kolektīva biedrs, bet medībās nekontaktējas. Pēc likuma, ja viņam nav „sadarspējīgs”, jeb jā to huiņu sauc, aplikācija, viņš savā tornī sēdēt nedrīkst, jo apdraud sabiedrību??
Manam paziņam ir mednieka apliecība un sezonas karte, bet nav ieroča atļaujas. Pēc likuma, viņš savās zemēs ar lamatām drīkst medī nelimitētos (bebrus). Šobrīd sanāk tā, ka arī bebru lamatas viņš bez šprices likt nedrīkst, jo tās ir medības (ar rīkiem)?
Domāju, ka daudziem būtu interesants un noderīgs profesionāla jurista (nevis ierēdņu atgremojumu) skaidrojums, ko tad tagad mednieks drīkst (vai nedrīkst) darīt, sava iecirkņa vai personīgajās platībās???