Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Vai kāds var kautko vairāk pastāstīt par čokiem, ar ko viņi īsti atšķiras? Kādu čoku izmantot uz dižmedījumiem?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 7 lietotāji. Komentāru skaits 2. Pēdējais viedoklis 17.12.2007. 15:40

Ilgvars Zihmanis
Ilgvars Zihmanis
Pēdējo reizi manīts 2024-03-29 01:47
Lietotāja statuss: Guru
Atrašanās vieta: Rīga, Gulbene un pēc vajadzības
Suņi: nav
Medību trofejas: 11
17.12.2007. 11:06
protams, pašlādētās patronas po žizņi būs labākas par pirktajām... Nez, es visu laiku domāju - jo lielāks čoks, jo lielāks skrošu blīvums... No kurienes tāda informaška, ja drīkst painteresēties? Un kas ir meistars Fokins? Nav tas no DauSkr? Atvainojos, ja būšu kļūdījies.
Andrejs Šlapakovs
Pēdējo reizi manīts 2008-03-06 15:41
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
17.12.2007. 15:40
Attiecībā par sašaurinājumu, sašaurinājums nevar būt bezgalīgs, ir noteikts lielums un mazums šiem stobru galiem. Iedomājaties ja piemēram, 12. kalibram stobra gala diametrs būs 14mm vai 12mm, sašaurinājums pēc skata iespaidīgs būs, bet kādi rezultāti būs...oi, oi, oi, dod dies lai ierocis paliek dzīvs. Tāpēc medību ieročiem normālie un efektīvākie sašaurinājumi ir 0,5mm un 1,00mm, dzenoties pēc lielākiem cipariem medībās rezultāts nepieaugs. Šie sašaurinājumi kas nāk līdzi medību ieročiem, es uzskatu ir vairāk psiholoģiskajs efekts medniekam un naudas efekts firmai kas notirgo ieroci. Medībām uz putniem nebūs nekad vienādu situāciju, jo pēkšņi no 10 metru distances rodās vajadzība šaut 50 metru distancē un stobra galā uzliktais "cilindrs", izšaut jau var, bet vai būs rezultāts grūti spriest, jo izkliede būs ļoti liela 50 metros. Iedomājaties pīļu medības, kad pīle jāšauj uz pieiešanu aptuveni 10-12 metriem, labs šāvējs laižot tiešo skrošu lādiņu pīlē- putns tiks sakapāts nepajokam, man pašam personīgi ir gadījies tādās distancēs šaut pa pīlēm ne vien vienu reizi, no pīles paliek tikai spārni, stobra sašaurinājums pilnais čoks 1,00mm un skrotis numur 5 konteinerā. Par cilindriem, uzlabotiem cilindriem, pusčokiem, čokiem un pastiprinātiem čokiem var runāt diezgan daudz, jo tā ir plaša tēma.
Padomju savienībā bija sporta meistars šaušanā ar gludstobra ieroci un skrošu šāviena lādiņu pētnieks Fokins, vārdu uzreiz neatminos, ir jāpaceļ tad man attiecīgā literatūra.