Šodien vārdadienu svin Nils, Viktors, rītdien - Rasa, Rasma, Maira
toptitle

Medību trofejas - Lapsas

Lapsas
Pievienoja Artūrs Mukāns. Skatīts 5951 reizes.
Uzkāpu tornī, pirmā lapsa atnāca pēc 15 minūtēm. Nepaguvu noziņot kolēģim sms, kad krita otra. Trešā arī nebija ilgi jāgaida. Tuvākais trāpījums apm 40 m, tālākais ap 80m.
Atslēgvārdi: lapsafoxлиса
Lai pievienotu komentāru, vispirms jāreģistrējas. Reģistrēties
Komentāri:

Vilnis Kronbergs2014-06-11 13:47

Šauts tikai šaušanas pēc? Vai arī šīm bija labs akots? Manuprāt nošaut bez tālāks izmantošanas un pamest grāvmalē (vasarā gan jau tā izdara) ir galīgi medniekam necienīgi. Kāds teiks, lapsa kaitēklis un jācīnās visiem spēkiem? Novembrī - martā medījiet kaut 24h/diennaktī. Jebkuriem dzīvniekiem ir mazuļu audzēšanas laiks, arī lapsai. Un nomedī māti...Super. Nav runa, ja iet uz vistām. Bet sēžot uz cūkām tornī, šaut kas nāk (lapsa)??? Viens ir MK noteikumu termiņi, bet kas svarīgāk ir loģiskā izpratne par dabas norisēm.

Jānis Brolišs2014-06-11 14:39

Nu nezinu nezinu loģika neloģika bet kāpēc nevarētu lapsēnus šaut, lai samazinātu skaitu galu galā varbūt ziemā kādam ir vēsāks nekā citiem un nevar nosēdēt:D Es personīgi arī šauju kad iznāk, jo ja platībās nav pļavu bet ir tikai meži es labāk biežāk gribu redzēt zaķus un mežirbes.

Artūrs Mukāns2014-06-11 15:22

Nē, šauts ar nolūku, nevis šaušanas pēc. Mums blakus ir fermas, lapsu populācija tiešām ir liela. Attēlā redzamā mazkalibrene TOZ11, attiecīgi var noprast, ka tie ir lapsēni. Medību kolektīvā, cik man zināms, grāvmalēs nekas nepaliek, bēdīgiem gadījumiem katram mašīnā ir lāpsta. Protams, paldies par ieteiktajiem medību mēnešiem un stundām.

Arnis Puksts2014-06-12 08:45

No dabas norišu viedokļiem ir pareizi tagad medībās šaut lapsas, varbūt speciāli lapsu medības rīkot būtu pārmērīgi, bet pie iespējas - ir jāšauj! Nav pareizi no merkantilā viedokļa, bet ne visus tas akots interesē.
Lapsēni jau sāk klejot - kā tas ir redzams bildē. Atkarība no vecajām lapsām minimāla. Bet ēst grib - un tagad kā reizi uz zemes ligzdojošiem putniem ir mazuļi, kas vēl nav spējīgi lidot (un kurus jau tā aplasa stārķi).
Ja tā vērtē - tad vārnas un žagatas nav izmantojamas, kormorāni arī nebūs, vilki vasarā arī - kas tur par trofeju u.tt.
Bet, ja reiz mednieks grib savu noderīgumu sabiedrībai parādīt, tad kā reizi šie visi ir jāmedī - izmainītajā vidē dabiskais līdzsvars nav iespējams, tas medniekam jācenšas uzturēt.

Autoram par šāvieniem - visu cieņu! Šauj garām arī turpmāk!

Jānis Cimmers2014-06-12 09:01

Ja lapsu iecirknī daudz vai ir kāda cita specifika, tās un arī pārējie mazie plēsēji jāmedī pie katras iespējas. Ja viņu nav nemedījam.
Cik vispār medības un dzīvnieku nogalināšana var būt ētiska, vienalga mazuļu laikā vai ārpus???

Lielos vilcienos katrs var spriest tikai par savu iecirkni- jo domājams tā apstākļus viņš pārzin, nevis par iecirkņiem kur nemedī.

Apsveicu ar veiksmīgajām medībām! līķus gan nepaslinko un aproc.

Janis Strupausis2014-06-13 09:23

Ja gribam vairāk savās platībās redzēt rubeņus irbes zaķus un citus mazos dzivniekus un putnus, lapsas jenotsuņi ir jāmedī cauru gadu.......!!!

Jānis Reblis2014-06-14 17:19

kā saka mans čūļu draugs: ja šausi lapsas vasarā dabūsi par kaklu, nava jau kažoks vēl labs, lai aug ziemai!

Jānis Misiņš2014-06-14 22:33

Lapsu un jenotsuņu skaits ir jāsamazina, un šāda rīcība ir tikai apsveicama,

Valdis Burvis2014-06-15 14:29

Lapsas pamatbarība ir peles to nevajdzētu aizmirst, ka nesanāk kā ķīniešiem ar zvirbuļiem,ir jau varbūt kautkur to lapsu par daudz ,bet stipri šaubos vai tik daudz ka būtu jāmedī mazuļu laikā .

Mārtiņš Augusts2014-06-15 21:36

ja situācija spiež- jāšauj un nevar vērtēt to kas darās citos kolektīvos, citādi vārnas arī nešausim- apēst nevar un spalvas spilveniem arī nekādas

Vilnis Kronbergs2014-06-16 16:18

Katram jau te vienalga ir savs viedoklis. Un tā lai arī paliek. Bet, ja ziemā aktīvi strādā uz lapsu un jenotsuņu medīšanu, tad nav nekāda plēsēju pārblīvuma. Bet ziemā jau medniekiem dzinējmedības un kas tad uz masta šaus lapsu, ja aļņus, briežus gaida..Cūku ir daudz vairāk kā lapsu un jenotu un vai tad tāpēc kāds šauj cūkumātes vai mazos sivēnus, kas ir tik pat ēdelīgi kā jaunās lapsas?? Lai gan zemniekiem tas ēdelīgais sivēnu bars arī traucē un ekonomiskie zaudējumi daudz lielāki kā no lapsām...Mans viedoklis rezumējot ir - normāli dzīvnieki jāmedī - ne bērnu laikā. Lapsas būtu jāmedī no novembra līdz marta beigām. Un darot to mērķtiecīgi problēmu ar plēsējiem nebūs. (Mums tagad platībās lapsas ir starp maz un ļoti maz. Pirms 5 gadiem bij daudz/ļoti daudz.) Bebri arī daudz problēmas rada, bet vai tāpēc tos medī mazuļu laikā? Arī vārnas un žagatas 01.05.-15.06. nemedī, jo mazuļu laiks.

Gunārs Dardets2014-06-17 13:04

Pirms četriem gadiem platībās lapsu sastapt varēja ik uz stūra, bet zaķi vai laukirbi nereāli. Aktīvāko gaides mednieku lokā nolēmām, ka vasarā lapsu garām nelaižam. Tā katram no 5..6 medniekiem vasaras laikā 1..3 lapsas un tas pats arī ziemā, kā arī pa ješkai. Rezultāts tāds, ka šogad no pavasara gandrīz visas ~15 reizes braucot pa platībām esmu redzējis zaķi/us un reizēm arī laukirbes. Tagad jūnijā 4 reizes sēžot uz buku esmu redzējis arī lapsas, bet laidu garām, jo Jāņu šašliku vairāk kārojās. Mans secinājums tāds – lapsa ir pārāk elastīgs dzīvnieks, lai to varētu kā stirnu izmedīt, it sevišķi, ja tuvumā ir pilsēta, tad nereāli! Ieguvums – rudenī ņemšu zaķi uz grauda! Jau atkārtošos, bet katrs mednieks (kurš gadā medībās un „razvedkās” ir vismaz 40 un vairāk reizes) savās platībās situāciju zina vislabāk, tāpēc, ja vajag trīs lapsas nolikt, tad jānoliek, tikai pēc tam pareizi jāapbedī!

Janis Strupausis2014-06-26 09:23

Toties lapsas medī un apciemo saimniecības visvairāk tieši mazuļu laikā, muterītei vistu kas perēja no olām nocēla, tā ka man ir savs viedoklis; jebkurā laikā un distancē, nav iespēja pieiet, var patrenēties varmintā...

Aivars Skudra2017-01-08 10:28

Pa skaisto!!!

Līdzīgas trofejas

Lapsa
Lapsa
Views 10113
Lapsa
Lapsa
Views 3403
Kažokādas
Kažokādas
Comments 3 Views 5720
Stulbā viltniece
Stulbā viltniece
Comments 7 Views 11117
Kažokzvēri
Kažokzvēri
Comments 5 Views 7885
Izstāde
Izstāde
Views 10058