Šodien vārdadienu svin Ignats, Virgīnija, rītdien - Andrejs, Andrievs, Andris
toptitle

Medību trofejas - Meza cukas

Meza cukas
2014.11.29

08:40

16:01

13:08

00:33

Pievienoja Ints Neilands. Skatīts 7235 reizes.
Pirmsis masts. Nostajos tada vieta, kur bijis celjsh, un abas puses celjam kruminji. Celja gala purvinsh, bet sauss. Masts sakas, dzineji dzen, un atskan shaviens, netalu mednieks staveja izcirtuma, tatad vinsh shavis. Pec minutes dzirdu ka aiz muguras kruminjos kautkas liela skaita cabinadamies iet paraleli celjam. Es ari pa celju eju uz priekshu. Visu laiku krumos kautkas cab dzirdu ka ari snac, tatad cukas. Eju pa celju kadus 30m lidz purvinsh prieksha. Tas ari nedaudz aizaudzis, dzirdu ka cabinas kautkur cukas. Peksni kadi 40m prieksa ieraugu ka cuka stav. Notemeju, shaviens. Cukjis iekviecas un pazud, redzu ka dubli iet pa gaisu, tatad ir trapits. Visapkart tagad skraida cukji, bet neredzu, tadelj pa purvinu eju pie cukja kuru shavu, te peksnji man aiz muguras, taja vieta no kuras shavu vel viena skrien! Piemetu, notemeju, pavelku lidzi, shaviens! Aizskrien! Skrienu pakalj, pa celjam parladeju, jo domaju ka bus jashau vel. Pec 30m redzu gulj. Pieeju klat, viss kartiba! Aizgaju pie otras, un tad paveras skats, kur cuka meiginaja palist zem ledus! Izradas ka bars ar 7 shadim cukjiem meginaja ienakt mast, kuru dzinam, un mednieks kas stavela izcirtuma shava, kad gaja ieksha masta, un ari es shavu, lidz beigas atlikushas samierinajas un atmeta ceribu uzskriet dzinejiem.
Lai pievienotu komentāru, vispirms jāreģistrējas. Reģistrēties
Komentāri:

Arnis Puksts2014-12-02 16:05

Apsveikums par trāpīgajiem šāvieniem!
Bet - vai medību vadītājs neko neteica? Pēc apraksta spriežot - drošības noteikumu pārkāpums, ar laimīgām beigām...iespējams, pietrūkst kāda informācija aprakstā, tā kā - pieliec to. Piemēram, vai un kādēļ drīkstēji atstāt medību vietu - vai stāvēji viens pats? Vai šāviens nebija "pa līniju" (kā to ātrumā konstatēji, apgriežoties?)...
Tas nav uzbrauciens, bet rosinu pārdomāt situāciju, jo pietiek kļūdīties tikai vienreiz.

Ernests Pūriņš2014-12-02 16:05

Nāksies paklausīties par to skraidīšanu...;D;D;D
Bet nu apsveicu!

Māris Matutis2014-12-02 17:27

Nāksies jūs apbēdināt,bet nekāda pārkāpuma tur nebija,un vel jo mazāk šaušana pa mednieku līniju! Todien bijām maz mednieku medībās un sanāca tā,ka mednieks no mednieka stavēja,ļoti tālu un tika sakaņots cik katrs pa labi vai kteisi pārvietosies pa mednieku līniju! Un es domāju,ka tas ir daudz labāk nekā grabināt virsū ar bisi uz simts un vairāk metriem!

Arnis Puksts2014-12-02 17:57

Kādēļ apbēdināt? Trūkstošo informāciju uzrakstīji, tad jau viss kārtībā.

Māris Matutis2014-12-02 18:41

Apbēdināt-jo izlasot Tavu komentu izlikās,ka Tu esi atradis pašu lielāko medību noteikumu pārkāpēju,bet patiesībā tā nav-joks viss kārtībā Arni!

Jānis Šmits2014-12-03 14:03

Nu es kā medību vadītājs vienreiz šādu klaunu , kurš masta dzīšanas laikā atstāja savu vietu un skrēja pa mežu cūkas šaudīdams izdrāzu ka maz nelikās. Arī šoreiz piekrītu Arnim - laimīgas beigas. Pa ceļu vēl varētu pārvietoties, bet skriet iekšā mežā... nu nezinu. un ja nu vēl kāds izdomājis skriet cūkām līdzi? Pats sākuma rakstīji //Masts sakas, dzineji dzen, un atskan shaviens, NETĀLU mednieks staveja izcirtuma/// Pēc tam jau komentā raksti /// Todien bijām maz mednieku medībās un sanāca tā,ka mednieks no mednieka stavēja, ĻOTI TĀLU // ??

Ints Neilands2014-12-03 14:34

Ja tie attālumi starp medniekiem būtu tik nelieli, diezvai es būtu gājis uz sāniem, jo tur būtu nākamais mednieks! Nākamais mednieks bija tālu aiz purviņa, jo negaidijam ka cukas ies pa purvu!
Un tas pirmais šāviens bija no otras puses, ( kadi 200m aiz krūmiem + izcirtuma vidus). Netālu domaju jo tas bija nakamais mednieks uz to pusi.
Pa liniju nešāvu, jo paspēju Cukjim pavilku līdzi, un šāvu ka bija jau paskrējis aiz linijas.
Nu par skriešanu pakaļ - doamaju ka šajā gadījumā vajadzēja gan paiet, apskatities vai viss kārtībā medijumam (kā tas bija šajā gadijumā) skriet pakaļ cūkai mežā nemaz netaisijos - tam tak dzinēji domāti! :)

Slēpts2014-12-03 15:16

Un ja kolēģis, kas stāvēja izcirtumā un šāva pa tām pašām cūkām būtu gājis tām pakaļ, domādams,
ka Tu esi taču 200m no viņa un noteikti nekustēsies no savas vietas....

Māris Matutis2014-12-03 17:16

Šmitam un Ramanovskim petsonīgi-izskatās,ka Jūs rakstītajā izlasiet to ko gribat izlasīt,bet nevis to kas ir rakstīts! Tā ir laikam kaut kāda dīvsina slimība vai arī Jūsu stulbuma pakāpe,vai tad jau nebija uzrakstīts,kas un kā bija,bet ne kaut kas vel kādam jāmēģina izsapņot!

Jānis Rasa2014-12-03 18:40

Labi "viss" ir beidzies laimīgi. Bet skrienot un šaujot steigā var sanākt kas nepatīkams. Mednieki ir zināmi, dzinēji tā pat- bet citi, kas pārvietojas pa mežu un viņi nebūt nav sarkanās vestēs tērpti. Pats stigojot mežus esmu apturējis vairākas medības un medību vadītāji ir bijuši ļoti pārsteigti par notiekošo. Un atkal tas notiek D-kurzemē, ja nemaldos Turlavas/Snēpeles pusē :)

Slēpts2014-12-03 19:55

Kur noteikumos rakstīts, ka atļauts atstāt savu vietu? Iekopēt punktus, kas aizliedz gan staigāt, gan pārbaudīt šāviena rezultātus, bez medību vadītāja ziņas?
Šoreiz nekas nenotika, mednieki maz, viss OK, bet tas niķis skriet, mainīt vietu nekur nepazudīs un skries/mainīs vietu arī ja mednieki vairāk. Divi tādi satiekas un nelaime klāt.
Vismaz rakstot stāstu, piedomājat līdz ko rakstāt

Edgars Kecs2014-12-04 00:08

Nez kā tur bija realitātē, bet Dievs jau vien zina to.
Pa līniju jā saprotams ja mednieku ļoti maz un tev vajag nosegt kādus 400m un zini ka tuvakajam tas pats, bet protams visu jāsaskano un tadi tikai močī pa līniju, nekāda tur protams mastā iekšā vai ārā. Jo diemzel dzīve ir visādi gadījies un mūsu kaimiņu kolektīva vairakus gadus atpakaļ viens ar mīlēja ļoti skraidīt pakaļ rukšiem, diemžel beidzās letali. Tāpēc ievērojiet drošības tehniku un viss būs labi. Visi eesam vai bijuši jauni un traki, adrenalīns nēma virsroku un dažreiz kļūdas visi ir taisījuši ka tagad atceroties dažām šermuļi pārskries pāri kauliem. Bat medībās vajag aukstasinību, apdomību, galvenais nesteigties un trīs reizes pagaidīt un pēc tam tikai veikt šāvienu.
Neko neteikšu par so gadījumu, bet labi ka viss labi beidzās un apsveicu ar veiksmīgām medībam :)

Valdis Burvis2014-12-04 16:42

Lūk piekā noved cilvēka labā doma padalīties pārdzivotajā medību kaislē, noteikti ka Ints Neilands saprata ko gribēju tev pateikt, citreiz ielieci bildi un neraksti ja negribi visus šos murgus klausīties ,lasot radās iespaids ka visi šie rakstītāji tur ir bijuši klātienē ,IZŅEMOT TEVI:(:((((((D.

Edmunds Svencs2014-12-04 19:15

...kaut kādi "Mērnieku laiki", jeibogu :) ...ja letiņiem tā nepatiktu villoties vienam ar otru, sen portālā būtu izveidota atzīmju sistēma (1-5 balles, vai vienkārši: īkšķis uz augšu/leju, par konkrēto bildi). Nu, ok - aprakstu autors drīkst ielikt :D

Līdzīgas trofejas

Kuilis
Kuilis
Comments 4 Views 12638
Sivēns
Sivēns
Comments 2 Views 10761
Mežacūka
Mežacūka
Comments 6 Views 14385
Ruksis
Ruksis
Comments 5 Views 11292
Kuilēns
Kuilēns
Comments 3 Views 11723
ruksītis
ruksītis
Comments 8 Views 3523

Trofejas no tuvējās apkaimes (Kuldīgas novads - Laidu pagasts)

Briedis
Briedis
Comments 24 Views 15532
Bebrs
Bebrs
Comments 1 Views 3353