Šodien vārdadienu svin Raita, Jogita, Evija, rītdien - Baiba, Barba, Barbara
toptitle

Medību trofejas - Vecais

Vecais
Lai pievienotu komentāru, vispirms jāreģistrējas. Reģistrēties
Komentāri:

Sergejs Bušujevs2014-12-10 16:28

Skaists!

Guntis Ostelis2014-12-10 18:18

Jautājums Mārim! Kādā veidā jūs kolektīvā nosakāt kurš konkrēti šaus to konkrēto trofejnieku, audzē viss kolektīvs, bet buļļi varbūt tik viens vai divi izcilnieki. Vai ir loze, vai tas kurš pirmais aizņem to baura vietu jo viņa ir zināma, vai tik kolektīva priekšnieki šauj. Nu kaut kā tā!

Slēpts2014-12-10 19:15

Klubā visiem ir vienādas tiesības. Taču ir strikti noteikumi, kādus buļļus drīkst šaut. Ja, piemēram, kāds kluba biedrs būtu nošāvis Vadošo vai Jaunuli, tad viņam uz ilgu laiku būtu aizliegts tēmēt uz bulli. Individuālās medībās mūsu klubā ir grupu sistēma (katrai grupai sava platība). Šādi buļļi ir arī citu grupu platībās, tā kā kāda te loze. Konkrēto bulli bija nolemts nomedīt, taču viņš izvairoties no sēņotājiem aizgāja kaimiņu kluba teritorijā, kur viņu diemžēl nopūdelēja un viņš ir joprojām dzīvs, lai gan bija jāizņem no aprites.
Taču gribu piemetināt, ka šāda bilde nerodas uzreiz, tas ir desmit gadu ilgs mērķtiecīgs darbs

Uldis Macats2014-12-10 23:16

Viss jau pareizi, Māri... Tikai jautājums - kādi vietējie viedie to pie jums noteiks, bullis vecs un bija šaujams, vai vecs, bet vēl vienu gadiņu varēja pagaidīt... Es Latvijā zinu tikai vienu šādu viedo. Nu, un ja kāds klubā atradīsies pamatoti (!) viedāks par esošajiem? Baigi kutelīgi apšaubāma tāda hierarhija... Bet citādi Tava doma ir tradicionāli pareiza. :)

Slēpts2014-12-11 09:29

Mežs nav Rimi lielveikals, kur var visu aptaustīt. Nav runa par to vai par kādu gadu ir kļūda, runa ir par to vai, pirmkārt, netiek šauti 5,5 - 8,5 gadīgie perspektīvie buļļi, kuri sastāda vismaz 50% no jebkuras trofeju izstādes un otrkārt par to vai tiek pareizi izņemti neperspektīvie un treškārt vai mežā ir pareiza dzimuma un vecuma proporcija.
Par to viedumu. Tas rodas pamazām. Visi kluba biedri ir vairākkārt klausījušies selekcijas principu seminārus un mežā ievēro principu, ja neesi parliecināts ko redzi - nešauj, bet nevis otrādi. Redzot zeltu ar augsti paceltu galvu šāviens netiks izdarīts, par to esmu pārliecināts. Absalūti nepiekrītu Tavam teiktajam, ka Latvijā ir viens gudrais, kas prot novērtēt briežu bulli, tā nav,

Guntis Ostelis2014-12-11 11:54

Tāds jautājums, ja Tu saki ka zeltu ar paceltu galvu jūs nešaujat, tad var gadīties ka cita izdevība šim medniekam var arī nebūt tikt pie zelta ragiem. Vai tas nav teiksim tā nu mmazliet par daudz ierobežojoši. Vai visi mednieki kolektīvā ir tik vienādi domājoši?

Uldis Macats2014-12-11 12:19

Nu labi, par to vienu viedo pāršāvu... Varētu būt vairāki. Te gan nedomāju tos, kas visu nosaka pēc nomedīto bildēm, tas nav nopietni. Es domāju tos, kas briežu medībās, audzēšanā, vērtēšanā un populāciju veidošanā ne vienu vien pudu sāls apēduši.

Valdis Burvis2014-12-14 03:59

ULDI MACAT , -ko tu uzskati par medībām , nesaprotu visus šos nosacījumus ,par ātru gadiņu vēl un tad būtu zeelts ,nu kakovova h..a ,ja tas bullis ar tādiem ragiem man p..s nervu Tā PA ĪSTAM tad spiežu un beigsim to ģemagoģiju varē ja vai nevārēja , tā ir mana trofeja es vēlos un gribu ar to ,tā būs mana un neiazmirstama līdz mūža galam, vai citi mani saprastīs ,tie kas cenšās jauniem čaļiem ieskaidrot ,nedrīkst, tas ir mūsu populācijas vadošais indivīds, atbrauks vācietis vai velns zin kas vēl ,ar naudas maku lielu ,un populācija neūs aktuāla,taka puikas ,mednieki apsveicu ,,,kas neklausa šitos murgus un medī to kas ir pašam super ,(vai tur 5-7 gadi tam bullim )ja patīk un ir pirmie <<<<>>>>>>

Gatis Sakne2014-12-14 14:03

Valdim cepums par komentāru.Pilnīgi piekrītu.

Uldis Macats2014-12-14 17:44

Valdi, es tik teicu, ka Māris jau it kā pareizi raksta. Bet arī es domāju, ka te stipri daudz kritiķu. Nu lai ir kolektīvos vienošanās buļļiem ausveisu pirms šāviena prasīt. Bet uztiept to viedokli visiem? Nu nezinu... Kā medija, tā medīs. Par sevi esmu drošs, ka apzināti nepareizi nešaušu. Bet tāpēc jau nedomāju te kādu mācīt.

Līdzīgas trofejas

Atradums
Atradums
Comments 3 Views 7227
Kopgalds
Kopgalds
Comments 1 Views 1498
Nākamais zelts..
Nākamais zelts..
Views 1360
Bauro
Bauro
Comments 4 Views 4450
Kabes "Vecais" ir atgriezies
Kabes "Vecais" ir atgriezies
Comments 2 Views 7347
Ragi
Ragi
Comments 1 Views 5421