Šodien vārdadienu svin Marta, Dita, rītdien - Cecīlija, Cilda
toptitle

Medību trofejas - kad dzims sivēni???

kad dzims sivēni???
Pievienoja Visvaldis Ozoliņš. Skatīts 6922 reizes.
citi ēd, bet dažiem jau Valentīndiena...
Lai pievienotu komentāru, vispirms jāreģistrējas. Reģistrēties
Komentāri:

Edgars Kecs2015-02-16 20:22

Tas ir tāpēc ka notiek intensīva cūku piebarošana, un cūkas ir pieradušas ka barība ir iegūstama 365 dienas gadā, tāpēc arī notiek tādi brīnumi. Bija viens raksts ja nemaldos par to MMD vai Medības, tagad jau neatceros kur bija bilde ka cūkai vēl pašai gada nav bet jau staigā ar mazo blakus!!! Lūk tādi brīnumi arī pie mums notiks, protams ja pārdzīvos tos mērus!!!

Arnis Puksts2015-02-16 21:51

Tās ir muļķības, Edgar. Cūkas šoziem uz barotavām nāk ļoti slikti, pamatā rok laukus. Visu ziemu faktiski. Tas nozīmē, ka viņas ir paēdušas :) vēl nesen nomedītajiem sivēniem - normāla speķa kārta.
Un tagad par bildi - 90%, ka tā ir jaunā cūciņa, kurai pašai vēl nav pat gads - nupat tās sākušas meklēties. Masveidā.
Ne jau piebarošana vainīga :) vainīga ir proteīniem bagātā pārtika visu veģetācijas periodu. Tā kā - vai nu jāklapē lauksaimnieciskā ražošana ciet :D vai nu jāsaprot, ka šis nav nekas ārkārtējs...tie krēslā p*i, kas iedomājās,ka cūkas nepiebarojot vai sarežģījot piebarošanu tur kaut kas masveidā kritīs - ir cirvji. :)

Kristaps Blaubergs2015-02-16 22:59

Šodien novēroju tieši šadu pašu situaciju.

Edgars Kecs2015-02-17 09:27

Arni!
Tad sanāk tā ka mūsu ES Vācieši ir stulbi un to ka piebarošāna ietekmē ne tikai cūku skaitu bet arī vairošanos ir stulba demagogija!!! Tad lūdzu pasaki kam ticēt mūsu slavenajiem medniekiem kas baro cūkas visu cauru gadu vai zinātniskam pierādījumam ka piebarot cūks visu gadi ir slikti.
Ne velti agrāk cūkas piebaroja tikai kad iestājās riktīga ziema un cūkām tiešam bija nepieciešama barība. Es lasīju vecajā mednieku grāmatā ka tieši februāra beigās un martā pie dziļa sniega vai riktīgi sasalušas zemes ir jāpalielina piebarošana un jo garāka ziema jo procentuāli vairāk ir nepieciešams barības. Tagad ir tā ka daudzi baro rukšus visu gadu un rezultāta ir nesamērīgs daudzums cūku, postījumi un liela koncentrācija. Jo piekrīti ka lielākoties tagad rukšus piebaro nevis lai cūkas izdzīvotu bet lai koncentrētu noteiktā rajonā un būtu veiksmīgākas medības!!!!

Slēpts2015-02-17 10:13

Edgar, cūkas vairojas ieraugot daudz barības? LMS bija rakstels par to iespaidu samazinot barošanu nu 20% samazināsies, bet no kāda skaita? galvenais pavairotājs ir mednieks, vari nebarot un cūkas tāpat pieaudzēt, vari barot 365 un cūku skaitu uzturēt minimālu un jā koncentrējot sev velamā vieta.
vasarā kautkā tās cūkas pie barotavas grūti dabūt un pašlaik ir tā kā Arnis saka, zeme vaļā cūkas uz barotavu atčāpo tā dikti slinki - ir ko ēst mežā.
Un vēl tak ja cūkas nāk pie barotavas vasarā, tad zemniekam tak vajadzētu būt dikti priecīgam, ka viņa lauku neposta.

Gunārs Jānis Lagūns2015-02-17 10:17

Šoreiz gan taisnība Arnim Pukstam. Tiešām barotavas cūciņas apmeklē ļoti slikti (reti, neregulāri), lai gan netālu viss mežs ir uzrakts.
Edgaram- agrāk, vismaz mūsu pusē, kolhozu laikos cūkas piebaroja daudz trakāk, daudzos kvartālstigu krustojumos, meža ceļos bija izbērtas kravas ar atputām, graudiem utt. Baroja praktiski cauru gadu, medīja arī!
Ne spalviņas!!!

Jānis Upmalis2015-02-17 11:39

Tieši tāpēc jau veic piebarošanu un barības lauciņu izveidi, lai cūkas mazāk lauksaimniecības zemes posta. Par koncentrāciju - muļķības, ne jau dēļ barotavām tādi bari izveidojušies - cūkas dzīvo baros. Un, b**d klausīties tos ārzemju gudros, kuriem pašiem nebūt viss nav kārtībā ar tiem mežiem un dzīvniekiem.

Edgars Krilovs2015-02-17 14:26

Ir jāsaprot būtiska atšķirība, kas notiek čangalijā, kas pārējā čivuļu zemē. Šogad veči uz ledus makšķerēja tikai pie čangaļiem, pārējā lielvalsts palika gribot (ledus nebija un nav). Tas ievadam lai saprastu situāciju un atšķirību lielvalstī:) Tā pat ar cūkām, lielākajā lielvalsts daļa ziemas nav un cūkām nav problēmu ar barību (un ne tikai cūkām). Tāpēc diskusijai pa lielam ir jēga tikai par to kurā reģionā cūkmeņi ir jāpiebaro!

Sandis Kļaviņš2015-02-17 15:38

100% jāpiekrīt Puksta kungam. Un tie kas te salasās populārzinātnisko literatūru un tad tēlo doktorus ir vnk sagājuši drusku sviestā. Tā notiek ar cilvēkiem ja pēdējo piecu gadu laikā cilvēks nav normālu ziemu piedzivojis :) :)

Agris Čibulis2015-02-17 16:57

Vēl jau neaizmirstiet faktu, ka kuilis nav visu varenais un visas cūkas nevar aplekt tad kad tām vajag, bet nedabūjusī cūka pēc 21 dienas meklējas atkal un cikls turpinās. Tas ka pārsvarā krīt kuiļi vai kuilēni, arī nevienam nevajadzētu būt noslēpumam, un lūk arī varētu būt daļa no atrisinājuma.
P.s. - tās ir tikai manas domas nevis dzelžaina patiesība pār kuru strīdēšos ar putām uz lūpām.

Gundars Geduss2015-02-17 18:22

Arnim un Agrim +++

Kecam liels ---

Gatis Briedis2015-02-17 19:02

Vīri ar zooloģiju Jums pašvaki .Cūkas sāk meklēties tad , kad to ķermenis ir sasniedzis noteiktu kg. skaitu .Pagājušais pavasaris / ziemas beigas bija samērā silts .Sivēni labi sadzima ,maz nokrita +laba barības bāze+šāgada ilgais rudens(jo ziema jau šogad nebija)=jaunie sivēni maijā .Ja nākamā ziema būs kā šitā izdzīvos ,ja būs ziema tad kirdikt .Barotavas šogad neapciemo kaut lūdzies (pat kukurūza neintresē).Nedēļu atpakaļ nošāvu kuili ap 120 kg -tauku kārta tāda kā mājās barotam - pusspainis .

Aivars Liepkalns2015-02-17 19:19

Agrim +10, kautgan man jau pasam vajagzetu pie cukam ar pukem iet... bet..

Arnis Puksts2015-02-17 19:26

Ilva vai nu kāds Tev tur bija vārds - Tu raksti pa lielam nepareizi. Vai arī zinātnisku avotu studijā (tātad, vajag būt zinātniskam pētījumam, kurā ir vienas izcelsmes sievišķā dzimuma sivēni, no kuriem vienus tur tipo Aušvicā, a otrus riktīgi baro, savādāk ņekaķit un tad tas ir tikai pieļāvums nevis empīrisks pētījums!)! Dzimumgatavība zīdītājiem parasti iestājas noteiktā vecumā, nevis sasniedzot noteiktu kg masu. Iespējams, ka tā masa paātrina dzimumgatavības iestāšanos. Iespējams. Bet tas nevar būt noteicošais vai arī ļoti nozīmīgs faktors!
Cilvēki arī ir visādi - ir resni un tievi, bet dzimumgatavība iestājas visiem +/- noteiktā vecumā.
Turklāt, uzturvielām bagātā pārtika, kuru ēd cūkas laktācijas laikā, kuru ēd sivēni, kad sāk visēdāja dzīvi - tur ir jābūt izcili bargai ziemai, lai tie sivēni neizdzīvotu. Protams, ja viņi nav dzimuši septembrī (esmu redzējis arī decembrī tādus, kas nav diži lielāki par kaķi)...bet maijā dzimušie - mierīgi izvilks šādās tipiskās Latvijas ziemās bez piebarošanas...izvilks un mātītes nākošā gada februārī/martā būs sasniegušas dzimumgatavību...

Gatis Briedis2015-02-17 21:29

Nē Arni šoreiz Tev nepiekritīšu noteikti .Arī cilvēkiem dzimumgatavība iestājas dikti atšķirīgi un galvenais noteicējs tur ir ķermeņa atīstība , iedzimtība un fizaloģija .Visā šajā īpašību virknājumā ķermeņa massa spēlē ļoti nozīmīgu lomu .Daba negrib ļaut vārgiem un jauniem kļūt par vecākiem , kam nav šansu izaudzināt jauno paaudzi .Tākā labs barojums cūkām var paātrināt dzimumgatavības iestāšanos par dažiem mēnešiem noteikti .Bet ir viens bet ,aptaukojušās cūkas šūdīgi aplecās .Tas viss ir no pieredzes (cūkopībā).

Arnis Puksts2015-02-17 21:46

"Vīri ar zooloģiju Jums pašvaki " :D labi, ka Tev viss ir labi ar zooloģiju.

Kaspars Brencis2015-02-17 22:33

nu džeki jūs lasāt vai vnk spriedelējat par katru bildi, jatājums taču autoram konkrēts - kad dzims sivēni :))) :DD

Tad vajag arī atbildēt - pēc mana aprēķina (trīs mēneši, trīs nedēļas, trīs dienas) sanāk 06.06.2015.

p.s. nemaz nav tik traģiski, kā dažs šeit apraksta šo nelielo valentīndienas mīlas dēku iespējamās sekas....

Edgars Kecs2015-02-18 07:15

Nav traki ka tagad notiek tā mīlēšanās, jo piedzims ja viss būs labi maija beigās jūnijā. Bet ja tas pats notiek un kādā maijā tad sekas var būt bēdīgas. Un ja būs barga ziema tad jaunai paaudzei izdzīvot ir pagrūti!
Par piebarošanu, taču piekritīsiet ka lielākoties daudzi piebaro nevis lai cūkas būtu paēdušas , bet lai vairāk piesaistītu noteiktai vietai un būtu veiksmīgas medības. Respektīvi pamēginiet nebarot un rukši aizies pie kaimiņiem kur tos intensīvi piebaros. Tāpēc daudzviet starp kolektīviem notiek gandrīz vai sacensības ar piebarošanu un sākas nežēlīga graudaugu un pārejā ēdiena izlikšana mežā. Pats zinu tādus kolektīvus kur vienkārši nežēlīgi tiek piebarots un nevis maisiem bet tonnām uz vienu barotavu. Pie tādas ziemas vispār labi ka maiss nedēļā ir izberams, bet daudzi tikai bet pa desmitiem maisu nedēļā. Man nav žēl lai baro, bet vēlāk brīnāmies ka rukši dzimst tad un tad. Jo paši padomājiet, ja ir viegli pieejama barība, respektīvi nevajag tērēt lieku energiju barības iegūšanā, paēdi aizgāji pāris simts metrus no barotavas un saldi čuči, vēl kādu seksiņu uzrauj, vispār dzīve ir kā šokolādē. Taču piekritīsiet ka tāda intensīva piebarošana pieradina cūkas vairak būt pie barotavām, izmaina viņu biologisko būtību kura rezultātā iestājas ātrāk dzimumgatavība, kā arī protams piebarošana tiek veikta lai būtu veiksmīgas medības. Ja tomēr tagad nepiekrītat, tad kāda vella pēc piebarojat. Pārstājat barot un redzēsiet ka rukši aizies pie kaimiņu kolektīva. 99% gadījumos piebarošana notiek lai būtu veiksmīgas medības, pārejā gadījumā zinu ir tādi kas piebaro lai rukšiem būtu vieglāk pārziemot.

Slēpts2015-02-18 08:47

Edgar, kas tur slikts, ka es cūkas novirzu uz sev vēlamo vietu, lai viņas medītu?
Un cūkas pavairo pats mednieks, nevis izbērtais barības daudzums barotavā.

Viktors Pērkons2015-02-18 08:47

Arni P. Beidz tēlot baigi gudro un cilvēkiem stāstīt muļķības. Pats kaut ko esi savā galvā izdomājis un tagad ar savām muļķībām mēģini pārliecināt pārējos (Tu to dari tik pārliecinoši, ka visticamāk Tev arī notic). Iepriekš prasīji Ilvai Briedei zinātniski pamatotus pētījumus? Lūdzu- http://onlinelibrary.wiley.com...
http://rcin.org.pl/Content/127...
Divu dažādu vecumu pētījumi. Sāc ar jaunāko, tur foršāk un pamatīgāk viss ir pierādīts. Atslēgas vārdi: (age and body weight, Wild boar reproduction) internetā dara brīnumus. Ir neskaitāmi daudz raksti par šo tēmu. Un gudrajiem, kas saka, ka zinātne ir sū... un ka šie pētījumi nav veikti Latvijā, tāpēc tie neatspoguļo Latvijas meža cūku stāvokli. Vienīgais, ko es jums varu teikt: „Man Jūs ir žēl!”. Turpmāk Arni, pirms kaut ko sludini, izlasi.
P.S. Tie, kam angļu mēle ir sveša, var palasīt to pašu latviešu valodā žurnālos Medības, vecajos numuros. Tagad slinkums meklēt, bet to var izdarīt te, pirms tam gan ir jāpiereģistrējas: http://www.la.lv/izdevumi/md/2...

Edgars Kecs2015-02-18 09:14

Girt nekā tur slikta nav, ja tu piebarotu tikai kad ir nepieciešams, bet kad piebarošana notiek ļoti intensīvi vai pat pārak intensīvi, tad kā jau rakstīju mainās cūku uzvedība un pierod pie ļoti viegli pieejamā ēdiena. Tātad mainās ne tikai domāšana bet arī bioloģiskā būtība kur notiek riets ne kā parasti tas bija no decembra līdz janvārim, bet riests notiek arī martā un jūnijā, kāpēc notiek ta tāpēc ka rukši zina ka jebkurā laikā varēs ļoti viegli dabūt ēdienu, bet nevis bada dienās raut sasalušos zemes gabalus un meklēt kaut ko lai izdzīvotu.
Kā vecajās grāmatās bija rakstīts ka ir jāpiebaro nevis barot kā mājas rukšus.

Viktors Pērkons2015-02-18 09:24

Edgar K. Tev arī vajag vismaz kaut kādu literatūru palasīt, lai te sprediķotu. Citādi Tu runā paša izdomājumus, bez nakāda pamata.

Slēpts2015-02-18 10:01

Edgar, tu laikam nesaproti, ka Tev pašam ir iespēja arī barojot 365 gandrīz visas cūkas likvidēt un otrādi nebarojot pieaudzēt ārprātīgu baru

Edgars Kecs2015-02-18 10:18

Viktor es nevis rakstu paša izdomu bet to ko raksta grāmatās!!!!
Protams laiki mainās un mainās domāšana, vērtības un kas ir galvenais. gadus 30 atpakaļ bija vērtē tas un tas, tagad pilnīgi pretstats tam.
Girt, ar cūku populācijas atjaunošanu varēs domāt un darīt kad mēris būs beidzies un pāris gadus nebūs reģistrēts neviens gadījums, tad tikai varēs kaut ko domāt, bet pagaidam ir jāmedās kamēr ir ko medīt.

Jānis Upmalis2015-02-18 10:53

Stāsts no dzīves - 3.klases skolnieks rēķina nepareizi matemātiku, māte aizrāta, bet šis atcērt - tu domā, ka pa šiem gadiem matemātikā nekas nav mainījies? Gan jau sapratīsiet, uz kuru komentāru gribēju to attiecināt. Ja zinātniski ir pierādīts, ka svars spēlē zināmu lomu dzimumgatavībā, tad tā arī ir. Bet nedomāju, ka piebarošana te kaut ko stratēģiski maina. Un, kas tur slikts, ka cūka ātrāk sasniedz dzimumgatavību? Vēlāk dzimuši sivēni var nomirt ziemā? Nu, jā - var nomirt, var nenomirt. Ja izdzīvo - vairāk ko medīt, bet ja nepiedzimst (nav tā cūciņa gatava tik ātri zaudēt nevainību) - ir pilnīga nulle bez varbūtības iespējām.

Jānis Upmalis2015-02-18 10:55

Mjā, nesaprotu, kā "d" vietā varēju ierakstīt "t". Atvainojos par kļūdām!

Lauris Saliņš2015-02-18 13:37

Nu un ja reiz nāk konkrētajā vietā pie barotavas, tad naski jāsēž un jāklapē, nevis jāgaida jūnijs.

Arnis Puksts2015-02-18 15:28

Nu ļoti labi, ka ir avoti, tad jau jautājums atrisināts. Bet kādēļ atkal tieši mani visos kontekstos loka, gan nesaprotu. Es apšaubīju tēzi, jo nebija pamatojuma. Pamatojums ir - paldies.
Taču par to, ka cūkas svaru uzņem jau vasarā, jo ēd ļoti labu pārtiku un par to, ka to nu nekādā veidā nevar mainīt čakarējot piebarošanu - par to gan - varat man rādīt kādus pētījumus gribat, tas ir bullshit, ne jau piebarošanas liegums kaut ko ietekmēs...

Edgars Kecs2015-02-18 18:52

Arni tad sanāk tā ka tie kas veica zinātnisko analīzi un konstatēja ka tieši intensīvā piebarošana palielina tas ir var pagarināt cūku mātes vairošanos laiku tas ir bullšhit. Jo mūsējiem baleliņiem redziet vajag kā parasti ne tikai pierādījumus rakstiskā veidā, bet arī vide, foto, bet vēl labak personīgi to visu redzēt un izanalizēt.

Tad sanāk vācu meža cūkas ļoti krasi atškiras no mūsu Baltijas meža cūkām, ka viņu veiktais zinātniskais pētījums zemē metams.
Es nēēsmu pret to ka piebaro cūkas, bet ka tieši pāŗbaro un baro kā mājas cūkas, un tas ka pārbarošanas rezultātā savairojas cūkas un rodas nežēlīgi postījumi, nevajag man tagad stāstīt ka piebarojot var 100% novērst postījumus. Cik reizes ir pierādīts ka ja pie barotavas blakus laukā nogatavojās kvieši ,tad barotava nav vajadzīga, jo laukā ir garšīgāki graudi un lielākā daudzumā. Bet kad graudi beidzas tad ir kartupeļu lauki un pļaujas lauku. Nevajag man stāstīt ka nav tādu pie jums postījumu. Jo pabraukājiet pa vienkāršiem maziem zemniekiem un tad redzēsiet ka daži zemnieki pie lielā cūku blīvuma vismaz pāris reizes pa pavasari pārstāda kartupeļu lauku, līdzina uzartos laukus kā arī noēstie lauki.

Slēpts2015-02-18 19:09

Edgar, nu un ko dod barošana vasarā, ja cūkas vienlaga iet uz lauku uzkost? Tavā tekstā parādās kautkādas pretrunas :D
Nāksies īpaši tev jau n-to reizi atkārtot, ka nevis barošana vairo cūku skaitu, BET MEDNIEKS, tu šito vispār esi spējīgs saprast?

Armands Zvirbulis2015-02-18 19:42

Platais gals vēl dot vaļā :)

Gundars Geduss2015-02-18 19:53

Te jau izvērsusies vesela epopeja:D

Edgars Kecs2015-02-18 20:07

Ģirt amēriku atklāji!!!
A kas vēl baro rukšus, zemnieks ziemā, pilsētnieks, vai Vācietis pie mums???? Protams ka mednieki!!!
Bet es ko saku ka vasarā lielas jēgas piebarot nav, jo vienalga cūkas iet uz laukiem baroties. Pārlasi velreiz manis rakstīto tekstu!!!!
Tas ir ķēde. Mednieks sāk intensīvi pārbarot meža cūkas, rezultātā patbargajās ziemās izdzīvo vajākie, rezultātā uz nākamo pavasari idzīvos vairāk, tātad tiks dots vairak pēcnācēju, respektīvi rukšu paliks uz rudens pusi vēl vairāk. Un tā turpinās katru gadu, rezultātā rodas ļoti daudz postījumi, kur atkal sakas brēka no zemnieku puses ka mēs nešaujam rukšus. Kaut arī kolektīvs var būt 100% izpilda limitu, bet pie tā ka ir ļoti perfekta barības bāze, izsalkums gandrīz nemoka, tātad izdzīvo vairāk un riests sāk iestāties dažādos mēnešos.
Kā jau teicu ka es ņeesmu pret piebarošanu bet pret pārbarošanu visu gadu. Kā arī nav ko brīnīties ka pārbarošanas dēļ tādi skati ir redzami ar katru gadu vairāk un vairāk. Pasakiet cik tādu gadījumu ir bijis gadus 30-40 atpakaļ un cik tagad. Varu saderēt ka starpība būs acīmredzami liela.

Slēpts2015-02-18 21:13

nav nekāda amerika, drīzāk tu buries pa trim priedēm, es varu barot 365 un tajā pašā laikā apšaut gandrīz visus, tad kur tās cūkas radīsies? no eglēm čiekuru vietā nenokrītīs, tapēc saku, ka cūkas audzē MEDNIEKS, nevis barības daudzums barotavā

Jānis Upmalis2015-02-19 00:02

Edgar, ko tu tur muldi? Pats "amērika" - kas tā par gaudošanu? Kāds limits? VMD dod atļaujas, cik vajag! Man viens labi zināms kolektīvs iepriekšējā sezonā nomedīja 40 cūkas (35 limits + 5 papildus). Šajā sezonā limits bija 89 cūkas, pēc limita izpildes tika pieņemts lēmums par 10 papildus atļaujām - tika saņemtas un cūkas jau nomedītas. Patreiz, pēc barotavu un pāreju apsekošanas, ir pieņemts lēmums pagaidām cūkas netraucēt. Un, ne jau barošana vainīga, bet gan siltās ziemas. Kurš var tos barus pabarot?

Viktors Pērkons2015-02-19 00:35

Edgar K. Kā leišu braļi saka: "Cik Tu vari malt sū...u?" Neesi Tu ne zinātnieks, ne dabas vērotājs. Bet viedoklis uz visām pasaules likstām ir. P.S. Vēl joprojām taisi Latvijas cūku populācijas monitoringu no Islandes ūdeļu audzētavas? :) Man, personīgi, liekas, ka Tev piemērotāks portāls būtu: www.atceries.lv :)

Slēpts2015-02-19 09:47

Administrācijai: kas iedeva Kecam eksperta statusu ?

Slēpts2015-02-19 10:28

it kā Māri, tu nezinātu kā rodas tas eksperts :D apskatam forumu bieži un muldam cik lien ārā - skills ceļās :D Man vēl līdz "vecākajam ekspertam" ir drusku jāiesvīst :D

Slēpts2015-02-19 11:10

Nu tad jāmaina tā kārtība! Citādi atver lapu jauns gurķis un neviļus konstatē: jā, Kecs zin un komentē par visu, tas tik ir viens gudrs vecis.

Edgars Kecs2015-02-19 16:20

Visi tik gudri ka nav ko d... pasūtīt. Pamēginiet nepabarot pāris gadus un tad paskatīsimies kā būs pie jums ar cūkām. Tad lūdzu pasakiet kāpēc lielākoties kolektīvi iepērk desmitiem tonnu graudu un pārejās barības. Ja pēc jūsu metodikas tad pietiktu visām barotavām vienas tonnas, bet nē vajag uz katru barotavu pa 10 tonnām izbērt!!! Es vēlreiz saku pamēģiniet nebarot pāris gadus un tad redzēsim kur tās cūkas migrēs!!!! Pats personīgi zinu ka jo vairāk ber tonnas jo vairāk atnāk no kaimiņu kolektīviem. Jo it īpaši tas ir redzams kad kaimiņi padzenā un tad rukši atnāk pie tevis. Bet ja medī gudri un tikai uz gaidi tad to baru var retināt visu sezonu. un nekur tas neaiziet!!! GAlvenais barības lai būtu cik vien uziet!!!
Jūs paši tikai uzskatāt ka barojot visu gadu nekā slikta nav, bet tie kas veica zinātnisko analīzi ir no jūsu puses idioti un krēsla deldētāji, jo redziet barojot visu gadu ar cūkām biologiski nekas nenotiek!!! Jūs sakāt bargas ziemas nav bijušas. Kaut arī ja būs barga ziema tad pie pie tādas barības daudzuma mierīgi viss bars var izdzīvot un pat speki pieaudzēt!!! Bet vēlreiz saku pamēginiet nepiebarot un tad redzēsiet kas notiks!!!! Bet nē tulīt mani tālāk apd.... un turpināsiet savu dziesmu ka piebarošana visu gadu neko sliktu nenodara!!!

Juris Lasmanis2015-02-19 16:41

Malacis, kec! Eksperta cienīgs komentārs.

Jānis Upmalis2015-02-19 18:47

Esmu vairākus zinātniskos darbus uzrakstījis, daudz visādus mēslus izlasījis. Tagad sāku nožēlot, ka doktorantūrā neiestājos, jo ar maģistra grādu nepietiek, lai saprastu, ko Kečs uzrakstījis (trīs reizes izlasīju, bet nesapratu). Vienīgi, pamanīju kārtējās gaudošanas pazīmes. Vilku pievilināšanai varbūt viņš ir noderīgs?! Nu, kurš varēja iedomāties, ka zem šitādas bildes tik daudz komentāru būs!

Kristaps Putno2015-02-19 19:46

Regulāri ienāku šajā portālā un izlasu komentārus, bet Keca komentārus nelasu vispār jau kādu pus gadu tā ir bezjēdzīga laika tērēšana! Šovakar izlēmu izlasīt un secināju ka jūs velti šeit cenšaties viņam kaut ko izklāstīt, lai vai ko kāds uzrakstītu vai skaidrotu, Kecs dreijā savu plati uz riņķi vien un brīžam pats sapinas savos tekstos.
Ir labs teiciens: Nestrīdies ar muļķi, jo viņš tevi novedīs līdz savam līmenim un uzveiks ar savu pieredzi!

Ernests Pūriņš2015-02-19 21:44

Ar mani laikam sāk notikt nelāgas lietas... man sāk gribēties atbalstīt Kecu... Ādolfam arī sākotnēji gāja grūti, un mēs visi ziņām, ka arī viņš bija vājprātīgs, bet toties kāda harizma...

Slēpts2015-02-19 22:47

Nu gan labi izsmējos !!!

Lauris Saliņš2015-02-23 18:02

Jūs, eksperti - vispār medībās kādreiz arī aizejat, vai tikai klabinat?

Ernests Pūriņš2015-02-24 10:18

O, vēl viens vājprātīgais pasprucis no Sarkandaugavas...

Lauris Saliņš2015-02-24 17:04

Precīza tev čalīt pašdiagnoze

Ernests Pūriņš2015-02-24 17:43

Nu ja jau saprati, ka runa iet par Tevi, tad jau esi uz pareizā ceļa, lai Tev veicas atveseļošanās procesā...

Kristaps Ķīķis2015-04-21 11:51

:D

Līdzīgas trofejas

Meža cūkām nav robežu
Meža cūkām nav robežu
Views 11033
Фотоохота в заповеднике "Калужские засеки"
Фотоохота в заповеднике "Калужские засеки"
Comments 1 Views 11053
Mežacūkas
Mežacūkas
Comments 1 Views 14146
Mežacūkas
Mežacūkas
Views 11211
Meža kuiļiem ir savi zobuārsti
Meža kuiļiem ir savi zobuārsti
Comments 1 Views 4605
Ruksi
Ruksi
Views 6723

Trofejas no tuvējās apkaimes (Gulbenes novads - Tirzas pagasts)

Ne spalvas!
Ne spalvas!
Comments 1 Views 5146
Aļņi
Aļņi
Comments 1 Views 5592