Šodien vārdadienu svin Emanuels, Arnolds, rītdien - Sniedze, Meta
toptitle

Medību trofejas - Veiksmīgas medības

Veiksmīgas medības
2016.01.16

08:58

16:23

11:28

01:15

Vienreizējs medību rīts. Ciemos pie manis atbraucis Varis (bildē pa labi). No rīta apbraukājām mūsu kolektīva medību platības un tika piefiksēts paliels rukšu bariņš, kurš nekur tālu no kolēģa barotavas nebija aizgājis. Pēc rīta apspriedes, sākam medības. un pirmais masts ir izvēlēts tieši mūsu nolenktais masts. Ieņemam vietas un medības var sākties. Man priekšā diezgan laba redzamība, jo priekšā priežu jaunaudze, kas krustojas ar vecāku mežu. Sākas medības. Apmēram pēc 3min, starp mani un Vari sāk savu darbu mana krievu - eiropas laika ar savu skanīgo balsi. Pametu acis uz otru pusi un priekšā no priežu jaunaudzes izlido liels ruksis (sivēnmāte) redzu, ka aiz viņas seko ļoti daudz sivēnu (apmēram 15). Palaidu rukšus aiz muguras, jo tur ļoti pateicīga mežaudze, un ar sekmīgu dubletu man izdodas nomedīt 2 rukšus. Man jau prieks par 2 nomedītiem rukšiem, bet redzu, ka strīpa vēl gara. Kamēr pārlādēju tikmēr seko kolēģa šaviens pa rukšiem. Izšāvu vienreiz pa vēl vienu ruksi, tomēr tas aizjož. Tad noskatījos kā bariņš virzās prom no manis. Paskatos pa kreisi kolēģis man māj ar roku, pēc tam ilgi tēmē. Redzu, ka uz ceļa izskrien 3 sivēni, kas augumā ir nedaudz lielāki par zaķiem, seko divi šāvieni, bet tomēr veiksme rukšu pusē. Pagriežu galvu pa labi un redzu, ka Varis tēmē, pēkšņi seko viens šāviens. Pēc masta kopējiem rezultātiem nomedīti 3 rukši. Man 2 un Varim viens. Man prieks un gandarījums, ka medības izdevušās tik veiksmīgas. :))

Protams, paldies Diānai par medību veiksmi! Šaujat garām vīri!Vara šīs dienas medību stāsts:

Aizlaidu pie Mārča uz medībām ar cerību varbūt tikt pie vilka vai lūša. Iznāca nedaudz savādāk. :)

No rīta lenkšana, jo ir uzsnidzis svaigs sniedziņš. Kad lenkšanas rezultāti apkopoti 1. ņemsim mūsu pašu nolenkto mastu, kur jābut padaudz rukšiem un arī 1 vilkam, kas gājis taisni pa cūciņu pēdām. Mednieki izlikti pa nr, es ar Mārci stāvam blakus priekšā jaunaudzei. Aiz muguras ceļš, brīva šaušana. Vēl nemaz neesmu sadzirdējis dzinējus, kad jau suņi padod balsis, Skaidrs rukši ir. Ilgi nebija jāgaida. Skatos Mārcis paceļ plinti un tad sprūk ārā. Pirmais izskrien lielais un tad zirņu virtene aiz tā. Plaukš viens paliek, plaukš sakņukst, bet vēl skrien, vēl 2 plaukš visi aizskrien. Kāda minūte bija pagājusi, kad redzu aiz Marci gar nākamo mednieku vēl 3 sīkie nesās, kolēģis dod pa sāniem. Tā vērojot, ar acu kaktiņu pamanu, ka man priekšā, jaunaudzē arī parādās 1 melna mugura, kas stāv. Biezi krūmi izšaut nevaru. Tad šis izdomā raut fraciņu paraleli man. Velku līdzi, kamēr spraugā ir iespēja izšaut, plaukš, sabrūk mans ruksis, bet vēl biku spirinās. Ar vadītāja atļauju ieeju krūmos un izbeidzu viņa mocības. Masts beidzies, savācam kritušos. Izrādās Mārcim 2.plaukš arī bijis veiksmīgs. Turpat aiz ceļa ruksis apgūlies. Tā nu savilkām draugus kopā un uztaisijām skaistas bildes!!!Lai arī Jums veiksmīgas medības. Ne pūkas!!!
Lai pievienotu komentāru, vispirms jāreģistrējas. Reģistrēties
Komentāri:

Alvis Leicāns2016-01-18 11:09

Labs apraksts.Godam sveikti ar rezultatīvām medībām!

Oskars Karps2016-01-18 13:03

Cepuri nost! Šaujat garām!

Kristians Priedols2016-01-18 13:17

Jā, apraksts ir svarīgāks par foto,lasot viss kā acu priekšā noticis, adrenalīns uzsists.

Malači, prieks skatīties.
Slēpts2016-01-18 15:49

Šodiena. Braucot mājās no darba, apsekoju barotavu. Cūkas nav bijušas. Tad jau šovakar pa mierīgo, medības tiek atliktas . Pārbraucu mājās, ieslēdzu kompi, ieeju medniekiem.lv, paskatos šo bildi, izlasu aprakstu un saprotu. NĒ. Nervi nav man tik stipri. Tomēr jāiet. Liekas jau, ka gandrīz saklausīju, kā cūči nāk.

Slēpts2016-01-18 16:59

Sveicieni veiksmīgajiem medniekiem.
Prieks palasīt aprakstus!
Šaujiet garām.

Slēpts2016-01-19 00:27

Prieks lasīt, citiem mācīties! Diānas viedokli studijā! Laikam šī medību vadītāja vai nolika jūs abus uz nummuriem, ka jāpateicas... :D

Gundars Udris2016-01-19 23:17

super Marci forsa bilde un apraksts ta turpinat.

Līdzīgas trofejas

Kuilītis
Kuilītis
Views 11053
Kuilēns
Kuilēns
Comments 1 Views 11873
Pāraudzināšanas darbi II
Pāraudzināšanas darbi II
Comments 7 Views 10441
Kuilītis
Kuilītis
Views 11126
Mežacūka
Mežacūka
Views 1067
Pirmais :)
Pirmais :)
Comments 3 Views 11852

Trofejas no tuvējās apkaimes (Talsu novads - Ģibuļu pagasts)

sestā
sestā
Views 2097
Pirmais alnīts
Pirmais alnīts
Comments 3 Views 2785
Pirmsjāņu āzītis.
Pirmsjāņu āzītis.
Views 328
Stirnu āzītis un ruksis
Stirnu āzītis un ruksis
Comments 2 Views 3930
Mans pirmais bullis
Mans pirmais bullis
Comments 4 Views 14428
Septītā
Septītā
Comments 1 Views 2252