Šodien vārdadienu svin Eleonora, Ariadne, rītdien - Rigonda, Adrians, Ārija
toptitle

Medību trofejas - Šogad pirmais ruksiks

Šogad pirmais ruksiks
Pievienoja Edgars Kecs. Skatīts 13311 reizes.
Sākās vakars ļoti interesanti.

Salasījās mendieki, nospriedām kur kurais sēdēs, tas ir vaktēs rukšus un tad izbraucām katrs uz savām medību vietām. Es kā parasti uz sava nelielā kalniņa, toties apkārtne ir pārredzama vismaz pāris km.

Sēžu, gaidu, no rukša ne ziņas ne miņas, nolēmu aiziet apciemot vēl vienu kviešu lauku, apskatīties vai tur kāds ruksis ir parādījies. Apstaigāju lauku, nekā, ne ziņas ne miņas no tiem. Nolēmu atgriezties atpakaļ uz savu kalniņu. Uzkāpu kalniņā, skatos pa ceļu pārvietojas mans kolēģis, un pie tam kaut kādi dīvaini skatās caur optiku vienā virzienā. Piemetu optiku skatos uz lauka metri kādi 250 kviešos ganās ruksiks. Novērtēju situāciju un rezumēju ka kolēģim nereāli pielīst pie rukša, jo viņam priekšā tas ir starp ruksi un mednieku ir neliels pakalns un nereāli aizlīst līdz tam, pie tam kvieši tā čauks, ka pārvietoties nereāli. Pabrīdināju kolēģi ka es mēģināšu pieiet pie rukša, jo man jānolaižas tikai no kalniņa, pie tam pārvietoties vajadzēs pa izmīdītu traktora sliedēm, tas ir pa zemi, varbūtība ka ruksis mani sadzirdēs ir min. Bet jāriskē. Sāku savu ceļu.

Eju pa izmīdītu traktora sliedi tuvāk un tuvāk, jau palika kādi 150m, bet šaut pagrūti, jo kvieši lieli un te ruksi labi var redzēt, te nedaudz pazūt. Nolēmu pienākt vēl tuvāk. Jau palika nepilni 100m, pietēmēju, un izkrīt ļoti laba izdevība izšaut pa ruksiku, ja tomēr netrāpīšu, tad kolēģis jau gaidīs uz ceļa, ja tas tomēr nolems doties atpakaļ pa savu iemīdīto ceļu. Bet te hop šāviens no kaimiņu kolektīva un ruksis taisnā ceļā dodas pie manis, es jau uzliku min palielinājumu un tas apstājās kādi 30m no manis, to man tikai un vajadzeja, rezultātā šāviens un ruksis gar zemi. Pats interesantākais ka šāvu caur nelieliem krūmiem un kur šāvu tur arī trāpīju.

Kā saka ruksis nomedīts un pašam prieks par veiksmīgām medībām :)

Nomedīts 01.07.2011 datumā.
Lai pievienotu komentāru, vispirms jāreģistrējas. Reģistrēties
Komentāri:

Alvis Leicāns2011-08-03 18:15

Skaisti,lai veicas un vēlējos uzzināt cik tad apmēram svēra.

Edgars Kecs2011-08-04 08:16

Domājams simtniekam vajadzēja būt. Bet reāli neviens nesvēra.

Žanna Zariņa2011-08-04 08:25

Smuks ruksis!

Oskars Elerts2011-08-04 16:13

apsveicu! interesē kā varēji no tik liela attāluma pateikt ka tas bija kuilis nevis sivēnmāte, varbūt ka ir kāds knifiņš.

Juris Osis2011-08-04 17:58

Būtu sivēnmāte tad jau nerakstītu:)Labi ka viss beidzās laimīgi ar ko arī apsveicu.....

Edgars Kecs2011-08-05 09:51

Nu jā ja kas uzreiz nebūtu tā kā ir, mūžīgi kaut kas citiem liekas ne tā kā vajdzētu būt. Nu un nomedītu sivēnmāti! ievietotu ar foto, protams būtu no daudziem nopēlumi, kā parasti.
Nekā traģiska nenotiktu, jo rukšu katru gadu paliek vairāk un vairāk un lielas skādes nenodarītu ja nejauši nomedītu sivēnmāti. Šī problēma ir aktuāla tiešu tur kur to rukšu ir ka'tarakānu mājsaimnieces virtuvē.
Bet ja nopietni tad kolēģis ar ko sazinājos teica ka tas bija rukšu tēviņš , jo redzēja kā viņš pāri laukam viens pats rikšos močīja. Sivēnu nebija redzams. Protams šaut sivēnmāti ar tagadējiem mazajiem nešautu, bet gadās visādi.
Vēl pirms šaut ja esi ieraudzījis ruksi, novēroju pāris min vismaz, bet vēl labāk ja laiks atļauj tad vēl ilgāk un gari vai vēlu tu ieraudzīsi ka pie rukša papildus kustās graudaugi vai zāle. Kā saka pirms ko šaut jānovēro un tikai tad nospiest sprūda mēlīti.

Jānis Suveizda2011-08-06 11:43

apsveicu Edgar ar veiksmīgām medībām

dzintars greivulis2011-08-06 21:18

Šķiet ka jūsu pusē sivēnmātes ir ienaidnieki.

Alvis Leicāns2011-08-07 16:25

Dzintar ja tev sivēnmāte ar sivēniem izraktu āboliņu laukus,kartupeļu laukus,graudaugus diezvai tas tev patiktu.Protams neviens jau neies speciāli šaut sivēnmātes,es domāju ja kāds to ir izdarījis nejauši tas pēctam ļoti sāp.

Viskis Bornas2011-08-23 23:53

Pajemel i potom sel?

Līdzīgas trofejas

Mk "Plauži" dzinējmedību noslēgums
Mk "Plauži" dzinējmedību noslēgums
Comments 6 Views 4334
Meža kuilis
Meža kuilis
Comments 7 Views 4427
mezakuilja ilknishi :)
mezakuilja ilknishi :)
Comments 8 Views 12158
Mežacūka
Mežacūka
Views 417
Fergusīnī.
Fergusīnī.
Comments 8 Views 10011
Mežacūka
Mežacūka
Views 2946