Šodien vārdadienu svin Sindija, Sintija, Elfrīda, rītdien - Margots, Igors, Ingvars
toptitle

Medību trofejas - Lūsis ledus alā (mednieks - Andris Bondars, MK Bērzpils)

Lūsis ledus alā (mednieks - Andris Bondars, MK Bērzpils)
Pievienoja Ilgvars Zihmanis. Skatīts 7868 reizes.
Stāsta mednieks Aivars:

Lieliska diena. Naktī uzsnidzis sniegs. Svaiga pēda sniegā kā ar zīmogu iespiesta. Divatā sēžot sniega mocim mugurā, nesamies pa Lubānas mitrāja džungļiem – meklējam svaigas vilku pēdas. Pagaidām to nav, taču aļņi jau paspējuši sapēdot diezgan.

Nesamies kaut kur gar Aivieksti, bet te pēkšņi pavīd kaut kas skrejošs gar upes krastu. Lai gan dzīvnieks skatam pavīd tikai pāris sekundes, raksturīgākās lēciena kustības vēsta – 150 m attālumā no mums mūk lūsis. Metam pa gaņģiem un lidojam nogriezt aizmukšanas ceļu, taču pēc mirkļa pārsteigums – lūsis zudis. Braucam gar krastu šurpu turpu un šķetinām pēdu mudžekli. No lūša ne vēsts. Gar krastu pēdu prom nav. Priekšā trīs kārklu krūmi, un tas arī viss.

Pirms kāda laika upē bija milzum augsts ūdens līmenis un uzsala 10 cm biezs ledus. Pēc tam ūdens līmenis kritās, milzīgās ledus plāksnes upes krastā zem pašu svara lūza, un izveidojās zemledus tukšums ar alām. Lūša pēdas vēsta, ka dzīvnieks gar kārkla stumbru ielīdis tieši šādā caurumā, kas veido daudzus desmitus metru garu nenosakāma izmēra un virziena alu labirintu.

Ko iesākt? Braukt suņiem pakaļ vai ilgstoši gaidīt? Versijas ir daudzas. Pētām un štukojam turpat stundu, līdz mēģinām. Andris ar ieroci vaktē – ja nu lec laukā, bet es, lēkājot pa ledus klājumu, cenšos trokšņot un izdzīt dzīvnieku no ledus „alas”. Tā lecot, tuvojos vietai, kur lūsis ielīdis, bet te ledus lūst un es gāžos lejā.

Man par izbrīnu, no salūzušā ledus spraugas turpat blakus manām kājām zibenīgi izšaujas laukā lūša galva un ķepa, kas cērt. Tikpat zibenīgi esmu izlidojis no bedres laukā. Lūsis pazūd atpakaļ spraugā. Nākamajā mirklī šāviens, vērsts apakš biezā ledus vāka, izšķir šī sižeta iznākumu – lūsis nomedīts.

Gadījums tiešām ir savdabīgs – parasti lūšus noceļ no koka galotnes, taču par ko tādu, ka lūsis šauts ledus alā tieši zem kājām, vēl nebija ne redzēts, ne dzirdēts. Prieks par guvumu bija visai liels. Īpaši veiksmīga šī sezona izvērsās Andrim Bondaram no Bērzpils – pirms pāris dienām Gaigalavā gaides medībās viņš guva divus vilkus, bet nu šo sarakstu papildina lieliska lūša trofeja, turklāt gūta visai oriģinālā veidā!

Atslēgvārdi: lūsislynxрысь
Lai pievienotu komentāru, vispirms jāreģistrējas. Reģistrēties
Komentāri:

Kristaps Marķitāns2013-02-05 15:29

Tas tik ir stāsts! :) Apsveicu ar veiksmīgu iznākumu!

Kristaps Meiers2013-02-05 16:33

skaisti :)) apsveicu!

Lauris Vidžis2013-02-05 19:06

Nu jā, interesanti!

Aleksandrs Macevics2013-02-05 20:37

Labs trofeis un interesants stasts :)

Miķelis Lamanis2013-02-05 22:29

Interesants piedzīvojums :)

Helmuts Lapiņš2013-02-06 13:59

apsveicu!!:P:D

Līdzīgas trofejas

Lūsis
Lūsis
Comments 2 Views 6233
Lusis
Lusis
Comments 1 Views 3774
Pirmā lūša trofeja
Pirmā lūša trofeja
Views 10691
M/K Drustu veiksmīgās medības 17.01.2011.
M/K Drustu veiksmīgās medības 17.01.2011.
Comments 2 Views 11425
lūsis
lūsis
Comments 8 Views 13084
Lūsis
Lūsis
Views 5691