Šodien vārdadienu svin Dana, Dans, Danute, Edgars, rītdien - Valērija, Žubīte
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Vītņstobru ieroči dzinējmedībās.

Jurčiks Ģigulis
Jurčiks Ģigulis
Pēdējo reizi manīts 2010-01-18 08:15
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
11.02.2008. 17:37
Iespējams. Mana pieredze ir 50 uz 50-diemžēl! Un viņi pat nav āksti, bet tādi īpaši. Esmu novērojis, ka sarunājoties par šo tēmu, viņus pārliecināt par pretējo ir pilnīgs bezcers - ēēēē, ko,t mūld, es viss gāds i šāvs a šitāmte.
Vai piem. vīrs nopērk T3 un mauc ar urbtajām kaujenēm un sašutinās par to, ka redz, vasarā ja neiet ar pirmo vaļā, tad ar otro reizi tā pati patrona vienmēr iet, bet lūk vienreiz gadījusies patrona, kura neiet arī ar otro reizi:))) Johaidī, man trūkst vārdu-vo kritērijs!
Man jau šķiet, ka jaunā paaudze 30-40 gadīgie laikam rubī mazliet vairāk par puikām ap 45-60. Varbūt maldos, bet tagad taču tik daudz informācijas ko smelties, izvērtēt, analizēt, bet kautkā laikam reizēm pašlepnums tomēr ņem virsroku-sak, ko nu es vēl mācīšos, lasīšos. Bet...pilnīgi pareizi, ka gadās arī gudri veči ar kuriem ir interesanti pateorizēt, padiskutēt, padalīties pieredzē. Piem man pašam 34 gadi (puišelis, salīdzinot), un atceros, kā 80-jos gados gāju pa dzinēju un vienam medniekam bija tanī laikā liels retums-SKS. Pagāja laiks un tagad tas vīrs ir labos gados, bet vienā sarunā man tieši jautāja par mūsdienu kalibriem un to iespējām, par mūsdienu plintēm un optikām. Ar to gribu teikt, ka nezināt un pajautāt citam nav kauns, bet normāla iekšējās inteliģences pazīme. Un ja piedevām tu tiešām vari būt kādam noderīgs un redzi, ka cilvēks to lietderīgi izmanto - nu skaisti! Ar tādu vīru kopā stāvēt nemaz nav bail:))
Jānis Rubulis
Jānis Rubulis
Pēdējo reizi manīts 2019-03-25 16:15
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Saldus - Zvārde
Medību stāžs: no 1986.gada
Aprīkojums: Brownig Bar 30-06,Iž -18 12kalibrs
Suņi: Rīzenšnaucers
11.02.2008. 21:01
Sveicināts Jurčik!Arī Jums man ir jāpiekrīt,ir vājprātīgie kas meža šauj ar kaujas patronām.Bet ar tādiem ir jācīnās un to izdarīt var.Piemēram ja kāds ir atnācis uz medībām ar neatbilstošu municiju šādam medniekam ir divas iespējas vai nu iet dzinējos vai iet mājās.Ja man gadās vadīt medības,tad arī tā pasaku.Tas pats attiecas uz medniekiem,kuri domā šaut uz dižmedijumu ar renkuļie.Protams viss lielākā kurnēšana ir no cienijama vecuma kungiem,kas visu mūžu vienā stobrā likuši lodi otrā renkuļus.Šādus kungus vislabāk var nolikt pie vietas šautuvē.Noliekat 50m attālumā cūkas mērķi un lai viņš izšauj 10 reizes ar renkuļiem un pēc tam lai saskaita precīzos šāvienus.Jums taisnība nav jakaunas ja ko nezini,bet esi gatavs mācīties.Es savos 46 gados īsti nevaru pieskaitīt ne pie vecie,ne jauniem,bet skaidrs ir viens - visu mūžu ir jāmācās,jaseko līdzi jaunajam.
Raivo Lapka
Pēdējo reizi manīts 2018-08-09 23:23
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: no 1992g.
Aprīkojums: 12,223,30-06
Suņi: vairs nav
11.02.2008. 23:46
Diemżėl idioti ir atrodami ari starp medniekiem!Mums kolektivs ir mazs,vitnes pagaidåm tikai trijiem,bet neviens no viniem tådas mulkibas nedara.Pats kops 92 gada staigåju ar gludo un uzskatu,ja pazist savu plinti un municiju,ari ar gludo lidz 80m var saut sekmigi.Par vitnėm,nu jums jåpiekrit,ir tådas vietas kur ar spico nu nav ko darit.Manupråt dzinėjmedibåm vispiemėrotåkais ir kombinėtais-{tas ir subjektivs viedoklis}.Lai kå tur ar nebuutu,neesi pårliecinåts-nesauj!Pie mums joko- lidz nåkam sezonai buus paaudzis lielåks.
Jānis Rubulis
Jānis Rubulis
Pēdējo reizi manīts 2019-03-25 16:15
Atrašanās vieta: Saldus - Zvārde
Medību stāžs: no 1986.gada
Aprīkojums: Brownig Bar 30-06,Iž -18 12kalibrs
Suņi: Rīzenšnaucers
12.02.2008. 10:11
Sveicināts Raivo!Patīkami,ka vīriem ir labs humors,bet par vietām,kur ar spico nav ko darīt īsti piekrist nevaru.Kāda starpība ar ko nomāzē un pats raksti,ka katram ir iespēja nešaut.Izaugs tak lielāks.Par kombinētajiem mans novērojums ir tāds,kas der visam, neder nekam.Nu varbūt ne tik traki,bet parasti šos vīrus liek,kur var šaut lielākā distancē un rezultātā var iznākt tikai viens šāviens.Uzgaidi ok,jo tad tev ir vairāk iespējas.Nosēgumā arī kombinētais ir spicais.Veiksmi medībās.
Kārlis Ozols
Kārlis Ozols
Pēdējo reizi manīts 2014-12-07 23:55
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: 11 gadi
Aprīkojums: Browning Gold Fusion
20.02.2009. 23:26
Tātad, Jurim Kazakam pirmais aizrādījums - par foruma piesārņošanu ar liekām tēmām! Lūgums salīdzinājumu gludstobrs vs karabīne turpināt šeit!
admins
Juris Kazaks
Juris Kazaks
Pēdējo reizi manīts 2011-03-24 13:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Medību trofejas: 19
14.10.2009. 20:09
Kārli.Ozol par ko man ir aizrādijums.Ko es piesārņoju a.