Šodien vārdadienu svin Ritvars, Oskars, Anvars, rītdien - Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Dzinējmedību droša norise

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 23 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 13.10.2010. 15:32

Andis Bricis
Andis Bricis
Pēdējo reizi manīts 2018-04-26 12:08
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: ir
Aprīkojums: Runga
Suņi: nu jau 2 X Kvaukšķis
11.10.2010. 20:44
Ejot par dzinēju tu pazīsi mežu bet nezināsi, kur ir mednieku līnija un mednieku izvietojumu mežā vienīgi ja iesi par dzinēju sezonas 5. Ja nepārzini mežu un mednieku līnijas izvietojumu uzprasi medību vadītājam kuros leņķos tajā vietā kur tu stāvi drīkst šaut un kur atrodas pārējie mednieki, neviens vēl nekad nav atteicis, protams norādītie leņķi ir stingri jāievēro un sarežģijumiem nevajadzētu rasties protams jāklausās dzinēji un jāšauj tikai un vienīgi pa skaidri redzamu mērķi, protams var arī nešaut iespējams kaimiņš nopūdelēs skaistāk
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
11.10.2010. 21:23
Esmu runājusi ar vairākiem medniekiem, kuri ir bijuši iesaistīti nelaimes gadījumos kā vaininieki,vai attapušies mirkli pirms tam, kad izdarījuši šāvienu un visi viņi apgalvo, ka ir SKAIDRI redzējuši un ATPAZINUŠI mērķi :(
Skaidri redz cūku ar sivēnu, izšauj uz sivēnu un nokrīt suns :(
Skaidri redz cūku ar sivēnu, sagatavojas šaut, kad izies uz stigas, bet uz stigas iziet dzinējs ar suni :(
Skaidri redz brieža bulli, pat ragus, bet tur ir medību biedrs :(
Laikam jau cilvēks redz to, ko grib :(((
Raitis Freimanis
Raitis Freimanis
Pēdējo reizi manīts 2014-05-24 20:41
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Starp Skrundu un Zemgali
Medību stāžs: Kopš šī gadsimta 1. gada
Aprīkojums: 2stobrene bez vītnes, 1stobrene bez vītnes un 1 stobrs ar vītni, saujiņa patronu. Nazīt's arī ir.
Suņi: Nav
11.10.2010. 21:49
Jau citā foruma tēmā kā ārpustēmas komentāru ievietoju savas pārdomas par vītņstobriem dzinējmedībās. Tātad - pieredzējis mednieks ar vītņstobru TIKAI no medību torņa, ja nav torņa - ar izlādētu lai iet dzīt, vai nepiedalās medībās. Vai arī nēsā torni sev līdz un novieto uz nummura kas ielozēts. Oponentiem - nostādīšu vīrus uz līnijas apkārt kvartālam uz zemes, visus ar vītņstobriem, kvartālā medījami lielie pārnadži un palaidīšu oponentus lai izdzen šo mastu. Šaubos vai kaut viens no vītņstobra piekritējiem dzinējmedībās vēlēsies doties dzīt.
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2024-03-29 20:31
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
11.10.2010. 22:25
Nu daudz gudru lietu uzkskaitīts... Un esmu pilnīgi pārliecināts, ka tie, ar kuriem, notikušas nelaimes..... ne jau tie stulbākie un tie glupākie vīri būtu.... var jau norakstīt uz likteni... mans uzskats un arī pats cenšos sevi tā medībās organizēt, ja nav reālas - manā uzskatījumā šaujamas teritorijas, tad pofig, lai lops iet! Mūsu pusē, nu neesam tādā dzīvnieku badā.. Un tur tās visas runas par pieredzējošajiem, nu nezinu... daudz visādus ūdeņus nogāž arī pieredzējušie, savukārt, par dzinēju lietu esmu par kādus gadiņus 2 kā pats esmu soļojis, nav ne vainas. Tikai labāk visas tās lietas izpratīs un apjēgs reālajā situācijā, un arī apzinās(te gan, kaut, kas minējas, ka nēzin mednieku līnijas), kur un kā tiek izvietotas medību līnijas, kāds reljefs, to tīri labi apgūst, ja reāli 2 sezonas nostaigā dzinējos, katras medības un normālā kolektīvā, kurš arī medī (ne jau tajos, kas 2x sezonā uzrīko dzinējmedības)
Andis Bricis
Andis Bricis
Pēdējo reizi manīts 2018-04-26 12:08
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: ir
Aprīkojums: Runga
Suņi: nu jau 2 X Kvaukšķis
11.10.2010. 22:31
Neredzu nekādas problēmas daudzos klubos izmanto karabīnes izlaid ārā zvēru un šauj nevienu neapdraudod ja neiet ārā nešauj, kādam taču izies ārā tas lopiņš
Aldis Solovjevs
Aldis Solovjevs
Pēdējo reizi manīts 2022-09-07 18:55
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: ?
Medību trofejas: 11
11.10.2010. 22:54
Gribu tomēr iemest akmenīti vītnenieku dārzā,kas neredz ne ko ļaunu,ja dzinējmedībās tiek pielietoti vītņieroši.Nenoliedzami,ka nelaimes gadījumi medībās ir bijuši ,un būs.Cik,ļautiņu,katru dienu sitās uz ceļiem,krīt no gaisa utt.Bet manu prāt medībās medījot ar gludstobru ieročiem,šo negadījumu tomēr būtu mazāk.Nu lai man piedod liela daļa ieroču pazinēju,kas saprot no sava vītnenieka,uz ko, ar kādu spēku,ar kādu ātrumu Mans ierocis ir valdāms.Bet cik ir diemžēl tādu MEDINIEKU, kam īsti nav ne jausmas,ne sajēgas, ar kādu ieroci viņam medībās ir darīšana.Un tad jau sākas,A var būtiņ es tomēr varu tik tālu šaut,A varbūtiņ es varu trāpīt pa skrejošu,A manējais aparāts ir tāds,ka varu izšaut caur koku,un vēl ruksim acī trāpīt,un tā var bezgalīgi.Tomēr dzinējmedībās gludstobra ierocis cilvēku dara mierīgāku ,sakārtotāku,disciplinētāku.Šaušana vairs nav tik neprognozējama,gan attāluma,gan atļauto leņķu,gan munīcijas izvēlē.Un ne jau pat arī ar Bisīti obligāti visam un visur ir jāšauj,neaizmirsīsim,ka mūsu rādītājpirkstu vada galva,na vis pirksts.
Janis Berzs
Pēdējo reizi manīts 2010-12-27 20:53
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: no 2000.g.
Aprīkojums: Ir
Suņi: Ir
11.10.2010. 23:22
'' Oponentiem - nostādīšu vīrus uz līnijas apkārt kvartālam uz zemes, visus ar vītņstobriem, kvartālā medījami lielie pārnadži un palaidīšu oponentus lai izdzen šo mastu. Šaubos vai kaut viens no vītņstobra piekritējiem dzinējmedībās vēlēsies doties dzīt.''
Manuprāt apgalvojums pilnīgi nevietā.
Mums kolektīvā 80% mednieku medī tikai ar karabīnēm. 8 gadus pats nogāju par dzinēju un neredzu pamatojumu Raita komentāram.
Ja runā par drošu medību norisi pirmkārt ir jāievēro med noteikumi par drošību un atkal un atkal jāstāsta par drošības tehniku medībās, pirms medībām, starp medībām un pēc medībām un otrkārt ir jāmeklē nevis kā atkal ko aizliegt, lai māksīgi uzlabotu situāciju un izliktos, ka nu būs labāk, bet, kā jau daudzi teikuši, jādara pozitīvās lietas - jātīra stigas; vārnukājas - ne tikai mastā, bet vēl svarīgāk ārpus tā, lai var droši medījumu laist ārā no masta un izdarīt šāvienu jau tīrā zonā; jātaisa tumbočkas - no pieredzes - kopš sākām tādas taisīt ir arī uzlabojusies precizitāte, jo vari šaut no atbalsta, nemaz nerunājot par drošību, jo šāvienu izdari virzienā uz leju. Daudzi te bļauj !!NĒ!! karabīnēm dzinējmedībās, bet nedomāju, ka mežā spicā lode aizlido tālāk par dupleksa monolitu.. Varbūt kļūdos.., bet šis ir tikai mans viedoklis un citiem to neuzspiežu.
Jānis Bērziņš
Jānis Bērziņš
Pēdējo reizi manīts 2015-12-16 19:34
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
12.10.2010. 00:20
Nedaudz statistikas vītņstobra ieruču pretiniekiem.
2003. gada medību sezonā notikuši seši nelaimes gadījumi — četri no tiem individuālajās, divi medībās ar dzinējiem.
1. Šaujot bebram ar gludstobra ieroci, pielādētu ar 2/0 skrotīm, ar rikošetu tika kaklā ievainots otrs mednieks.
2. Pirms nokāpšanas no medību torņa, izlādējot gludstobra ieroci, mednieks bija neuzmanīgs, nejauši izšāva un ar renkuļiem ievainoja sevi kājā.
3. Ūdensputnu medību laikā mednieks bisi pieslēja pie koka, bise krita, izšāva un ar skrotīm ievainoja 40 m attālumā stāvošo mednieku.
4. Pēc ūdensputnu medībām, medniekam izjaucot savu bisi un neuzmanīgi rīkojoties, bise izšāva, un viņš sevi savainoja ar 4. numura skrotīm kājā.
5. Medībās ar dzinējiem, izsekojot savainotu briežu bulli, mednieks izdzirdējis zaru lūšanu. Bisē bija ar trīs lodēm lādēta patrona. Šaujot uz neskaidri redzamu mērķi, ievainoja citu mednieku plecā un krūtīs.
6. Stāvot uz masta, mednieks neievēroja atļauto šaušanas sektoru un, šaujot ar karabīni mežacūkai, ievainoja blakus numurā stāvošo mednieku, kurš bija patvaļīgi pārvietojies stigas pretējā pusē.
2004. gadā — jau deviņi!
1. Liepājas virsmežniecība. Pēc mednieku instruktāžas un pirms izbraukšanas uz medību vietu mednieks izņēma no automašīnas kastē ievietoto karabīni SKS un patronu padošanas mehānismā ievietoja patronas, neielādējot patrontelpā. Piestiprinot karabīnei siksnu, tā izkrita medniekam no rokām, ar laidi atsitās pret sasalušo zemi un izšāva. Blakus stāvošajam dzinējam ar medību lodi sadragāja kaulu kreisās kājās potītes rajonā.
2. Talsu virsmežniecība. Mednieks medību vadītāja uzdevumā veica iepriekšējās dienas vakarā ievainotās mežacūkas lenkšanu. Ejot gar niedrāju, medniekam negaidīti uzbruka ievainotais kuilis, ar ilkni pāršķēla kreisās kājas muskuli un roku, izsaucot spēcīgu asiņošanu.
3. Cēsu virsmežniecība. Medībās ar dzinējiem masta dzīšanas laikā mednieks patvarīgi atstāja norādīto stāvvietu un iegāja mastā. Ieraugot mežā sakustamies tumšu priekšmetu, cits mednieks to noturēja par mežacūku un izšāva. Ar sešiem renkuļiem vēderā un diviem augšstilbā tika ievainots dzinējs, kurš nebija apģērbā, kas spilgti izceļas uz apkārtējā fona.
4. Talsu virsmežniecība. Individuālās medībās mednieks nenoturēja līdzsvaru medību luktā un, krītot no aptuveni četru metru augstuma, guva muguras sasitumus.
5. Krāslavas virsmežniecība. Medībās ar dzinējiem mednieks, stāvot uz masta, neuzmanīgi rīkojās ar savu šaujamieroci un iešāva sev labajā kājā ar patronu, kurā lādētas trīs lodes, noraujot labās kājas otro pirkstu.
6. Daugavpils virsmežniecība. Medībās ar dzinējiem medību vadītājs, nostājoties uz masta, nesazinājās ar blakus esošo mednieku, mainīja stāvvietu, bet blakus esošais mednieks, šaujot uz mežacūku, ar gludstobra medību bises lodi nāvīgi ievainoja medību vadītāju galvā.
7. Jēkabpils virsmežniecība. Medībās ar dzinējiem mednieks šāva aiz masta līnijas mežacūkai ar gludstobra medību bises lodi, kura rikošetēja un ievainoja blakus esošo mednieku, cauršaujot krūškurvi.
8. Gulbenes virsmežniecība. Medībās ar dzinējiem mednieks pēc šāviena neuzmanīgi pārlādēja ieroci, sašaujot sev kājas pirkstus.
9. Ogres rajonā Madlienas mežniecībā 5. decembrī mednieks, šaujot alnim no mednieku līnijas, neuzmanības dēļ sašāva blakus stāvošo mednieku, kurš no gūtajiem ievainojumiem mira.
Sagatavots pēc VMD ziņām.
Jānis Bērziņš
Jānis Bērziņš
Pēdējo reizi manīts 2015-12-16 19:34
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
12.10.2010. 00:31
Par vai pret???
2005.gadā fiksētie nelaimes gadījumi medībās
* Saldus virsmežniecība. Medībās ar dzinējiem mednieks patvarīgi atstāja norādīto stāvvietu un sekoja ievainotai meža cūkai mastā pa asins pēdu. Uz masta blakus esošais mednieks, redzēdams sev priekšā tumšu priekšmetu, izdarīja šāvienu un ievainoja mastā esošo mednieku ar 3 renkuļiem krūtīs un 3 renkuļiem vēderā.
* Rēzeknes virsmežniecība. Medībās ar dzinējiem masta dzīšanas laikā meža cūka - kuilis, kurš nav bijis ievainots, uzbruka dzinējam un ievainoja to ar ilkni vēderā.
* Rīgas virsmežniecība. Bebru medībās postījumu vietā mednieks pārvietojās ar pielādētu medību bisi, to izjaucot pie automašīnas, neuzmanīgi rīkojās ar to un izšāva ar renkuļiem lādētu lādiņu. Renkuļi izgāja cauri diviem automašīnas sēdekļiem un nāvējoši mugurā ievainoja otru medību dalībnieku, kurš atradās automašīnas salonā.
* Saldus virsmežniecība. Pēc individuālām medībām mednieks neizlādēja savu karabīni un atgriezās pie savas automašīnas. Neuzmanīgi izlādējot karabīni, nejauši izšāva un ar lodi vēderā ievainoja savu sievu, kura sēdēja automašīnas salonā.
* Limbažu virsmežniecība. Pēc individuālām medībām nokāpjot no medību torņa mednieks neizlādētu šaujamieroci pasniedza otram medniekam, kurš bija pienācis pie torņa un uzkāpis uz pirmā trepju pakāpiena. Zaudējot līdzsvaru, viņš krita, un karabīne, kura viņam bija pasniegta, nejauši izšāva, ievainojot viņu labās rokas augšdelmā.
* Valmieras virsmežniecība. Medībās ar dzinējiem, izsekojot ievainotu meža kuli, mednieks apstājās, lai piezvanītu pārējiem medniekiem, ka ievainoto dzīvnieku atradis. Zvanīšanas brīdī ievainotais meža kuilis uzbruka medniekam, notrieca viņu zemē, traumējot mednieka kreisās kājas augšstilba un apakšstilba muskuļa audus.
Avots: Valsts meža dienests
2009g.
• Zemgales virsmežniecības teritorijā 14. novembrī Bauskas rajona mednieku kolektīva „Mežotne” rīkotajās medībās ar dzinējiem mednieks, šaujot pa alni aptuveni 100 metru distancē ar vītņstobra šaujamieroci, iespējams, ka lodei atsitoties pret koku ar rikošetu ievainoja blakus stāvošo mednieku vēdera rajonā. Notikuma apstākļi tiek noskaidroti. Ievainotā veselības stāvoklis stabils.
• Zemgales virsmežniecībā 28. novembrī Jelgavas rajona mednieku kolektīva „Zaļenieki” rīkotajās medībās ar dzinējiem, mednieks pirms aiziešanas no mednieka stāvvietas, neizlādēja medību šaujamieroci. Ievietojot pielādēto šaujamieroci automašīnā, tas izšāva un savainoja pašu mednieku vēderā trāpot ar skrotīm lādētu lādiņu.
• Ziemeļkurzemes virsmežniecībā 29. novembrī Ventspils rajonā, mednieku kolektīva „Kursa” rīkotajās medībās ar dzinējiem mednieks, šaujot pa staltbrieža govi ar vītņstobra šaujamieroci nāvējoši ievainoja galvā dzinēju, kurš šāviena brīdī atradās mastā. Dzinējs dzīšanas laikā nebija apģērbā, kas spilgti izceļas uz apkārtējā fona.
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-10 13:29
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
12.10.2010. 07:11
Iespaidigi....
1.daudz figure gludo
2.renkuli,renkuli..
3.izladesana!!!!! (vispar klasika man armija curkas pie izladesannas reizes cetras sava)
3.patvaliga nummura pamesana!!!
4.dzineji bez vestem!?
Varam secinat:
1.neskatoties uz to ka statistika parliecinosi domine gludstobri,bet domajutas neko neizsaka,jo vinu vienkarsi ir vairak.
2.visi sudi radusies tikai no ta ka kads kaut ko no obligati ieverojama nav ieverojis!!!
IETEIKUMI
1.Stingri ieverot drosibas noteikumus medibas.
2.Precizi un vienmer veikt instruktazas.
3.Medibu vaditajiem-jo vairak kontrolesiet medibu norisi jo labak!
4.Jo labak sagatavota medibu norise un vieta jo drosak (varnukajas,tornisi,nummurini)