Šodien vārdadienu svin Ginta, Gunda, Gunta, rītdien - Agija, Aldonis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - 16.kallibra apaļā lode ,12 kalibra skrošu konteinerā.

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 15 lietotāji. Komentāru skaits 9. Pēdējais viedoklis 18.03.2011. 09:58

Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2023-05-30 10:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
16.03.2011. 21:23
Jā,Oļeg,tagad mēs zinām,kāpēc Mārkulīčos rīko Minhauzena svētkus.:):):):):):):):):):):),kas tikai tur viss nenotiek.
Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2023-05-30 10:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
16.03.2011. 21:37
Reizēm arī slotas kāts šauj,tad nebūtu nekāds brīnums,ka trāpot precīzi pa betona sienas stūri,lode varētu lekt atpakaļ,bet tas tā,lai pafilozofētu.
Andis Anspoks
Andis Anspoks
Pēdējo reizi manīts 2014-02-11 12:32
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mālpils
Medību stāžs: 10
17.03.2011. 08:47
Bet, ja reiz tā bija, tad jau var atbildēt - KAD un kas bija blakus? Jo neviens no Mārkulīču saimniekiem, bez kuriem nenotiek nekāda šaušana, neko tādu neatminās!
Acīmredzot, šāva ar Leišu Leadersport! Nu nekad neesmu ne redzējis, ne dzirdējis, ka tā varētu notikt un bises lode (pie tam, ar samazinātu pulvera lādiņu), ietriektos BETONA sienā, un atlidotu atpakaļ 0 leņķī 35m un... Hmmm.... Man liekas, ka Minhauzenstāsts! ;)
Es pats esmu dabūjis atpakaļ ar gaisenes šāvienu no finiera "sienas", bet NEKAD neesmu redzējis un dzirdējis, ka atlektu bises lode!
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2022-12-21 15:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
17.03.2011. 09:08
Arī man pašam tā ir gadījies šaujot šautuvē.
Šāvu pa mērķi, aiz mērķa smilšu uzbērums, aiz uzbēruma - betona siena.
Laikam biju piestiprinājis finieri pa augstu, pretīm betona sienai,
jo šāvu no stāvus pozīcijas. Šaujot, DD Heksolits, ar rikošetu, saārdīja šīfera loksni
nojumītei 30 cm man virs galvas.
Apgaismība nāca momentā!!! ( kā pareizi novietot mērķi)
Jānis Pakalns
Jānis Pakalns
Pēdējo reizi manīts 2018-09-18 15:19
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
17.03.2011. 10:58
Sveicināti šajā diennakts laikā! Spriežot pēc rakstītā un apkārtējo mednieku pieredzes secinājums rodas viens:16.cal. apaļo lodi izmantot iepriekšminētās lādēšanas metodes nu tā kā nevajadzētu. Rikošeta risks tomēr palielinās. Starp citu, ja kādam ir saglabājušās vecās Poļeva lodes 16cal., tad to var lādēt 12cal. konteinerī. Rezultāti ir pārsteidzoši labi. Man pašam nav 12cal. bise, šauju ar 16-to, bet vecais kaimiņš(vīrs jau sirmos gados) joprojām tā lādē un medībās viņa rezultāti ir redzami bez brillēm. Protams, jāpaspēlējas ar pulvera svariem, lai iegūtu optimālo rezultātu. Bet tas jau ir noderīgi!:)
Andrejs Bilinskis
Andrejs Bilinskis
Pēdējo reizi manīts 2013-03-30 16:20
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Madonas novads
Medību stāžs: 20
Aprīkojums: pietiek medībām
Suņi: taksis
17.03.2011. 19:20
Jāni 16 kal Poļeva lodes 12 kalibra ierocī- kā Tu to iedomājies izdarīt un kāda vajadzība. 16kalibram poļevi tāpat iet labi un 12 kalibram tas pats. Man liekas ,ka Tu ko jauc:)))). Tas ka pārtaisijām agrāk Poleva lodi,kur svina daļu metām ārā un tās vietā likām virpotu metāla ar plakanu galu tas gan bija un šāva tā pārsteidzoši precīzi, bet tā kā Tu stāsti tad kaut kas neiet kopā:))) Lodes prapis stabilizators jau čaulā kustēsies un būs gāzu noplūde. Vienīgi lode ar plastmasas uzlikām varbūt caur čoku iet ar minimālu uzspīli un tāpēc precizitāte? Nav mēģināts:))))Bet ja kas tad poļeva lodei ir ļoti liela tendence rikošetēt:))))
Olegs Bevolskis
Olegs Bevolskis
Pēdējo reizi manīts 2024-03-22 10:35
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: "Raunas mednieks"
Atrašanās vieta: Rauna
Medību stāžs: 2003.g
Aprīkojums: iž-27 ar Jahti Jaht PRO. Mossberg 4x4 combo 30-06. Howa-1500. 223rem.Mossberg 930 combo.
Suņi: Krievu-Eiropas laika
Medību trofejas: 48
17.03.2011. 22:00
Tas notikums bija 2007gada pavasari.Pie skrejosas cukas stradaja divi jauni cali.Savejs kam ta lode atleca sauc Armands Kolins.Dzelzaini liecinieki,es,Toms Puckurs,Andris Voiciss,Armands Runcis un Ainars Kolins.Neticetaji var sos cilvekus uzmeklet un tie apliecinas tiesi to pasu.Kapec no markuliciem par so gadijumu nezin? Tapec,ka taja mirkli nelikas svarigi par to stastit,jo tak viss beidzas laimigi.Mes so situaciju sava kolektiva ari ispriedam un daudzi viri skatijas ar skepsi,ka ta var,bet reka,ka ta var sanakt.Un man var nestastit par samazinato pulvera dozu,jo ta lode specigi naca atpakal.Man bail domat ja,piemeram sautu ar Rotveileri.
Slēpts
18.03.2011. 09:55
Kā jau visiem zinām - šauj pat slotas kāts - tā kā notikt var jebkas... neatkarīgi no kalibra un jaudas... lūk piemērs
[youtube::XSz8Fys4inI]
un tā nav gaisene... :D
Tiesa gan - leņķis nav gluži 0* - labi var redzēt kā lode 2 - 3 metrus priekšā, jau lidojot atpakaļ, rikošetē pret zemi ... un vienalga trāpa pa galvu.......
Slēpts
18.03.2011. 09:58
... turpat blakus vēl var atrast video kur čalis pats pēc sava šāviena atraujaus pa galvu - asinis pa gaisu .... un diezvai šie abi šāva ar apaļām lodēm.. :)