Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Daugavpils Skrošu Rūpnīca

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 33 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 26.03.2014. 20:44

Guntars Rasnačs
Pēdējo reizi manīts 2014-09-30 08:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Daugavpils
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: Sūda Izh58, draņķis izh12, izsmiekls izh5, pusšautene Mp18mn 222rem
26.03.2014. 20:44
Paldies par atsauksmi, ja var izstāstīt tad par cik nelabākas tās bija par tām ko jūs pieminējāt? Un vai tas bij no pilnīgi visiem ieročiem vai tijai Jūsu ieroča? Pastāstiet sīkāk kā par to pārliecinājāties, kā tieši jūs nonācāt līdz šim secinājumam?
Jānis Rubulis
Jānis Rubulis
Pēdējo reizi manīts 2021-10-14 19:00
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Saldus - Zvārde
Medību stāžs: no 1986.gada
Aprīkojums: Brownig Bar 30-06,Iž -18 12kalibrs
Suņi: Rīzenšnaucers
26.03.2014. 20:21
Labvakar Guntar ! Jā Pam lodes ir labas uz 35m.Daudzi Latvijas sporta šāvēji viņas izmanto,bet uz 50m tomēr labāk atturās. Man pašam ir Iž 18 ar cilindru un esmu mēģinājis arī ar sašaurinājumu 0,5 un secinājums ir viens - lodes ir labas, bet vaina ir stabilizātorā.35m ir OK,bet labāki rezultāti ar cilindru.Par manis teikto var pārliecināties MMD kausos.Labākos rezultātus sasniedz ar Zal Arms vai Dupleksa municiju, jo šie praktiski ir vienīgie liela izmēra mači, kur par to var pārliecināties 50m distancē.
Guntars Rasnačs
Pēdējo reizi manīts 2014-09-30 08:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Daugavpils
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: Sūda Izh58, draņķis izh12, izsmiekls izh5, pusšautene Mp18mn 222rem
25.03.2014. 23:59
Munīcija kura tiek saražota mūsu rūpnīcā ir saražota no tīra svina, kuru kā noprotat ir jāpērk ārpus Latvijas robežām. Tīrs svins mazak piesvino stobru. Skrošu liešanas procesā, piemasījumi atstātu nelabvēlīgu rezultātu pašam ražošanas procesam un tas visu padarītu dārgāku, sarežģītāku. Kā arī manis jau pieminētais mīkstuma koificients šīm skrotīm expansivitātes ziņā ir priekšrocība salīdzinājumā ar presētajām skrotīm piemērām putnu medībās.
Guntars Rasnačs
Pēdējo reizi manīts 2014-09-30 08:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Daugavpils
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: Sūda Izh58, draņķis izh12, izsmiekls izh5, pusšautene Mp18mn 222rem
25.03.2014. 23:42
otrā edienšķīvī izdevās ietrāpīt sēriju no 5ciem šāvieniem distance 60metri
Guntars Rasnačs
Pēdējo reizi manīts 2014-09-30 08:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Daugavpils
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: Sūda Izh58, draņķis izh12, izsmiekls izh5, pusšautene Mp18mn 222rem
25.03.2014. 23:36
Kaujas apstākļos katrs ierocis sevi parāda pat viena ražotāja un vienas markas ietvaros dažādi. Es saprotu ka balistiskais stobrs ir balistiskais bet pagaidām ar ārpus stobra novēroto vien varu teikt par to ko esmu pats sašāvis un kas ir iepaticies kas nē, arsenālā iz12,58, un 5(vienstobrene ar gaili, kā arī sporta šāvēji kuru mums iekš Lv ir ne tik ar maz, un atsauksmes ir meklējamas arī pie tiem. Esmu pamanījis to ka nevienmēr ierocis ar cilindru lodi šauj labāk nekā ar sašaurinājumu 0,5, ļoti atkarīgs no katra ieroča , tā stobra garuma. Atsuksmes no sporta šāvējiem. jo kā paši saprotiet man pašam arsenēlā šaurākais ir 0,5, arī vienstobrenei apgrieššanu netaisīju, jo otrā šķivja lieluma mērķī ar pusčoku izdevās ietrāpīt.Mūsu arsenālā ir trīs lodes 1)pam extra, 2) sk extra 3) trefer. No sirds iesaku noprovēt pam extra jeb vienārši pam, 12 kalibram 32gr, 16kalibram 28gr. Turpinājums sekos, ar Cieņu.
Guntars Rasnačs
Pēdējo reizi manīts 2014-09-30 08:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Daugavpils
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: Sūda Izh58, draņķis izh12, izsmiekls izh5, pusšautene Mp18mn 222rem
25.03.2014. 23:21
Intar kritika tiek ņemta vērā taču kā man vismaz pašam šķita esmu gana tolērs puisis, turpinājums sekos
Guntars Rasnačs
Pēdējo reizi manīts 2014-09-30 08:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Daugavpils
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: Sūda Izh58, draņķis izh12, izsmiekls izh5, pusšautene Mp18mn 222rem
25.03.2014. 23:19
Visa mūsu saražotā munīcija tiek testēta ar balistiskajiem stobriem ( 16 un 12) , kurš ir neatņemama sastāvdaļa katrai līdzīgas dabas ražotnei. Balistiskais stobrs ir varminttipa gludstobrs kura garums ja nemaldos ie 830mm. Tas ir tik biezs ka var izturēt pat desmitkārtīgi pārsniegtu munīcijai spiedienu pirmkārt un otrkārt lai tas neuzsiltu tik ātri un tiktu tadējādi izskauts faktors kas varētu iespaidot testēšanu. šis stobrs tiek ievietots speciālā tatīvā kas novērš atsitiena kustību lai varētu objektīvi spriest par piemēram ložu vai skrošu blīvumu un virzienu uz kurieni tās lido. Tā saucamajā patrontelpā ir sānā tāds kā perpendikulārs izbīdījums ar caurumu kurš ir blīvi noslēgts, kurā pirms katra šāviena tiek ievietots kalibrēts kreišer mīkstmetāla stabiņš, kurš šāviena brīdī zaudē savu sākotnējo garumu, kļūst īsāks un resnāks. Pēc šāviena šis stabiņš tiek izņemts un ar mikrometra palīdzību tiek mērīts un pēc tabulas kura ir dota šai iekārtai līdzām ir noteikts spiediens kurš tika radīts šāviena brīdī līdz lādiņš to ir pametis. Ar divām pēc foto elementa elektriskām iekārtām tiek mērīts ātrums kurš ir sasniegts 1 un 3ju metru attālumā no stobra gala, tas ir arī neatņemama ražošanas procesā informācija kura tiek izmantota lai neatbilstības gadījumā būtu veiktas nepieciešamās korekcijas lai uzlabotu munīcijas kvalitāti, jo viens pats spiediens vai lviens pats lādiņa ātrums vēl neko neizsaka. Piemirsu pateikt kad stobri ir cilindri bez jebkāda sašaurinājuma. Jo būtiskākie blīvuma raksturojošie paremetri ir nepieciešami tieši lodēm. Ar skrotīm ir bikiņ savādāk un par to ja atļausiet nedaudz vēlāk nākamreiz, taču tur viss ir vēl pat sarežģītāk nekā ar lodēm, jo ja esat piemērām mājās pašuzlējuši lodi tas ir labi taču lai tā spētu lidot precīzi tālāk par 35metriem jāpiepūlas lai to panākt. Noteikti esat ievērojuši ka ļielai daļai mūsdienās sastaptajām lodēm ir plastmasas astes kuras paaugstina trajektorijas attālumu un ir ar amortizējošu pulvera detonēšanas brīdī efektu, kurš katram šim lodes gan tipam , gan svaram , gan vēl šam tam ar savu individuālu pieskaņu. No savas pieredzes varu teikt ka lielākajai daļai dažādu ražotāju ložu precizitātei distancē līdz 35 metriem izkliede ir saprāta robežās, ļoti subjektīvi 4-9cm, bēda sākās pēc šiem kritiskajiem 35 metriem. Lai panāktu precizitāti un izkliedi ne vairāk kā 5cm 50 metros ir nepieciešama šī manis jau pieminētā aste. Balistiskais stobrs piemērām lodi pam extra var pat sašaut tā ka lode lodei skarsies klāt, bet lai ko līdzīgu panākt un idializēt ar bisīti, katrai šai bisītei ir jāmeklē kāda no šīm lodēm. Mums ar kolēģi ir abiem viena veida markas ieroči un testos izpaudās kad viņam labāk iet nekrāsotās pretēji manējam. Abiem 16 kal un abiem izh 58, 2vu gadu ražojuma starpība
Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-20 10:03
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
25.03.2014. 22:54
Man domāt, ka mednieki tikai būs ieguvēji, ja kāds ražotāja pārstāvis dziļāk izskaidros savas produkcijas plusus :)
Nevajag tikai rakstīt kaut ko šādu : Mēs ūber alles, bet visi pārējie totālie mēsli - un viss būs štokos:)
Guntars Rasnačs
Pēdējo reizi manīts 2014-09-30 08:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Daugavpils
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: Sūda Izh58, draņķis izh12, izsmiekls izh5, pusšautene Mp18mn 222rem
25.03.2014. 22:43
Tas par to privātumu tamdēļ teikts jo ievērojot foruma noteikumus es nedrīkstu teikt visu kas man labpatīkas vai labpatiktos, jo teiktais var būt traktēts dažādi.taču tūlīt sākšu rakstīt atbildi iepriekšējam jaut.
Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-20 10:03
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
25.03.2014. 22:27
Kāpēc privāti?
Ja jau Tu sāki DSR promoutēšanu forumā - tad turi marku !