Es tikai ceru, ka Aleksandrs neņēma ļaunā neko. Vispār jau Lāzeru tēmekļi ir tuvām distancēm uz strēlnieku ieročiem izmantojami. Un pat infrasarkanais lāzera tēmeklis jau pie 100m paliks par parastu lāzera prožektoriņu. Jo stiprāku viņu ņems, jo tuvumā viņš būs nederīgāks atkal dēļ žilbinošā efekta. Un arī jebkurā migliņā būs nederīgs. Sevišķi Latvijas gaisa mitruma apstākļos vakaros naktīs un rītos. Vienīgi pavisam tuvās distancēs varēs bakstīties ar viņu.
Eh, derētu pie Aleksandra uz Latgali aizbraukt pamedīt - viņiem tur pašiem sava kārtība, likumi un lielie meži
Kādu gabaliņu atpakaļ redzēju uz viena gludstobra ieroča"tipa" lāzera tēmekli, stars spīdēja nevis mērķa virzienā,bet acs virzienā. Sīkumos vairs neatceros kā tā tēmēšana notika,bet skaidri:)) zinu ka nekā cita tur nebija. Jau tajā laikā izskatījās diezgan pasens verķis. Varbūt Cienījamais mednieks bija domājis kaut ko tādu????
Nē vēl pirmsākumos kad bija vēl dzīva Rīgas optiski mehāniskā rūpnīca,viņi ražoja adaptīvo punkta tēmekli,caur viņu neskatījās,jātēmē pret gaismiņu ar dominējošo aci,ar otru aci uztver mērķi un pelēkais kompis to visu saliek lopā.Jancīgi bet viss strādā.Analoģiski ir ar punkta vai kolimatortēmekli naktī,ar dominējošo aci skaties uz punktu,uz kreisās nakts monoklis,atkal podiņš sakombinē bildi,blaukš,un nes ruksi mājā!:)
Pie iepriekšējā komenta,svarīgi tēmēt ar dominējošo aci un monokli uz otras,apgrieztā variantā nekas nesanāks.Iespējams Aleidzāna kungs darījis līdzīgi,tikai ar monokli skatījies caur tēmekli uz gaismas diodi aizmirstot ka daba mūs apveltījusi ar binokulāro redzi plus vēl mējģinājis izdedzināt elektroķīmisko elementu spīdinot iekšā diodes gaismu.Vispār ir ļoti grūti saprast ko viņš grib pateikt kaut arī krievu valodu pārvaldu tikpat labi kā Latviešu
Dintar, pamēģini to,ko uzrakstīji ar parastu optisko tēmekli uz plintes ar aiztaisītu priekšējo vāciņu izdarīt pa dienu. Tad attaisi vāciņu un paskaties, kā tad būs ar nobīdi
Eh, derētu pie Aleksandra uz Latgali aizbraukt pamedīt - viņiem tur pašiem sava kārtība, likumi un lielie meži