Šodien vārdadienu svin Leonīda, Leonīds, rītdien - Severīns, Urzula
toptitle
banner

Forums

Tēmas nosaukums - Idejas cūku un citu zvēru barotavām, atraktanti


Edgars M.
Edgars M.
Pēdējo reizi manīts 2017-05-12 16:19
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: no 2002g
Aprīkojums: T3, iž,
Suņi: Latvijas dzinējs
Medību trofejas: 1
25.05.2009. 10:44
interesēja vai izmantojat sāli dzīvnieku pievilināšanai, un kādi rezultāti?
Ojārs Žvagiņš
Ojārs Žvagiņš
Pēdējo reizi manīts 2018-12-14 00:27
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Latvijas vidus, Daugavas krasts
Medību stāžs: Pirmais medījums septiņdesmitajos.
Aprīkojums: stobri vairāki
Suņi: Četrus draugus esmu pārdzīvojis
Medību trofejas: 21
10.06.2009. 21:04
Bērnībā jau visiem mammas māca, ka zagt nav labi, bet tak laikam dažiem ar gadiem tas sāk piemirsties ...
Atverot jauno jūnija MMD numuru skatāmies un brīnāmies, ka amerikāņu firmas MOULTRIE, kuras pārstāvis Latvijā ir SIA "Pitbults" Kristapa Mežuļa automātisko barotavu pašslavināšanas reklāmrakstā, kā "dzīva" stāv fotogrāfija, kurā redzama viena no mūsu mednieku kluba platībās uzstādītajām betona barotavām! Teksts zem autora vārda vēsta, ka "Foto no SIA "PITBULS" arhiva". Kaut patiesībā attēls ir izkopēts no šī paša foruma, šīs pašas tēmas ceturtās lappuses, vienīgās vietas, kur esmu ievietojis šo savu fotogrāfiju. Interesanti gan, kad šīs firmas pārstāvji guva savas interesantās atziņas, ko ieguva šajā pavasarī kad SIA Pitbuls ļaudis kopā ar kolēģiem un viesiem no ASV apmeklēja vairākas Latvijas medību saimniecības? Mūsu kolektīva platībās un arī vietā, kur atrodas šī konkrētā barotava nevies no šiem ļaudīm nav rādījies. Turklāt fotogrāfija jau ir ar "bārdu", pirmo reiz to ievietoju vairāk, kā gadu atpakaļ -
Ojārs Žvagiņš, 19.05.2008. 18:50
Mēs izmantojam vienkāršas barotavas no betona grodiem un strādā viņas labi. Cūkas riņķī negāž un pagaidām neviens vēl nav vēlējies "aizņemties",smagas. :D
Un nu, mūsu barotava, kura gadiem pie sevis veiksmīgi pulcēja ne tikai meža cūkas, bet visu dzīvo radību sākot no lauku strupastēm, līdz pat staltbriežiem, tika smagi jo smagi "nolikta", pat laizāmā sāls esot absolūti nepareizi novietota ...
Ko lai saka, jūtamies morāli dziļi aizskari par šādu smagu, publisku "aplikšanu",turklāt nepajautājot, vai to maz vēlamies.
Arī mežacūkas pēc šī raksta publicēšanas barotavai nu met līkumu, visi āži pa gabalu tikai "aprej" šo masu mēdijos oficiāli, par nekam nederīgu pasludināto barotavu un pat peles snesa atpakaļ visus aizstieptos graudus. Te nu steidzmi prasās pēc gandarījuma, kā arī iespējamo materiālo un ļoooti smago morālo zaudējumu atlīdzināšanas. Jādomā, vismaz klēģi no ASV, ar pietāti izturās pret intelektuālā īpašuma tiesībām un tā aizsardzību? Ievērojot Latvijas Republikas likumdošanu, laikam nāksies iztikt bez duelēšanās, taču piedāvājumus kompensēt (kuri var būt arī "graudā", jo ir vietas kur arī lapnas automātiskās barotavas uzstādīt), ar šo ne visai glīto rīcību radītos milzu zaudējumus, esam gatavi pieņemt tiešajā sarakstē. ;)
Mīkla raksta " Par meža cūku barotavām jādomā vasarā!" autoriem, kas barotavai otrā pusē !? :D
.
Ojārs Žvagiņš
Uldis Putniņš
Uldis Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2019-08-30 17:25
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: www.logitev.lv
Medību stāžs: 1993 g.
Aprīkojums: Medībām Latvijā pietiek
Suņi: Hanoveras dzinējs Klifs
Medību trofejas: 13
10.06.2009. 22:15
Jāspiež uz autortiesību atlīdzību par foto izmantošanu bez saskaņošanas.
Kārlis Ozols
Kārlis Ozols
Pēdējo reizi manīts 2014-12-07 23:55
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: 11 gadi
Aprīkojums: Browning Gold Fusion
10.06.2009. 22:46
Skatījos žurnālā uz to bildi un nepameta sajūta, ka esmu to jau kkur redzējis ;) Vistīrākā autortiesību pārkāpšana, klaji melojot savtīgos nolūkos. Es domāju, ka to var klasificēt kā krāpšanu ar nolūku iedzīvoties uz cita intelektuālā īpašuma rēķina kā arī apmelošana grupā, nodarot materiālos un morālus zaudējumus foto un konkrētā objekta autoram - velk uz kriminālu pēc smaga panta ar mantas konfiskāciju ;)
Arnis Vilcāns
Arnis Vilcāns
Pēdējo reizi manīts 2012-12-05 20:21
Lietotāja statuss: Lietotājs
11.06.2009. 10:58
Kad atvēru MMD žurnālu, biju pārsteigts, ka vietējie m/k ļāvuši tik vienkārši "aplikt" savus orģinālizstrādājumus, tāpēc bez liekas latviešu kautrēšanās iesaku visiem, kuri atpazīst savas barotavas vērsties pie vai pret SIA "Pitbuls" ar prasību kompensēt morālo kaitējumu, kas radies bez foto autora piekrišanas izmantoto bilžu rezultātā. Tas viss izskatāt pēc nesmukas zagšanas un apmelošanas! Prasās piedzīt skādi!
Mārtiņš Augusts
Mārtiņš Augusts
Pēdējo reizi manīts 2018-11-03 11:12
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: zemgale
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: IZ27M, CZ 550lux(308win)
Medību trofejas: 7
11.06.2009. 11:24
smuki jau nav no viņu puses, bet normāls mednieks, kam ir gribēšana un galva, tā vietā lai izmestu naudu par automātisko garotavu (sākot no 45 Ls) pats var uztaisīt barotavu, kura strādās tikpat efektīvi un kuru kāds vandālis nesasitīs vai nenozags.
Aivars Lamba
Aivars Lamba
Pēdējo reizi manīts 2015-04-06 20:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Ziemeļvidzeme.
Medību stāžs: 1989
Aprīkojums: ir
Suņi: ir
11.06.2009. 17:37
Pateicoties tieši šai bildei,arī savā kolektīvā sākām praktizēt šāda veida barotavas,darbojas lieliski.Tāka tas kaitēklis- pitbuls,+visam iepriekšminētajam,sniedz apzināti maldinošu-kaitīgu,nepatiesu informāciju.Cerams,ka tur kādam godaprāts nostrādās,un tajā pašā žurnālā atvainosies vismaz bildes autoram.
Māris .
Pēdējo reizi manīts 2009-12-20 00:23
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
11.06.2009. 18:16
viņiem ir sanākusi anti reklāma. kļūst nepievilcīgi tādi produkti kurus reklamē noliekot citus.
bez tam man ASV dzīvo radi (mednieki). viņiem savvaļā mežacūku nav. esot dažos štatot pa kādai izbēguši cūkai no dārziem. un tās tiekot medītas kā īpaši iznīcināmi dzīvnieki. ko tie jefiņi daudz zin par mūsu cūkām!
un tā bilde ar ŅIVU arī liekas kaut kur baigi redzēta. domāju ka te vajadzētu labu troksni uztaisīt. nekas nebūtu traks ja bilde bez saskaņošanas būtu ielikta, bet te ir rikīgi nodir$t$
Juris Kazaks
Juris Kazaks
Pēdējo reizi manīts 2011-03-24 13:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Medību trofejas: 19
11.06.2009. 18:27
Nu gan dot vīri ielikuši jūsu barotavas Žurnālā MMD,un piedirš vēl kabatā.labāk būtu priecājušies ka vismaz baro,cīnās lai būtu nevis,mūs medniekus zārkā.
Slēpts
11.06.2009. 23:19
Bildes autor, viennozīmīgi, lai kā veidotos situācija - likums ir autora pusē!
LR Autortiesību likuma 4. panta 9. punktā ir teikts, ka aizsargājamie darbi ir fotogrāfiskie darbi un darbi, kas izpildīti fotogrāfijai līdzīgā veidā;
Viss atkarīgs no tā, ko vēlies par savu tiesību pārkāpumu - protams, par atvainošanos MMD nākošajā numurā nevajadzētu būt ne runai...:) Veiksmi.
PS. Ja kādi jautājumi par autortiesībām - medniekiem centīšos palīdzēt(TEORIJA:D), jo šogad par šo tēmu iegūts svaigs Grāds..:D:D:D