Šodien vārdadienu svin Laura, Jadviga, rītdien - Vēsma, Fanija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medību vadītāja institūts

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 26 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 14.08.2015. 16:08

Slēpts
16.10.2012. 11:51
Man liekas, ka pašreizējā sistēm air gana laba.
1. Tiek atsijāti bļāvēji, kas vienmēr zin kā ir pareizāk vadīt medības, bet paši īsti neko nezin- gribi vadīt- iegūsti apliecību un tad runā- nav apliecības " turi muti" Copyright- "I. Līdaka"
2. Ja kursos un eksāmenos ir uzsvars uz drošibu, tad tās nekad nevar būt par daudz.
3. Un vismaz vienam medību kolektīvā IR jāzin medību noteikumi:) citādi ir tā kā ar auto- visiem tiesības ir - bet noteikumus zin tikai daži. Vismaz paskatoties, kas notiek Rīgā pie luksaforiem tad kad mainās gaismas:)
Dainis Dižais
Dainis Dižais
Pēdējo reizi manīts 2019-02-20 22:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Bolderāja
Medību stāžs: 1987
Aprīkojums: TOZ34E 12/70,MP153 12/76,Mannliher 30-06
Medību trofejas: 9
16.10.2012. 12:09
1.Ja Tu vadi medības , bļāvējiem aizvērt muti var bez apliecības.
2un3.Jebkurš medību vadītājs pārlasa medību noteikumus pirms medību atklāšanas.
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2023-07-18 12:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
16.10.2012. 14:36
Es domāju ka medību vadītājam galvenais un svarīgākais pienākums ir zināt kā ir droši medīt un nodrošināt, lai medības ir drošas no visiem aspektiem... Protams arī jāpārzin noteikumi, kas ir daļa no drošības nodrošināšanas medībās pasākumu kopuma...
Vai vajag pārkārtot medību vadītāja eksāmenu? NĒ! Kāpēc? Ļoti vienkārši - tad ir jāpārkārto visi iespējamie eksāmeni - sākot ar 4 klases dabaszinību eksāmenu un beidzot ar autovadītāja tiesībām... Sekmīga eksāmena nokārtošana vēl neparko neliecina - tad jau efektīvāki ir forumi, semināri un tamlīdzīgi nevis obligāts eksāmens, kurš tāpat neietvers visus iespējamos jautājumus un iespēju variantus...
Un kopumā es medību vadīšanu neuzskatu par kaut ko baigi foršo - tas ir smags darbs un ne visai patīkams, domājams piemēri visiem ir zināmi un daudz - domāju tieši tiem kuri ir vadītāji un kaut reizi ir vadījuši medības!!!
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
16.10.2012. 15:33
Uģi kā jau rakstīju man ar ir medību vadītāja apliecība un ar esmu pāris reizes vadījis medības, un tas nav tas pats ka atnāci pamedīji un miers mājās, jāzina ne tikai likumi, noteikumi un vēl savus kolēģus, bet arī jāzina to ka ja kaut kas notiks tad atbildību jānes būs arī tev, ka nepieļaujami ka kāds vieglprātīgi attiektios ar ieroci un vēl visādi citi knifiņi.
teoriju es iemācīšos par jaunu pāris vakaros un tas eksāmens neko man jaunu nedos. Labāk tiešām piespiedu kārtā jāapmeklē visādi semināri un kursi, jo eksāmens ir eksāmens, bet jaunu zināšanu ieguve, kā arī jauni likumi kas mainījās piemēram reizi gadā toč noderētu un ne tikai no žurnaliem un avīzēm, bet arī no speciālistiem.
Dainis Dižais
Dainis Dižais
Pēdējo reizi manīts 2019-02-20 22:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Bolderāja
Medību stāžs: 1987
Aprīkojums: TOZ34E 12/70,MP153 12/76,Mannliher 30-06
Medību trofejas: 9
16.10.2012. 21:46
Viens mednieks var būt par individuālo medību vadītāju kur piedalās viss mednieku formējus , ja to ļauj medību atļauju skaits . Kam tad ir vajadzīgs institūts.Un vel , ja skatās atšķirības starp šiem medību veidiem (dejure), var dabūt kaut ko pa vidu .Protams , kas ir pa vidu - krieviem ir labs teiciens , bet netulkošu.
Reāli medību kolektīvs ievēl medību vadītāju , līdzīgi kā valdi un priekšsēdētāju un konkrētais ievēlētais piekrīt uzņemties atbildību ar vai bez nosacījumiem. Kam tur vel kaut kāda daļa.
Dainis Dižais
Dainis Dižais
Pēdējo reizi manīts 2019-02-20 22:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Bolderāja
Medību stāžs: 1987
Aprīkojums: TOZ34E 12/70,MP153 12/76,Mannliher 30-06
Medību trofejas: 9
17.10.2012. 14:02
Likvidējot medību vadītāju institūtu , tas atstās iespaidu uz esošo un plānoto valsts budžetu .
Atvanojos , nepadomāju , labošos .
Slēpts
13.08.2015. 09:15
paceļu vecu tēmu ar jaunumiem.
Atgādinu, ka no 01.07.2015 medību vadītāju eksāmenu var kārtot BEZ apmeklētiem kursiem.
Forši- nav vajadzības lieki tērēt līdzekļus
Atkārto savas zināšanas, sagatavojies un uz priekšu.
Lai to vieglāk izdarītu VMD mājas lapā ir iespējamie eksāmena jautājumi ar iespējamām atbildēm.
Bet VMD vadība jau publiski "purpināja", ka nesaprotot kāpēc ir jādod atbildes- tas esot nepareizi , pilnīgi pietiktu , ja būtu tikai jautājumi..Laikam VMD to ir sācis īstenot- jo man kolēģis paprasīja palīdzēt saprast kuras ir pareizās atbildes.
Atzīstos - es nezinu - varbūt kāds var pateikt priekšā- piemēram:
1.Kādiem dokumentiem papildus mednieka apliecībai un medību šaujamieroča atļaujai, jābūt mednieka rīcībā, lai individuāli medītu limitēto medījamo dzīvnieku?
a) medību atļaujai, mednieka sezonas kartei medību pārskatam
b) medību vadītāja apliecībai, medību atļaujai un medību pārskatam
c) mednieka sezonas kartei un medību pārskatam
2. Par nelikumīgām medībām atzīst:
a) medīšanu bez mednieka apliecības
b) medības, ja mednieks par tām nav informējis atbildīgo personu
c) medības, ja nav aizpildīts medību pārskats
d) visas iepriekšminētās darbības
p.s Virspusēji pārskrienot pāri - varu secināt- ka ne jautājumi , ne atbildes nav 100% nokoriģeti atbilstoši esošajai likumdošanai...
Slēpts
13.08.2015. 09:50
tā jau arī ir :D pie pirmā jautājuma nav neviens variants :D
otrajā jāķeksē vairākas atbildes
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2023-07-18 12:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
13.08.2015. 10:02
Ivar pirmais OK piekrītu Tev, bet nu otrais jautājums - padomā labi viss ir OK! ;)
Slēpts
13.08.2015. 10:19
Ja pareizi atceros, tad mācoties/kārtojot eksāmenu tika pieminēts jēdziens ''PAREIZĀKĀ atbilde''. Pareiza ir tā, kurā ir pieminēti vairāk pareizie varianti. :D