Šodien vārdadienu svin Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne, rītdien - Terēze, Gundega
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Svina munīcijas liegums ES - pie horizonta...

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 27 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 27.05.2015. 11:02

Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
19.10.2012. 11:39
Kolēģi, iedomāsimies uz brīdi...
...Ir 2015.gada 1.janvāris. Visā Eiropas Savienībā ir stājusies spēkā regula, kas aizliedz svinu saturošu munīciju.
Aizkulisēs klīst runas, ka tas tā varētu arī notikt...FACE un Birdlife international principā būs par šo (jautājums gan vēl paliek - totāls svina liegums, liegums tikai uz skrotīm, pārejas periods būs vai nebūs...). LR mednieku orgnaizācijām, lai arī kā un ko staipītu, rociņas par īsām vispār jebko pat piebilst...ko darīsim?
Īpaši tie, kuriem veco laiku ieroči, kas bezsvina munīciju negremo?
Tēmu izveidoju, lai visi saprastu - nav svarīgi, ko un kā Tu filozofē. Process notiks neizbēgami un ka tik vēl par to 2015.gadu es neesmu bijis pārlieku optimistisks...ka tik viss nenotiek daudz straujāk...
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
19.10.2012. 11:54
Nu ko iesāksim, varam gudroties un vēl nezin kā darīties, bet kā pieņems tie zaļie ES tā un būs, jo diemžēl mūsējiem varas pārstāvjiem ka tikai pielaizīties, ka tikai izdarīt pat labāk nekā tajā pašā ES. Da pie mums ir tik jau dažādu likumu pieņemti ka pat vecajās ES nav tādu drastisku liegumu kā pie mums. ES vēl tikai padomāja pie mums jau pieņēma un ar desmitkārtīgu lielāku liegumu. :(
No vienas puses tas ir labi ka ar laiku vēlās atteikties no svina munīcijas, bet diemžēl piekrītu Arnim ka ne visi varēs atļauties iegādāties jaunos visu gremojošos stobrus :( It īpaši vecākā gājuma mednieki. Diemžēl viss darās uz to pusi ka paliktu medīties tikai valsts elite, pārejie būs vai nu dzinēji vai nu novērotāji :(
Vienkārši jāgatavo protokols vai vēl kaut kāds dokuments lai netiktu pieņemts tāds murgs. Piemēram lai iegādātos skrošu munīciju to pa pilnam, bet kad sāc meklēt bezsvina munīciju tad pat laicīgi ejot pa veikaliem diez vai tos vari atrast. Ko tad sanāk man jāpēr šo te munīciju jau gadu iepriekš :( Nu nav vēl pie mums tik liels piedāvājums kā gribētos. Nesaku neko par Rīgu, bet pie mums D-pilī gan pagrūti bija atrast bezsvina munīciju, jo mēs medamies zaļajā zonā un tur vajag lietot tikai bezsvina munīciju. Bet kā lietot ja tās vienkārši nav piedāvājumā.
Dainis Dižais
Dainis Dižais
Pēdējo reizi manīts 2019-02-20 22:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Bolderāja
Medību stāžs: 1987
Aprīkojums: TOZ34E 12/70,MP153 12/76,Mannliher 30-06
Medību trofejas: 9
19.10.2012. 11:54
Nu ja tas ir neizbēgami , tad lai iet .
Bet tam jāattiecās uz ūdens putniem.
Kurš ir pret lai padomā , cik viņš , tikai šogad , izmetis svina ūdenī , es pa diviem mēnešiem 3,5 kg un vel metīšu .
Man liekas ka tas ir slikti .
Slēpts
19.10.2012. 12:52
es nezinu, ko var pļūtīt par vecajiem stobriem un bezsvina munīciju. Vispirms vajag kautko palasīt un tad filozofēt par to ka vecie ieroči negremo bezsvinu.
Edgar, tad kad būs jāizmanto bezsvina, tad arī būs veikalos. A tag cik tad ievēro to liegumu noteikumus? Paņem uz baru vienu paciņu bezsvina, katram pa divām ,lai ir ko atrādīt inspektoram un tik vālē, Tad kad būs pieprasījums arī veikalos parādīsies vairāk.
Juris Bērziņš sen.
Pēdējo reizi manīts 2013-04-11 08:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežā. Jau ceturto gadu desmitu.
Medību stāžs: 18
Aprīkojums: Benelli M2 (12x76 plus paradokss), IŽ-54 (12x70), MC 20-01 (20x70)
Suņi: Taksis Tedis
19.10.2012. 13:17
Ģirt! Ta vienreiz pats kaut ko palasi, pirms ... !!! Jau labu laiku ir spēkā nosacījums, ka Tevi var paņemt priekš par to vien, ka Tev svins līdzi, atrodoties teritorijās ar attiecīgiem ierobežojumiem. Tā kā ar divu "pareizo" patronu atrādīšanu vien jau sen cauri vairs netiek.
Slēpts
19.10.2012. 13:21
Nu mani nesatrauc, cik katram līdz svins, tur kur noteikumi nosaka, tu arī izmantoju bezsvinu un tozene vēljoprojām nav izjukusi kā tam vajadzētu būt pēc dažu nostāstiem. A paņemt priekšā var tikai Babītē pārējās vietās nevar tikai izmantot, taka līdz var būt ;)
Un lasīt par bezsvinu tiešām vajag, jo ir pāris noteikumi attiecībā uz pašu patronu, lai to varētu bāzt arī "vecajos" ieročos.
Jānis Vainovskis
Jānis Vainovskis
Pēdējo reizi manīts 2018-01-31 20:11
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: kopš 2007 g.mednieks 2 paaudzē.
Aprīkojums: IŽ-27; IŽ-58
Suņi: Ir
19.10.2012. 13:28
Nju es jau 4 gadus lietoju bezsvina munīciju. Un medībās izmantoju IŽ-27 bisi! stobrs ir ideālā kārtībā.Tikai jāpērk skrotis konteinerā!Un metāla lodēm ir speciāli polimērmateriālu apvalki kas neskrāpē stobru un pieļauj šaušanu pat ar pilnu čoku!
Par piedāvājumu, nju jā reizēm ir tā ka nākas pameklēt kur, lai nopērk!!!
Mārtiņš Augusts
Mārtiņš Augusts
Pēdējo reizi manīts 2018-11-03 11:12
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: zemgale
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: IZ27M, CZ 550lux(308win)
Medību trofejas: 7
19.10.2012. 14:46
vēl neviens nav neko uzrakstījis par bezsvina vitņoto munīciju. Izvēle šķiet vēl mazāka, turklāt cena arī ne no mazākajām...
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
19.10.2012. 15:02
Nu Mārtiņ tas ir jau cits medību līmenis un arī cenas. Vidēji cena sākas ap 2 lašiem un nav tik liels piedāvājums, tas ir pagaidām. Daugavpilī tikai pāris munīcijas modeļi ir un viss, visi cenā ap 2 latiem gabalā.
Viens kadrs kas var atļauties labi pašaudīties pēr kaut kādas super labo munīciju ap 4 lvl vai pāri 4 lvl gabalā.
Protams ka tās nav Barnaul ražotās patronas cenā 40 saņi :)
Slēpts
19.10.2012. 15:04
lūdzu tev Edgar zem 2 Ls http://huberts.lv/lv/katalogs/...