Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Meža kamera (kamera Igauniajs meža netālu no Tartu) 2012/2013

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 24 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 24.02.2013. 17:56
Ar medībām saistītās tēmasMedniekiem.lv TV

Jānis Reblis
Jānis Reblis
Pēdējo reizi manīts 2024-03-28 12:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: .I.
Atrašanās vieta: Īdeņa
Medību stāžs: Sāku iet dzinējos 7 gadu vecuma 2007 gadā dabuju mednieku apliecibu un bisi
Aprīkojums: mc, iž, Browning ABolt3 308, CZ 453, Sauer 202 Outback, paštaisīts nazis no husqarnas strelas, ļoti liels akmens!
Suņi: Taiga, Džuļbars, Warwick
Medību trofejas: 21
13.12.2012. 18:54
nozagta !
Edgars Zaezerskis
Pēdējo reizi manīts 2016-04-21 22:35
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ludza
13.12.2012. 19:00
Sveiki cienījamie mednieki! Iespējams, lielākā daļa jau zina par šo iespēju, vērot meža dzīvniekus sēžot mājās pēc smagās darbadienas. Mūsu kaimiņi igauņi jau kārtējo gadu ir ieslēguši kameru, kura 24/7 dod mums iespēju vērot dabu! Līdzīgs foruma sadaļa jau bija pagājušo gadu (http://medniekiem.lv/discussio...)
Bet šogad ir mazas izmaiņas, tagad ir pavisam cilne nekā visus iepriekšējos gadus, tāpēc es mazliet palaidu garām šis sezonas tiešsaites sākumu, bet labāk vēlāk nekā nekad, lai paskatīties kameru ir jāiet uz šo cilni - http://pontu.eenet.ee/player/s...
Bet es jau atkal vēlētos iesāk arī viedokli par līdzīgas kameras izveidi Latvijā, vēl jo vairāk mums ir iespēja smelties pieredzi no vietējiem Latvijas ornitalogiem, jo viņi līdzīgu kameru uzstāda mazā ērgļa ligzdas tuvumā.
Ja kādam ir kāda ziņas kā tādu varētu īstenot, lūdzu izsakiet viedokli.
Slēpts
13.12.2012. 19:07
tiko atnāca vepris
Kristaps Meiers
Kristaps Meiers
Pēdējo reizi manīts 2024-02-19 13:19
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Penkule
Medību stāžs: 4
Aprīkojums: IŽ - 27 EM , Browning X-BOLT Lefthanded 270WSM
Medību trofejas: 3
13.12.2012. 19:50
beidzot, es jau nevareeju sagaidiit :D
Māris Lācis
Māris Lācis
Pēdējo reizi manīts 2014-01-19 10:47
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Viesīte
Medību stāžs: 5
Aprīkojums: 22lr, 12cal, 308win
Suņi: asspalvainais foksterjers X2
13.12.2012. 23:07
Edgar, nu jau vairs tā nav problēma mūsdienās kameru mežā ielikt. ir jāatrisina tikai četras problēmas:
1) barotavā nepeiciešama enerģija (220v vai 12v)
2) internets(mežā kaut lmt,tele2 vai triatel)
3) pati kamera (kameras paliek lētākas un labākas)
4) nauda, kas visus iepriekšējos punkuts spēj izpildīt un uzturēt :D
man pašam mežā akumulators, kamera ar raidītāju, mājās digitālais video rakstītājs( www.spares.lv ) un internets. tik nav publiski pieejams. sobrīd top gaisma, lai naktī būtukrāsains attēls
Youtube video
Edgars Zaezerskis
Pēdējo reizi manīts 2016-04-21 22:35
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ludza
14.12.2012. 00:25
Māri pilnīgi piekrītu tev par to 4. punktu :D Jo es kad divus gadus atpakaļ skatījos kameras tam bija tādas cenas, ka bail skatīties, bet tagad jau tiešām saprātīgākas tās cenas. Bet es gribētu piebilst es esmu interesējies par šo konkrēto igauņu kameru, viņi stāstīja tieši par tādu pašu sistēmu kā tu teici, bet viens "bet" viņiem sazin kāda sistēma, kas paredzēta lielākam skatītāju daudzumam...bet tas jau atkal ir cits jautājums.
Māri, varētu lūdzu mazliet padalīties ar savu pieredzi, kā arī padalīties cik tev tas prieks izmaksā.
P.S. ļoti interesants video ;)
Māris Lācis
Māris Lācis
Pēdējo reizi manīts 2014-01-19 10:47
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Viesīte
Medību stāžs: 5
Aprīkojums: 22lr, 12cal, 308win
Suņi: asspalvainais foksterjers X2
14.12.2012. 09:07
cik zinu, igauņiem ir dārga un kruta kamea. viņiem nav kā man- DVR sistēma. par to, lai varētu kamerai piekļūt neierobežots lietotāju skaits, nepieciešams kāds labāks IT speciālists (pieņemu, ka jāizveido kāds serveris, kas veido strīmingu). DVR sistēmām var attālināti piekļūt 10-50 cilvēkiem. Tas atkarīgs no paša DVR un interneta ātruma.
izmaksas man ir sekojošas:
DVR 80LVL
HDD 60LVL
Kamera ap 70LS (pašu kameru var dabūt arī par 20ls, tikai lētajai būs pavisam draņķīgs attēls)
bezvadu raidītājs laikam bija ap 60ls. (man no antenas līdz antenai ir ap 300m, ja ir lielāki attālumi, antenas dārgākas. labāk būtu ar vadiem to visu savienot.)
12v mašīnas akumulators pietiek nedēļai, nepārtraukti raidot attēlu. tagad pārtaisu sistēmu, lai visa padarīšana ieslēdzās, kad pienāk rukši.
Edgars Zaezerskis
Pēdējo reizi manīts 2016-04-21 22:35
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Ludza
14.12.2012. 10:36
Nu cik es esmu interesējis par to Igaunijas kameru, tad viņiem tā ir vesela sistēma, jo viņiem ir vairākas līdzīgas kameras pa visu Igauniju. Viņiem viss balstās uz EENET serveri. Te es dabūju mazu shēmu pēc kā viņiem viss tas strādā - http://www.gophoto.it/view.php...
Cik es biju uzzinājis viņiem stāv kaut kas līdzīgs šim - http://www.mobotix.com/other/P...
bet saruna bija sen un viņi apgalvoja, ka vēlas kaut ko jaunu, tāpēc nezinu, ko pašlaik viņi izmanto, bet noteikti zinu, ka mobotix kameras agrāk viņi izmantoja, un paskatoties uz cenām tur tiešam viss pa nopietno, bet domāju, ka tā pa 30Ls ar bildi rādīs un nemaz tik sliktu, tikai cik skatos daudzām kamerām tā darba temperatūra ir - 10 līdz +50 :( Kā tad dažas mūsu brangajās ziemas dienās kamera strādā, tev viņa neniķojas?
Ja jau mašīnas akumulators nepārtraukti var raidīt 1 nedēļu, tad ar to kustību sensoru laikam vispār ilgu laiku var neuztraukties par elektību, Māri lai veicas iecerētais ;)
Māris Lācis
Māris Lācis
Pēdējo reizi manīts 2014-01-19 10:47
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Viesīte
Medību stāžs: 5
Aprīkojums: 22lr, 12cal, 308win
Suņi: asspalvainais foksterjers X2
14.12.2012. 16:26
Paldies. Ar tiem -10 grādiem lētie ražotāji noņem atbildību no saviem pleciem. Pagājušajā ziemā neviena kamera nenomira. vasarā gan zibens ir saspēris nesazemētās kameras, bet ne temperatūras iespaidā. kamera par 30ls rādīs krietni sliktāk par igauņu IP kamerām. viņiem tiešām ir kvalitatīvas un dārgas aparatūras. ceru drīzumā palaist savu jauno sistēmu, tad ielikšu kādu video no tā pasākuma salīdzināšanai
Edmunds Palmbahs
Edmunds Palmbahs
Pēdējo reizi manīts 2023-09-14 14:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
14.12.2012. 17:05
Diez vai kustību sensors ko dos. Putni čakarēs visu kaifu :) Un zirneklis vasarā...