Šodien vārdadienu svin Monvīds, Egita, Emīls, rītdien - Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Top Image

Forums

Tēmas nosaukums - !!! Āfrikas cūku mēris Latvijā

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 104 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 05.02.2016. 20:43

Arnis
Arnis
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
31.07.2014. 09:23
Šeit ir stundu ar astīti garš materiāls, ja nu gadījumā kāds nav redzējis:
http://www.lps.lv/?task=view&a...
Diskusija samērā saturīga, ir faktiski skaidra atbilde uz vairākiem jautājumiem.
Vēl par jaunumiem:
-Ēveles pagastā konteiners ir, nodošanas process arī ir skaidrs - šodien kolektīva sanāksme un sāksim samazināt populāciju; droši vien arī blakus pagastos ir jau šis process sakārtots. Ļoti ieteicami obligāti sarīkot mednieku apspriedi, informēt visus medniekus,kas vēlas iet medībās, par šo visu, lai pēc tam nav lieku jautājumu un problēmu!
-paldies ZM, kas labi noreaģēja uz informāciju par to, ka dažas pašvaldības taisās dzesēšanas iekārtas izmantot visam kam (idejiski - mēris ātri paies un tad šo iekārtu varēs izmantot dažādos veidos) - un šobrīd vēl var ļoti labi šo atrisināt. Tātad, dzesēšanas iekārtas ir paredzētas medību produkcijas uzglabāšanai. Tagad ir mēris, bet tāpat ir, piemēram, trihineloze, u.tml. bez tam šis ir LVM mērķa ziedojums, kas tā arī ir uztverams.
-un arī vidzemē, diemžēl, mēris ir konstatēts vienai nomedītai meža cūkai, tātad, mēris ir populācijā, cirkulē tur un tikai ārkārtīgi aktīva indivīdu skaita samazināšana var kaut ko līdzēt - http://www.pvd.gov.lv/lat/augj...
Jānis
Pēdējo reizi manīts 2024-09-25 12:02
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
30.07.2014. 19:42
Tieši tā. Ja iedotas 30cūkas, nevar būt, ka viņu nav. Citiem iedod vēl mazāk un pat pa divām vakarā noliek (ar visu to, ka vēl jo projām saudzē sivēnmātes un lielos kuiļus). Nu, ja tur viņu nav vai tur nevar nomedīt, jāmeklē citur.
Lauris
Lauris
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 16:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Vietalva
Medību stāžs: no 2000g
Aprīkojums: Haenel Jager 10, iž12
Suņi: laikaRenis
Medību trofejas: 6
30.07.2014. 19:10
lielāka varbūtība kritušo atrast ir pie vai tieši ūdenī.

Nevis datorā :)))
Valdis
Valdis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
30.07.2014. 11:28
Jā izklausās ļoti profesionāli un gudri ,tad tām atrastām pūtīsi zem astes dzīvību atpakaļ vai,tas vis ir kautkāds murgs mēris plosa baltijas valstis nīcina ārā cūkopību pļauj nost meža cūkas,bet kur tad mūsu drošība un aizstāvis eirosajuzs draugi jeņķi ,izskatās ka tiem tas ir izdevīgi ,citādi būtu pa šiem gadiem atraduši vakcīnu ,jo kā redzam ja vajg kādu tautu iznīcināt vai paretināt tur līdzekļi un zinātne augstā līmenī,tagad kad meža cūkas nebūs tad tik zināsim cik viņas ir bijušas liekas mūsu faunā,zemnieks kad drīkstēs savu cūciņu uz tirgu brīvi aizvest velns viņu zin,vai vispār kādreiz jo gudri vīri spriež ka bacilis dzīvos mūžīgi ,neaizmirstiet kārtīgi novēlēt par mūsu tautas kalpiem!!!!
Agris
Agris
Pēdējo reizi manīts 2025-03-14 20:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jēkabpils raj.,Viesīte
Medību stāžs: 12
Aprīkojums: iž-58MAE 12.kal.,iž-18ME 12.kal.,iž-18MH-308win,toz 78-01 22Lr
Suņi: Latvijas dzinējs, vācu medību terjers
Medību trofejas: 59
30.07.2014. 11:22
Edgar! Regulāri nozīmē katru vakaru un katru rītu, nevis trīs reizes nedēļā.
Arnis
Arnis
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
30.07.2014. 10:41
Tajā pašā Sventes medību plaībās, kolēgi vispār rukšus nav redzējuši, stalto pēdu pa pilnam pilni krūmi, bet no rukšiem ne miņas, kaut kukurūzas lauki pilni un graudaugu pietiekami daudz.

Tas pa lielam liecina tikai par vienu - vai nu ĀCM vai KCM, vai abi divi, tur jau pilnā sparā darbojas.
Ja visu laiku cūkas bija un tagad nav (pie nosacījuma, ka barības bāze ir), tad tas ir pirmais indikators - ir sū*i! Varbūt ir vērts paieties dziļāk mežos un paskatīties, kas notiek pa grāvjiem/dīķiem/purviem - lielāka varbūtība kritušo atrast ir pie vai tieši ūdenī.
Edgars
Edgars
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
30.07.2014. 10:39
Da dariet ko gribat, domājiet ko gribat viens par otru. Manis pēc kaut vai pasaule augšpēdus apgriežas. Man pie dirsas.
Gudrojaties cik velaties un medījaties kamēr laiks to atļauj, pēc tam laiks rādīs.
Andis
Andis
Pēdējo reizi manīts 2023-12-28 13:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: oksalis.lv
Atrašanās vieta: Austrumlatgales virsmežniecība
Medību stāžs: 3 gadiņi
Aprīkojums: mazs, mazs nazītis...
Suņi: Taksis - Lara
30.07.2014. 10:38
Edgar Kec - kaut ko Jūs ne tā darat.. Rēzeknē ar cūku nav kvantums, bet dabūt var bez problēmām :)
Edgars
Pēdējo reizi manīts 2025-06-20 09:04
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: Pabaži Jaunbērze
Atrašanās vieta: Ozolnieki
Medību stāžs: vairāk kā 20 gadi ar pārtraukumiem:)
Aprīkojums: Svage 14+Meopta 3-12x56, Winchester SX3 Big Game Combo+ Optisan Prestige 6z 1-6x24, Savage Axis 223Rem tjūnēts+DELTA Titanium 2.5-16x50 SF IR
Suņi: Es pats kā suns
Medību trofejas: 2
30.07.2014. 10:29
Muļķis strīdas ar visiem, gudrs - ar līdzīgu, bet viedais - tikai pats ar sevi:)
Edgars
Edgars
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
30.07.2014. 09:52
Bļāviens dastaļi jūs mani ar savām lielajām gudrība ka nemedām rukšus. Es velreiz saku ka šis ir pirmais gads ka paši brīnāmies ka rukšus redzējām ļoti min. Uz medībām braucam regulāri vismaz 3 reizes nedēļā. Jo reāli vairāk nesanāk, daudz darba un darāmā. Cik laiks atļauj tik katrs brauc. Bet reāli labi ka pie šīs te izveidojušās situācijas līz vasaras beigam izdosies nomedīt vel pārīti, protams ja paveiksies un rukši paši nāks uz torņiem. Bet pagaidam vai nu mēra dēļ tie jūt kaut ko un maza aktivitāte, vai nu vienkārsi neveicas ar rukšu medībam.
Tas ka vajag medīt es pats to zinu un mēginām, bet pagaidām vienkārši neveicas.
Tā ar to medīšanu kā mums ir ne tikai pie mums bet daudzos kolektīvos. Tajā pašā Sventes medību plaībās, kolēgi vispār rukšus nav redzējuši, stalto pēdu pa pilnam pilni krūmi, bet no rukšiem ne miņas, kaut kukurūzas lauki pilni un graudaugu pietiekami daudz.