Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Dīvānā pirdēji vāc parakstus pret vilku un lūšu medībām

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 20 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 20.02.2015. 21:10
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Jānis Krams
Pēdējo reizi manīts 2023-12-08 15:13
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
27.01.2015. 14:38
Ja man jautājums adresēts, tad es tieši komentārā norādīju uz sunīšu darbiem, ko tagad centīgie vilkiem piešūs. Te pat foruma arhīvā bija jābūt tēmai par sunīšu darbiem. Pirms gadiem, Dzelzavas pusē laikam, saimnieks aitu aplokā nosita medību šķirnes sunīšus, kurus kaimiņš mednieks vakaros izlaida "paskrieties". Kāda brēka bija, da kak posmel. Tiesāšanās sķiet arī bija. Redz sunīši škirnes, kompensāciju vajagot, bet noplēstās aitas, tas tāds sīkums vien ir. No paša piedzīvotā. Pie skolasbiedra ciemojos, vakarā šis saka skat, tuvojas 9 vakarā, skaties uz to mežmalu. Un savācas tur sunīši, laika par barvedi un aidā uz mežu. 3-4 gabali savācoties katru vakaru. Ne tikai stirnas dzenā, bet ir piefiksēti arī aplokos. Vai es, mednieks būdams, nevarētu atrisināt šo problēmu? Nācās cilvēku sarūgtināt, ne mans iecirknis. Laika it kā pie medību šķirnes pieder. Tā kā palīdzēt nevaru. Starp citu laikas saimnieks pats mednieks. Pirms dažiem gadiem tas bija. Cik noprotu, tad paši kaimiņi pa kluso šo problēmu atrisināja.
Bruno Putniņš
Bruno Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2023-08-31 22:01
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Inčukalns - Zlēkas
Medību stāžs: sen
Aprīkojums: loks un bultas
27.01.2015. 14:45
Ir problēmas arī ar suņiem, bet šobrīd jānoliek pie vietas pseido dabas mīlētājus! Vajadzētu pacensties - beigās sanāks kā ar šnepēm.
Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
27.01.2015. 15:01
Slokas jau pavisam neaizliedza ,bet šos mīluļus vilkus un lūšus jau taisās pavisam no medību saraksta izņemt kā retu apdraudētu sugu ,ir jau piemērs ar apdraudētām sugām tas pats ūdrs ,tik laikam kādreiz dīvāna pirdēji nav varējuši bebru no ūdra atšķirt jo ūdru tagad ir nejēgā un nekad nav viņu tik maz bijuši LV lai būtu apdraudēto sugu sarakstā.....
Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
27.01.2015. 15:07
Un ka tik šitiem perdeļiem kas šito štuko nesanāk bumeranga efekts ,ja viņi savu panāks un ĀCM arī savu padarīs nebūs jāgaida ilgi ka kāds dīvāna pirdējs no sēnītēm nepārnāks vai ziemsvētku noskaņā eglīti meklējot aizies vilku svētku mielastam.
Bruno Putniņš
Bruno Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2023-08-31 22:01
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Inčukalns - Zlēkas
Medību stāžs: sen
Aprīkojums: loks un bultas
27.01.2015. 15:19
Ja kādu no parakstu vācējiem apēdīs vilks, tā nebūs nelaime, bet brieži gan dabūs ciest - par to man uztraukums.
Jānis Krams
Pēdējo reizi manīts 2023-12-08 15:13
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
27.01.2015. 17:40
Ja kādu no parakstu vācējiem apēdīs vilks, tā nebūs nelaime, bet brieži gan dabūs ciest - par to man uztraukums.
................
Nu pirmkārt nebūs, ko ēst,saruks arī vilku skaits. Protams, ka iesākumā tie apciemos zemnieku sētas. Robežas tuvumā esošie vidrīzāk aizies uz turieni, kur rijamā vairāk. Un tā vilku uzbrukšana cilvēkiem ir drīzāk pasakas, nekā realitāte. Vēl lielākas pasakas ir lūšu lēkšana virsū cilvēkiem.
Lauris Saliņš
Lauris Saliņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 16:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Vietalva
Medību stāžs: no 2000g
Aprīkojums: Haenel Jager 10, iž12
Suņi: laikaRenis
Medību trofejas: 6
27.01.2015. 23:23
bet brieži gan dabūs ciest - par to man uztraukums.

Atradis par ko uztraukties! Latvijas sērga nr2 aiz mežacūkām. Un vilku lūšu postījumi vairumā gadījumu tiek uztverti apokaliptiski. Jā, ir slikti, ka tiek plēstas stirnas, zaķi u.c mieramikas, bet cūku populācijās šie lielie plēsēji par maz iejaucas
Slēpts
27.01.2015. 23:36
Ir jau arī trešā sērga!
Slēpts
28.01.2015. 08:57
pilnmēness tuvojas un arī citi svētki - palātā nets pieslēgts :D
Gundars Geduss
Pēdējo reizi manīts 2015-11-29 20:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: SAB Mednis, LMS
Atrašanās vieta: Līvānu novads
Medību stāžs:
Aprīkojums: never enough guns
Suņi: somu- karēļu laika
Medību trofejas: 5
28.01.2015. 16:25
Zemnieku saeimai sen nav burziņš bijis par meža dzīvnieku postījumiem, tādēļ dažs labs sakrājušās sulas nolaiž tepat:)