Šodien vārdadienu svin Laura, Jadviga, rītdien - Vēsma, Fanija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medību atļaujas (marķieri).

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 44 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 08.06.2016. 15:28

Uldis Roze
Uldis Roze
Pēdējo reizi manīts 2023-03-15 11:00
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Liepāja
Medību stāžs: 24 gadi
Aprīkojums: IŽ 43EM; IŽ 27; IŽ 18
Medību trofejas: 11
27.05.2015. 14:07
Mežniecībās nav savlaicīgi pieejami medījuma marķieri, kas traucē savlaicīgi uzsākt īpatņu medības.
Trīs dienas pirms stirnu āžu medību sezonas sākšanās mežniecībā nav pat informācijas, kad viņi varētu tikt piegādāti.
It kā šo jauno sistēmu uzsāka ieviest 2013.gadā, bet joprojām man šķiet viss līdz galam nav izdomāts un izplānots. Problēmas un jautājumi rodas ik uz soļa un to interpretācija no dažādām amatpersonām ir dažāda.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
27.05.2015. 16:39
Uz galvenajiem jautājumiem pats galvenais ir atbildes devis: http://www.medniekiem.lv/video...
Tas, ka nav pieejami gan ir nonsenss un es iesaku rakstīt Rīgai vismaz epastu.
Agris Bernāts
Pēdējo reizi manīts 2016-11-24 16:44
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Mednieku organizācija: Lisupe, Liepa, Jaunrauna
Atrašanās vieta: Priekuļu novads
Medību stāžs: 19 gadi
Aprīkojums: Sako 243; Browning 30-06
Suņi: Latvijas dzinējs, bavārijas asinspēdu dzinējsuns
28.05.2015. 08:31
Nav jau ko satraukties, jo medību inženieri nevar uzrakstīt rīkojumu, par marķieru izsniekšanu un vēl taču laiks
Jānis Brolišs
Jānis Brolišs
Pēdējo reizi manīts 2017-10-01 16:39
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgavas nov. Kūldīgas nov.
Medību stāžs: No 2007 gada + 10 gadi kā dzinējs
Aprīkojums: bise 16. kal. bise 12. kal. karabine 30-06 kal.
Suņi: Krievu eiropas laikas nu jau divi pus invalīdī.
Medību trofejas: 1
29.05.2015. 21:07
Šobrīd sanāk ka VMD ir mainijuši sākotnējo nostāju ka ja medību klubam ir pietiekoši lielas platības, lai medītu visus lielos pārnadžus izņemot alni ir jāslēdz sadarbības līgums, lai varētu to alni medītu, bet noslēdzot sadarbību bija jānoslēdz pilnvara, kurā norāda to ka alni izņem viens no klubiem priekš abiem. Tas nozīmēja to ka mežacūku,briežu un stirnu marķierus izņemt varēja katrs klubs atsevišķi, jo platības ir pietiekami lielas, lai medītu šos dzīvniekus, bet aļņu marķierus izņem pilnvarotā persona. Tomēr šobrīd VMD neizsnedz marķierus uz stirnu āžiem klubam, lai arī izpildijās ipriekš teiktas un pilnvara bija tikai uz alni. Man attiecīgi rodas jautājums kas pēkšņi mainijās??? Sanāk ka tomēr bija trīs reizes jāpardomā vai vispār vajadzēja slēgt sadarbības līgumus, ja nenotiek kā bija solīts.?? Vai kāds vēl ir saskāries ar līdzīgu problēmu???
Uldis Roze
Uldis Roze
Pēdējo reizi manīts 2023-03-15 11:00
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Liepāja
Medību stāžs: 24 gadi
Aprīkojums: IŽ 43EM; IŽ 27; IŽ 18
Medību trofejas: 11
30.05.2015. 20:32
Tamdēļ jau es šo tēmu arī uzsāku, ka mēs runājam tikai par "aizberga" redzamo daļu, bet zem ūdens ir divas reizes lielāka nezināmā un nepieredzētā daļa ar jautājumiem. Dažādas amatpersonas šos jautājumus skaidro atšķirīgi. Vieni runā par iespēju izņemt marķierus katram kolektīvam atsevišķi, citi par vienu pilnvarotu personu. VMD priekšnieks J.Iesalnieks pat izsūtīja visiem medību kolektīvu vadītājiem e-pastu par marķieru izsniegšanas kārtību, kur teikts, ka marķierus varēs saņemt tikai viens pilnvarotais biedrību pārstāvis. Kamēr nav sākusies dižmedījumu medības, līgumslēdzēju medību kolektīvi uzvedās vēl samērā mierīgi, bet tuvojoties dzinējmedību sezonai domāju bez kašķiem neiztikt.
Es esmu noslēdzis sadarbības līgumus ar vairākiem dažādās kopās esošiem kolektīviem. Juridiski tas nav aizliegts! Kā tad man rīkoties? Šāds variants nav atrunāts.
Šobrīd galvenais ir saņemt limitēto medījamo dzīvnieku marķierus!!! Pārējais viss ir pupu mizas! :)
Šajā lietā galvenais ir saglabāt vēsu prātu! Ko jums arī novēlu!
Gatis  Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2023-10-20 21:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 5
31.05.2015. 08:19
Jā es arī vel īsti nevaru saprast kurai pusei pieslieties šaj jautājumā .Skaidrs ir viens ka tā limitu sadale ir baigi sačakarēta sakarā ar to ka ir izveidoti simtiem mazu kolektīvu .Uzskaites sistēma VMD velkas līdz no PSRS laikiem un tai nav nekāda sakara ar reālo stāvokli dzīvē .VMD darbinieki nespēj vai nemāk vai neieklausās vai netic kolektīvu vadītāju teiktajā par stāvokli katrā apmeditajā platībā un dala limitus gadu no gada tādus kā iepriekšejā gadā (izņēmums ir meža cūkas).Mīļie VMD uzticaties vairāk med. kolektivu vadītājiem ! Visus Jūs labi pazīstat 90% ir kārtīgi saimnieki .Kāpēc 10% dēļ jāčakarē visi .Marķieri ir ļoti laba lieta (pēc būtības ),bet to izsniegšana ... Cik cilvēkiem viņi iziet cauri , kamēr nonāk līdz medniekam .Nevajag sačakarēt labu lietu .Neskatoties uz daļas te gaudošanu - tā ir ērta un disciplinējoša lieta .
Lauris Saliņš
Lauris Saliņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 16:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Vietalva
Medību stāžs: no 2000g
Aprīkojums: Haenel Jager 10, iž12
Suņi: laikaRenis
Medību trofejas: 6
31.05.2015. 08:31
Atļauju neizsniegšana uz medījamiem dzīvniekiem, uz kuriem ir pietiekošas platības, ir kārtējā VMD ķeizariņu patvaļa. Zibenīgi rakstiet iesniegumus VMD ģenerāldirektoram, meža departamenta vadītājam, LR zemkopības ministram, un galvenais, visiem trim.
Vienkārši izskatās, ka virsmežzinīši meklē jaunas darba vietas.
Gatis Sakne
Gatis Sakne
Pēdējo reizi manīts 2023-10-02 09:16
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Kurmene.Rīga. Valle.
Medību stāžs: 20+
Aprīkojums: ij27,wmr22,223savage,brauning 30-06 ,22LR
Medību trofejas: 7
01.06.2015. 11:47
nezinu sēlijas virs.mežn. visi sezonas marķieri ir izsniegti bez problēmām.
Raimonds Rubuls
Pēdējo reizi manīts 2023-10-23 00:56
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Latgale
Medību stāžs: 12.g
Aprīkojums: Izh-12,wetherby vanguard 30-06
Medību trofejas: 3
04.06.2015. 22:08
Šoreiz par citu atļauju.Tepat,šai medību kalendārā rakeļus drīkst medīt tikai 3.dienas.Vai tiesa!!!:)
Lauris Saliņš
Lauris Saliņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 16:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Vietalva
Medību stāžs: no 2000g
Aprīkojums: Haenel Jager 10, iž12
Suņi: laikaRenis
Medību trofejas: 6
05.06.2015. 07:13
nezinu sēlijas virs.mežn. visi sezonas marķieri ir izsniegti bez problēmām.

Tieši AR problēmām. 1. aprīlī man nebija marķieru uz MC, tieši minētās problēmas sakarā ar lielajiem pārnadžiem. Laikam jau virsmežzinis atkal brutāli bija uz korķa. :)