Šodien vārdadienu svin Laura, Jadviga, rītdien - Vēsma, Fanija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pīļu sezona 2015

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 46 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 16.08.2016. 14:20
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Reinis Picka
Reinis Picka
Pēdējo reizi manīts 2024-01-24 23:38
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Amatas novads Nītaure
Medību stāžs: no dzimšanas
Aprīkojums: K2 tupeļmotors un vēl izh-27; HAENEL Jaeger 10
Suņi: Asspalvainais foksterjers
Medību trofejas: 7
30.07.2015. 23:08
"Kļūšu nepopulārs, taču neatbalstu pīļu medības augustā. Kas no tās augusta pīles ir, katlam tur reāli ir maz, vienīgi ja gadās vecais tēviņš. Principā plezīrs un izrādīšanās. Šaujiet atklāšanā šķīvīšus. Septembra beigās, oktobrī tad gan, ziemeļniecēm pilnīgi tauki pil..."
Principā esmu pret cūku medībām vasarā, kas no tās cūkas ir - vieni muskuļi un āda. Vot ziemā, kad cūkai kārtīgs speķis un svars, vot tad ir šepte. Vienvārdsakot nedomāju, ka "tur nav ko ēst" ir arguments pret pīļu medībām augustā, varētu vēl runāt par vēl nelidojošu pīļu vai to mātu apšaušanu.
Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
30.07.2015. 23:49
Tad jau ja nopērk to šķīvīšu metamo rāmi ar beņķi kas te medniekbodēs tirgojās (un kā pa brīnumu neprasija mednieku papīrus lai nopirktu, tā kā skrotīm)un tu jau esi šautuves īpašnieks????
Slēpts
31.07.2015. 00:11
Piesaki medības un tajā vietā šauj uz nebēdu.Protams ievērojot drošības prasības. Ja kaimiņš pēc tam zvana, saki ka dzīvelīgu jenotu šāvi. Tas nekas ka pārdesmit reizes. Un kurš jums kaut ko var aizliegt. Neviens. Nevajag meklēt problēmu kur tās nav.
Māris Feldmanis
Māris Feldmanis
Pēdējo reizi manīts 2023-03-21 20:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jēkabpils rajons
Medību stāžs: no 2010
Aprīkojums: Fabarm lion h35 titan; weathwerby vanguard 308win syntetic;
Suņi: nav
Medību trofejas: 6
31.07.2015. 07:56
Cerams šogad uz pīļu atklāšanu pietiks šķīvīšu medniekbodēs :)
Māris Feldmanis
Māris Feldmanis
Pēdējo reizi manīts 2023-03-21 20:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jēkabpils rajons
Medību stāžs: no 2010
Aprīkojums: Fabarm lion h35 titan; weathwerby vanguard 308win syntetic;
Suņi: nav
Medību trofejas: 6
02.08.2015. 09:26
Vakar viens mednieks redzēja ļoti nepatīkamu skaatu. Pīļu dīķī kur šis piebarojis pīles atlidoja srārķis un sāka klapēt mazos pīlēnu, tikmēr pīļu māte bezpalīdzīgi skraidīja apkārt.
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2024-03-29 17:44
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 12
02.08.2015. 09:33
Šautuvē muļķus uzreiz pamana, ne velti tur klāt ir cilvēks, kurš vairāk vai mazāk tevi pieskata - instruktors.

Labi, labi, tikai lai tie šautuves "meistari" medībās nestāv man blakus, starp mums vaļņa nebūs bet dzīvot man tomēr vēl gribās.
Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
02.08.2015. 12:32
Spečuki ibo,un pīļu atklāšanā cik nav veči niedrēs gūlušies no specu medīšanas tehnoloģijas,cik nav pēcpusē un pa cepurēm dabujuši,daudz tiek noklusēts (sastarpēja vienošanās caur e).....
Leiba Bronšteins
Pēdējo reizi manīts 2021-10-12 22:46
Lietotāja statuss: Lietotājs
02.08.2015. 15:16

Kaspars Kusins
Šķīvji nav nekas līdzīgs šaušanai ar karabīni, esmu pats kopā ar inspektoriem pīļu atklāšanā šķīvjus pašāvis, un ne jau kaut kādā šautuvē bet pie Daugavas, ar roku viens no medniekiem met šķīvīti, pārējie, ievērojot piesardzību, šauj. Ar ko tad atšķiras šķīvis no pīles, ne ar ko, abi ir mērķi, aiz kuriem ir iespējams parādīties cilvēkam un jādomā līdzi tā kā tā. Šautuves, kā jau esmu teicis iepriekš, ir muļķu drošas vietas, kur trenēties šaut.

Varbut es neuztveeru lielo jeegu, bet saki, Kaspar, kas par dziljo domu tevis teiktajam? Saprotu, ka pleziira shaushanaa Daugavas malaa nav iespejams visu nodroshinat tadu droshibas pakapi kaa shautuvee, bet to pasludinat par kaut ko varenu un teikt - shaujam nedroshi, bet trenejamies vareni? Teiksim, es jau nu negribeetu mest Tev shkjivi, lai par cik labu shaaveju Tu sevi arii neuzskatitu. Ja nu vienigi sezhot aiz kada paugura vai graavii, bet taadaa situacijaa tas nav nekas ekskluzivs - par meteeja nesashaushanu jaadmoaa nav, bet shkjivja izlidoshanas vieta arii ir 100% paredzama.
P.S. Atvainojos, ka bez garumziimeem, bet dators, no kaa rakstu, diemzhel taads ir.
Andis Liepiņlauskis
Andis Liepiņlauskis
Pēdējo reizi manīts 2023-12-28 13:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: oksalis.lv
Atrašanās vieta: Austrumlatgales virsmežniecība
Medību stāžs: 3 gadiņi
Aprīkojums: mazs, mazs nazītis...
Suņi: Taksis - Lara
02.08.2015. 16:53
Skiviti met prom no saveja, nevis saveja virziena... tas ta ka butu jasaprot...
Gunārs Jānis Lagūns
Pēdējo reizi manīts 2024-03-30 13:15
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: MK "Būdnieki", MK "Castor Fiber"
Atrašanās vieta: Jelgavas novads, Kalnciema pagasts
Medību stāžs: 52 gads
Aprīkojums: IŽ-58MAE, TIKKA 650M (30-06)
Suņi: pašreiz nav
Medību trofejas: 6
02.08.2015. 19:05
Māri Bērziņ, pazīstot Tevi nu patiešām šoreiz Tavs viedoklis man liekas ļoti interesants, pirmo reizi visā savā mūžā dzirdu, ka uz pīlēm iet, lai dabūtu vairāk gaļas !!!
Lai gan kādam arī nepatīk medīt pīles, cits varbūt nemedī briežu buļļus baura laikā, jo nav garšīga gaļa utt., bet tas nu tā. Katram savs hobijs.
Es gan gaidu pīļu atklāšanas dienu, jo man personīgi tie ir svētki, domājams arī daudziem citiem. Nav jau svarīgi vai nomedī to pīli vai ne. pabūt ar draugiem pie ūdeņiem, kaut vai redzēt kriķeli, arī tad jau ir jauki. Pagājušā gada atklāšanas dienā nomedīju divus kriķeļus un vienu merci, ko vairāk vajag. Par pīļu mammām šajā diskusijā es piekrītu, iespēju robežās jācenšas pasaudzēt, manot, ka ir vēl jaunputni, kuri pagaidām nelido.
Starp citu Māri, vai tad šnepei bija daudz gaļas, bet jakte, kurš to var aizmirst !!!
Jauku atpūtu un ne spalviņas !!!