Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Sellier&Bellot 308win

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 29 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 31.05.2016. 16:14

Oskars Baļčūns
Oskars Baļčūns
Pēdējo reizi manīts 2018-06-14 18:55
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: m/k Koknesis
Atrašanās vieta: Aizkraukle
Medību stāžs: 1999.g.
Aprīkojums: Haenel Jager 10//30-06 ; Baikal MP 155//12/76 ; IŽ-43M//12/76
Medību trofejas: 8
31.08.2015. 22:42
Šosezon pirmo reizi arī gadījās problēma ar čehenēm 30-06 kalibrā. Turklāt atbildīgā momentā, bija jāpiešauj samērā kustīgs pērņuks, bet negāja vaļā pat ar otro piegājienu. Pats galvenais, ka nav tai reizē laika nogaidīt to brīdi drošai izlādei! Ierocis Haenel Jager 10, līdz šim tika sprāgušas visas un visādas patronas. Vēlāk apskatīju nesprāgušo patronu, nu čaulas dibens ievērojami atšķirās no pārējām tai pat pakā. Ar čehenēm esmu šāvis pārsvarā, līdz šim nekas tāds nav bijis, bet pēc šī gadījuma būs jāizdara secinājumi.
Andris Pūrītis
Pēdējo reizi manīts 2022-07-22 20:04
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
01.09.2015. 13:13
kapseles tur nav vainīgas, vajag vienkārši aizslēgu līdz galam aiztaisīt, pašam tikkai tā pāris reizes ir gadījies.
Slēpts
01.09.2015. 19:02
Sveiki velreiz.
Tie kas te saka ka man tur aizslēgs pacēlies bijis-kļūdās.Pēc lasītā paņēmu un pamēģināju savu CZ 550 tā izdarīt-pacelt aizslēgu pirms atdrošināšanas.Tas nav izdarāms,aizslēgs nekustās,jo man ir 3 pozīcijas drošinātājam:
1; nevar izšaut un attaisīt aizslēgu
2; izšaut nevar ,bet var attaisīt aizslēgu
3; var izšaut un attaisīt aizslēgu.
Šīs patronas es neizvēlējos,tās man piešāva pēc klusinātāja uzlikšanas.
Tagat esmu veiksmīgi ticis pie citām patronām,žēl tikai ka sapratu to pēc 3 atsečkas ka tomēr jamaina munīcijas ražotājs.
Aleksejs Jankovskis
Aleksejs Jankovskis
Pēdējo reizi manīts 2021-12-22 14:51
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: jelgava
Medību stāžs: no 11 gadiem
Aprīkojums: gludais, vītne
Suņi: Krievu-Europas laika
Medību trofejas: 2
01.09.2015. 19:27
Labdien. Ar Sellier&Bellot biju šavis līdz pagājušām gadām. Patrons 7.62x54R ar svina galvu problemu nebija. Vienigais nomainiju deļ tā ka divas reizes neizgaja cūkai caur lapstu - izšķīda.
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2023-07-18 12:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
02.09.2015. 09:43
neizgaja cūkai caur lapstu - izšķīda

Nē nu šo es gribētu gan redzēt! Cūku visticamāk nedabūji vai tomēr dabūji un ar zilumu uz lāpstiņas. Nu nav cūkām titāna lāpstiņas!
Drīzāk lode pie maziem ātrumiem var nenostrādāt un neatvērties nekā izšķīst trāpot pa lāpstiņu neizejot tai cauri.
Šie mīti ir vienkārši smieklīgi!
Bet S&B labāk neizvēlēties, tas gan.
Slēpts
02.09.2015. 10:40
kapēc smieklīgi? ja mīkstāks svins un nav kas viņu satur, tad tās ir normāli, ka lode izšķīst jau pret lāpstiņu un nekāds dižais ievainojums cūkai nav. Lodei ir jāsaglabā pēc iespējas vairāk savas masas, lai nodarītu lielākus bojājumus un dziļāk iekļūtu ķermeni vai labāk pat izietu cauri tam, protams FMJ neskaitās :)
Tā jaudas atstāšana ķipa 100% ir fuflo, ar dēli arī var dabūt pa muguru tā, ka nokrīt gar zemi, bet beigts ne tuvu nav
Jānis Kļaviņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 12:06
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Suņi: Bīgli
02.09.2015. 10:57
Guntar Poli, tak beidz vaimanāt un izvelc to dzelksni no tā aizslēga, noslīpē, nopulē, saeļļo un saliec kopā to mehānizm. Sliktāk no tā nekļūs! Pagaidām jebkādas čehenes, kuras esmu bēris savā plintē iekšā - visas ir sprāgušas!
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2023-07-18 12:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
02.09.2015. 11:09
a mīkstāks svins un nav kas viņu satur, tad tās ir normāli, ka lode izšķīst jau pret lāpstiņu un nekāds dižais ievainojums cūkai nav.

Nu ko Tu stāsti - parādi man kaut vienu gadījumu reālu nevis bla, bla, bla un medību lodi, ar kura šaujot pa cūku tā atvērsies un izjuks atsitoties pret plecu un plecs paliks vesels...
Nevajag murgot!!!
Slēpts
02.09.2015. 11:36
kur tad viņa izjuks? otrā plecā? tās prostās svina pikas uzreiz atveras un izjūk, cik tālu iekļūst dzīvniekā tas kā paveicas.
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2023-07-18 12:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
02.09.2015. 11:51
Paga, paga uzreiz izjūk un izjūk atsitoties pret plecu tam paliekot veselam ir divas dažādas lietas!
Parastā prakse ar šādiem "prastajiem pikučiem" ir plecs lupatās un bojājumi kā jau tu saki seklāki vai dziļāki, bet atsitas pret plecu, izšķīst un plecs vesels - tie ir murgi...