Šodien vārdadienu svin Drosma, Drosmis, Elīna, rītdien - Leonīda, Leonīds
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Ko teiksiet?

Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Salvis Vētra
Salvis Vētra
Pēdējo reizi manīts 2019-10-17 16:24
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: Kaut kur zemgalē
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: No 1997.gada
Aprīkojums: Iztikt var.
Suņi: Diemžēl nav.
Medību trofejas: 2
08.11.2016. 22:32
Man papīros bija rakstīts tikai un vienīgi.
Slēpts
09.11.2016. 12:09
Vispār ir redzēts risinājums, kad vītni griež nevis uz stobra, bet stobrā un tad ir ieskrūvējama pāreja- piemēram pistolēm..
Par precizitāti, gan nekādas nojausmas, bet nu kalibru ierobežojumu nav.
Slēpts
09.11.2016. 12:17
Ups, nu gan muļķibas sarakstīju..Nu nav tā - pameklēju- tomēr arī pistolei UZ stobra ir vītne,.
Slikti, ka savus tekstus nevar labot...
Guntis Veits
Guntis Veits
Pēdējo reizi manīts 2019-10-18 19:35
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Grobiņa
Medību stāžs: Kopš 2009
09.11.2016. 13:26
Kāds man izskaidros klusinātāja priekšrocības?
Varbūt labāk nopirkt aktīvās austiņas?
Slēpts
09.11.2016. 14:21
klusāk un mazāks atsitiens, nedomāju, ka ar austiņām būs tāda pati skaņas telpiskuma uztvere kā bez austiņām
Slēpts
09.11.2016. 14:27
Nevaru runāt par citiem- tikai par sevi. Lietoju pašu vienkāršāko, kas samazinot 20-25 db
Man patīk- lai gan lietoju arī austiņas.
Atsitiens ir nedaudz maigāks un praktiski ar savu 308 es vispār nedomāju par to.
Arī kolēģiem blakus, ja esam šautuvē ir daudz mierīgāk.
Trāpījuma vieta bija uz leju centimetri 20.
Fundamentālus uzlabojumus trāpījuma grupai nenovēroju.
Ak ,jā vienreiz netīšām pataustīju vai nav uzkarsis un tad nu sāku vagot zemi :(
Medībās , cik nu esmu pielietojis- uz pārējiem dzīvniekiem iespaidu neatstāj- visi uzreiz pamūk:)
Slēpts
09.11.2016. 15:34
Gunti,
lielā vējā aktīvās austiņas SUCKS. Bet par klusinātāju runājot grūti būs tev iestāstīt, kas ir kas, jo pašam jāizmēģina. Jo iestāstīt kapēc gumijnieki ir sliktāki par Gore-tex zābakiem ar būs grūti, jo abiem ūdens neiet taču cauri un iet var. Jautājums ir vairāk par ērtumu u.t.t.
Ivar,
man gan ar klusinātāju aizgāja lode 7cm uz augšu un uz plkst. 1.00. kkur 2cm.
Slēpts
09.11.2016. 16:27
Es uzskatu, ka galvenā un vienīgā klusinātāja priekšrocība ir mazāks trobelis.Viss pārējais ir mīnusi. Makam, ieroča kompaktumam utt. Ja ne pašam, ne arī kādam citam pret troksni nav iebildumu, tad viņš ir leks.
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2019-10-19 07:44
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
09.11.2016. 17:53
Medībās no tā lielas jēgas nav, bet šautuvē klusinātājs ir super.
Aivis Strads
Pēdējo reizi manīts 2019-10-11 15:56
Lietotāja statuss: Lietotājs
09.11.2016. 17:55
Viestur Krūmiņ, vai samazināts atsitiens un skrienoša mērķa "saglabāšana" uz grauda tiešām ir mīnusi? Pie tam, ar pašreizējās medicīnas palīdzību nervu šūnas nevar atjaunot, tajā skaitā dzirdes nervu šūnas. Man veselība svarīgāka par naudu un nelielām neērtībām, bet katrs izvēlas pats, protams;)
Par tēmu, spigot un sako vītnes ir dažādas - LV līdz šim nevienam neesmu redzējis klusinātāju ar spigot vītni. Tikai sako - kur klusinātājs "atspiežas" pret kantīti, kas uzvirpota perpendikulāri stobra kanālam. Tāpēc stobram nepieciešams vismaz 1.5mm lielāks diametrs par plānoto vītni. Spigot klusinātāja gadījumā to fiksē cilindriska virsma, kas atbilst klusinātāja vītnes diametram un attiecīgajā klusinātājā pirms vītnes ir iestrādāts tāda paša diametra urbums. Tāpēc spigot vītne IR risinājums Viestura Šķibeļa gadījumā, bet vajag meistaru atrast, kas ņemtos un arī labi izdarītu. Ja vēlies, raksti PM ieteikšu meistarus, kam es pats uzticētos.
Te viņu atšķirības:
http://www.aseutra.fi/assets/f...