Šodien vārdadienu svin Kaija, Kornēlija, rītdien - Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Jauno mednieku un medību vadītāju eksāmenu kārtošana

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 31 lietotāji. Komentāru skaits 98. Pēdējais viedoklis 02.02.2018. 19:42

Didzis Karlovskis
Pēdējo reizi manīts 2017-05-15 14:46
Lietotāja statuss: Vērotājs
11.05.2017. 14:14
O. paldies. :D Izglābi!
Uldis Roze
Uldis Roze
Pēdējo reizi manīts 2019-04-15 11:13
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Liepāja
Medību stāžs: 24 gadi
Aprīkojums: IŽ 43EM; IŽ 27; IŽ 18
Medību trofejas: 11
11.05.2017. 16:47
Nu redziet, cik vienkārši un ātri visu to var noskaidrot un protams ar garantiju, ka izvēlētā atbilde ir pareiza!!! :)
Slēpts
11.05.2017. 20:53
Uldi,
Manuprāt ironija nevietā.
Agrāk visu mednieku portāla testā arī bija atbildes, kas pēc noteikumiem nebija korektas.
Ja grib likt eksāmenu- ir jāmācās, lai publicētu biļetes un atbildes, tur vienkārši vajag naudu.
Ja būs entuziasti- tad kāds arī ieliks.
Ja pēc kursiem nevar nokārtot eksāmenu, tad vai nu kantoris vainīgs, vai arī varbūt to eksāmenu nevajag kārtot.
Uldis Roze
Uldis Roze
Pēdējo reizi manīts 2019-04-15 11:13
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Liepāja
Medību stāžs: 24 gadi
Aprīkojums: IŽ 43EM; IŽ 27; IŽ 18
Medību trofejas: 11
12.05.2017. 07:54
Es neesmu pret mācīšanos, bet manuprāt šī pieeja 21.gadsimtā nav adekvāta.
Man visi šīs tēmas eksāmeni ir nokārtoti un nepieciešamās apliecības iegūtas jau sen, taču tad tas bija iespējams veikt vienkāršāk, kaut arī nebija nedz mobilo telefonu, nedz datoru, nedz interneta.
Kur tā sāls?
Jebkurā gadījumā nokārtotais pārbaudījums jauno mednieku par "viszinīti" neveidos, būs vajadzīga praktiskā pieredze vairāku gadu garumā brienot pa meža takām kopā ar "veciem bukiem".
Katrā ziņā mans viedoklis ir tāds, ka ievērojama daļa jauno pievienoto jautājumu eksāmenu biļetēs ir pielikti tur skaita pēc bez kādas jēgas un pamatojuma. Protams tas ir mans subjektīvais viedoklis.
Slēpts
12.05.2017. 09:10
Par mācīšanos.
Redzēju vienu klipu facebook, kur viens it kā tiesājās pret izglītības sistēmu, ka visa pasaule esot mainījusies, attīstījusies, bet vēl ar vien skolās sēžot skolas solā utt. un ka skolu sistēma ne esot mainījusies 100 gadu.
It kā var piekrist- bet reāli visus šodienas labumus tomēr ir radījušie tieši tie, kas tādā veidā ir bijuši apmācīti.
Un neviens nevar pateikt , vai būtu labāk, ja apmācības sistēma būtu savādāka.
Nav māksla iemācīt lietot googles tanti, bet māksla ir iemācīt un pielietot zināšanas, lai balstoties uz tām, un personīgo ieredzi ( arī pētījumi ir kāda subjekta personīgā pieredze) būtu kāds jauns rezultāts, ko varētu publicēt un googles tante varētu atrast.
ja visi tikai meklēs googlē- tad attīstības nebūs nekādas.
Jau krievu laikos bija "biļetes" lai saņemtu autovadītāju tiesības, gan ar tikai 10 punktiem. Un zinu vairākus , kas pēc trafaretiem pēc redzes atmiņas nokārtoja tiesības.
Vai tā ir labākā metode?
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2019-11-08 12:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
13.05.2017. 06:27
Ivar!
Man, goda vārds, nav laika diskusijām - tūlīt braucu prom līdz 1-dienai, bet "uz sitiena"
Noteiktajā dzinējmedību periodā medību suni atļauts izmantot individuālajās (izņemot ievainotu
dzīvnieku atrašanai) medībās

un
Aļņu, staltbriežu, mežacūku un stirnu individuālajās medībās šķirnes medību suni atļauts izmantot noteiktajā dzinējmedību periodā,

pilnīgi un noteikti nav viens un tas pats!
Neaizmirstam, ka noteiktais dzinējmedību periods ir jebkurš periods, kad atļautas dzinējmedības, ja neiet runa par kādu no dzinējmedību perioda posmiem atsevišķi.
Neaizmirstam, ka daudzi citi medību veidi, kur tiek praktizētas individuālās medības ar suni, pēc laika sakrīt ar dzinējmedību periodu pilnībā vai daļēji. Jo, ja Tu uzskati, ka kāda no Tevis citētajām atbildēm ir pareiza un pilnīga, tad es Tev prasu- vai oktobrī Tu drīksti medīt pīles ar suni? Vai drīksti medīt bebrus, jenotus ar suni individuāli? Vai caunu ar laiku izsekot drīkst?
Īstenībā, es šo jautājumu VMD mājaslapā nebiju piefiksējusi, paļaujos uz Tavu un Aigara citātu.
Vēl jautājums ar atbildēm:
Kā rīkosieties situācijā, ja pa šāvienam
būs stirna, kuru izseko dzinējsuns?
a)veiksiet šāvienu ar pietiekamu
apsteigumu, lai netiktu ievainots suns
b)stirnu nemedīsiet, lai nesabojātu suņa
izpratni par darāmo darbu mežā
c)nomedīsiet stirnu, lai taupītu suņa
enerģiju nākamajiem mastiem

Kura atbilde ir pareiza?
Vēl viena "pērle":
Cik bieži gada laikā attārposiet medību
suni?
suns nav jāattārpo, tas vajadzības
gadījumā ēd zaļu zāli
2 reizes 12 mēnešu laikā
3 reizes 12 mēnešu laikā

Un kāda būtu pareizā atbilde uz šo jautājumu?
Kādu šķirņu suņi ietilpst laiku suņu
grupā?
a)Austrumeiropas, Rietumeiropas,
Igauņu un Norvēģu laikas
b)Krievu - Eiropas, Rietumsibīrijas,
Karēļu - somu un Austrumsibīrijas
laikas
c)Krievu - Eiropas laikas

Kādu šķirņu suņi ietilpst alu suņu
grupā?
foksterjers, jagterjers, taksis un bīgls
asspalvainais un gludspalvainais
foksterjers, velšterjers, vācu medību
terjers, gludspalvainais, asspalvainais
un garspalvainais taksis
takši, terjeri, spanieli

???
Nav tādas alu suņu grupas! Ir suņu šķirnes, kas ir izkoptas un izmantojamas medībām alās.
Un takši ir 9 šķirnes
Un tikko uzdūros no citas tēmas!
Kad stirnai notiek spalvas maiņa?
martā, aprīlī-augustā
aprīlī, maijā - septembrī, oktobrī
maijā, jūnijā - oktobrī, novembrī

:D :D :D
Kaut kas laikam tai bioloģijā ir mainījies. Līdz šim es zināju, ka spalvas ir putniem, bet zīdītājiem ir mati.
Slēpts
13.05.2017. 11:53
Žanna,
sen neesi eksāmenus likusi.
Tāta tagad mode uzdot jautājumu, un sagaidīt loģisku atbildi.
Par suņimedzinējmedību sezonā es jau izskaidroju- varu vēlreiz- dzinējmedību sezonas laikā var medīt pārnadžus un tos meža zvērus, kurus noteiktajā sezonā IR atļauts medīt.
Atbildi uz jautājumu- vai LŪSI drīkst medīt oktobrī?
Lūk pareizā atbilde. un tad sameklē kurš teksts tai atbilst.
Par laikām - tāds jautājums jau iepriekš bija- , kā riezi kārtoju medību vadītāju eksāmenu- tāds tas ari bija.
p.s ik pa laikam netā uzpeld uzdevumi matemātikā 1-3 klasei un bieži vien daudzi ir sašutuši, kaut gan bieži vien vienkārši ir jāmeklē LOĢISKA atbilde.
p.p.s un par spalvu- varbūt TEV latviešu valoda nav dzimtā- tad zinātu , ka ir teiciens "suns spalvu met, bet tikumu nē"
Domāju, ka tavi mīluļi nelido... vai arī jāsaka "foksis šobrīd ļoti matus met" :):):)
p.p.p.s
Goda vārds - nesaprotu par ko cepiens..
Slēpts
13.05.2017. 18:57
Tas jautājiens par to stirnu tiešām tads ir? Ar tādām atbildēm?
Ja tā tad tas ļoti tieši norāda uz konkrēta "pareizā" viedokļa uzspiešanu :D
Mārtiņš Kuplais
Mārtiņš Kuplais
Pēdējo reizi manīts 2019-11-10 18:44
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Trikāta
Medību stāžs: no 87.g
Aprīkojums: 16., 12., 243.
Suņi: taksis Teodors
Medību trofejas: 23
14.05.2017. 00:28
Visticamāk,ja tas suns tiešam dzen stirnu-viņa nepieredzējušam mednieka vispār nav reāli iegūstama.
Slēpts
14.05.2017. 07:16
Vispār nerakstītā medību ētika, tāds dīvains jēdziens. Katrs domā pa savam un uzspiestais VMD viedoklis protams ir diskutējams.
Kad es kārtoju, nu ļoti man atbildes nepatika par mežacūku medīšanu. Latvijā plosījās Āfrikas cūku mēris, bet eksāmenos jāatbild ar domu, kā palielināt ganāmpulku.
Det , tā ir nolemts, un ja grib saņemt papīru, VMD nolēmis likt atbildēt uz hipotētiskiem jautājumiem, kuriem pēc būtības NAV likumos noteiktas atbildes.