Šodien vārdadienu svin Ginta, Gunda, Gunta, rītdien - Agija, Aldonis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medību kolektīvs

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 16 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 24.10.2008. 11:05

Mārtiņš Akermanis
Mārtiņš Akermanis
Pēdējo reizi manīts 2013-02-21 10:32
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
21.10.2008. 10:30
Nu uzliek soda naudu- 10 Ls par neapmeklētu talku (tas būtu apmēram tik, cik izmaksātu noalgot kādu palīgu tai darbadienai- nu aptuveni). Protams, ja īr attaisnojošu iemeslu tad var atstrādāt savu pēc tam... Ja nav izdarīts- lai maksā.
Kārlis Šube
Kārlis Šube
Pēdējo reizi manīts 2018-06-15 16:54
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: LV
Medību stāžs: 20
Aprīkojums: Ir
Suņi: Nav
Medību trofejas: 3
21.10.2008. 11:22
ne visu ar sodien var atrisinat. Ir tiri cilveciski faktori ar - piemeram man ir tiesam sarezgiti aizbraukt uz talku - es dzivoju Riga, kolektivs ir Ludza. Vienkarsi ir jaruna ko nu kurs var - kas nevar pastradat, tas varbut var piemest lieku latu vai ka savadak. Ir tak tik daudz lietu, kas nepieciesams
Un vispar - seniori (nu ja nav pilnigi krani, protams) ir jagoda! Vini jau savu ir pastradajusi
Kārlis Šube
Kārlis Šube
Pēdējo reizi manīts 2018-06-15 16:54
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: LV
Medību stāžs: 20
Aprīkojums: Ir
Suņi: Nav
Medību trofejas: 3
21.10.2008. 11:22
labojums - ar sodiem atrisinat :)
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
21.10.2008. 12:07
Ar to maksu neies krastā, jo vienalga kas tas ir mūsdienās 10 LVL. Var teikt nekas uz veikalu aizej un trīs reizes vairāk pamet, bet neko nepaņem.
Vajadzēs laikam atjaunot tradīciju par to ka ja nestrādā, tad vis maz mēnesi par dzinēju, un nevis mēnesi gaidīs, bet gan mēnesī cik ir brīvdienu tik un vajadzēs staigāt.
Nu bet par senjoriem tā ir cita runa. Mēs pat no viņem maksu par medību platībām neņemam, jo savu ir jau ieguldījuši kolektīvā.
Mārtiņš Akermanis
Mārtiņš Akermanis
Pēdējo reizi manīts 2013-02-21 10:32
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
21.10.2008. 12:25
Nu nav jau jānosaka 10 Ls un nav jau tam obligāti jābūt naudas sodam... Bet nu bez sodiem tomēr nevar noturēt disciplīnu kolektīvā. Tad nu tiešām ir tā, ka 2 strādā un 10 šauj... Par vecajiem medniekiem neiet runa. Manuprāt, viņi ir priecīgi, ka var aizbraukt līdzi uz talku un pavadīt laiku kopā ar jauno paaudzi. Un ir daudz noderīgāki ar saviem padomiem, nekā pie krūmu zāģēšanas- jo jaunais mednieks var izzāģēt krūmus, bet ne vienmēr viņš zinās kurā vietā ir jāliek tornis un kura vietā jātaisa vārnu kāja.
Un par soda veidiem: var likt iet par dzinēju, var piemēram aizliegt medit briedi uz bauri, vai buku pa vasaru... Tikai stingri ir jānosprauž robeža. Un ja jau tik daudz ir nauda cilvēkiem, tad var jau arī vienoties- ka viens strādā mežā, bet cits piemēram par 2 neapmeklētām talkām sagādā tonnu kartupeļus. Bet es tomēr nedomāju, ka visi mednieki ir vienlīdz turīgi. Beigu beigās- ja jau klubā ir tik intersanti biedri kas tik vien kā samaksā gada maksu un klapē zvērus (sistemātiski) un dara to kā pašsaprotamu lietu, tad varbūt klubam der apdomāties vai šāds biedrs viņu sabiedrībā ir nepieciešams. Jo šite varētu parādīties tādas personas, kuras kādu laiku atpakļ vienā forumā tika sauktas par "gaļeniekiem" un līdz ar to tādas personas grauj mednieku reputāciju...
Dainis Dižais
Dainis Dižais
Pēdējo reizi manīts 2019-02-20 22:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Bolderāja
Medību stāžs: 1987
Aprīkojums: TOZ34E 12/70,MP153 12/76,Mannliher 30-06
Medību trofejas: 9
21.10.2008. 12:40
Mums trīs gadi atpakaļ nebija nevienas barotavas,es pirmo iekārtoju,visi redz ka katru reizi vedu kukurūzu,graudus,šogad trīs rukši man ir,tagad mūsu platībās ir jau četras barotavas.Pats iedarbīgākais ir savs piemērs.Pagaidām es neredzu lielu ļaunumu ka veči sadalās grupiņās un dara darbus ,kas vajadzīgi visam kolektivam,grūtāk runāt ar vienu mednieku nekā ar grupu,man tā liekas.Un paskaidro ka tev no tā ka tu esi vadītājs nav nekāda labuma tikai pienākumi un atbildības(arī kriminālā) un tas kurš spirinās var droši uzņemties šo godu.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
21.10.2008. 12:46
Tēma interesanta.
Varbūt kāds, kas demokrātiskā ceļā ieviesis sankcijas un to, ka pamatmasa un nevis daži % arī strādā var padalīties ar detalizētāku pieredzi?
Viens variants varētu būt meģināt mainīt kluba statūtus, kuros paplašināti nosaka biedru pienākumus un tiesības. Ja statūtu grozījumi tiek akceptēti pilnsapulcē, tad automātiski atkrīt jautājumi, kā piespiest strādāt, kā sodīt, utt...
Pie tam, statūtu projekta apspriedes gaitā katram ir iespēja izteikt un pamatot savu viedokli. Šādā veidā izgrozīties statūti ir pirmkārt ar juridisku spēku un otrkārt - kolektīvi pieņemti, tos neviens nav uzspiedis, līdz ar to attiecīgajā kolektīvā nevienam nevajadzētu rasties iebildumiem arī pret sankcijām.
Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
Pēdējo reizi manīts 2022-06-30 11:07
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Koknese
Medību stāžs: 32
Aprīkojums: pilns
Medību trofejas: 81
21.10.2008. 13:22
Es tomēr negribētu piekrist Dainim jo šāda situācija ar "mana" barotava pašlaik sāk veidoties mūsu kolektīvā un rezultāts ir tāds, ka viena medību kolektīva platības tiek sadalītas mazos "privātos" objektiņos un sākas latviskā skaudība par tēmu " tas ir mans un nevienam citam", bet zaudētājs no tā ir kolektīvs kopumā. Kas attiecas uz statūtu mainīšanu, tad tas būs tikpat kā ielekt ejošā vilcienā, ar statūtiem ir jāsāk uzreiz un ļoti nopietni. Protams es izsaku tikai savas domas un novērojumus, bet iespējams, ka cilvēki arī mazajā Latvijā dažādos reģionos ir dažādi un tas, kas neder vieniem būs laikā citiem.
Slēpts
21.10.2008. 13:34
Njā.. Lieta pazīstama, taču mūsu kolektīvā tā sen jau nav problēma.. Mums jau no sākta gala ir noteiktas dažas lietas:1)ir ievēlēti valdes locekļi - viens atbild par tīrīšanu mežā, cits par piebarošanu, cits par līgumiem, cits par naudas lietām, vēl cits par uzskaitvedi...kopumā 7... 2) katram medniekam gadā jānostrādā 100 stundas un par katru nenostrādāto stundu 3Ls, vari nestrādāt ja ir lieki 300Ls... Līdz ar to sanāk tā, tas valdes loceklis kurš atbildīgs par mežiem pasaka kur kas jātīra un attiecīgi brīvprātīgi piesakoties brauc un tīri, tā pat valdes vīrs kurš atbildīgs par piebarošanu organizē sēšanas talkas un barības izvešanas pa barotavām..Utt... Varbūt kādam liekas bargi, bet ir kārtība, negribi strādāt nestrādā, bet ja nav tik daudz naudiņas labak pastrādāt.. Jā un vēl ja līdz 1. septembrim puse stundiņas nav sastrādatas uz bauri vari braukt bez ieroča... Nu kautkā tā, es nesaku ka mums labāk neka citiem, bet ir ok.
Ne spalviņas!