Šodien vārdadienu svin Hedviga, Helvijs, Eda, rītdien - Daiga, Dinija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Par vai pret

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 16 lietotāji. Komentāru skaits 42. Pēdējais viedoklis 18.06.2009. 11:53

Aldis Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2009-04-05 12:48
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
24.11.2008. 23:36
Andri daudz modernāks ir Docter vai Meopta tēmeklis, kas ir netikai kadu 80.-Ls lētāks, bet kādas piecas reizes mazāks un desmit reizes vieglāks un uz Appela montējas trīsreiz ērtāk un ātrāk, bet stiprinājums tam maksā tikai 40.-Ls nevis kā Bushnell 120,-Ls. Domāju Bushnell holo tēmeklis pamazām kļust par vēsturi. :))
Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
Pēdējo reizi manīts 2019-05-15 11:45
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Koknese
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: pilns
Medību trofejas: 81
25.11.2008. 09:51
Andri! Man asinis sāk ātrāk cirkulēt, kad suņi sāk dzīt! Šeit forumā ir 100% krietni mednieki un virs 3 patronām savos pusautomātos noteikti neliek tāpēc ieroča sistēmas izvēle paliek katra personīga lieta un kā pusautomāti gan H&K, BROWNING, MERKEL u.c. ir noteikti labi ieroči. :))
Ivo Grinbergs
Ivo Grinbergs
Pēdējo reizi manīts 2019-08-14 13:33
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgava, Rīga
Medību stāžs: kopš 1988
Aprīkojums: Browning BAR .30-06, Fabarm Lion H35 Titan 12 ga, Mannlicher ProHunter .223 Rem
Suņi: taksis
Medību trofejas: 2
25.11.2008. 10:11
Aldi, kādi tie stiprinājumi ir un kur nopērkami? Man ir šitāds kronšteins:
http://www.eaw.de/eaw/index_uk...
Gribu uzlikt mazo Docter holo tēmeklīti. Esmu lasījis par MakClick un MacNetic sitēmām, bet tādus gatavus risinājumus neesmu redzējis :(
Ilgvars Zihmanis
Ilgvars Zihmanis
Pēdējo reizi manīts 2019-10-14 10:28
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Rīga, Gulbene un pēc vajadzības
Suņi: nav
Medību trofejas: 11
25.11.2008. 10:21
MAKnetic ir Jēkabpilī Hubertā, bet cipars ap 200 Ls
Juris Orinskis
Juris Orinskis
Pēdējo reizi manīts 2019-07-29 11:12
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: No 1981.g.ar papīriem
Aprīkojums: pietiekams
Medību trofejas: 5
25.11.2008. 10:33
Vai kāds ir izmēģinājis Zeiss Z pointu? Rakstīts, ka līdz 100m vispār bez paralakses, tik punkta izmērs varētu būt mazāks.
Ilgvars Zihmanis
Ilgvars Zihmanis
25.11.2008. 11:24
Mans gan domāt, ka salīdzinājumā ar EOTech vai Bushnell Holosight (kas praktiski ir viens un tas pats) vēsture būs taisni mazie, atklātie Docter un Meopta tēmēklīši. Princips pāris vārdos viņiem ir tāds – gaisma no gaismas avota (parasti LED diodes) tiek projicēta caur vienu pašu dihroisku lēcu un izskatās pēc punktiņa praktiski uzreiz tēmēkļa priekšā. Mazi, viegli, nedārgi tēmēklīši, precizitāte tikai 3-5 MOA, rāmīši un lēcas arī salīdzinoši viegli sabojājami. Un punktiņu arī tā uzreiz samanīt nevar.
EOTech un Bushnell Holosight, tā jau pavisam cita opera. Militārās tehnoloģijas. Īsts lāzers un hologrāfisks attēla uzbūves princips (ar stara dalītāju, kolimācijas un projekcijas lēcām, sīkumos negribas iedziļināties). Iznākumā bilde ir skaidra un telpiska, un karājas it kā gaisā netālu no mērķa. Paralakses praktiski nav. Spilgtumu var regulēt. Precizitāte tam pašam Holosight ir 1 MOA, ar 65 MOA aplīti apkārt. Redzes lauks stipri lielāks kā mazajiem, un korpuss arī tāds, ka ar āmuru jādauza, lai sabojātu. Pasmags un dārgs gan, to nenoliegt.
Bez tam – kurš Docter vai Meopta var tā? :)
Ilgvars Zihmanis
Ivars Lodinš
Ivars Lodinš
Pēdējo reizi manīts 2016-09-09 09:49
Atrašanās vieta: Jūrmala
Medību stāžs: 17
Aprīkojums: TOZ34E 12kl
Suņi: Igauņu dzinējs
25.11.2008. 11:27
Visam ir savi + un -. Es arī jau 8 gadus dzinējmedībās izmantoju BROWNING BAR 30-06 BOSS ar 1.5-6x42 optiku. Tuvās ditcncēs (5-20 m) un aizaugušās vietās, es labāk šautu ar gludstobra bisi, jo optikā "noķert" var, bet tomēr ir ilgāk un grūtāk. Ja ir klajākas vietas vai pārredzams mežs ar pusautomātu/karabīni, var izdarīt precīzāku un arī, protmas, tālāku šavienu.
Kapēc es izvēlējos pusautomātu,:
1. man nepatīk šaut ar renkuļiem, ar karabīni/pusautomātu, lielākoties, vai nu ir vai nav. Mazāka iespēja tikt pie apziņas, ka esi kādu savainojis un neesi varējis atrast.Mazliet uzjautrina, veiksminieki, kuri nošauj, piemēram, ar vienu renkuli galvā :-) Tik pat daudz droši aiziet ar vienu renkuli vēderā.
2. man vajadzēja karabīni/pusautomātu gaides medībām un 21 gada vecumā likās, ka ar pusautomātu var paspēt vairāk izšaut, nošaut, u.t.t. Bet kā zināms,un kā pieredze rāda, tad, gaidei pietiek ar vienu šāvienu, ar otro reti kad vispār šauju un vēl retāk trāpa.
3. nu jā patīk pusautomātiem, ka nav nekas jārausta, koncentrējies uz mērķi, virzieniem un atceries cik šāvienus var izdarīt,
4. nevar pazaudēt visādas detāļas :-), piemēram, aizslēgu, pastobri. Pat, ja mājās aizmirst aptveri, un izdodas atrast kādu patronu, vienu patronu var ielādēt.
Ivo Grinbergs
Ivo Grinbergs
Pēdējo reizi manīts 2019-08-14 13:33
Atrašanās vieta: Jelgava, Rīga
Medību stāžs: kopš 1988
Aprīkojums: Browning BAR .30-06, Fabarm Lion H35 Titan 12 ga, Mannlicher ProHunter .223 Rem
Suņi: taksis
Medību trofejas: 2
25.11.2008. 12:01
Ilgvar, vai tās bildes ar dubļiem un sniegu uz stikla ir bušneļa? Ja tā tiešām ir, tad super!
Vēl jautājums - kāds stiprinājums tam bušnelim ir? Kur vislabāk iepirkt? Kā uzlikt uz EAW ātrā kronšteina? Gribu šitādu sava vecā Hakko punkta vietā!
Ilgvars Zihmanis
Ilgvars Zihmanis
25.11.2008. 12:13
bildes ir EOTech, bet Bushnell Holosight tas pats EOTech civilais variants vien ir. Iekš dnrsports abi ir dabūjami.
Cik patiesībai atbilst, nezinu, bet dzirdēju, ka viens amītis apeciāli izšāvis EOTech stikliņam cauri ar pistoli, un vienalga atlikušajā daļā precīzs tīkliņš noprojicēts :)
Stiprinās uz Weaver plankas. Gan jau ātrajam EAW ar tādu pilnīgi noteikti var piekombinēt. Domāju, Andris Zariņš labāk var pastāstīt.
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2019-10-14 21:51
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), Walther G22 (22lr), Sauer Fulstock (7 mm), IZ 57 (12)
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts
Medību trofejas: 92
25.11.2008. 12:36
Ivo! man zommera salika komplektinu ar visu vivera planku un pareju uz tadu pasu kronsteinu. Ta ka ej uz turieni un izklare savu sapi :))) Ja gribi apskatit daa tad vari noskriet gar Marupi un pataustit ka tas izskatas!