Pie mums Latvijā nav tādu attālumu kur būtu jālieto tas, un vēl tālāk par 120m mēģinam nešaut, nav jēgas, jo vari savainot dzīvnieku un vēl nabaks mocīsies. Te viens lepojās ka alni uz 500m paņēma, interesanti cik viņš tādā veidā ir ievainojis?
Aprīkojums: Browning BAR .30-06, Fabarm Lion H35 Titan 12 ga, Mannlicher ProHunter .223 Rem
Suņi: taksis
Medību trofejas: 2
06.01.2009. 12:45
Binokli ar tālmēru esmu redzējis tikai Leica, maksā kā jau Leica - 1 kLs ... Optikā integrētu nav gadījies redzēt, varbūt ka kāds ražo. Ja ir vēlēšanās šaut virs 200 m vai arī "acumērs - sūdamērs" tad ir nepieciešamība, citādi nafig nevajag medībām. Visvienkāršākais nopirkt atsevišķi nevis 2 vienā.
Bushnel Yardage PRO 4-12X42MM LASER RANGEFINDING RIFLESCOPE Zommerā pa 750 - optika kopā ar tālmēru, vienīgi objektīvs - 42 - vakariem varētu būt mazliet patumši. Ja sūti no neta, tad apmēram tikpat dolāros, ar visiem nodokļiem un ceļu. Tikai laikam vēl vajag atļaujas kārtot, lai nesanāk palikt bez mantas... Vēl tam pašam bušnelim tālmērs ir arī apvienojumā ar binokli, par ko pats domāju, tikai Latvijā laikam neivens par tādiem neko nav dzirdējis. Man labāk patīk ka mazāk mantas līdzi, līdz ar to, labāk ir apvienots ar binokli. Tiem, kas saka, ka Latvijā tālmēru nevajag - parēķini, cik medniekus vajadzētu, lai 100h laukā varētu ik pa 200 metriem kāds sēdēt :D Vai arī - lapsas laikam vienmēr nēsā līdzi ciparu, cik tad tālu tās atrodās?
Nu nez kur tu tādus laukus atradi. Pie mums Latgalē, labi ka uz vienu galu ir kādi 300 - 400m un vēl ar bīstami šaut jo dauz apdzīvotu vietu. Kalnainā apvidū vai stepēs tas derētu kad pienākt tuvāk nevar, bet pie mums dzīvniekam ar jādot iespēja izdzīvot, bet nevis sēdi uz torņa tev apkārt ir redzami vismaz 500 m, un tik bliez pa to dzīvnieku. Pats interesantākais ir kad tu mēģini pielīst pie dzīvnieka uz kādiem 30-40m tad lūk var lepoties ar to, bet nevis nomedīju uz 400m.
Medību stāžs: No 1992. dzinējos, mednieks no 1996.
Aprīkojums: IŽ-27E; Merkel KR-1 308WIN Doctor 3-12*56 ;Blaser R93 Professional Success 308 Win ar Swarovski Habitcht 6-24*50; TIKKA T3 22-250 Vixen 5-20*50
Suņi: šobrīd nav
Medību trofejas: 8
06.01.2009. 13:14
Laikam jau ir tā, ka , ja nav, tad ļoti labi var pamatot kāpēc tāds nav vajadzīgs, bet, ja rodas pmatojums kāpēc viņš būtu vajadzīgs, tad, protams, vajag iegādaties un būsi pārsteigts, ka dažādās situācijās ar acumēru var nokļūdīties diezgan pamatīgi. Pats ilgi "briedu" labam binoklim un nu jau gandrīz gadu esmu Leica 8*56 ar tālmēru īpašnieks. Man patīk, jo, ja vispār ir interese un laiks papētīt dzīvnieku ne tikai caur optikas krustiņu, tad papildus informācija par attālumu, kādā viņš no tevis atrodas, nekad par skādi nenāk. Protams, ja nav vēlēšanās iegādāties jaunu binokli, letāk sanāks vienkāršs †ālmērs. Personīgi liekas, ka pētīt dzīvniekus vieglāk un ērtāk ir ar binokli nevis caur optiku, taču, ja laiks ir ierobežots, viennozīmīgi ērtāk, ja tālmērs ir optikā.
Edgar - lapsu ir tik daudz, ka labāk nedot iespējas tām izdzīvot. Jo lapsu skaitu vēlams samazināt līdz minimumam. Ja jau 30 gados tās "medījot" pat ar indi, tās saglabājās, tad tālmēri populāciju neapdraud. Lauki savukārt ir cits stāsts - varbūt jums tie lauki tiešām ir mazi, bet ir vietas, kur apstrādāti tiek daudzi desmiti hektāru. Gribu redzēt, kādā veidā kviešos līdz padusēm kaut kam var pielīst tā, lai tēmēti izšautu. No augšas dzīvnieku vismaz var redzēt un šaut tad, kad tas atrodas piemērotā vietā - mazāka auguma labībā vai veldrē sakritušā, vai izmīdītā pleķī, vai tehnikas iebrauktā sliedē. No zemes to visu Tu neredzi :) Tālmēr nodrošina iespēju jebkuru šāvienu veikt maksimāli pārdomāti un precīzi, nevis "uz aci" pielīst 50m [patiesībā droši vien 80m] un ar gludo aizšaut zvēru.
Pie mums lapsas intensīvi šaujam gan dzinējmedībās, gan arī janvāra beigās, februāra sākumā kad viņiem sākas riests, tad nebaidās. Tā kā savā laikā intensīvi pamedījām rudastes, tad rezultātā vairāk parādījās zaķi, un laukirbes. Un arī nebija vajadzības šaut uz tiem 200 vai vairāk metriem pietiek arī līdz 100m, vienkārši jāzina lapsu takas. Pats līdz sniegam un tikai ar gludo esmu jau nomedījis 9 lapsas, un nekādu karabīni nevajadzēja, lielākās distancēs bīstami šaut, daudz māju apkārt ir. Jā kaut kur riktīgā čuhņā māju būs mazāk, bet tā kā 15 km atrodas D-pils tad apdzīvotības blīvums ir pietiekami liels. Rekords vienam vecim pa sezonu nomedīt ir ap 60 rudastēm bet tas bija kādi 4 gadi atpakaļ, tagad pat 3 pa vakaru neizdodas nomedīt. Lapsu kluva daudz mazāk. Bet kaimiņi gan nesūdzas par lapsu trūkumu, saka nav rentabli, bet mēs sporta pēc medamies, kā arī lai roku piešaut!!!!
Aprīkojums: IZ 27EM, Benelli Vinci, Tikka T3 300 WIN MAG, Marlin 983T
Suņi: Taksis
06.01.2009. 13:28
Ar tiem attālumiem jau gan nav tik traki pat mūsu mazajās platības ir vietas kur varētu šaut 500 un vairāk metros. Pats lietoju vienu no bushnell ražojumiem. Cita lieta ir par to vai vienmēr ir laiks viņu pielietot..... :) Un piekrītu viedoklim ka nav prāta darbs šaut tālāk pa 250 metriem, lai to darītu vajadzīga ļoti laba optika un liela pieredze!
Te viens lepojās ka alni uz 500m paņēma, interesanti cik viņš tādā veidā ir ievainojis?
Optikā integrētu nav gadījies redzēt, varbūt ka kāds ražo.
Ja ir vēlēšanās šaut virs 200 m vai arī "acumērs - sūdamērs" tad ir nepieciešamība, citādi nafig nevajag medībām. Visvienkāršākais nopirkt atsevišķi nevis 2 vienā.
Vēl tam pašam bušnelim tālmērs ir arī apvienojumā ar binokli, par ko pats domāju, tikai Latvijā laikam neivens par tādiem neko nav dzirdējis. Man labāk patīk ka mazāk mantas līdzi, līdz ar to, labāk ir apvienots ar binokli.
Tiem, kas saka, ka Latvijā tālmēru nevajag - parēķini, cik medniekus vajadzētu, lai 100h laukā varētu ik pa 200 metriem kāds sēdēt :D
Vai arī - lapsas laikam vienmēr nēsā līdzi ciparu, cik tad tālu tās atrodās?
Lauki savukārt ir cits stāsts - varbūt jums tie lauki tiešām ir mazi, bet ir vietas, kur apstrādāti tiek daudzi desmiti hektāru. Gribu redzēt, kādā veidā kviešos līdz padusēm kaut kam var pielīst tā, lai tēmēti izšautu. No augšas dzīvnieku vismaz var redzēt un šaut tad, kad tas atrodas piemērotā vietā - mazāka auguma labībā vai veldrē sakritušā, vai izmīdītā pleķī, vai tehnikas iebrauktā sliedē. No zemes to visu Tu neredzi :)
Tālmēr nodrošina iespēju jebkuru šāvienu veikt maksimāli pārdomāti un precīzi, nevis "uz aci" pielīst 50m [patiesībā droši vien 80m] un ar gludo aizšaut zvēru.
Pats līdz sniegam un tikai ar gludo esmu jau nomedījis 9 lapsas, un nekādu karabīni nevajadzēja, lielākās distancēs bīstami šaut, daudz māju apkārt ir. Jā kaut kur riktīgā čuhņā māju būs mazāk, bet tā kā 15 km atrodas D-pils tad apdzīvotības blīvums ir pietiekami liels.
Rekords vienam vecim pa sezonu nomedīt ir ap 60 rudastēm bet tas bija kādi 4 gadi atpakaļ, tagad pat 3 pa vakaru neizdodas nomedīt. Lapsu kluva daudz mazāk. Bet kaimiņi gan nesūdzas par lapsu trūkumu, saka nav rentabli, bet mēs sporta pēc medamies, kā arī lai roku piešaut!!!!