Šodien vārdadienu svin Ziedonis, rītdien - Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Meža cūkas

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 20 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 12.09.2011. 12:13

Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-10 13:29
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
07.01.2010. 11:23
igaunija tra barotava divi igauni ar piekabi sobrid vazajas :))))
Ojārs Žvagiņš
Ojārs Žvagiņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-20 20:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Latvijas vidus, Daugavas krasts
Medību stāžs: Pirmais medījums septiņdesmitajos.
Aprīkojums: stobri vairāki
Suņi: Četrus draugus esmu pārdzīvojis
Medību trofejas: 21
07.01.2010. 10:40
Jā, iedomāties speciāli kropļot dzīvniekus, šaujot tajos skrotis, laikam var tikai liels cīnītājs par dzīvnieku nemocīšanu ar neefektīviem ieročiem un ētisku medību sludinātājs.
Varbūt uzreiz ar pīļeniecēm griezt pa acīm, tad ar garantiju, ka uz to lauku vairs neatnāks, nevarēs atrast ...
Andris Šots
Andris Šots
Pēdējo reizi manīts 2022-10-02 15:19
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Olaine - Jelgava - Saldus rajons
Medību stāžs: no 1998 (93). gada
Medību trofejas: 9
07.01.2010. 10:35
edgars kecs, Šodien, 09:26
Nu Andri ja pie jums rukšu ir pa pilnam tad domājams no tā bariņa ta tiktu paretinātas pāris mazie, nekādas lielas skādes nebūtu!!!Ja tomēr nav tik traki,tad jā es ar nešautu un saudzētu!!!!...

Edgar, pērnie netika žēloti!
Dainis Dižais
Dainis Dižais
Pēdējo reizi manīts 2019-02-20 22:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Bolderāja
Medību stāžs: 1987
Aprīkojums: TOZ34E 12/70,MP153 12/76,Mannliher 30-06
Medību trofejas: 9
07.01.2010. 10:27
Sliktākais ko mednieks var darīt ir, stāstīt zemniekam vai viensētas tantiņaj, ka mežacūka kas rok viņu kartupeļus nav parasta cūka ka viņu šaut nedrīkst,vajag ķīmiju,vaj kurt ugunskurus,vaj žogu.Ja medību kolektīvam nav iespējas sargāt kartupeļus un mežacūkas ir divi varianti vai pašiem nolasīt kartupeļus vai nomedīt mežacūkas.
Un ,jobanijkoņ, nekad nevarētu iedomātis, speciāli šaut pa zvēru,tā lai šis pakvic.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
07.01.2010. 09:26
Nu Andri ja pie jums rukšu ir pa pilnam tad domājams no tā bariņa ta tiktu paretinātas pāris mazie, nekādas lielas skādes nebūtu!!!Ja tomēr nav tik traki,tad jā es ar nešautu un saudzētu!!!!
Bet redzot tendenci kā vairojas rukši, tad drīz būs tā kā Liepājas rajonā!!!! :(
Andris Šots
Andris Šots
Pēdējo reizi manīts 2022-10-02 15:19
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Olaine - Jelgava - Saldus rajons
Medību stāžs: no 1998 (93). gada
Medību trofejas: 9
07.01.2010. 09:24
Par zemniekiem un postījumiem.
Vienā no kolektīviem, kur sastāvu, pagājušā gada jūnija mēnesī cūkas bija apsēdušas zemnieka, kurš ir arī mednieks un mūsu biedrs, kartupeļu laukus. Aptuveni kādas divas nedēļas (iespējams pat vairāk) - līdz brīdim, kamēr izbeidzās postījumi, šos kartupeļus laukus, vārda vistiešākajā nozīmē, apsargāja mednieki. Sēdēts tika katru vakaru un nakti, ja kaut ko nejaucu, tad arī uz maiņām - viens vakarā, bet otrs naktī. Vienā barā siroja 22 galvas - 2 sivēnmātes, pērnie un sivēni.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
07.01.2010. 09:07
Es piekrītu nešaut sivēnmātes kur rukšu vēl nau daudz, bet tāda gadījumā ka rakstā minēts atļauts nomedīt 295 rukšus, tad tur bez jebkādas sirdsapziņas jāšauj sivēnmātes, jā zinu man ar roka neceļas šaut pa tām, bet ko darīt ja nākotnē tas pats zemnieks pasūtīs tevi tālāk, bet viņam 300-400 ha un parakstīs medību līgumus ar citu kolektīvu un tad citu dziesmu pienāksies dziedāt!!!
Kā jau minēja kolēģi ir cits variants nošaut to piena ruksi, nu un garšigs būs gan sev, gan pašam zemniekam būs vismaz kāds gandarījums par postījumiem.
Edgars Dreimanis
Edgars Dreimanis
Pēdējo reizi manīts 2014-10-05 22:52
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: valmieras raj
Medību stāžs: pietiekoss
Aprīkojums: sis un tas jau ir
Suņi: taksis
07.01.2010. 02:26
man liekaas ka to neviens neatbalsta un nekad neatbalstiis es jaw nesaku ka jasauj bet war gadities ka savadak nevar jo pec tam es waresu medit krumos kas pieder kolektiva biedram zemniekam un kurs saprot ka daba naw uzvarama un izgrozama un piecies ja kartinus izrakaa tad man buus jamedi 2bucini un wiss ja newienam neizpatiksi nekur talu netiksi taa tas musdienas ir tie dazi zemnieki doma ka mees esam diewi un taa wesa miera nowersisim wisus postijumus nu nee galigi garam mes tik to waram apturet uz paris dienaam atnaaks nakosais barins ..........tu mani parprati neteicu ka jasauj matkas lai izpatiktu zemniekiem teicu ka tada problema ir un tadeel arii mums pasiem ir dawdz tadas platibas kuras nedrikstam medit kadreiz medijaam......zeeliigi wnk ka lapi mezu masiiwi pazuud iemiloti masti deel cilwekiem kas neapjeedz dabas butibu warbuut atkartosos bet dabu cilweks neizkontrolees nepostiis cuukas postiis tarpi ko cukas apeed utt ta sauktaa baribas keede pastaaw bet zemniekam pofig wins un kartupelis wins arii uz sawa lauka waretu dzivot
Edgars Brakovskis
Edgars Brakovskis
Pēdējo reizi manīts 2021-01-26 10:04
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
07.01.2010. 01:05
Dari kā gribi - visiem pa prātam tāpat neizdarīsi!Mums lielākie zemnieki smērē tās atbaidīšanas smēres.Un tagad mums nav labi,jo rukši točna tur nerādās.Bet es neatzīstu matku šušanu lai izpatiktu zemniekam!
Edgars Dreimanis
Edgars Dreimanis
Pēdējo reizi manīts 2014-10-05 22:52
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: valmieras raj
Medību stāžs: pietiekoss
Aprīkojums: sis un tas jau ir
Suņi: taksis
07.01.2010. 00:49
jaaa un ir vel viena problema zemniecins paskatijas parunajas neko nenomediji ja????nu lap iet majaas pec trim divam dienam sivenmate ar sawu ruksu baru atkal iegriezas wina laukaa zemnieks majas sacis sievai pie velna tie mednieki atnak cukas bet neko neizdara wakar apeda kartinus.....sim meers pilns un izdoma nu ja nav tad nav bus jalauz ligums......un sim zemniecinam platibas ta pavairaak....nu atkal sakas jauna problema....tadel warbut kadreiz pazistot zemnieku zemnieci ir janoteme jaizwer acis un jaspiez....protams nezinu ka pats to izdaritu bet tas manas domas....jo mums tadu zemniecinu ir ta pat kads kam kkas nepatiik un wiss ejat medit citur taa tas wiss ir pakartos...stulbi bet taa ir.....sorry par kludam