Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medījuma dalīšana


Slēpts
21.06.2010. 12:03
Esmu pieredzējis divas metodes- vispirms izdomā uz cik porcijām dalīs katru dzīvnieku, tad vai nu izvelk numurus, vai arī ja mazas medības- tad kāds parāda uz porciju- , un kāds no medniekiem nosauc laimīgo.
Kā kuriozu esmu dzirdējis, ka vienā kolektīvā nebija apmierināti ar porcijām, tad visa gaļa esot atkaulota , samalta un tad uz svariem katram izsniegts:))
Jānis Bārs
Jānis Bārs
Pēdējo reizi manīts 2011-11-11 15:55
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: 21+
Aprīkojums: atbilstošs
Suņi: Tedis
Medību trofejas: 4
21.06.2010. 12:12
Sveiciens visiem!
Priekš īpaši attapīgajiem jau pašā sākumā skaidri un gaiši pateikšu - tēma NAV pacelta tādēļ, ka reizēm kādam ticis saldāks kauls kā citam un lielākā daudzumā. Topika mērķis ir apkopot viedokļus, pieredzi, novērojumus, secinājumus un ieteikumus optimālākajam/racionālākajam dzīvnieka sadalīšanas variantam.
Sākšu ar to, ka man pašam šai sakarā ir divi uzskati.
1. Mūsu platuma grādos nav tādu dzīvnieku, kurus nevarētu sekmīgi sadalīt ar nazi. Protams, medībās ar lielu dalībnieku skaitu, to nav iespējams realizēt, bet pie iespējas uz to būtu jātiecas - i fielejas jāizņem, ir karbonādes jāatdala nevis klaukt ar cirvi ik pēc pieci centimetri pa visu, kas tuvumā. Jo tikko pie darba tiek likts cirvis, tā sākās kaulu šķembu piedevas, sapurgātas karbonādes, utt.
2. Princips "visiem kaut pa kripatai no visa", noved pie gaļas sabojāšanas - labāk dalīt lielākos gabalos un tad lai loterija izšķir. A to viesiem 25 medniekiem pa sērkociņa kārbiņas fragmentam no lāpstiņas, visiem 25 medniekiem pa tādam pašam mikrogabaliņam no cisciņas, tāds pats mikrogabaliņs no ribiņām, utt. Rezultātā mājās to visu izbēri uz galda un ... sanāk vai nu šķembains ragū vai barība sunim. Medījuma recepšu grāmatu var pienaglot pie sienas mazā mājiņā, jo cepeša gabals no kolektīvajām medībām nespīd. Es labāk balsotu par dzīvnieka saciršanu 25 gabalos un miers mājā. Vienreiz pēc loterijas būs tīrs ribu šmoris, citu reizi karbonāde, vēl citu pakaļciskas cepetis.
Vēlreiz atgādinu - raksto šo nevis tāpēc, ka jūtos apdalīts, bet gan tādēļ, ka manuprāt racionāla medījuma izmantošana ir neatņemama medību ētikas sastāvdaļa. Ja esi nogalinājis, tad to esi parādā medījumam.
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2022-05-31 00:57
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
21.06.2010. 13:28
Jāni, kaut kā nevisai pārliecināji, cik tad lopus jūs vidēji kolektīvajās pa dienu noliekat, ja katram jāiznāk (Tavas uzskaitītās) porcijas mikrogabaliņi, nezinu neesmu savā stāžā ar to itkā tā saskāries un pietā piedomājis, man nav primārais pārvilkt mājās pakaļtiltu vai izcili izgrieztas filejas spaini. It kā tāda dalīšanas metode ir bījusu jau izsenis un neesmu dzirdējis ka neprotam pagatavot arī no mazumiņa....... varbūt citur tā ir... (nu reizēm ir nīdētāji jā par kvalitāti, par kauliem, bet tie ir vienu un tie paši un viņiem vienmēr būs par maz, iz reālās dzīves).
Mēs dalām ar cirvi, bet paštukojam, ja 24 veči tad tik daļās jau nekapās vienu ruksīti, to izdalām tās dienas dzinējiem, ja nav štata dzinēji, tad visu izsaka loterija, vai kopējais katls. Bet recepšu grāmatu izmanto uz gaidi nomedīto lopiņu pagatavošanai, nedomāju, ka pie gaides medījuma Jums jādalas uz 25.
Vai atkal neizvilki diskusiju par ko ūdeni saduļķot un ļautiņiem nedevi iemeslu (spec, sertific, u.t.t. par kārtīgu piķi katrā kolektīvā pārīti tādu gudrinieku ieviets). Mums jau tagad moderni visu veco, senču pieredzi sačakarēt, nekā personīga, bet tādas ir manas domas par medījuma dalīšanu
Jānis Bārs
Jānis Bārs
Pēdējo reizi manīts 2011-11-11 15:55
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: 21+
Aprīkojums: atbilstošs
Suņi: Tedis
Medību trofejas: 4
21.06.2010. 15:42
Raimond! Iedziļinies bišku rūpīgāk - neiet runa par porcijas lielumu (rauj piķis vai tas ir viens kilograms vai piecdesmit) un senču mantojumu. Iet runa par ko citu - kāda jēga no kaut vai 30kg porcijas, ja tā ir sasmalcinātu kaulu masa?
Jānis Bārs
Jānis Bārs
Pēdējo reizi manīts 2011-11-11 15:55
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: 21+
Aprīkojums: atbilstošs
Suņi: Tedis
Medību trofejas: 4
21.06.2010. 15:44
P.S. Priekš tiem, kas vēl nesaprata - gaļa man ir pēdējā vietā aiz pašām medībām, nomedīšanas fakta, trofejas un procesa. Bet ja viņa tomēr ir, tad kādai tai būtu jābūt?
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2022-05-31 00:57
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
21.06.2010. 15:54
Nu pag pag Jāni, paklau nu nevar tā būt ka Tev porcijā "iekapātu" pāris KG kaulu un gaļas masu????? Jā, piekrītu, var kāds kaulains tads smelkņu gabals trāpīties bet ne jau visi? vienkārši neticu?
Un Tu pats, teiksim savā kolektīvā uzņemtos izbīdīt šādu medījuma sadalīšanas metodi cauri vīriem, un pats kļūtu par tās izpildītāju sezonas garumā. Teikšu kā ir, pie manis man sacītu, ka man bēniņos nav viss kārtībā. Bet reāli jau taisnība pa vidam tur ir, jo ruksītis smuki dalās uz 4, mēs tā cenšamies kad tas ir iespējams, vai azītis uz 2, bet dzīve jau paši zināt kā sanāk....
Man jau škiet, ka vairums kolektīvi piekopjs cirvja metodi, kaut gan tajos, kur vīri nepārsniedz 10 biedru skaitu, tur jau var arī tā... Jāni, izprovē vienu sezonu pie sevis un tad mums te padalies, kas un kā, vai bija tas tā vērts????
Jānis Bārs
Jānis Bārs
Pēdējo reizi manīts 2011-11-11 15:55
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: 21+
Aprīkojums: atbilstošs
Suņi: Tedis
Medību trofejas: 4
21.06.2010. 17:36
Protams, medībās ar lielu dalībnieku skaitu, to nav iespējams realizēt, bet pie iespējas uz to būtu jātiecas ..

:)
Jānis Bārs
Jānis Bārs
Pēdējo reizi manīts 2011-11-11 15:55
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: 21+
Aprīkojums: atbilstošs
Suņi: Tedis
Medību trofejas: 4
21.06.2010. 17:37
Cik bieži izmantojat iespēju taisīt desas vai konservus?
Jānis Tulijs
Jānis Tulijs
Pēdējo reizi manīts 2017-11-16 09:09
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Tukums
Medību stāžs: 8
Aprīkojums: Iženīte un Mannlicher,
Suņi: Nav:(
Medību trofejas: 3
21.06.2010. 19:50
Jāni... domāju, ka iesākumā Tavai idejai varētu pat piekrist arī Tavi medību biedri,arī man pašam patiktu labāk gaļa bez tās saskaldīšanas "gulašā". BET.. kas notiks, ja Tev vienreiz izkritīs loze tikai uz paplikām ribiņām, nākamajā reizē atkal loze kritīs uz ribiņām, un tad atkal uz ribiņām... domāju, ka vienā brīdī arī pašam gribētos uzšmorēt smeķīgu mežacūkas cepeti un arī pats sāktu protestēt pret tādu lietu...
Par desām - itin bieži... pēdējās medībās ar dabujām divus rukšus un stirnu, visu aizlaidām desās, būs mums Jāņu desas.
Ne spalvas!
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-03-28 15:40
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
22.06.2010. 06:42
Mes no mikroporcijam izvairamies. Ja Diana mus ir apdalijusi tad gala tiek tikai dzinejiem. Vai ari ir situacijas kuras dala No medniekiem atsakas No porcijas brivpratigi... Tadejadi serkocinkastisu izmera fileju pie mums nav! Visuma piekritu Janim- purgat galu nedrigst!