Šodien vārdadienu svin Kitija, Viesturs, Viestards, rītdien - Paulis, Pauls, Pāvils, Pēteris
Top Image

Forums

Tēmas nosaukums - Ko jūs ieteiktu darīt!!

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 18 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 17.10.2010. 22:29
Ar medībām saistītās tēmasForuma jautājumi

Slēpts
15.10.2010. 19:33
Juri, ja tas suns būs kodējs, tad arī to beigto, ja pakustināsi sāks purināt un ķipa piebeigt pa savam. Un pīli jau nenkādā gadījumā neļauju sunim nobeigt, lai pienes dzīvu, savādāk no tās pīles nebūs, ko savāk, ja šaks vēl pa savam nokost
Ainars
Ainars
Pēdējo reizi manīts 2017-02-08 18:50
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: LV-NL
Medību stāžs: no 1997. gada
Aprīkojums: Ir
Suņi: bigls
Medību trofejas: 11
15.10.2010. 22:28
Šāvejs centas ataisnot savu ricibu,sakot ka vajag suni pamacit.Nav nekadas cieņas pret medijamo dzivnieku.Ja suns tur pat vien butu tad vel varetu pamacit apriet savainotu zvēru.Divdesmit minutes gaidit (skatities ka mocas)sadisms.
Mārtiņš
Mārtiņš
Pēdējo reizi manīts 2014-06-09 18:56
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Vidzeme (Rīga , Berģi)
Medību stāžs: 6 gadi
Aprīkojums: Iž-27
Suņi: Laika (Grēta)
16.10.2010. 01:43
Piekrītu Aināram.. Ja gribi mācit suni aizved uz treniņu Aplokā kur nodarbojās ar tādam lietām.. un viss
Andris
Andris
Pēdējo reizi manīts 2026-04-25 20:36
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
16.10.2010. 07:33
Lasu so temu ar dalitam jutam, "smalka sarkana linija" , kas noskir medibu situacijas izmantosanu suna apmacibai Un neetisku attieksmi pret medijumu nav nemaz tik viegli novelkama...
Pec apraksta spriezot drizak neetiska attieksme, bet .... Piemera pec mana fotogalerija var redzet ka mana laika strada ar sasautu lapsu. Situacija bija lidziga , tacu atskiriga, pec saviena lapsa aizgaja pa aizaugusu lauku ar asini. Tad aizbraucu pec suna Un palaidu pa asinspedu. Suns kadas minutes piecas, septinas pastrdaja ar lapsu, tad pienacu es, nofotografeju procesu Un piebeidzu kuminu (kurs man vel zabaka gribeja iekost).
Vertejiet pasi kur lidzigais kur atskirigais....
P.S. Nepiekritu ka Suni var iemacit tikai aploka. Parbaudit Ja, bet iemacit? Zinu ka cilveki sunus reali ir sacakarejusi par biezu vedot uz aploku. Medibu sunitim savs darbins ir jamacas krumos, nevis apstaklos kas "reali pietuvinati" krumiem...
Roberts
Roberts
Pēdējo reizi manīts 2018-09-16 20:50
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: 16
Aprīkojums: ir
Suņi: 7
Medību trofejas: 2
16.10.2010. 09:13
Lai pamācītu kranci strādāt uz lapsām ir tam speciāli paredzētas vietas!!!! Un tādam "medniekam" vaidzētu pašam pāršaut mugurkaulu un uzrīdīt
kādu sunīti, varētu piedāvāt savu dobermani! Domāju ka daži ir aizmirsuši kāda ir medību ētika!!!!
Andris
Andris
Pēdējo reizi manīts 2026-04-25 20:36
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
16.10.2010. 12:00
Robert! Medz but principiali atskirigas situacijas kas ir kaut kur lidzigas. Ja suns izseko ievainotu dzivnieku Un panacis vinu ar dzivnieku strada (dusi) kamer pienak mednieks Un izbeidz mocibas, vai ari mednieks ievaino dzivnieku Un jau pie pusparalizeta piesauc suni. Abos gadijumos dzivnieks ir stresa Un mokas, tikai viena gadijuma ta ir medibu epizode otra medibu etikas neieverosana.
Pagajuso gadu uz bauru piedzivoju nepatikamu gadijumu kad izradijas medibu kolegis bija pametis cirsma bulli ar parsautu muguru uz kadu stundu, ar motivaciju ka gala ilgak busot svaiga! :( Lieki teikt, ar so cilveku es vairs kopa nemediju....
Valfrīds
Valfrīds
Pēdējo reizi manīts 2011-02-06 20:01
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
16.10.2010. 12:57
Lasu un brīnos, kāda ētikas izpratne ir dažiem "pareizajiem" medniekiem. Jā, kādas emocijas KRANCI, "MEDNIEKAM" PĀRŠAUT MUGURKAULU, SAVU DOBERMANI, beigtu dzīvnieku pakustināt,lai to "piebeidz"!Iesaku mazliet padomāt ko rakstām tīmeklī. Beigtu dzīvnieku raustīt un rīdīt suni provocēt to plēst neiesaku, tā ir galīgi nepareiza apmācība, suns pēc tam arī plēsīs beigtus dzīvniekus. Vai to mums vajag? Vēl par to pareizo ētiku. Daudz tagad audzē meža dzīvniekus, putnus nožogojumos un pēc tam rīko šo komerciālu atšaušanu (lasi slaktēšanu), vai tas ir ētiski? Vai arī tas ir ētiski aplokos, mākslīgās alās mācīt suņus plēst dzīvniekus, kuriem ir ierobežota iespēja pretoties vai glābties kā to daba ir nolikusi pie tam nešautiem un neievainotiem? Pēc tam tas suns kā mežā tā viena doma ,panākt un plēst. Man liekas, ka medību suņa loma mūsdienās ir medījumu uzrādīt medniekam, vai izdzīt uz mednieku, atrast nomedīto un ievainoto dzīvnieku. Ievainoto sīkmedījumu ir labi ja suns māk nožmiegt,lai tas nemokās, bet ne plēst. Šīs lietas sunim jāiemāca reālās medībās, ir suni, kas aplokos un mākslīgajās alās nemaz nestrādā, bet medībās ir lieliski. Pirms esam kategoriski, vajag labi padomāt, jo otram adatu acī redzam , bet paši sev baļki nejūtam....
Roberts
Roberts
Pēdējo reizi manīts 2018-09-16 20:50
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: 16
Aprīkojums: ir
Suņi: 7
Medību trofejas: 2
16.10.2010. 13:52
Valfrīd! šet iet runa par dzīvu - sāšautu lapsu dod sunim uz plēšanu! Piedod par daiļo salīdzinājumu!
Tādi cilvēki kas šādas lietas atļaujas domāju nav cienīgi saukties par medniekiem!!!
Ja Tu runā par to ka audzēju fazānus!? Tad šāds liktenis šiem putiem jau nolemts jau senā pagātnē - ja kaut reizi būtu bijis fazānu meībās tad zinātu kā šīs medības normāli notiek! Un ja vēl atļausies mūldēt ka šiem dzīvniekiem nav iespējas izdzīvot!!!!!!!!! Tad 70-80% putnu aizlaižās brīvā dabā!!!
Neviens jau neattaisa krātiņu 50x50 un nebāž iekšā stobru lai nošautu! Brieži dārzā ir paēduši atšķirībā no savvāļā dzīvojošiem, kurus nevien nepiebaro, labākā
gadījumā aiznes maisiņu ar āboliem - tad nu gan varoņdarbs! Uztaisat paši kautko un tad dziedat!
Un runājot par suņiem vainu viņi strādā vai nē!
Jānis
Jānis
Pēdējo reizi manīts 2014-10-01 11:51
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Lielvārde
Medību stāžs: 9 gadi
Aprīkojums: bise, masene
Suņi: zeltainais retrīvers
16.10.2010. 18:51
Uzskatu, ka suns medībās ir mednieka palīgs, medībās nedrīkst piedalīties suns, kas plosa medījumu. Piemēram pīle sunim ir jāatrod un jāatnes, nevis jānokož. Suņa galvenais uzdevums ir uzrādīt medījumu. Suni izmanto tajās darbībās, ko var nevar izdarīt mednieks- runāju par ožu.
Māris
Pēdējo reizi manīts 2025-10-14 20:29
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
16.10.2010. 19:00
Jāni Mazitān, medību suns nav cirka suns. Šķiet, ka Tu īsti neizproti medību suņu dabu un viņu instingtus...
Bet, ja par tēmu, tad, manuprāt, īsti ētiski nav ļaut sunim plosīt ievainotu dzīvnieku - dzīvnieka mokas medniekam ir jāizbeidz pēc iespējas ātrāk. Suni var apmācīt pie ievainota dzīvnieka, bet suns ir jāpalaiž pa asins pēdu, jāļauj sunim dzīvnieku apturēt, bet, kad mednieks piekļūst pie ievainotā dzīvnieka, lopiņa mocības ir jāizbeidz.