Mednieku organizācija: uz 8 nevar salasīties nekad
Atrašanās vieta: dīvāns, dators
Medību stāžs: arvien lielāks
Aprīkojums: ir
Suņi: vakcinēti
23.01.2012. 23:52
Nedomāju ,ka Tev to lūša ādu ir tik daudz lai mājas apstākļos sāktu eksperimentēt ar ģērēšanu.Vajag daudz visa kā un zināmu pieredzi.Es ieteiktu rūpīgi izdīrāt no ausīm krimteles un asti pārgriest līdz pašam galiņam tad visu rūpīgi ierīvēt ar rupjo sāli ielikt plastmasas traukā un vest ģērmanim.Vidēji lielam lūsim vajag ap 3kg sāls.Ja neizdīrā un neiesāla ausis var palikt bez kuškīšim ausu galos kā arī melnais astes gals var palikt pliks.Sālītu ādu nevajag saldēt. Labi sasālītu lūša ādu pagrabā var glabāt kaut pus gadu tik lai žurkas netiek klāt.Ja gribās pašam eksperimentēt tad labāk uz seska vai caunas tos vismaz vieglāk atgaļot un attaukot tālāk piķelēšana,taninēšana,bet tur tiešām daudz ko jāzin.
Viss ir pareizi, tikkai nekādā gadījuma neliec plastmas traukā ja domā glabāt ilgāk par nedēļu, es šitā sabeidzu kādas 10 bebru ādas, iesāli un ietin kautvai vecās avīzēs, pats labākais, ādai vajag elpot, a ja ieliksi plastmasas traukā, kapi ādai garantēti, spalva nāks nost! Un nežēlo sāli!!!!!
Medību stāžs: Sāku iet dzinējos 7 gadu vecuma 2007 gadā dabuju mednieku apliecibu un bisi
Aprīkojums: mc, iž, Browning ABolt3 308, CZ 453, Sauer 202 Outback, paštaisīts nazis no husqarnas strelas, ļoti liels akmens!
Suņi: Taiga, Džuļbars, Warwick
Medību trofejas: 21
24.01.2012. 12:22
ir jau ģērētas ar iepriekš, gribējās zināt kādu skābi labāk izmantot? man iesaka lūsim lietot etiķskābi! parasti lietoju sērskābi, varbūt zinat kas labāk?
Eh kā derētu kursi vai seminārs "Ādu ģērēšana mājas apstākļos". Vai būtu kāds meistars, kurš to visu ierādītu un parādītu. Varbūt varētu uzfilmēt kādu, kurš to māk darīt un parādīt plašakai publikai, jo dēļ vienas caunas vai bebra ādas dzīties pie ādmiņa drusciņ pa dārgu.
sakrāj vairākas un tad laid ģērēt, jo cik esmu lasījis un cik man pašam saprašanas, tad tādu čakaru uzņemties tad tev jābūt daudz brīva laika un saprašanas, es piemēram sakrāju pa dieviem gadiem un tad čupu laižu ģērēt un nav nekādu problēmu....
Slēpts
24.01.2012. 13:51
Ir gan problēma - ģērēt čupu ar ādām maksā uzreiz kaudzi naudas.. :) Es vedu pa vienai, tad maciņš to nejūt... bet man labi - ģērētava nav tālu, var pa ceļam ieskriet!
Medību stāžs: Sāku iet dzinējos 7 gadu vecuma 2007 gadā dabuju mednieku apliecibu un bisi
Aprīkojums: mc, iž, Browning ABolt3 308, CZ 453, Sauer 202 Outback, paštaisīts nazis no husqarnas strelas, ļoti liels akmens!
Suņi: Taiga, Džuļbars, Warwick
Medību trofejas: 21
24.01.2012. 17:24
Lai kādu ģērēšanas paņēmienu izvēlētos, ādiņas sagatavošana un žāvēšana neatšķiras. Izžuvušās trušu ādiņas vispirms 12 stundas mērcē un mazgā – 10 litriem mērcējamā ūdens ieteicams pievienot 50 g vārāmā sāls un 60 g mazgājamā pulvera. Pēc tam ar neasu nazi nokasa tauku, gaļas un plēvju paliekas ādas apakšpusē. Burzot izmazgā siltā ūdenī, tad aukstā ūdenī izskalo un sāk ģērēšanu. Ādiņas ieliek šķīdumā, ko gatavo no 10 l ūdens, 120 ml etiķskābes esences, 500 g vārāmā sāls. Pēc 20 stundām ādiņas izņem, izstaipa un ļauj nostāvēties 30 stundas. Tad ievieto šķīdumā, kas sastāv no 10 l ūdens, 50 g vārāmā sāls, 70 g hiposulfāta, 30 g alauna. Pēc 12 stundām izņem, nospiež, izstaipa, izburza un notur 5 stundas. Tad tauko un žāvē. Ietaukošanai gatavo šādu emulsiju: vispirms 1 l verdoša ūdens izšķīdina ¼ gabala saimniecības ziepju, tad, intensīvi kuļot, pakāpeniski pievieno 1 l cūku tauku, pēc tam 10 – 12 ml ožamā spirta. Ietauko ar emulsijā saslapinātu lupatiņu. Izburzītas, izstaipītas un uz spīlēm uzvilktas ādiņas žāvē +25...+35 °C temperatūrā. Vēlama gaisa cirkulācija. Nedrīkst žāvēt pie krāsns un tiešos saules staros. Apkārtējai temperatūrai jābūt vienmērīgai. Apžuvušas ādiņas noņem no spīlēm, izburza, izstaipa un atkal uzvelk atpakaļ. Žāvē, kamēr tās kļūst sausas, bet ne sakaltušas. Izžāvētas atkal ādiņas burza un staipa. Kailo pusi nobārsta ar ģipša vai krīta pulveri un norīvē ar smilšpapīru. Apmatojumu ieziež ar krīta javu un nožuvušu notīra ar rupju suku. Lai spalva būtu spīdīgāka, to notīra ar tehniskajā spirtā samērcētu vates tamponu. – Atšķirībā no rūpnieciskajām ražotnēm, kas nodarbojas ar ģērēšanas pakalpojuma sniegšanu, nelielas saimniecības radītā piesārņojuma ietekme nav būtiska. Tādējādi, ģērējot ādas mājas apstākļos pašu vajadzībām, nekādas vides atļaujas nav nepieciešamas, – uzsver Valsts vides dienesta Uzraudzības departamenta Atļauju kvalitātes daļas vadītāja Judīte Dipāne. – Tomēr, izmantojot ķimikālijas vai ķīmiskos produktus, truškopjiem jāievēro prasības par drošu šo produktu izmantošanu. Visiem preparātiem marķējumā jābūt norādītai informācijai par to lietošanu un iepakojuma atlikumu apsaimniekošanu.
Vai būtu kāds meistars, kurš to visu ierādītu un parādītu.
Varbūt varētu uzfilmēt kādu, kurš to māk darīt un parādīt plašakai
publikai, jo dēļ vienas caunas vai bebra ādas dzīties pie ādmiņa drusciņ
pa dārgu.
Es vedu pa vienai, tad maciņš to nejūt... bet man labi - ģērētava nav tālu, var pa ceļam ieskriet!
http://www.1188.lv/katalogs/er...
Ādiņas ieliek šķīdumā, ko gatavo no 10 l ūdens, 120 ml etiķskābes esences, 500 g vārāmā sāls. Pēc 20 stundām ādiņas izņem, izstaipa un ļauj nostāvēties 30 stundas. Tad ievieto šķīdumā, kas sastāv no 10 l ūdens, 50 g vārāmā sāls, 70 g hiposulfāta, 30 g alauna. Pēc 12 stundām izņem, nospiež, izstaipa, izburza un notur 5 stundas. Tad tauko un žāvē.
Ietaukošanai gatavo šādu emulsiju: vispirms 1 l verdoša ūdens izšķīdina ¼ gabala saimniecības ziepju, tad, intensīvi kuļot, pakāpeniski pievieno 1 l cūku tauku, pēc tam 10 – 12 ml ožamā spirta. Ietauko ar emulsijā saslapinātu lupatiņu.
Izburzītas, izstaipītas un uz spīlēm uzvilktas ādiņas žāvē +25...+35 °C temperatūrā. Vēlama gaisa cirkulācija. Nedrīkst žāvēt pie krāsns un tiešos saules staros. Apkārtējai temperatūrai jābūt vienmērīgai. Apžuvušas ādiņas noņem no spīlēm, izburza, izstaipa un atkal uzvelk atpakaļ. Žāvē, kamēr tās kļūst sausas, bet ne sakaltušas.
Izžāvētas atkal ādiņas burza un staipa. Kailo pusi nobārsta ar ģipša vai krīta pulveri un norīvē ar smilšpapīru. Apmatojumu ieziež ar krīta javu un nožuvušu notīra ar rupju suku. Lai spalva būtu spīdīgāka, to notīra ar tehniskajā spirtā samērcētu vates tamponu.
– Atšķirībā no rūpnieciskajām ražotnēm, kas nodarbojas ar ģērēšanas pakalpojuma sniegšanu, nelielas saimniecības radītā piesārņojuma ietekme nav būtiska. Tādējādi, ģērējot ādas mājas apstākļos pašu vajadzībām, nekādas vides atļaujas nav nepieciešamas, – uzsver Valsts vides dienesta Uzraudzības departamenta Atļauju kvalitātes daļas vadītāja Judīte Dipāne. – Tomēr, izmantojot ķimikālijas vai ķīmiskos produktus, truškopjiem jāievēro prasības par drošu šo produktu izmantošanu. Visiem preparātiem marķējumā jābūt norādītai informācijai par to lietošanu un iepakojuma atlikumu apsaimniekošanu.