Šodien vārdadienu svin Sibilla, Teika, Lita, rītdien - Venta, Salvis, Selva
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Ko jūs domajiet par aizliegumu medīt dižmedījumus ar renkuļiem??

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 46 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 09.02.2012. 14:08

Rūdis Naglis
Rūdis Naglis
Pēdējo reizi manīts 2023-01-24 23:37
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Latgale
Medību stāžs: Papīri kopš 2009.gada.
Aprīkojums: 12,6,5x55,30-06
Suņi: Takši,Austrumsibīrijas laika.
Medību trofejas: 15
05.02.2012. 22:49
Kur tos remington renkuļus var nopirkt intresē 4,5-6mm priekš zosim,jo manai bisei tā izkliede ir ellig liela... :D
Juris Orinskis
Juris Orinskis
Pēdējo reizi manīts 2022-12-13 19:01
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: No 1981.g.ar papīriem
Aprīkojums: pietiekams
Medību trofejas: 5
05.02.2012. 22:31
Tas jau ir super, kad suns ir ieķēries astē cūkumammai - lai neviens nepadomā pa viņu šaut. Priekš tam ir sivēni.
Bet es visvairāk baidītos stāvēt kaimiņos,vai uz atpēdām, kad tiek šauts mežā ar bezsvina munīciju. Īpaši vītņu un no pusautomāta.....
Slēpts
05.02.2012. 21:23
Lab ņemam nākamos - Hornady 00 (8.4 mm) renkas saliekas 15-20 cm uz 25 jardiem un vēl bonusā lielais starta ātrums 490 m/s
Ies Dzintar tie pa trīs rindā cauri pat pilnajam čokam, tik nekas prātīgs tur nesanāks uz papīra :D
Janis Strupausis
Janis Strupausis
Pēdējo reizi manīts 2023-08-01 13:22
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: Pie Mednieku ugunskura
Atrašanās vieta: Salaspils
Aprīkojums: Tikka M695 30/06, Toz 34 E
Suņi: Dvorterjers, spalvainos ņem!
Medību trofejas: 11
05.02.2012. 21:10
Edmundam taisnība par remington es uz paliela attaluma ar nr.4 reiz uzšāvu zaķim biju pārsteigts, ka zaķis bija kā siets,izkliede ideāla, izjaucot patronu redzēju ka renkuļi stāv iekšā sabērti ar kautkādu pulveri... Kad sivēns iet pa sniegu tā ka ausis tik spīd manuprāt efektīgāki ir renkuļi...
Uldis Putniņš
Uldis Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2023-07-25 17:14
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: www.logitev.lv
Medību stāžs: 1993 g.
Aprīkojums: Medībām Latvijā pietiek
Suņi: Hanoveras dzinējs Klifs
Medību trofejas: 13
05.02.2012. 20:48
Aigars varētu ierakstīt, ka viņš nemāca suņus izvairīties no lodēm, bet paņemt dzīvnieku. Tad mēs kulturāli bez pirkstiem gaisā būtu Edmundam atsituši visus argumentus. Mani baigi māc šaubas ,ka Edmunda k-gs nav piedalījies nevienās medībās (ja nu vienīgi ar ribalka i oxota starpniecību. Varbūt Edmunds varētu norādīt kolektīvu un rajonu kur medījās?
Zintis Lapiņš
Zintis Lapiņš
Pēdējo reizi manīts 2019-01-04 18:51
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Bedre
Medību stāžs: HVZ
Aprīkojums: Pamatīgs
Suņi: Džeris
Medību trofejas: 3
05.02.2012. 20:10
Izskatās ka Edmis izmisīgi meklē savām muļķībām kādu pamatojumu. Pateikt, sory veči kļūdījos, neļauj lepnība. Bet tagad piemeklēs visu iespējamo, lai neizskatītos pēc muļķa! :)))
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
05.02.2012. 20:01
Vajag paklausīties uzmanīgi,par čoku nekas netiek teikts bet parasti policijas ieročiem ir cilindrs,un attālums 20 pēdas ir 6mm.Amerikā renkuļi galvenokārt tiek izmantoti pašaizsardzībai un policijas vajadzībām.Vidēji statistiskais pielietojuma attālums īsstobra un gludstobra ieročiem Amerikas policijā ir 15 metri.Piedāvātie renkuļi 8,9 mm,9 gab. tātad rindā pa trīs,neies cauri nekam citam kā cilindram.Rezume-nelasiet uzrakstus uz tualetes sienām!:D:D
Edmunds Palmbahs
Edmunds Palmbahs
Pēdējo reizi manīts 2023-09-14 14:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
05.02.2012. 17:34
Rubuļa kungs... nu ne sitams neatceros sevi medijot jūsu kolektīvā. Ja es Tev medībās esmu rādijies, tad Tev pašam ar prātu kkas šķībi sagājis. Taču es izprotu mednieku satraukumu par saviem sunīšiem, ja piemēram Tava kolektīva mednieki šautuves apmeklējumu reizi gadā uztver ar kurnēšanu. Nu un vēl. Pats es dzinējmedībās esmu šāvis tikai ar lodi. Ar karabīni vai gludo. Bettt, zināmās situācijās, uzskatu, ka renkas ir ļoti efektīgas. Un nez vai Remington vai Wichester buckshot renkas ir PSRS artefakti. Te kkāda filmiņa
Youtube video
Incanti, ka uz 30m izkliede tikai 20cm
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-10 13:29
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
05.02.2012. 17:29
Edmund! Stāsts ir par pavisam elementāras cieņas izrādīšanu pret mūsu četrkājainajiem kolēģiem! selekcija un Darvina teorija ir viena lieta, bet saukt kolēģus par "lielgabalu gaļu"ir pavisam no citas operas. Mans suns nejāj kuiļa mugurā, bet mednieki bieži ir atzinušies ka stobra galā viņš jau esot bijis, jo cūku baram ejot pāri stigai viņš dzen vadošo cūkumammu, respektīvi iet otrais un aiz viņa sivēni un pārējie. Uz šāvieniem trennēju viņu jau kā kucēnu ar maseni šaujot zemē kādus divus trīs metrus no suņa pastaigas laikā mežā. Bet atgriežoties pie 'uzbrauciena' tev stāsts ir tikai un vienīgi par elementāru cieņu!
Edmunds Palmbahs
Edmunds Palmbahs
Pēdējo reizi manīts 2023-09-14 14:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
05.02.2012. 17:10
Sveiki visiem. Bet īpašs bonuss Mārim 09:04 par uzbraucienu man par to,kad kāds nošāvis suni ar LODI....Tālāk Andri Z. Kā Tavuprāt pamatā veidojas latvijas medību suņu selekcija? Pareizi, izdzīvo tie, kas laikus atlec no kuiļa ilkņa cirtiena, jeb ar kādu trešo prātu izprot situāciju, un iepauzē pirms brīža, kad iet vaļā šāvieni. Skaidra lieta, ka neviens to viņiem nemāca, jo baigi klapatīga padarīšana. Vienkārši neveixmīgākie sunīši tiek debesīs ātrāk. Un diez vai to izšķir tieši renkas. Bet gan patronas kvalitāte, šāvējs un blakus faktori. Ar to pašu monolītu reāli iespējams nomedīt sivēnu un divus sunīšus vienā šāvienā. Tāpēc es neesmu tik drosmīgs, lai nosauktu par kretīnu katru, kas medībās nošāvis suni...