Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Ar domu par mazkalibrenes optiku...

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 35 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 09.09.2013. 22:50
Ar medībām saistītās tēmasLiteratūra

Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
24.02.2012. 08:59
Nezinu kā ar citiem e-veikaliem un ražotājiem, bet manā gadījumā ar Jahti jaht, problēmu nebija, pierakstīju problēmu, aizsūtīju, un pēc pāris nedēļām atnāca pilnīgi jauna optika. Bija jāmaksā tikai tad kad sūtīju atpakaļ, bet kad saņēmu ne santīmu nesamaksāju!
Par to sarkano puntku tad patīk tāda sistēma kā Jahti jaht un citām līdzīgas sistēmas optikām, jo tu vari uzlikt vai uzreiz uz 11 spilgtumu, vai otrādi uz 1 un tur nekādu baču sēdināt nevajag. Ar to punktu kā jau rakstīju pārāk ilgi jāspaida lai izvēlētos dotajā momentā vēlamo spilgtumu, ja medī uz bebriem tad tas ir pārāk ilgi.
Guntis Veits
Guntis Veits
Pēdējo reizi manīts 2024-01-25 15:42
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Grobiņa
Medību stāžs: Kopš 2009
24.02.2012. 09:29
Edgar, punkta sistēma ir skaidri zināma, bet vai Tev nav gadījies, ka arī vājākais spilgtums jau žilbina aci?
Olegs Bevolskis
Olegs Bevolskis
Pēdējo reizi manīts 2024-03-22 10:35
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: "Raunas mednieks"
Atrašanās vieta: Rauna
Medību stāžs: 2003.g
Aprīkojums: iž-27 ar Jahti Jaht PRO. Mossberg 4x4 combo 30-06. Howa-1500. 223rem.Mossberg 930 combo.
Suņi: Krievu-Eiropas laika
Medību trofejas: 48
24.02.2012. 10:25
Man ta ir,kad kresla pienak un uz punkta parsledzos uz vieninieku,bet ja baterija ir jauna tad loti specigi met zvaigznes un ir abgrutinata temesana. Tapec man viemer ir kabata palietota baterija.
Slēpts
24.02.2012. 11:56
PAr spilgtumu- Leopoldam vienininieks mēdz būt par tumšu- protams spilgtākasi par spilgtu.
Bija man NORCONIA- nu to es ātri nolikvidēju krēslā neko nevarēja redzēt žilbināja acis.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
24.02.2012. 12:02
Gunti manam Jahti jaht optikai uz vieninieka ir ļoti vājš spilgtums, tas ir ļoti labi šaut pa bebruku gandrīz pilnīgā tumsa un kaut arī optika ir no lētā gala, tad žēloties nevaru, pilnīgi apmierina punkta spilgtums, bija saskarsmes ar citām optikām, tur jā tur pat uz 1 numura ir tāds spilgtums ka krēslā jau neko nevar saredzēt kaut arī optika bija no vidējās klases. Tieši par šo optiku esmu ļoti apmierināts punkta ziņā. Kad bača nosēžas tas tas punkts ir knapi redzams!
Juris Orinskis
Juris Orinskis
Pēdējo reizi manīts 2022-12-13 19:01
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: No 1981.g.ar papīriem
Aprīkojums: pietiekams
Medību trofejas: 5
26.02.2012. 10:18
Tumsā šaujot, jau to tieši vajag, lai tas punkts ir pavisam knapi redzams un maziņš - tad netraucē zvēru redzēt. Līdz šim nevienu lēto optiku nav laimējies satikt, kurai pietiekoši tumšs un mazs punkta izgaismojums iespējams. Un arī dārgajām ne visām tas ir. Pat nevaru iedomāties, kā var būt par tumšu punkta izgaismojums, tumsā šaujot. Krēslā - tad var gaišāku atļauties un dienā. Ne par velti Swaro Z6i pat ir atsevišķi nodalīti dienas apgaismes režīmi no tumsas režīmiem. Un tieši vistumšākais nakts režīma regulējums ir derīgs naktī. Kahles tāpat - vistumšāko regulējumu naktī vajag lietot, kuru krēslā vēl pat neredz. Arī spožs punkta izgaismojums spīd pa gabalu tumsā, no mērķa puses skatoties.
Aivars Bundzens
Aivars Bundzens
Pēdējo reizi manīts 2024-03-14 00:16
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Saldus , Druva,Zvārde
Medību stāžs: no tāļā 1989.gada
Aprīkojums: sauer, krieghoff,banelli,gruening&elmiger ,anschutz, ,blaser R8
Suņi: viens boksers
26.02.2012. 11:28
...par tiem punkta spilgtumiem viss ir galīgi pareizi gan attiecībā uz svaro gan ķīnīzeriem,tikai ķīnīzeriem krēsla un tumsa iestājās kādu pusstundu,stundu ātrāk.,:) tā teikt ekonomika silst,ātrāk zeme griežās,ātrāka produkta aprite-nomaiņa.,:). es jau arī esmu neatlaidīgi mācījies no savām kļūdām vismaz pieci seši šmahti un tml. ķīķeri ir miskastē iemesti. ekonomika pa kādu kiloLatu uzsildīta. rezultātā esmu nonācis pie atzītu brendu optikām , arī uz mazkalibrenes .
Guntis Veits
Guntis Veits
Pēdējo reizi manīts 2024-01-25 15:42
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Grobiņa
Medību stāžs: Kopš 2009
26.02.2012. 12:18
Un ko tad ieteiktu uz masenes? Pats kaut kā svārstos uz Zeiss - reāli šķiet pat ar fiksēto palielinājumu.
Aivars Bundzens
Aivars Bundzens
Pēdējo reizi manīts 2024-03-14 00:16
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Saldus , Druva,Zvārde
Medību stāžs: no tāļā 1989.gada
Aprīkojums: sauer, krieghoff,banelli,gruening&elmiger ,anschutz, ,blaser R8
Suņi: viens boksers
26.02.2012. 13:02
... ar fiksēto palielinājumu,tad 6x varētu būt optimāls risinājums. ja ir iespējas tad ,ceiss ir ļoti ok. kādus četrus gadus lietoju Hako 6x42 ar 30mm trubu un atzinu par labu esam,tikai krēslā nekas izcils nebija.pašlaik uz mazkalibrenes ir Meopta 4-16x44, bet tādai izvēlei galvenais arguments man bija šaušana pa papīru.
Guntis Veits
Guntis Veits
Pēdējo reizi manīts 2024-01-25 15:42
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Grobiņa
Medību stāžs: Kopš 2009
26.02.2012. 13:05
Aivar, man masene galvenokārt ir domāta šaušanai pa papīru.
Vēl varētu mēģināt lapsas medīt!