Šodien vārdadienu svin Mirta, Ziedīte, rītdien - Marģers, Anastasija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - bebri

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 41 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 07.05.2012. 00:11

Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-10 13:29
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
12.04.2012. 09:46
Atvedu savu bosiku mājās bija no rīta sēdējis pie atstātās jakas. Pazīstams mednieks no Baložiem jau bija paņēmis aizvedis lidz savam pagalmam. Šim mājās kuce ar ķečku... Mans čangalis sēž sētā blakus manai jakai ar laimīgi izvalbītām acīm un luncina asti... Pat pērienu nedabūja..:( Nu viss būs jāiet jādod viņam ēst.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
12.04.2012. 10:59
Māri 223 kalibram lodes svars būs nedaudz lielāks. Vot tur tas un suns ir aprakts, ātrums, ātruma iespaidā ja trāpi ar 223 vai 308 kalibru, ar parasto lodi norauj balvu līdz ar lāpstiņām, kur nu vēl ekspansīvo. Nez tav var būt veicas, bet pie mums lielākoties visi ir pārgājuši uz 22 LR.
Par tiem 100 -150m ar 22lr ar nav problēmu, pienāc tuvāk, nafig tēlot lielo snaiperu. Te arī ir savs azarts vai spēsi pietuvoties tik tuvu bebrukam vai nē???? Sava veida pielavīšanās :) jo trāpot ar jaudīgu kalibru lielākā attālumā un kļūdījies uz kādiem 10 cm un trāpīji nevis galvā bet jau zemāk, tad varu saderēt tur nebūs ko ņemt, ja tikai suņiem sabarot. Ne velti sibīrijā uz vāveru medībām izmanto pēc iespējas mazāku kalibru lai mazāk bojātu ādu, šeit tas pats gan āda, gan arī gaļa. Ja tev interesē tikai samazināt bebru skaitu ,tad vari šaut kaut ar gaubici!!!
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
12.04.2012. 11:02
Vēl gribētos zināt cik tev vidēji sezonā noslīkts to bebruku????
Es pagājušajā gadā uzstādīju rekordu noslīkšanā, pa sezonu 3 bebri, bet tas no kādiem vismaz 40 bebriem.
Māris Ūselis
Pēdējo reizi manīts 2015-04-28 16:45
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Saldus raj.
Medību stāžs: No 1992. dzinējos, mednieks no 1996.
Aprīkojums: IŽ-27E; Merkel KR-1 308WIN Doctor 3-12*56 ;Blaser R93 Professional Success 308 Win ar Swarovski Habitcht 6-24*50; TIKKA T3 22-250 Vixen 5-20*50
Suņi: šobrīd nav
Medību trofejas: 8
12.04.2012. 11:26
Edgar, paskaties no citas puses, ja gribas tikt no bebriem vaļā, man ir svarīgi precīzi izšaut pēc iespējas ātrāk, respektīvi - ieraudzīju - nomedīju, savācu un skatos tālāk, pielavīšanos un citas izvirtības atstājot citām reizēm, tici man, ja vajag, arī to pieprotu. Lietoju divkāji, tā ka kļuda uz 100-150m nu nav man 10cm, ir binoklī tālmērs. Esmu bišķi apbruņojies, bet tas dod rezultātu, kas man ir svarīgi. Noslīkušos precīzi nepateikšu, bet atkārtošos - neatrodu pa sezonu 1-2. 22-5-250 kalibram izmantoju 3,6 gramu lodes, neticu, ka 223 remim ir smagākas, jo pati patrona jau ir mazāka. Tajā pat laikā, cik mazkalibrinieki nesaskādē un nedabū bebru?! Piekrītu, mazie bebri bieži ir saskādēti, bet pārējiem gan gaļa gan āda ir pat ļoti lietojami, tādēļ mani personīgi pilnībā apmierina rezultāti.
Jānis Jasinskis
Pēdējo reizi manīts 2021-02-24 23:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: uz 8 nevar salasīties nekad
Atrašanās vieta: dīvāns, dators
Medību stāžs: arvien lielāks
Aprīkojums: ir
Suņi: vakcinēti
12.04.2012. 11:50
.Kāda gara makšķere protams nav par skādi,bet man viņa vairāk traucētu nekā labuma.Galvenais tomēr ir nenošaut garām.

Brienamais tērps - karsti, laiva - smagi , makškere - neērti ? Un viens otrs cīnās par loka medību legalizāciju.Tas nebij domāts tieši citāta autoram , tas par attieksmi pret medījumu.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
12.04.2012. 12:21
Par to saskādēšanu ir tā, ja tu atbildīgi šauj un šauj tikai tādos gadījumos kad ir varbūtība trāpīt 99% tad cita lieta, bet var būt citi šauj kā papala, ka tikai izšaut, tad cita, lieta, bet ar nevajag aizmirst ka bebrs ir dzīva būtne un ar ja to medī ,tad pēc iespējas ātrāk un bezsāpīgāk viņu jānomedī. Es šauju tikai galvā ausu rajonā, ja trāpi, tad bebrs uz vietas, ja netrāpi, tad miers mājās, savādāku variantu nevar būt, jo 98% šauju bebrus ūdenī. Tāpēc jau 40m tas ir patālu. jo trāpīt tādā mazā mērķi uz 100m ir ļoooti grūti pie tam no rokas, jo valkāt sev vēl divkāji slinkums. Kad krastā, tad kaut vai 100m nav problēmu, bet azarts kurš kuru, vienlga ir ineteresantāks.
Tavā gadījumā ka tikai iznīcināt. Man gan nē, tā ir dzīvības un nāves spēle, kurs kuru apmānīs. Tā pat tavā gadījuma tu laikam arī rukšus medī, ka tik nogalēt pēc iespējas vairāk???
Māris Ūselis
Pēdējo reizi manīts 2015-04-28 16:45
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Saldus raj.
Medību stāžs: No 1992. dzinējos, mednieks no 1996.
Aprīkojums: IŽ-27E; Merkel KR-1 308WIN Doctor 3-12*56 ;Blaser R93 Professional Success 308 Win ar Swarovski Habitcht 6-24*50; TIKKA T3 22-250 Vixen 5-20*50
Suņi: šobrīd nav
Medību trofejas: 8
12.04.2012. 13:44
Edgar! Izlasi bišķi iepriekš manus komentārus un tad brauc par nogalināšanu, bet, ja tieši jāatbild, tad jā . Pamatojums - ja esmu pie barotavas un nav īpašas vajadzības šaut, nešaušu un arī nešauju, lai kā būtu apbruņojies, tajā pat laikā, ja esmu laukā, kur svarīgi kaut uz mirkli to melno kambainu baru apstādināt, es to bez ceremonijām darīšu. Nu nav man kolektīvā bebru trūkums un pilnīgi pietiek ar vasaras rītiem un vakariem lai patīksminātos par neaizskaramo bebru bez nomedīšanas. Nejūtos kā slaepkava, bet reizēm, lai saimniekotu nevis vienkārši izklaidētos, ir bezkaislīgi jāstrādā, tā lūk. Uzskatu, ja braucu bebru medībās, tad jādara viss iespējamais,protams, likuma un saprāta rāmjos, lai to bebru dabūtu rokā, nevis vienkārši pavizinātos pavasara vakarā un plātītu rokas, ka nesanāk tā un nesanāk šitā. .... slepkavas, kas vienkārši nogalina, nestaipa savus upurus kilometriem tālu, lai aizvestu mājās, nevis atstātu mežā vai grāvī
Reinis Pirvics
Reinis Pirvics
Pēdējo reizi manīts 2013-12-11 20:38
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: ir
Aprīkojums: Savage, Toz
Suņi: ir
12.04.2012. 14:44
Pats bebrus medīju ar 308Win, jo vienkārši dodu priekšroku karabīnei, nevis bisei. Parasti bebri nogrimst, ja nākas izdarīt vēl vienu šāvienu vai arī ja bebrs netiek pietiekami ātri izdabūts no ūdens. Parasti arī nēsāju līdzi "štociņu", lai nebūtu no rokas jāizdara šāviens un būtu ar ko pēcāk arī bebru izdabūt no ūdens.
Mārtiņš Kuplais
Mārtiņš Kuplais
Pēdējo reizi manīts 2023-06-30 23:55
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Trikāta
Medību stāžs: no 87.g
Aprīkojums: 16., 12., 243.
Suņi: taksis Teodors
Medību trofejas: 25
12.04.2012. 17:29
Nav bebrs ne nemirstīgais kaščejs,ne grimstošs gludeklis,ja tik šauj ar prātu un pīpēšanu.Man šopavasar no 24 izšautām patronām 22 bebri bagāžniekā.Vienu straume pavilka zem zariem,otru pats bakstīdams pastūmu zem zālēm.Arī viens galvaskauss priekš trofejas palika vesels.Šauju ar 6,5g ekspansīvajām lodēm.Man arī ir doma par 22lr,bet bebriem diez vai izmantošu.Tad jāpērk arī makšķere.:)
Slēpts
14.04.2012. 07:35
kapēc visi raksta klāt tos svarus un garumus? īstais kr.. mērāmais līdzeklis jau ir galvaskausa lielums ;)