Šodien vārdadienu svin Liza, Līze, Elizabete, Betija, rītdien - Anda, Andīna
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Interesanti.Var būt Mums Latvijā jāsāk domāt par kaut ko līdzīgu?

Guntis Veits
Guntis Veits
Pēdējo reizi manīts 2019-11-19 19:21
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Grobiņa
Medību stāžs: Kopš 2009
22.05.2012. 17:27
Uldi, to, ko Tu iesaki es jau minēju kaut kad atpakaļ (vismaz man tā šķiet). Var nesaukties "bibliotēka", bet vienkārši pilnveidot forumu, vai izvēlēties tam pavisam cita veida formātu, lai zem konkrētās tēmas būtu apakštēmas, un tikai pēc tam tajās būtu ieraksti atbilstoši saturam.
Taču drīzāk jau izskatās tīri nereāli kaut ko šādu izdarīt, jo postu un apmeklētāju skaits, kā arī diskusiju dalībnieki ir diezgan maz un nekas cienīgs no tā neiznāktu.
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2019-11-17 15:27
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), Walther G22 (22lr), Sauer Fulstock (7 mm), IZ 57 (12)
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts
Medību trofejas: 92
22.05.2012. 18:11
Uldi! Principa doma par bibliotēku mums jau sen bija/ir, BET neesam vel lidz galam izpetijusi visus riskus (finansialos) kas saistīti ar autortiesībām .... Negribas sev uz kakla pirmajā diena dabut AKAla/ kakalas un līdzīgas reketieru bandas...:(
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2019-03-11 10:46
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
23.05.2012. 02:29
Esmu pret lieku birokrātismu.Pamatzinības medniecībā apguvu Rīgā MMB rīkotājos kursos vel Kungu ielā MMB biedrības ēkā,neatceros par maksu vai bija 'haļava'...tomēr izpratni par medību saimniecības funkcionēšanu ieguvu nākamo 10 gadu laikā mēdījot vairākos mednieku formējumos,līdz tie mani 'iztestēja' un deva svētību vadīt medības ar dzinējiem, nedaudz vēlāk viens mednieku formējums uzticēja tā vadību.Pagāja 12 gadi līdz ieguvu tiesības vadīt medību iecirkni...uzskatu ,ka mums bija un ir mednieku formējumi ,kuri paši sev(un netikai) spēj sagatavot kvalitatīvus "Jēgerus",bet tie ir ilggadēji mednieku formējumi ar savām spēcīgām ,ilgus gadus koptajām tradīcijām.
Kas notiek šodien-iegūsti 1 mēneša kursos pamatzināšanas medniecībā, pārdesmit reižu izšauj pa mērķi, vel vienos līdzīgos kursos iegūsti medību vadītāja apliecību ...un uz priekšu... dibini iecirkni...nav meža platību,bet ir piķis pamainīsim likumdošanu un medīsim vai precīzāk būtu teikt- šausim "meža lopus "uz laukiem....Vai tik šajā sistēmā, kas radīta nesen, neslēpjas pēdejo gadu problēmas Latvijas medību saimniecība????
Juris Bērziņš sen.
Pēdējo reizi manīts 2013-04-11 08:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežā. Jau ceturto gadu desmitu.
Medību stāžs: 18
Aprīkojums: Benelli M2 (12x76 plus paradokss), IŽ-54 (12x70), MC 20-01 (20x70)
Suņi: Taksis Tedis
23.05.2012. 08:34
Problēma slēpjas pašu mednieku apziņā un tā ir sekojoša - medības esot hobijs. Protams, priekš hobija (pudeļu korķu krāšanas, teātra apmeklēšanas, slēpošanas, utt.) obligātas zināšanas nav nepieciešamas - katrs pats jutīs, cik viņam tās nepieciešamas, lai hobijotu sev vēlamajā līmenī. Bet, tā kā pēc būtības un īstenības MEDĪBAS NAV HOBIJS, bet gan brīvprātīgs par pašu līdzekļiem un entuziasmu veicams darbs ar saimniecisku ievirzi, tad nopietnām zināšanām un izpratnei ir jābūt.
Juris Bērziņš sen.
23.05.2012. 08:44
P.S. Saprotams, ka katrā kolektīvā pamatmasu veido "hobiti" (svētdienas hobijotāji), kam šādas zināšanas ir lieks apgrūtinājums gudrības podam, bet vismaz medību iecirkņa/kolektīva vadītājiem tādām būtu jābūt. Piedodiet, bet man neliekas normāli, ka medību iecirkni var noreģistrēt un vadīt traktorists, kam ir tikai miglainas pusaizmirstas minimālas zināšanas, kuras labākajā gadījumā iegūtas pirms vairākiem gadiem pie mednieka apliecības saņemšanas un kurš faktiski nav medījis nevienu dienu. Tas nav normāli.
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2018-09-17 23:10
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
23.05.2012. 10:02
Un kur problēma, ja es būtu traktorists, man nekas tur dīvains nešķiet, viss atkarīgs no paša cilvēka! Nedomāju, ka tāds Jura aprakstīts indivīds reģistrētu iecirkni, vairums gan ir savādāk, pusizcepts, biznesmenis, kurš pieradis ar kājām durvis atvērt un ar maķeli viņas aizvērt, kuram pakaļu stute 3 kursa jurists, kurš atkarīgs no sponsora, atrod katru likuma "līkumu", kuru izmantot bosa labā. Man gan tāda aina zīmējās + visam tam, šis pats indivīds ar kaut ko nav apmierināts jau pastāvošā kolektīvā, vai apdižots, vai neievērots, vai nav iecelts bosa kronī. Traktoristam nu galīgi nebūs pa "ķeksi" krāmēties ar tādām lietām, tākš to Juri neapvaino traktoristus, arī es tāds reizēm esmu, ja kas. Vēl, mans novērojums, trakstoristi parasti ir tie normālākie medību kolektīva balsti, daudz sakarīgāki un prognozējamāki nekā tāds lielpilsētas švīts
Juris Bērziņš sen.
23.05.2012. 13:14
Raimond - neuztver personīgi, kā nekā es pats arī no traktora pa gabalu nebēgu. :) Lai nevienam nebūtu obidno, sauksim to negatīvo tēlu par ambiciozo lielpilsētas švītu ar laimētavas izglītību. :D
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2019-10-09 12:04
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
23.05.2012. 13:40
Pilnīgi piekrītu Raimondam ka tas pats traktorists vai kalhozniks kā dažreiz sauc lauciniekus ir lielāks lāga vīrs nekā naudas maisi, jo agri vai vēlu tāda veida tipiņi vēlas būt paši lielie saimnieki un vēlas jau rīkot komercmedības. Ir protams arī starp tiem normāli veči, bet lielākoties nauda bojā cilvēku :(
Pie tam tas pats traktorists labāk pārzinās medību platības, dzīvnieku ceļus, galvenās uzturēšanās vietās nekā tas pats bagātais ,jo retais ir tāds kur tiešām ir slims uz visu galvu, kā piemēram es, kurs savas medību platības krustām šķērsām esmu izstaigājis un izmācījies gan dabā, gan no gogle tantes.
Un diemžēl ir un arī būs daudzos kolektīvos tāda problēma ar tādiem bagātajiem saimniekiem, kas agri vai vēlu vēlēsies pats būt lielais saimnieks, atradīs kas par minimālo algu pieskatīs medību platības un rīkot komercmedības. Diemžēl pēdejos gados šī te tēma ir ļoti aktuāla.
Bet ja runāt par tēmu tad ja cilvēkam nav serdeņa uz medībām ,tad nekāda viņam labākā skola, izglītība neiemācīs to kā viss notiek tabā, kāpēc viss tā notiek, jo paskataties zaļos, liela daļa ir tādu kuri pat dzīvajā ruksi nav redzējuši, bet brēc ka it kā ar viņiem kopā gandrīz vienā meža malā dzīvojuši un ka tad nabadziņš neko taču sliktu nevar nevienam nodarīt.
Ne velti agrāk bija tā ka 2 gadus ej dzīnējos, un tikai tad veči kad ir izskoduši kas tu par fruktu un kādas tev ir iekšas deva zaļo gaismu uz mednieku. Bet tagad jebkurš zaļais nokārto visu, saņem visus dokus, stobrus un tad sākas visādi prieki, negadījumi, gudrības, un citu mācīšana kā arī lielā saimnieka gribēšana :( Pašiem vēl poņas riktīgi par to nav, bet jau gudrojas kā profesors ar 10 augstākām izglītībām dabas zinātnē un ar praksi vismaz 50 gadi :(
Lielākoties tikai to procesu kā viss notiekās var saprast tad, kad tu saplūsti dabu vienā veselā, kad mācies no dabas, izseko dabu, kad novēro kā visi procesi notiekās , nav svarīgi tu dzīvo laukos vai pilsētā , bet diemžēl daži sevi vērtē augstāk nekā citi kas tiešām ir ar jau lielu pieredzi gan dzīvē gan meža procesos.
Kā saka ja tev ir no dabas dot mīlēt dabu tad ir gan varēšana un vēlēšanās, bet ja tevi tas pilnīgi neinteresē kā tikai nadu ar to nopelnīt tad nekāda izglītība, ne arī cits kas neizaudzīnās labu vismaz to pašu mednieku, nerunājot par jēģeri.
Jānis Kārkliņš
Pēdējo reizi manīts 2015-03-13 19:05
Lietotāja statuss: Lietotājs
23.05.2012. 23:03
Noteikti vajag un katru gadu.Medību vadītājiem nu tādus mēneša klātienes kursus par kādiem 1000 ls,medniekiem pietiktu ar nedēļu par kādiem 200.Par fundamentālām zināšanām taču nebūtu naudas žēl.Vismaz kārtējais kaut kādu kursu rīkotāju kantorītis labi dzīvos.
Indulis Laiva
Indulis Laiva
Pēdējo reizi manīts 2019-02-15 13:39
Lietotāja statuss: Lietotājs
24.05.2012. 14:04
Ar šādu izglītību veču jau tā pilna Latvija, pietiks nākošajiem 20 gadiem. Mums viens mednieks ir ornitologs ar augstāko izglītību no LVU, sen citā darbā. Savā laikā Jelgavā mežsaimniekiem ņēma cauri visus putnus, visus zvērus, medību saimniecību, bija mācību medības. Lielākā daļa viņu sen "iztīrīti" no VMD neskaitājamajās samazināšanās un nestrādā profesijā. Pa šo līniju Latvjā darba nav un nebūs. Un arī jēgas nav, jo tik sadrumstalotā saimniecībā, kur katrs ābeļdārzs ir "medību iecirknis" nekāda saimniekošana nav iespējama. Jēgeris ābeļdārzā? Tikpat labi var būt uz kuga, kā kādreiz smējāmies. Kad iecirkņus palielinās nu vismaz uz kādiem 20 000, tad runāsim par jēgeriem.