Šodien vārdadienu svin Mirta, Ziedīte, rītdien - Marģers, Anastasija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Vai pa tiesam vitnu pusautomatiem ira precizitate zaudesana,neka parastiem?


Mārcis Holenders
Mārcis Holenders
Pēdējo reizi manīts 2021-04-28 19:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Līvbērze
Medību stāžs: pa dzinēju no 1999 mednieks no 2010
Aprīkojums: IŽ-26
Suņi: Latvijas Dzinējsuns
Medību trofejas: 6
26.05.2012. 13:16
jā to pamanīju tik pēc sava domu grauda ievietošanas.
bet nekas, vismaz izteicu savas domas par šaušanu ar "spico"!!
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
26.05.2012. 16:55
Lielākais pods ir tas ka vīri kuri ilgstoši ir medījuši ar gludstobru(nesaku ka visi),nespēj pārorentēties uz vītņstobru,viņiem lodes trajektorija liekas pilnīgs anahronisms un šaut ar vītņstobru viņi nevēlas jo vnk.nevar trāpīt,tapēc arī pūš pīlītes aiz skaudības,par pieiešanu,medību prieku u.tt.pats tādus vairākus zinu.Varbūt ka Kurzemē un Latgalē vēl dzīvnieki ļaujas pielavīties uz gludstobra saušanas distanci,tad vidus Latvijā jau ir tā iedresēti ka tuvāk par 150-200 var dabūt reti,lai panāk tie gludā korifeji,varbūt no 10 reizēm vienreiz palaimēsies.Protams cita lieta ir dzinējmedības,bet tas ir cits stāsts!
Mārcis Holenders
Mārcis Holenders
Pēdējo reizi manīts 2021-04-28 19:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Līvbērze
Medību stāžs: pa dzinēju no 1999 mednieks no 2010
Aprīkojums: IŽ-26
Suņi: Latvijas Dzinējsuns
Medību trofejas: 6
26.05.2012. 17:24
Dzintar!
Es pats protams neesmu ar diži lielu medību stāžu, bet tomēr, uzskatu šaušana virs 100 m jau vairs nav medības.
pats vēl neesmu mēģinājis medīt ar vītņstobru,jo man labi veicās ar veco plinti, un process tomer ir krietni interesantāks.
nerunāju par medībām uz gaidi vai dzinējmedībām,bet tieši uz pieiešanu. jo tur kur "spicais" savu lietu jau padarījis- izšāvis, man tik sāk sirds dauzīties par to kā nu būs.
nenoliedzu iespēju ka pēc gadiem pats iegādāšos vītņstobru, bet manuprāt ka pirms tā ir labs laiks jāpamedī ar parasto plinti,tā sacīt , jānopelna tas vītņstobrs, ar saviem panākumiem medībās.
vairāk jau biju tēmējis to domu iz tiem kas jau uzreiz ņem vītņstobrus, jo ar to tak "rokas sniedzas tālāk". neliekas pareizi tā. jo pienāk piemēram pīļu sezona, nu tad ir redzams kurš māk šaut ar abām un kurš tik ar vienu no abiem, jo izšauj lērumu patronas bet bez rezultātiem.
varbūt vecmodīgi uzskati man, bet vismaz es pēc tādiem vados.
būšu kādus vismaz 5 gadus pastaigājis ar parasto tad, iespējams, domāšu par ko citu.
Aivars Bundzens
Aivars Bundzens
Pēdējo reizi manīts 2024-03-14 00:16
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Saldus , Druva,Zvārde
Medību stāžs: no tāļā 1989.gada
Aprīkojums: sauer, krieghoff,banelli,gruening&elmiger ,anschutz, ,blaser R8
Suņi: viens boksers
26.05.2012. 17:51
...uzskati katram savi ,ko arī mēginam respektēt.,:) varminteri ,jeb susliku medītāji pa kilometru iespējams ,varbūt apsmaida tos ,kuri pa 30metriem "apmētā" ar svina pikām plakaniski stāvošu alni.,:). bet , plašos sniegotos laukos pa 300metriem paņemta lapsa īstenībā ir ļoti cienījams medniekprasmes aplieliecinājums, tāpat kā ,varbūt salmu rulona aizvēnī piepīkstināta un nomedīta ar gludo, utt.,utt.tā ka katram savs.,:)
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2024-02-27 20:10
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
26.05.2012. 19:11
Es arī nevaru piekrist Dzintaram. Piekļūt dzīvniekam droša šāviena attālumā nav problēmu, ja vien mednieks nešļūkā, nesmird :)))), ievēro vēja virzienu un dzīvnieku ieradumus. Tie, kas nespēj piekļūt, diemžēl, paši vien ir vainīgi.
Mans mednieka stāžs ir 30 gadi, bet arī es piekrītu Mārcim, ka šaušana uz dzīvnieku , kas atrodas 150- 200m attālumā, nav īsti ētiska. Gana daudz "snaiperu"ir redzēts, kas prot tikai lielīties, ka bez problēmām šauj buku 200m attālumā, bet, kad ir kārtējais pūdelis, tad vienmēr kāda smildziņa ir vainīga. Vakara krēlā, tumšā zālē atrast vietu, kur zvērs ir stāvējis šāviena brīdī ir diezgan grūti. Un, ja šauts ir no 200m attāluma, tad jo īpaši. :)
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
26.05.2012. 19:50
Cienītie Kungi.nevēlējos noliegt gludstobra ieroci vai kādu aizskart,protams viedokļi ir dažādi,bet ja paskatās uz citām Eiropas valstīm kuras netika marinētas komunistu jūgā,tomēr ir stabila gradācija kādu ieroci kam lieto un tāds gājiens kā "es tikai ar gludo"neiet cauri un pat ir likumpārkāpums.Turklāt tā nav tukša izdoma,bet motivēta prakse ar ekspertu atzinumiem,lai medības būtu maksimāli drošas un lai medījums izdzistu pēc iespējas ātrāk.
Mārcis Holenders
Mārcis Holenders
Pēdējo reizi manīts 2021-04-28 19:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Līvbērze
Medību stāžs: pa dzinēju no 1999 mednieks no 2010
Aprīkojums: IŽ-26
Suņi: Latvijas Dzinējsuns
Medību trofejas: 6
26.05.2012. 20:15
Viss kārtībā Dzintar! Mēs tik apmainamies viedokļiem.
pieļauju ka ar gludo medības ir ētiskas, protams ja vien ar Renkuļiem pa alni nešauj :D pietam kādos 60 metros !!!
katram savs... jo ja nemaldos tieši ar "spicajiem" man asociējās vairāk pūdeļu, vairāk variantu kad jāiet pa asins pēdu. lielāks attālums lielāka iespēja kļūdīties.
iespējams pats pamēģināšu vītņstobru, pietam ja labi sanāks domāšu savādāk ;)
Rūdis Naglis
Rūdis Naglis
Pēdējo reizi manīts 2023-01-24 23:37
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Latgale
Medību stāžs: Papīri kopš 2009.gada.
Aprīkojums: 12,6,5x55,30-06
Suņi: Takši,Austrumsibīrijas laika.
Medību trofejas: 15
26.05.2012. 20:44
Nu mans uzskats bise priekš putniem karabīne priekš pārējiem,ja normāli piešauta un kalibrs normāls tad ar nevajag pa asins pēdu staigāt. Un ar bisi pūdeļu un asins pēdu mazāk... :D
Jānis Igaunis
Jānis Igaunis
Pēdējo reizi manīts 2021-04-29 17:30
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību stāžs: 1986
Medību trofejas: 1
26.05.2012. 22:00
kapeec tiek uzskatiits ka pusautomaats domaats lozju baarstiishanai uz visaam puseem? Piem cuuku baraa ja tiec ,tad vajag daudz vieniigos preciizus shaavienus ! gludo izmantoju tikai mediijumiem kas shaujami ar skrotiim un paarvietojas pa gaisu.
Slēpts
26.05.2012. 22:22
Varbūt vīri varētu te komentēt atbilstoši jautājumam?Savādāk gandrīz katrā tēmā te taka tādi čuguna lējēji-ka tik kautko ierakstīt.A atbilde uz jautājumu paliek ēnā.
Tad kapēc pēcāk brīnaties ka te taisa katru mēnesi vienu un to pašu tēmu no jauna?Atbilde nav tālu jameklē-jo uz jautājumu atbilde ir labi ja pirmajos trīs komentāros,un tad izplūst uz visām pusēm riņķī un apkārt...