Pamatīga cūcība. Jādomā par atbildes sitienu. Nupat viels saimnieciņš noindēja upi pie Mālpils pārdesmit km garumā. Atbalstāma kampaņa pret ķimikāliju lietošanu lauksaimniecībā. Tāpat jāspiež un pareiziem pļavu un lauku pļaušanas noteikumu ievērošanu, paredzot krietnus naudas sodus par pļaušanu no malas. Ja padomā, tad daudz ko vēl varētu skasīt. Akmens arī mednieku dārziņā par barotavām lauku tuvumā un šaušanu pie barotavām. Neatbalstu nakts optiku. Skatoties uz mednieku kūtrumu māc šaubas par spēju sakoordinēties un dot pretsparu.
Vēl tāda aizdoma, ka šā vājprāta tapšanā piepalīdzēja ārzemnieki, kas te zemes piepirkušies.
Doma par "zaļo" (pēdiņās, jo lielākie bīdītāji parasti dikti mīl zaļos, kas atsevišķos objektos ļauj krasi mainīt viedokli, un prasības attiecina uz citiem ne sevi)uzkūdīšanu zemniekiem man nepatīk. Sanāks kā parasti - dēļ pāris @#$% cietīs daudzi cienījami saimnieki, kuri šito putru nemaisa, bet pastarpināti zaudēs valsts. Valsts esam mēs visi.
Kāda tur kūdīšana, plika faktu konstatācija. Noindēta Melnupīte, (ne pirmā noindētā upīte), noindētas ap 500 bišu saimes .... irbes, zaķi izzuduši. Zinātnieku pierādījumi par lielāko dabas piesārņotāju ar ķīmiju, cieš visas valstis ap Baltijas jūru. Un prasība, ka lauki jāpļauj, jākuļ no vidus bija jau padomju laikā un ir loģiska un par nesamērīgu nosaukt nevar.
Un dzīvnieki pilsētā, var saprast lapsas un vēl kādu, kam ar atkritumu "šķirošanu" pietiktu, bet uz pilsētām tak pārvācas stirnas un alņi.
Pagājušajā gadā bija sēņot aizbraucis uz slaveno Latvijas sēņošanas vietu Ādažu poligonu. Šo to varēja dzīvajā redzēt (tik treknu lapsu nekur līdz šim nebiju redzējis), nu un pēdas. Cūkas, stirnas, aļņi. Neskatoties uz trekno lapsu, pat zaķi redzēju, līdz tam nebiju redzējis zaķi gadus piecus. Nu arī lācis esot uz poligonu pārvācies. Tad kādai jābūt lopiņu dzīvei ārpus poligona robežām, ja tie labprāt uzturas vietās, kur šauj 7 dienas nedēļā 24 stundas diennaktī? Pie tam poligonā ir medību iecirknis, uzdūros vairākiem torņiem, tātad tur kāds arī medī.
Medību stāžs: no 2002 gada dzinējs, kā mednieks no 2009 gada
Aprīkojums: Iž 58, Savage 308 win, Ata arms neo 12
Suņi: jagterjers Urga
Medību trofejas: 1
03.06.2012. 20:11
dzīvnieki pie visa pierod un poligons ar intensīvajām mācībām nav izņēmums, un nešauj jau visās vietās ir jau kur paslēpties. sēņot gan tur nevajadzētu, ja sava dzīvība un veselība dārga un turklāt par neatļautu iekļūšanu var dabūt administratīvo sodu, kas nav mazs....
tāpat pierod pie mežizstrādes cauru gadu 24 stundas diennaktī, pie apdzīvotām vietām arīdzan.
un alnis rīgā maija mēnesī nav nekas dīvains, varu derēt ka pērnais teļš kuru māte nesen padzinusi...uz šosejām arī viņi bieži paliek tieši šajā laikā
Jāni K.,par poligonu,nevajadzētu patiešām līst poligonā,tas ir bīstami makam un paša dzīvībai!!Visi kas tur medī pazīst ko drīkst aiztikt un ko ne,pamatprincips neaiztiec to ko neesi nolicis un skaties kur kāju liec.Dzīvnieku daudzveidība ir pateicoties tam ka poligons un apkārtējie kolektīvi piekopj vienotu medību saimniecības principu un ir ļoti labās kaimiņattiecībās.Kas ir ļoti patīkami,nav gaļinieku un speciālo trofeju mednieku!Medības ir skaistas un organizētas un nenotiek pārāk bieži,tāda ir specifika poligonam.Vēl milzīgs plus ir tas ka poligons tiek patrulēts un svešinieku piefiksē jau kad viņš tikko tur parādās lidz ar to nav sevišķi aktuāla maliķu problēma.Un galvenais ir daudz dabas liegumu kur nenotiek nekāda koku komercciršana un dzīvniekiem ir kur dzīvot!
Pirmkārt par barotavām, es kategoriski neatbalstu barotavas vasaras laikā, jo rezultātā meža cūka pamazām pārvēršas par mājas cūku un drīz būs tā ka tā tik tālu pieradīs pie barotavām ka nebūs poņa kā iegūt barību citviet.
Otrkārt mēs izliekam ļoti daudz sāls laizītavas un tad ļauj veiksmīgi veikt selekciju medības, un nekādas tur barotavas nevajag.
Otrkārt par to sēņošanu un ogošanu poligonā es pilnīgi nesaprotu tos kamikadzes kas tur sēņo, jo cik reizes bija ka notiek kaujas šaušana ar lielgabaliem, bet re parādās sēņotājs, labi ka ieraudzīja, bet ja nedot Dievs tiktu dota komanda zalvei, ticiet man pat kurpes neatrastu pēc tam :( Dažreiz tie ir tik pārgalvīgi un ignorē visus mutiskus gan arī brīdinājuma zīmes. Cilvēki tiešām dažreiz ar galvu nedomā ko dara, it kā cituc nav kur sēņot. Jo tur notiek ne tikai kaujas šaušana ar automātiem un pistolēm, bet arī ar granātmetējiem, lielgabaliem. Un ej nu sazin kas var notik un tas lādiņš var aizlidot pilnīgi uz citu pusi. Tiešām kamikadzes.
Treškārt lai tie zemnieki tiešām pārstāj izmantot to lielo ķīmijas daudzumu uz zemes, savādāk vismaz divas reizes gadā tiek smidzināti lauki, citviet vēl vairāk, kaut arī saka ka it kā pēc kāda laika tā ķīmija sadalās dabā, bet tieši pirmajā brīdi tā ķimija nodara ļoti lielu zaudējumu.
Par to ka jāuzņem visi kolektīva platībās esošie zemnieki tas ir par traku, es nesaku neko pretī, bet ja piemēram platības ir kādi 7000 ha, tajā dzīvo kādi 50 zemnieki mednieki, varat iedomāties ja visus uzņems kolektīvā, un kā šo kolektīvu vadīt, un tā kā visi ir dažādi, tad dažiem tā būs zaļā gaisma močīt visu kas kustās :( Bet uzņemt vai neuzņemt tā ir jau paša darīsānās. Mēs piemēram esam visu pretendentus uzņēmumi, var teikt bet atteikuma, gadu pamēdās tad pats saprot patīk viņam tas vai nepatīk.
Par to ka limiti neitiek izpildīti ar piekrītu ne pārāk lielai mednieku aktivitātei, piemēram mūsu kolektīvā ar uz gaides medībām aktīvi medās kādi nepilni 10 mednieki, pārejie gaida dzinējmedības, jo redziet tur vieglāk to gaļu sadabūt un mazāki izdevumi, bet uz gaides medībām ne visu laiku var kaut ko nomedīt, kā arī var būt tā ka no 10 vakariem labi ka vēl ruksi redzēsi. Ir divi varianti vai nu visus patstāvīgi dzenāt uz gaidi, vai nu aktīvajiem medniekiem izdalīt vairāk licences.
Vakar braucu uz Krāslavu biju šokā vairāk un vairāk meži tiek izcirsti :( Un pats abidnākais ir tas ka izcērt daudz lielākos tempos nekā mežs spēj atjaunoties :( Drīz būs tā ka lielo mežu nebūs ,būs tikai pameži un krūmāji un tos krūmājus vēl izgriezīs visu uz šķeldu kā jau daudzviet notiekās :( Drīz būt tā ka nabaga zvēram nebūs vispār kur apgulties, jo būs izcirst un izgriezsts viss :(
Aprīkojums: Benelli M2 (12x76 plus paradokss), IŽ-54 (12x70), MC 20-01 (20x70)
Suņi: Taksis Tedis
04.06.2012. 08:57
J.B.sen.Varbūt ne pārāk jaukā stilā izsakos,bet mani novērojumi ir paša un nevis nopirktu zinātnieku un komisiju atzinumi.Kapēc dzīvnieki parādās pilsētās?Tapēc ka viņu ierastā vide ir sacūkota un nojaukta un pasaki ka tas nav valsts mežu darbs.Normāli jauktie meži tiek pārveidoti(iztīrīti) par priežu audzēm ,redz cauri no viena ciema līdz otram,kāda tur dzīvošana dzīvniekiem.Atjaunojamās platības,skan jauki,bet atkal tās ir tikai priežu audzes-lai konveijers neapstātos.Agrāk dzīvnieku barības bāze bija meži un arī vieta kur paslēpties,kaut vai no odiem un citiem insektiem,nerunājot par cilvēkiem.Tagad nav kur likties dzīvniekam,protams ies kukurūzā un labībā,tapēc arī saku ka valsts mežiem ir jāmaksā dzīvnieku īres un tēriņu kompensācija,un nevajag man stāstīt ka melns ir balts vai labākajā gadījumā gaiši pelēks.Dabas dots niķis,skatīties,redzēt un domāt,nevis ticēt ka bebram ir balti zobi tapēc ka tīra ar Kolgeitu.Par sērkociņiem,tas ir piemērs kad kāda darbība likumīga vai ne(vienalga visi likumi tiek pieskaņoti tiem kas skaļāk brēc un vairāk maksā),aizskar citu interešu grupu,un vēl aktuālāk viss paliek ja vieni ir finansiāli ieinteresāti bet aizskartas tiek konstitucionālās un cilvēktiesību garantijas citiem. Reāli var izveidoties nevadāms konflikts kādu Es patiešām nevēlētos redzēt uz Latvijas zemes.Būtu labi ja Tu J.B. izteiktu savas domas publiski,tikai laikam nesanāks,jāturās pie vadlīnijām!Nu tad runā kā mednieks?!
Dzintar!
Tā nu gluži nav, kā Tev liekas ar savu aci mežā ieskatoties.
1)Latvijā valstij pieder tikai puse mežu. Pie tam tā labāk apsaimniekotā puse. Kamdēļ nesaki ne vārda par privātajiem, kuru mežos patiesi darās velns zina kas? Kaut kā neobjektīvi sanāk ...
2) Ja iemetīsi aci arī kādā grāmatā par medībām, tad uzzināsi, ka savaaļas dzīvniekam visjaukākā dzīves vide ir jaunaudzes un vidēja vecuma audzes nevis pieaudzis un pāraudzis egļu mežs, kurā bez visas kopšanas koku vainagi saslēgušies tiktāl, ka saule neiespīd un apakšā pat sūna neaug - viss ir pliks.
3)Lai arī uzskaites dati mums varētu būt labāki, tomēr vispārējās tendences parāda pietiekami labi - ja neskaita stirnas, tad pārējām sugām raksturīgs nemitīgs straujš skaita pieaugums. To apstiprina arī tāds simptoms kā pieaugošie postījumu apjomi. Tavuprāt tā jābūt bezgalīgi? Tā ir laba prakse un pareiza medību saimniecība? Nebūt nē. Medījamo dzīvnieku dinamikai pēc būtības bija jāpieaug līdz optimālajam līmenim un tad jānostabilizējas horizontāli ar nelielām svārstībām nevis jāiet bez apstājas debesīs. Protams, ka mežā sāk pietrūkt vietas un jāsāk apdzīvot arī nepiemērotākas vietas. Un tikai nevajag liet čugunu par zvēriņu paniku izdzirdot zāģi vai traktoru - nekā tamlīdzīga. Kad pats vēl tramdīju huskvarnu, tīri bieži redzēju gan stirnas, gan aļņus turpat ēdot apšu mizu no nesen nogāztajiem kokiem. Cūkas arī esmu medījis tai pašā mastā, no kura forvarders tieši tobrīd ved ārā materiālu - guļ eglītēs un neklapē ne ar ausi.
Slēpts
04.06.2012. 09:16
Edgar.
"Par to ka jāuzņem visi kolektīva platībās esošie zemnieki tas ir par traku, es nesaku neko pretī, bet ja piemēram platības ir kādi 7000 ha, tajā dzīvo kādi 50 zemnieki mednieki, varat iedomāties ja visus uzņems kolektīvā, un kā šo kolektīvu vadīt, un tā kā visi ir dažādi, tad dažiem tā būs zaļā gaisma močīt visu kas kustās :( Bet uzņemt vai neuzņemt tā ir jau paša darīsānās. Mēs piemēram esam visu pretendentus uzņēmumi, var teikt bet atteikuma, gadu pamēdās tad pats saprot patīk viņam tas vai nepatīk. "
Nu re- un tad brīnamies pa rneapmierinātajiem zemniekiem- medniekiem. Līgumu kolektīvs grib slēgt- bet medīt negrib ļaut.
Iedomājies sevi zemnieka-mednieka vietā- tev ir 50- 100 ha- esi mednieks, bet vietējais, vai otrādi biezais Rīgas kolektīvs Tevi barā neņem. Tu iesēj kaut ko- mežacūkas sāk ēst - tu zvani mednieku kolektīvam - tie pasaka- nu labi- sestdien aizbrauksim, ja lietus nelīs... un tikmēr cūkas rok un rok....
Laikam jau šadu situāciju ir gana daudz , lai lauksaimnieki vienotos par šāda punkta iestrādi viņu dokumentā...
Iestāšānās kolektīvā jau nenozīmē , ka zemnieks visu pēc kārtas šaus- pastāv gan likumdošana, gan ieksējā kluba kārtība, kurai biedriem ir jāpakļaujas.
Ivar tāpēc arī rakstu ka pie mums visi kas vēlējās tika uzņemti. Izņēmums protams kā tu raksti ir ar Rīgas kungiem vai bagātiem kolektīviem kur vienkāršais mirstīgais nekad netiks. Domāju ja tev būtu platības vienā no kolektīviem kur iestāšanās maksa ir 5000 lvl un ikgadēja iemaksa vēl 1000 lvl, domāju ka tu ar saviem tiem pat 100 ha ļoti ilgi un labi padomātu stāties iekšā vai ne, vai tomēr kaut kur blakus pameklēt citu kolektīvu.
Par to ka pilsētnieki tā lielākoties rīkojas jo viņi taču ir sildo sēdeklīšu deldētāji, atbrauks tikai tad kad būs silts un bez nokrišņiem, tāpēc arī rodas tā, protams ir arī kas pa lietu atrauks, bet piemēram mūsu pusē kur mēs medamies tieši vietējie ir aktīvākie lauku sargātāji. Bet tieši pilsētnieki ja brauks tad kad zina ka 99% tur tusē ruksis un ka laiks būs ideāls, mums lielas izvēles nav, mēs sēžam pat kad lietus līst :( Kā saka līgums noslēgts tātad to ir jāpilda. Diemžēl tikai dažiem neieskaidrosi ka 24 h diennaktī lauku nosargāt neizdosies nekad, jo vienam medniekam pagājušajā gadā rukši reizi nedēļā uzraka lauku, Sēdēja katru nakti, aiziet gulēt tikai pa dienu. Vienu nakti nosēdēja līdz pusnaktij un nolēma ka 3 no rīta atnāks šajās 3 stundās rukši tā lauku uzzara ka varēja kartupeļus sēt. Vet tev mednieks un savi lauki pie mājas pat viņš nosargāt nevarēja, kur tad runāt par tiem pilsētniekiem. Bet atkals saku ka ir arī lāga veči pilsētnieki kuri arī tās 24 h diennaktī var nosēdēt uz lauka. Bet maz tādu diemžēl.
Par tiem kluba likumiem un kārtībām, ne velti ir tāda paruna v semje ne bez uroda, būs tādi kam būs uz likumu uzšpļaut un darīs kā ienākas, un pie tam drošāk nekā ja tas būtu maļikis. Diemžēl tādi gadījumi tika piedzīvoti manā praksē :(
Par to ka ar rukšiem tā notiek jāpateicas tiem kolektīviem kur tos rukšus baro 366 dienas gadā, un tā baro ka cits saimnieks mājas rukšus tā nebaro un tas ka tajos kolektīvos netiek izpildīti visi noteiktie limiti. Tas ir starpība vai kolektīvs no iedotiem rukšiem kādām 40 neatšauj kādus 10 rukšus, vai ja kolektīvam iedot 200 un labi ka pusi atšauj, starpība ir cik dos pieaugumu 10 rukši palikušie vai cik dos 100 rukši palikušie, tāpēc tā un ir tāda ne visai patīkama situācija :(
Mednieki! Parasti šādus aicinājumus neizplatu, bet šoreiz situācija nopietna.
Lūgums pie šī raksta komentāros pateikt visu, ko domājam par "Zemnieku Saeimas iniciatīvām": http://www.pietiek.com/raksti/...
Vēl tāda aizdoma, ka šā vājprāta tapšanā piepalīdzēja ārzemnieki, kas te zemes piepirkušies.
Un dzīvnieki pilsētā, var saprast lapsas un vēl kādu, kam ar atkritumu "šķirošanu" pietiktu, bet uz pilsētām tak pārvācas stirnas un alņi.
Pagājušajā gadā bija sēņot aizbraucis uz slaveno Latvijas sēņošanas vietu Ādažu poligonu. Šo to varēja dzīvajā redzēt (tik treknu lapsu nekur līdz šim nebiju redzējis), nu un pēdas. Cūkas, stirnas, aļņi. Neskatoties uz trekno lapsu, pat zaķi redzēju, līdz tam nebiju redzējis zaķi gadus piecus. Nu arī lācis esot uz poligonu pārvācies. Tad kādai jābūt lopiņu dzīvei ārpus poligona robežām, ja tie labprāt uzturas vietās, kur šauj 7 dienas nedēļā 24 stundas diennaktī? Pie tam poligonā ir medību iecirknis, uzdūros vairākiem torņiem, tātad tur kāds arī medī.
tāpat pierod pie mežizstrādes cauru gadu 24 stundas diennaktī, pie apdzīvotām vietām arīdzan.
un alnis rīgā maija mēnesī nav nekas dīvains, varu derēt ka pērnais teļš kuru māte nesen padzinusi...uz šosejām arī viņi bieži paliek tieši šajā laikā
Otrkārt mēs izliekam ļoti daudz sāls laizītavas un tad ļauj veiksmīgi veikt selekciju medības, un nekādas tur barotavas nevajag.
Otrkārt par to sēņošanu un ogošanu poligonā es pilnīgi nesaprotu tos kamikadzes kas tur sēņo, jo cik reizes bija ka notiek kaujas šaušana ar lielgabaliem, bet re parādās sēņotājs, labi ka ieraudzīja, bet ja nedot Dievs tiktu dota komanda zalvei, ticiet man pat kurpes neatrastu pēc tam :( Dažreiz tie ir tik pārgalvīgi un ignorē visus mutiskus gan arī brīdinājuma zīmes. Cilvēki tiešām dažreiz ar galvu nedomā ko dara, it kā cituc nav kur sēņot. Jo tur notiek ne tikai kaujas šaušana ar automātiem un pistolēm, bet arī ar granātmetējiem, lielgabaliem. Un ej nu sazin kas var notik un tas lādiņš var aizlidot pilnīgi uz citu pusi. Tiešām kamikadzes.
Treškārt lai tie zemnieki tiešām pārstāj izmantot to lielo ķīmijas daudzumu uz zemes, savādāk vismaz divas reizes gadā tiek smidzināti lauki, citviet vēl vairāk, kaut arī saka ka it kā pēc kāda laika tā ķīmija sadalās dabā, bet tieši pirmajā brīdi tā ķimija nodara ļoti lielu zaudējumu.
Par to ka jāuzņem visi kolektīva platībās esošie zemnieki tas ir par traku, es nesaku neko pretī, bet ja piemēram platības ir kādi 7000 ha, tajā dzīvo kādi 50 zemnieki mednieki, varat iedomāties ja visus uzņems kolektīvā, un kā šo kolektīvu vadīt, un tā kā visi ir dažādi, tad dažiem tā būs zaļā gaisma močīt visu kas kustās :( Bet uzņemt vai neuzņemt tā ir jau paša darīsānās. Mēs piemēram esam visu pretendentus uzņēmumi, var teikt bet atteikuma, gadu pamēdās tad pats saprot patīk viņam tas vai nepatīk.
Par to ka limiti neitiek izpildīti ar piekrītu ne pārāk lielai mednieku aktivitātei, piemēram mūsu kolektīvā ar uz gaides medībām aktīvi medās kādi nepilni 10 mednieki, pārejie gaida dzinējmedības, jo redziet tur vieglāk to gaļu sadabūt un mazāki izdevumi, bet uz gaides medībām ne visu laiku var kaut ko nomedīt, kā arī var būt tā ka no 10 vakariem labi ka vēl ruksi redzēsi. Ir divi varianti vai nu visus patstāvīgi dzenāt uz gaidi, vai nu aktīvajiem medniekiem izdalīt vairāk licences.
Vakar braucu uz Krāslavu biju šokā vairāk un vairāk meži tiek izcirsti :( Un pats abidnākais ir tas ka izcērt daudz lielākos tempos nekā mežs spēj atjaunoties :( Drīz būs tā ka lielo mežu nebūs ,būs tikai pameži un krūmāji un tos krūmājus vēl izgriezīs visu uz šķeldu kā jau daudzviet notiekās :( Drīz būt tā ka nabaga zvēram nebūs vispār kur apgulties, jo būs izcirst un izgriezsts viss :(
Dzintar!
Tā nu gluži nav, kā Tev liekas ar savu aci mežā ieskatoties.
1)Latvijā valstij pieder tikai puse mežu. Pie tam tā labāk apsaimniekotā puse. Kamdēļ nesaki ne vārda par privātajiem, kuru mežos patiesi darās velns zina kas? Kaut kā neobjektīvi sanāk ...
2) Ja iemetīsi aci arī kādā grāmatā par medībām, tad uzzināsi, ka savaaļas dzīvniekam visjaukākā dzīves vide ir jaunaudzes un vidēja vecuma audzes nevis pieaudzis un pāraudzis egļu mežs, kurā bez visas kopšanas koku vainagi saslēgušies tiktāl, ka saule neiespīd un apakšā pat sūna neaug - viss ir pliks.
3)Lai arī uzskaites dati mums varētu būt labāki, tomēr vispārējās tendences parāda pietiekami labi - ja neskaita stirnas, tad pārējām sugām raksturīgs nemitīgs straujš skaita pieaugums. To apstiprina arī tāds simptoms kā pieaugošie postījumu apjomi. Tavuprāt tā jābūt bezgalīgi? Tā ir laba prakse un pareiza medību saimniecība? Nebūt nē. Medījamo dzīvnieku dinamikai pēc būtības bija jāpieaug līdz optimālajam līmenim un tad jānostabilizējas horizontāli ar nelielām svārstībām nevis jāiet bez apstājas debesīs. Protams, ka mežā sāk pietrūkt vietas un jāsāk apdzīvot arī nepiemērotākas vietas. Un tikai nevajag liet čugunu par zvēriņu paniku izdzirdot zāģi vai traktoru - nekā tamlīdzīga. Kad pats vēl tramdīju huskvarnu, tīri bieži redzēju gan stirnas, gan aļņus turpat ēdot apšu mizu no nesen nogāztajiem kokiem. Cūkas arī esmu medījis tai pašā mastā, no kura forvarders tieši tobrīd ved ārā materiālu - guļ eglītēs un neklapē ne ar ausi.
"Par to ka jāuzņem visi kolektīva platībās esošie zemnieki tas ir par traku, es nesaku neko pretī, bet ja piemēram platības ir kādi 7000 ha, tajā dzīvo kādi 50 zemnieki mednieki, varat iedomāties ja visus uzņems kolektīvā, un kā šo kolektīvu vadīt, un tā kā visi ir dažādi, tad dažiem tā būs zaļā gaisma močīt visu kas kustās :( Bet uzņemt vai neuzņemt tā ir jau paša darīsānās. Mēs piemēram esam visu pretendentus uzņēmumi, var teikt bet atteikuma, gadu pamēdās tad pats saprot patīk viņam tas vai nepatīk. "
Nu re- un tad brīnamies pa rneapmierinātajiem zemniekiem- medniekiem. Līgumu kolektīvs grib slēgt- bet medīt negrib ļaut.
Iedomājies sevi zemnieka-mednieka vietā- tev ir 50- 100 ha- esi mednieks, bet vietējais, vai otrādi biezais Rīgas kolektīvs Tevi barā neņem. Tu iesēj kaut ko- mežacūkas sāk ēst - tu zvani mednieku kolektīvam - tie pasaka- nu labi- sestdien aizbrauksim, ja lietus nelīs... un tikmēr cūkas rok un rok....
Laikam jau šadu situāciju ir gana daudz , lai lauksaimnieki vienotos par šāda punkta iestrādi viņu dokumentā...
Iestāšānās kolektīvā jau nenozīmē , ka zemnieks visu pēc kārtas šaus- pastāv gan likumdošana, gan ieksējā kluba kārtība, kurai biedriem ir jāpakļaujas.
Par to ka pilsētnieki tā lielākoties rīkojas jo viņi taču ir sildo sēdeklīšu deldētāji, atbrauks tikai tad kad būs silts un bez nokrišņiem, tāpēc arī rodas tā, protams ir arī kas pa lietu atrauks, bet piemēram mūsu pusē kur mēs medamies tieši vietējie ir aktīvākie lauku sargātāji. Bet tieši pilsētnieki ja brauks tad kad zina ka 99% tur tusē ruksis un ka laiks būs ideāls, mums lielas izvēles nav, mēs sēžam pat kad lietus līst :( Kā saka līgums noslēgts tātad to ir jāpilda. Diemžēl tikai dažiem neieskaidrosi ka 24 h diennaktī lauku nosargāt neizdosies nekad, jo vienam medniekam pagājušajā gadā rukši reizi nedēļā uzraka lauku, Sēdēja katru nakti, aiziet gulēt tikai pa dienu. Vienu nakti nosēdēja līdz pusnaktij un nolēma ka 3 no rīta atnāks šajās 3 stundās rukši tā lauku uzzara ka varēja kartupeļus sēt. Vet tev mednieks un savi lauki pie mājas pat viņš nosargāt nevarēja, kur tad runāt par tiem pilsētniekiem. Bet atkals saku ka ir arī lāga veči pilsētnieki kuri arī tās 24 h diennaktī var nosēdēt uz lauka. Bet maz tādu diemžēl.
Par tiem kluba likumiem un kārtībām, ne velti ir tāda paruna v semje ne bez uroda, būs tādi kam būs uz likumu uzšpļaut un darīs kā ienākas, un pie tam drošāk nekā ja tas būtu maļikis. Diemžēl tādi gadījumi tika piedzīvoti manā praksē :(
Par to ka ar rukšiem tā notiek jāpateicas tiem kolektīviem kur tos rukšus baro 366 dienas gadā, un tā baro ka cits saimnieks mājas rukšus tā nebaro un tas ka tajos kolektīvos netiek izpildīti visi noteiktie limiti. Tas ir starpība vai kolektīvs no iedotiem rukšiem kādām 40 neatšauj kādus 10 rukšus, vai ja kolektīvam iedot 200 un labi ka pusi atšauj, starpība ir cik dos pieaugumu 10 rukši palikušie vai cik dos 100 rukši palikušie, tāpēc tā un ir tāda ne visai patīkama situācija :(
Lūgums pie šī raksta komentāros pateikt visu, ko domājam par "Zemnieku Saeimas iniciatīvām":
http://www.pietiek.com/raksti/...